Коледа идва!

  • 115 666
  • 1 001
  •   1
Отговори
# 360
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Момичета прибавих рецептата към поста със снимката! Simple Smile

blueeye® - глазурата е белтъчна и нанасям с фунийка направена от хартия. Отворчето е 1 мм.
С никоя друга глазура не може да се постигне този ефект за съжаление!

# 361
  • София
  • Мнения: 2 044

Разбира се, само кажи какво те интересува, нещо от сладките, които аз ще правя или друго?

Благодаря ти за доброто желание да помогнеш!  bouquet Понеже всичко изглежда много привлекателно, нека да е по твой избор, т.е. нещо, което си превела или направила или което няма много да те затрудни и да ти отнема време за превод и писане.

Добре, аз съм направила засега ето тези неща:

http://www.joyofbaking.com/ChocolateTruffles.html

http://www.joyofbaking.com/candy/SimpleChocolateFudge.html

http://www.joyofbaking.com/barsandsquares/TurtleBrownies.html

Ако искаш, да ги почна наред (когато имам време, че тук нещо огладняха хората и трябва да се погрижа за тях Simple Smile)


Котка и аз се нареждам за рецептите  bouquetКогато имаш време моля те пусни ги Hug

# 362
  • у дома
  • Мнения: 1 581
natalyna, Благодаря   bouquet  Hug

# 363
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
наталина- не ми изглежда сложна рецептата и ще се опитам да я направя ,макар и без подправката за меденки, благодаря ти   bouquet А можеш и а кажеш горе долу колко бройки излизат от това тесто?

# 364
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
наталина- не ми изглежда сложна рецептата и ще се опитам да я направя ,макар и без подправката за меденки, благодаря ти   bouquet А можеш и а кажеш горе долу колко бройки излизат от това тесто?

deata излизат много - около 5 тави - към 70-80 бройки. Разбира се зависи и от големината на формичките. Аз гледам да са по-големи, защото тестото не се надува много при печене, а пък за украсяване е по-удобно да са малко по-големки. 8-10 см са моите.

# 365
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Мерси наталина, аз днес ще купя формички и ще гладам довечера да ги спретна  Hug

# 366
  • Мнения: 3 927
Идеите ми се избистриха Wink и предколедното печене на вкусотии т.г. ще бъде само от тествани рецепти.

Орехови бисквитки - рецепта и снимка

Мини щоленчета

за около 40 бр.
Продукти:
50 гр цитронат (захаросани лимонови, портокалови и др. корички)
50 гр тъмни стафиди
50 гр смлени бадеми
250 гр брашно
1 равна чл бакпулвер
75 гр захар
150 гр масло
ванилия
1 чл есенция ром
1 яйце
щипка сол

Приготвяне:
Цитроната се реже на ситно, смесва се с бадемите и стафидите. Добавя се брашното, разбъркано с брашното. Добавя се всичко останало и с бъркалките на миксера се омесва тесто. Тестото се работи на порции върху набрашнен плот, разточват се фитилчета с дебелина на химикалка, режат се на 4 см. парчета. Първо се слепват две лентички заедно. трета лентичка се поставя отгоре по средата върху другите две и леко се притиска. Пекат се върху хартия, около 10-12 мин на 180 С.
Изстиват върху решетка и обилно се поръсват с пудра захар, смесена с ванилия.

снимка

Маслени бисквитки

Продукти:
500 гр брашно
250 гр захар
2 пакетчета ванилия
1 щипка сол
300 гр масло
2 яйца

Приготвяне:
Всички съставки се изсипват в купа и се омесват добре с миксера. Тестото се оставя 30 мин в хладилника. Разточва се на 0,5 см и се изрязват формички, намазват се с жълтък и се пекат по 10 мин на 180 градуса С.
Отгоре ще украсявам с помощта на тези шаблончета:
http://www.wilton.com/store/site/product.cfm?id=1B6F90F5-423B-52 … -FE67CB5C9E531749

Тези са от миналата година

# 367
  • Мнения: 346
natalyna меденките ти са много красиви   bouquet, имам един въпрос мажеш ли ги с нещо като ги изпечеш и как постигаш този по-тъмен цвят, моите стават светлички и украсата не контрастира толкова.
С удоволствие ще пробвам новата ти рецепта, защото от моите меденки почти нищо не остана  Wink.

# 368
  • Мнения: 1 210
Ми то в рецептата май си пишеше...мажат се с какао и белтък май  newsm78 Виж на предната страница, в постинга със снимката им.
Натали, страхотни са! Сега остава да имам и пространството на въображението ти... Joy

# 369
  • Мнения: 2 724
Записах си рецептата на Наталина за меденките- страхотни са  Peace.
Имам един въпрос- може ли да се приготвят само с мед ?
Тането, много добре поднесена информация, поздравления за умениятат ти  bouquet!
Калинката е много сладка Peace

# 370
  • Русе
  • Мнения: 410
Цитат
Добавя се брашното, разбъркано с брашното
  Thinking

Taneto, може би имаш предвид брашното разбъркано с бакпулвер newsm78
Интересува ме, защото много ми допадна тази идея за мини щоленчета. И още едно въпросче - отгоре мажат ли се като големия щолен с кр.масло или само се поръсват с пудра захар?

# 371
  • Мнения: 952
natalyna -  страхотни меденки. Признавам си, че с нетърпение очаквах да покажеш тазгодишните. Невероятни както винаги.  Heart Eyes
Все още не съм направила меденки, но тази седмица трябва да успея да намеря време.

Taneto - снощи точно гледах кулинарното ти албумче и ми направиха впечатление мини щолените. Благодаря и на теб за рецептите   bouquet

# 372
  • Мнения: 346
Ми то в рецептата май си пишеше...мажат се с какао и белтък май  newsm78 Виж на предната страница, в постинга със снимката им.
didkapitka сега видях  Embarassed, благодаря.

# 373
  • София
  • Мнения: 591
Момичета,тук някай питаше за формички.Днес си купих страхотен комплект от магазин Солинген.Включва елха,снежен човек,падаща звезда,дядо коледа-2 броя,ангелче,звезда,сърце и цвете.9 броя за 6 и 50.Мисля,че си струват,и не са пласмасови,а метални.На фирмата Kaizer са.Дано му свърши работа на някой това инфо. Grinning

# 374
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Записах си рецептата на Наталина за меденките- страхотни са  Peace.
Имам един въпрос- може ли да се приготвят само с мед ?
Тането, много добре поднесена информация, поздравления за умениятат ти  bouquet!
Калинката е много сладка Peace

Алекс, не знам дали ще станат само с мед, но знам, че ако увеличиш меда за сметка на захарта ще станат по-твърди меденките.

Благодаря на всички за милите думи, утре ще покажа и останалите - 1/3 вече се изядоха де, и ако продължава така, май пак ще правя нови!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт