Хайде мами от Бургас, да вземем да помогнем 5 ....

  • 13 363
  • 301
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 577
Привет на миле-на и Frozen_lady   bouquet
Добре дошли  Hug

# 76
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Привет и от мен на миле-на и Frozen_lady 

Две мами вече се свързаха с мен на ЛС /KAT75 и kloie/ и биха искали също да помогнат с дрешки за бебоци, както и с други допълнително необходими неща   bouquet

Обнових направо списъка и на 1ва страница и там записах, конкретните нужди на конкретни дечица  Peace

Тази седмица пак не съм от много активните, за което много съжалявам  Blush, но малкитя го тръшна някакъв проклет вирус  ooooh! и не ми беше много до писане  Rolling Eyes

# 77
  • Мнения: 917
За малките бебоци предлагам памперси да купим с общите пари от Сф, както направихме преди за дома в Бургас по 0,07лв май че бяха, ако не се лъжа. АМ също можем да вземем с общите пари. Дрехи, ще съберем по между си от нашите деца. За обувки предполагам също могат да са втора употреба. Аз ще видя за това дете на 1г дали няма да намеря подходящи. Трябва да си поразровя гардероба да видя какво имам от Денито. Имам за подаряване зимни ботушки №24, чисто нови, мн красиви и рокличка за 2г, но не виждам подходяща госпожица за тях. Ако изникне имайте в предвид. Други дрехи ако дам, ще са втора употреба от госпожицата. Аз ще купя шишета за малките деца.

# 78
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Дрехи имам за всички възрасти.Само кажете какво има несъбрано да пращам. Peace

# 79
  • Мнения: 1 294
Мога да се включа с дрешки и обувки за момченцето, което е на 1 година.

Аз също не се виждам в списъка на първа страница, а се включих с парички за ноември.Виждам, че Крис вече е включена, а очаквах при обновяването да видя и себе си в списъка.

# 80
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Не знам как е при вас, но ние в къщи нещо вирусно всички ни е тръшнало от една седмица  ooooh! и за съжаление към момента не съм за виждане с никой  Wink

Тъй като времето напредна и скоро ще дойдат празниците, трябва окончателно да се решат някои неща, ето и положението към момента:
- към момента не съм успяла да се свържа със сестрата от Дома в Средец, т.е. все още нямаме никаква информация относно дечицата със специални нужди от Дома Confused Единственото което успях да разбера е, че тя /сестрата/ ще има нужда от допълнителна консултация с ДжиПито на децата, за да може да ни предостави информация с конкретните нужди към момента  Peace Тъй като не мисля да се отказвам  Mr. Green, при всички случаи ще гледам да разбера нещо повече до края на тази седмица  Peace
- предвид горната информация ще правим ли нещо скромно за Коледа в Дома в Средец или не? Според мен, ние имахме някаква предварителна нагласа за тържество и ако наистина не получим информация за конкретни нужди на определени дечица /най-късно до вторник/, нищо не пречи да организираме скромна почерпка /съгласно вота от Анкетата  Peace/. А конкретно занапред ще гледаме основно да помагаме на  децата с по-специфични здравословни проблеми от Дома + да организираме почерпката и подаръците за тържеството на рожденниците, какво ще кажете  Thinking
- относно Комплекса за социални грижи и 5те нуждаещи се към момента дечица: предлагам каквото можем да съберем до вторник вечерта и в сряда да им го занесем  Peace Който реши нека ми пише на ЛС, на тези които центъра им е по-удобно нека се свържат с Amelia, а от Славейков - може да пишете на попи/предполагам, че няма да има нищо против  Wink/ Аз ще съм на линия в сряда, ако има някой друг възможност и желание да дойде, да  Whistling Относно евентуално памперсите, които поръчваме от София - току що говорих и чакам да ми потвърдят цената  Peace Иначе мин.количество им е непроменено - 1000 бр. /с доставката може би ще излязат около 90 лв. Само трябва да вземем окончателно решение, дали въобще ще поръчваме  newsm78
- относно Бата, bubi4ko кажи, дали ще имаш скоро път натам или да планираме нещо, малко обувки да им отнесем  Thinking
- относно Искра и Кошарица - за дрехите, да призная честно не ми е останало време напоследък да звъня, ако някой има възможност нека опита , а ето и координатите:
Искра 8481   ДДУИ                        тел. 05522/364
Кошарица 8253   ДДМУИ            ул."Вихрен" 8         тел. 0554/610-24

