Ноември ни обгръща в бяло и сиво по немските полета 52

  • 12 853
  • 320
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 907
О скъпа Мата, аз съм на същото ниво на разсъждения. Това да дадеш дори и малко е = на много. С времето стигнах до този извод. Освен това какво означава много? Важното е да имаш добрата воля да искаш да помогнеш на някой. Това е моята пътеводна мисъл.

Имала съм периоди когато съм била много бедна, без пари, без нищо. Не съм можела да дам на никой, дори и да искам.
Имала съм периоди с пари. Тогава съм давала повече отколкото съм можела да си позволя. Години наред смисълът на живота ми беше да помогна на околните до колкото ми дъх стига. Само че накрая пропаднах в тази загубена кауза. Заех се с много задачи едновременно. Един ден банката ми изпрати съдия-изпълнител в квартирата. Тези, на които бях помогнала си взеха шапката и изчезнаха, аз останах в лайната.
Нека никой не ме разбира погрешно - аз не съжалявам, че съм дала. Съжалявам само, че не осъзнавах какъв е смисъла да помагаш. Днес знам какво съм, какво имам ( и нямам ), за какво ми стигат силите. Винаги ще ми се иска да мога да дам повече. Но откакто имам собствен живот и отговорности, разбрах, че да дам нещо на детето ми е точно толкова "добро".

И в момента съм се заела отново с една задачка, свързана с много пари и нерви, но това, което ме прави щастлива е, че някой , който е в нужда ще стане щастлив, било дори и за малко. Това е златната среда. Само така мога да водя нормален живот и да помагам.

А спалнята ни все още я давам и спим на клик-клак, няма как  Laughing

# 61
  • Мнения: 1 242
Мамунке, поздравленията за Лиска не дойдоха ли до Люксембургова? Пак много време мина...
Така ще питаш като се появяваш веднъж на десетилетие.  Wink
Скоро намекнах, че пристигнаха. Лиска и тя е в известност. Mr. Green

Обаче Дойче Пост отново протестират и ме карат да ти напомня, че пощенският ми код започва с 10, а не с 19. Wink

Лиске, да се лекуваш! Вътрешно, външно, както намериш за добре, но с джинджифил. Ракийката я остави за по-тежки случаи като гости, примерно. Mr. Green

Херпесът минава, ако не се маже с нищо, за 14 дена. Ако се третира - за две седмици.
Майка ми всеки път така ми отговаря, когато я попитам, какво да правя с охерпасяването. Mr. Green

# 62
  • Мнения: 2 907
Оле Мунке! С това 19 не зацепих тогава. Помислих, че аз в бързането съм сбъркала. За Лискината картичка влязох в личните съобщения и преписах цифра по цифра кода, както ти ми го беше написала. А информацията от теб беше останала в някоя далечна мозъчна гънка. Като целулита и грейпфрута  Grinning Сега си набивам 19, 19, 19! Няма да го забравя, хаха!

А забелязали ли сте, че в много американски филми, проституктите се казват Джинджър? Хехе, джинджифил Wink

# 63
  • Мнения: 7 605
Хайде да не коментираме пове4е кой колко помагал и zа какво. Това е ли4но реШение.

# 64
  • Мнения: 2 907
Татянски, то никой не казва на кой помага, Мата започна една много субтилна и дълбока тема. Не е кой на кого помага, ами за възгледите ни и смисъла. Аз написах отговор визирайки само себе си. Незнам какви сте ги нищели преди, нямаше ме доста време, не съм чела.
Аз също ВИНАГИ съм казвала - помагай, ама не го тръби! И така трябва да бъде.
А Мата е човекът в този форум, който според мен се ангажира най-много, но тя е точно човекът, който се самоиронизира и бъзика до припадък. Понеже одеве ми се стори сериозна с разсъжденията си, аз и написах адекватен отговор. Аз дълбоко уважавам Мата. Както и теб, Татянке! Ако идеш с Вечка в НЮ, ще ревнувам  Mr. Green

Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 15:42 от mystic

# 65
  • Мнения: 1 242
Сега си набивам 19, 19, 19! Няма да го забравя, хаха! 

Спри! Обратно. 10 10 10 10 си набий. Като в софтуерен код. Mr. Green

O! Това е то. Собственият си адрес не съм ти изписала правилно. Прости!

Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 15:41 от Мамунката

# 66
  • Мнения: 7 605
Не ви виzирах двете с Мата бе Мисти  Wink , каzвам принципно. НеЩо мн философски стана, не мога да ви фолгвам  Laughing   Аz си поzволявам да ви пусна линкове ако някъде някой има нужда от помоЩ, както направих и одеве с темата zа мом4енцето което трябва да се оперира в Бон, но толкова. Правя го zаЩото не всеки 4ете в клюкарника и/или вижда таzи тема, само zа това. Дали някой Ще помага или не си е негово реШение и никой никому не е длъжен ни от4ет, ни обяснение. Та Вивка, това 4е никой ниЩо не е каzал когато пуснах тоzи линк не оzна4ава, 4е никой не е помогнал.
 Wink
Пък и на сила хубост не става  Wink

# 67
  • Мнения: 2 907
Сега си набивам 19, 19, 19! Няма да го забравя, хаха! 

Спри! Обратно. 10 10 10 10 си набий. Като в софтуерен код. Mr. Green

ООООООООО! Изтривам 19! Мамка му на 19! Брей, аз съм много зле бе!!!! Хайде да сложа един зелен емотикон -  Mr. Green  10, 10, 10!!! Завинаги 10!

Матрикс руулз, Мунке!

Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 15:43 от mystic

# 68
  • Мнения: 1 636
Аz ли бях виzираната?  newsm78 Момичета,следете темата по какъв повод се zапочва един раzговор  Peace

# 69
  • Мнения: 11 327
Ако идеш с Вечка в НЮ, ще ревнувам  Mr. Green
Вместо да ревнуваш, стягай и ти багажа и да я следваме двете като кученца. Grinning

# 70
  • Мнения: 4 138
идвам и аз.

# 71
  • Мнения: 3 423
Ако следващата среща на мамите от Германия
е в Ню Йорк, ще дойда на всяка цена. Кажете
ли Сан Франциско, може и там да дойда. Какво
написах, следващата ли... Хахахаха, имаше ли
вече среща и аз що я пропуснах. Струва ми се,
че Мистик и Мамунката нещо сектантско си лафят.
А би могло да е сексанско. Нищо, де, има и друг път.

Наздраве! Казах ли ви за новия ми парфюм. "Джибре"

# 72
  • Мнения: 1 636
Лиске,надявам се,че "Джибре" не мири6е на "Джибри"  Wink.

# 73
  • Мнения: 1 242
На мен NY ми е по-удобен, просто по с  време казвайте. Някои имаме нужда от визи. Mr. Green
Както Татяна каза, авиокомпанията е ясна. Wink

Татяна, донеси на Лиска от NY нещо миризливо от DKNY. И нещо лично миризливо да е, пак ще е по-добро от "Джибре". Все пак дизайнерско е. Mr. Green

И Лиска да не се прави на Незнайка, като е Знайка по въпроса за едни мистични поздрави.

Риен, шаваш още, а? Grinning Стегна ли куфара?

O!
Какво виждат очите ми. Днес guinni има повод да почерпи, а ние да я поздравим.

Весело и засмяно да е малкото Силве. Да расте късметлийка и дяволийка за радост на мама и тате.  bouquet

# 74
  • Мнения: 434
Добре съм ви дошла в лазарета!

Уютно, топло, на бабини лекове мирише, тук гаванче с ароматни треви, там чашка омайно биле...

А я си представете сега всички, дето сте болни, че трябва и три пъти дневно да разхождате куче? А? Бързо под завивките на топло и да не чувам повече оплаквания.

Ето ви една импресия от днешния сив и мрачен ден. Бях спряла на светофара на една многолентова натоварена улица. На автобусната спирка седеше сама жена на около 50 години, със сигурност от неарийски произход, в скута й торба, от която се подаваха игли за плетене. Може би нямаше да ми привлече вниманието, ако не беше облечена непривично пъстро. Около нея ежедневието не вървеше, ами летеше направо, фучаха камиони, деца притичваха, самолет излиташе някъде зад нея, а тя просто си седеше като малка цветна топка, сякаш сама на тоя свят, изцяло погълната от плетенето, иглите се движеха равномерно и хармонично. Всичко това продължи половин-една минута, не зная точно, но ми стана тъжно, че не си бях взела камерата. Цял ден после ме съпровождаше това неописуемо усещане на вселенска хармония от тази малка сцена.

Мога да ви разкажа и за една импресия с един изключително красив мъж в университета, но ще чакам отделна тема за хубави чужди мъже.

Общи условия

Активация на акаунт