Asya_ - не се притеснявай  Hug .... ако си предала паричките на попи, а с нея в скоро време не сме се виждали  ooooh!, може и за това да не си отбелязана в списъка ... По принцип чак когато аз получа окончателно паричките, тогава включвам мамите в списъка ... иначе на моменти ми е трудно да следя инфото в Темите  ooooh! и мога нещо да пропусна или дублирам  Rolling Eyes ... Като взема паричките от попи, ще пиша както в Темата, така и ще отбележа и на 1ва страница  Peace

# 81
  • Мнения: 527
Asya_  парите са в мен. Наистина не сме се виждали с люси, за да и ги предам. Иначе напред в темата съобщавам когато  ги получа. В мен са парите и от таня и вива31. Момичета съжалявам за забавянето, но все се разминаваме с Люси.
 Сетих се,че има дрешки от  една мама в мен. Ще и пиша да я питам относно предложението. Естествено, че нямам нищо против.
  А за Коледа май е по-добре да не правим нищо, те ще имат достатъчно почерпка и гости. Peace

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 22:24 от попи

# 82
  • Мнения: 176
Съгласна съм с Попи - почерпки явно за тях ще има, а здравето е по-важно. Следя темата и аз съм приготвила парички, но времето е болнаво и не мога да ги отнеса Confused Ако се появи спешна нужда от парички за добрата кауза за здравето на дечицата (голямо благодаря на този, който се е сетил!!  bouquet) - звъннете ми (рядко съм в нета, а Люси има номера ми). Мерси!

# 83
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Само за инфо, днес по-късно от фирмата в София ми потвърдиха цената на памперсите 0,07 лв. за брой, минимално количество - 1000 бр. ..... С доставката с куриер някъде ще излезе около 0,09 лв. бройката  Thinking .... Доставката по-рано беше с куриер защото нямах кой друг да ангажирам да отиде да ги вземе.. Склада на фирмата сега се намира в кв.Обеля, ул.2ра №22 - освен ако някой няма друга идея за доставка  newsm78 ....

# 84
  • Мнения: 2 577
esdim, която ни свърза с Меги, превела вече 30евро за децата е влязла в контакт и с мъж, желаещ също да зарадва децата.
Той е от Турция и ще идва в Бг. Искал да се включи с подаръче за всяко дете и да дойде с нас да ги подари.
Играчките щял да купи от Бургас, искал съвет откъде и какви, съответно брой за момичета и момчета.
Аз мисля че идеята е добра, а ние ще се включим с почерпка само  Peace
Какво мислите вие? Той чака отговор

# 85
  • Мнения: 950
Amelia  каквото и да решите ще ви подкрепя  Peace

А относно дрешките и другите необходими за помощ на бебоците аз засега нищо немога да намеря ,защото са яко складирани и ще мога чак след седмица /иначе имам какво да дам  Hug

Ще разпитам дали някой познат или близък ще ходи в София за да може да ги вземе памперсите ако не искате да се плаща за куриер .   Wink

# 86
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Браво на esdim   bouquet

Amelia - нямам нищо против  Peace за тържество по този начин  Peace
Току що се опитах да се свържа пак с Дома, но никой отново не ми дигна, може би са на някакво тържество за Никулден  newsm78 ... след малко ще опитам отново  Peace , тогава едвам ще успея да дам точната бройка момчета - момичета .... и евентуално да видя каква е ситуацията с медицинската сестра  Thinking
Относно почерпката, както по-рано Директорката беше посъветвала, може да е нещо символично ... в малко пакетче: бонбони, дъвки, близалка, пастичка/вафла  Peace , мисля че бихме успяли да се вместим в рамките на левче  Peace , т.е. общо почерпката ще излезе около 60 лв  newsm78


sisa g - за дрешките когато успееш  Hug
Относно превоза на памперси, твоите познати само трябва да знаят, че са обемисти  Grinning ... ако пътуват с микробус или джип, може би ще се справят  Peace ... но с лека кола и при техен багаж и други пътници ще им е малко трудно  Thinking ... Аз в Ситроена /Ксантия/ със спусната седалка .... успях да напъхам 2000 бр., но нямаше място за никой друг в колата, освен мен  Mr. Green

# 87
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Момичета, ето това съм получила на ЛС тази сутрин /ако не бъркам това е мъжа, за който говори Amelia  Peace/

Zdravejte,
Pyrvo iskam da se izvinq,che mqstototo mi ne e toka pri mamite,no slochajnosta me dovede  vyv vashiq forum:
Predi edna godina se registrirah v "Priqtel.net" za da si pripomnqm zabraveniq bylgarski ezik,zashtoto,veche 19 godini ne obshtuvam s bylgari ..Zhiveja i rabotq v TR. Vypreki vsichko,ne sym se otkysnal ot BG i kyshtata mi v gr AYTOS si stoi.
Vyv diskusiite na priqtel.net pusnaha tema za "kym koleda da zaradvame tezi deca"....predlozhih im da se organizirame ,no kakto vinagi nishto ne izleze....Esdim  pusna v diskusiqta vashiq adres"BG mamma".......Ta ot tam popadnah tuka sluchajno.
Ne sym zabravil bylgarskata medicina kakva pomosht e napravila za novorodeniq mi sin 1984 godina....Edna godina bezvyzmezno go hraneha sys specialno mlqko"Aledin" porychvaha go ot Germaniq.
Mezhdu drugoto,zhena mi tuka v TR uchastva aktivno v blagotvoritelnite druzhestva i e ot rykovodnite kadri.
Vinagi kogato idvam v BG gledam pa pomogna na nqkoj...predi 5 meseca vnesoh darenie na"DANKO..SVETLOZAR..DOBRİ"...

Zhivot i zdrave,kato dojda sled 16.12.07 v Burgas....shte kupq podaryci za okolo 500-600 leva i shte gi predam v Sredec......pyk vie ,ako mozhete da gi razdadete na tyrzhestvoto ...shte byda blagodaren.
Za dialekta i gramatichnite greshki me izvinete!!
Saban ....



Ако счетете, че не е удачно да купува играчки за децата .... може би бихме могли да го ориентираме да им купи някои по необходими за тях неща  Hug , като например тези от 1ва страница  Peace
Така или иначе за каквото и да даде паричките, все ще е в името на децата  Hug

# 88
  • Мнения: 644
Момичета, ето това съм получила на ЛС тази сутрин /ако не бъркам това е мъжа, за който говори Amelia  Peace/

Zdravejte,
Pyrvo iskam da se izvinq,che mqstototo mi ne e toka pri mamite,no slochajnosta me dovede  vyv vashiq forum:
Predi edna godina se registrirah v "Priqtel.net" za da si pripomnqm zabraveniq bylgarski ezik,zashtoto,veche 19 godini ne obshtuvam s bylgari ..Zhiveja i rabotq v TR. Vypreki vsichko,ne sym se otkysnal ot BG i kyshtata mi v gr AYTOS si stoi.
Vyv diskusiite na priqtel.net pusnaha tema za "kym koleda da zaradvame tezi deca"....predlozhih im da se organizirame ,no kakto vinagi nishto ne izleze....Esdim  pusna v diskusiqta vashiq adres"BG mamma".......Ta ot tam popadnah tuka sluchajno.
Ne sym zabravil bylgarskata medicina kakva pomosht e napravila za novorodeniq mi sin 1984 godina....Edna godina bezvyzmezno go hraneha sys specialno mlqko"Aledin" porychvaha go ot Germaniq.
Mezhdu drugoto,zhena mi tuka v TR uchastva aktivno v blagotvoritelnite druzhestva i e ot rykovodnite kadri.
Vinagi kogato idvam v BG gledam pa pomogna na nqkoj...predi 5 meseca vnesoh darenie na"DANKO..SVETLOZAR..DOBRİ"...

Zhivot i zdrave,kato dojda sled 16.12.07 v Burgas....shte kupq podaryci za okolo 500-600 leva i shte gi predam v Sredec......pyk vie ,ako mozhete da gi razdadete na tyrzhestvoto ...shte byda blagodaren.
Za dialekta i gramatichnite greshki me izvinete!!
Saban ....



Ако счетете, че не е удачно да купува играчки за децата .... може би бихме могли да го ориентираме да им купи някои по необходими за тях неща  Hug , като например тези от 1ва страница  Peace
Така или иначе за каквото и да даде паричките, все ще е в името на децата  Hug

Много благородно от негова страна! Браво на човека!
Всъщност щом като ще дойде след 16.12 предполагам, че освен ако не държи непременно играчки да им вземе можем наистина да му предложим за спално бельо/детско бельо по още 1 комплект!
А и от медицинска гледна точка, също е хубаво да знаем и вземем предвид нуждите на децата!
А и ако не може да се организират нещата до Коледа или Нова Година! Може и януари месец да стане!

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 561
Брат ми учи в София и се прибира сравнително често.
За Коледа ще си дойде със сигурност и ако може да почакат памперсите до тогава, ще осигуря превоз.
За по- рано не мога да гарантирам  Rolling Eyes
 Мисля че идеята за спалните комплекти е добра, но ако решите да са играчки, за мен няма проблем  Peace
При тези обстоятелства от нас може да е почерпката  Peace

Общи условия

Активация на акаунт