отзиви за д-р Александров - Варна

  • 118 836
  • 759
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 165
ами то ако ЕТ ги отнесем към часове в годината или към общото население на България Европа или света цифрите ще са още по-малки. Няма такъв показател в статистиката ЕТ на ден или подобни - това са глупости.
Успвеаемостта на клиниките се оценява по-утвърдени показатели и те те са брой бременности от броя пациенти / цикли/ и то развиващи се бременности / със сърдечни пулсации/, а не само с + тест.
Напълно съгласна.  Peace

# 406
  • Мнения: 531
И все пак е странно:

Цитат
Резултати за дейността на МЦАР "Варна" ООД за периода 01.2010 г. - 06.2010г.  /... 104 
- половината аз лично мога да ги изброя.

От така предложената таблица, ddnchv, разбирам че общия брой пациенти са 104 за шест месеца, което е обидно малко за която и да е успешна клиника, а камо ли тази в която работи Д-р Александров.

# 407
  • Мнения: 1 165
евро,това са пациентки,на които са направени АРТ процедури....Има други,които ходят там,но процедурите тепърва им предстоят.Тези пациентки не влизат в числото

# 408
  • Варна
  • Мнения: 686
Аз искам да попитам колко ИН ВИТРО/ИКСИ процедури трябва да има за половин година в една клиника, за да е наречем успешна клиника по стерилитет? Може би трансферите трябва да са 10000 и да се правят до 24 часа през нощта? А?
Отчитате ли факта, че тази клиника не работи с фонда? Въпреки това пациенти си има достатъчно, не се притеснявайте. Важното е, че повече от половината от тези пациентки си излизат бременни от клиниката!

# 409
  • Мнения: 822
И все пак е странно:

Цитат
Резултати за дейността на МЦАР "Варна" ООД за периода 01.2010 г. - 06.2010г.  /... 104 
- половината аз лично мога да ги изброя.

От така предложената таблица, ddnchv, разбирам че общия брой пациенти са 104 за шест месеца, което е обидно малко за която и да е успешна клиника, а камо ли тази в която работи Д-р Александров.

ами когато тези, които " Осмислят живота ти" бъдат така коректни спрямо пациентите си да си изнесат данните за успеваемостта тогава ще говорим. И ако искаш да си по-информирана разгледай SART и виж че много клиники имат даже и по-малко пациенти с инвитро процедури и пак са много успешни и ни най-малко не се обиждат от това, а добросъвестно си обявяват успеваемостта. Когато една клиника като Надежда има много пациенти и я е страх да си обяви успеваемостта е много лошо, а когато има и тенденция за намаляване на успеваемостта с увеличаване на пациентите е още по-много лошо. Когато в една клиника се извършват среднощни ЕТ и прегледи, поради голяма натовареност е също много лошо, никоха не бих се сългасила на такива преди полунощни и вечерни манипулациии - изглежда ми като underground.
Хаиде evro със здраве и виж дам да се похвалите с някаква успеваемост.

# 410
  • Мнения: 399
Не зная дали е тук е мястото на моя коментар - но вчера гледах предаването с д-р Стаменов , който попитан какъв е процента на успеваемост на клиниката му отклони въпроса и каза че всички бебета създадени тамс а много щастливи и имат към 250 бебета годишно. Сами си правете сметката клиниката работи 365 дни в годината и има средно да не кажа доста повече от 10 трансфера на ден това грубо прави около 3650 пациенти преминаващи през инвитро процедура - а са доста повече убедена съм и от това 250 - 300 бебета на година . Простата математика показва под 10 % успеваемост. Това е - сигурно засрамени да изнесат тази статистика - винаги когато ги попитат за официална статистика се излиза с меннието - ние сме ваште хора - Вярвайте

# 411
  • Мнения: 822
Не зная дали е тук е мястото на моя коментар - но вчера гледах предаването с д-р Стаменов , който попитан какъв е процента на успеваемост на клиниката му отклони въпроса и каза че всички бебета създадени тамс а много щастливи и имат към 250 бебета годишно. Сами си правете сметката клиниката работи 365 дни в годината и има средно да не кажа доста повече от 10 трансфера на ден това грубо прави около 3650 пациенти преминаващи през инвитро процедура - а са доста повече убедена съм и от това 250 - 300 бебета на година . Простата математика показва под 10 % успеваемост. Това е - сигурно засрамени да изнесат тази статистика - винаги когато ги попитат за официална статистика се излиза с меннието - ние сме ваште хора - Вярвайте
 202uu
то клиниката не работи 365 дни в годината, но голямата болка е, че ползва обществени средства от нас данакопладците и развива строителни и търговски дейност/ за жалост не е само тя/, и 20 % да е успеваемостта е пак много малко, скед като с напредване на технологиите / не на биопсиите/ успеваемостта се движи между 40 - 55% в световен мащаб.
 Не зная за кого трябва да е обидно и за кого позорно.
това "вярвайте" вече го знаем.

Последна редакция: ср, 08 дек 2010, 18:51 от ddnchv

# 412
  • София
  • Мнения: 1 030
Не зная дали е тук е мястото на моя коментар - но вчера гледах предаването с д-р Стаменов , който попитан какъв е процента на успеваемост на клиниката му отклони въпроса и каза че всички бебета създадени тамс а много щастливи и имат към 250 бебета годишно. Сами си правете сметката клиниката работи 365 дни в годината и има средно да не кажа доста повече от 10 трансфера на ден това грубо прави около 3650 пациенти преминаващи през инвитро процедура - а са доста повече убедена съм и от това 250 - 300 бебета на година . Простата математика показва под 10 % успеваемост. Това е - сигурно засрамени да изнесат тази статистика - винаги когато ги попитат за официална статистика се излиза с меннието - ние сме ваште хора - Вярвайте

Не мога просто да се сдържа Laughing Не съм гледала въпросното предаване, но 250 бебета ми се струва твърде малко, защото една съществена част от тях са близнаци, което автоматически намалява бройката на забременелите майки (спомняте ли си това http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=560443). Не се изразих много правилно може би - 250 бебета са си 250 бебета (и 19 от тях са се родили в един ден!), но все си мислех, че там са повече. Спамя тук темата за друга клиника, но наистина от клиника Надежда трябва най-накрая да отделят един човек, които да им води статистиката и да я довежда до знанието на бъдещите пациенти. Горната цифра мисля, че докторът я е казал малко наизуст. В която клиника в чужбина съм гледала, статистиката им е на видно място.

# 413
  • Мнения: 822
то не е на изуст в тази клиника всичко е така - никакво уважение към пациентите - просро вервайте им/ни - за голямо съжаление.
не е въпроса за човек водещ статистиката на клиниката - това е задължение по действащата законова уредба на РБ. Друг е въпроса, че спазването на законите в тая клиника е въпрос на никави изисквания от администратовния орган и/или те са по големи от закона и/ или те са много толерирани, и / или нямат никакво уважение към пациентите си и разчитат само на благи думи, откровенни лъжи и "вервайте ни"
повече няма да пиша по този въпрос, освн ако някоя като evro не се опитва да ме предизвика.
Успех на всички започващи и в процедура в нашата клиника.

# 414
  • Мнения: 399
Аз го гледах и като тяхма бивша пациентка си направих малката сметка - казвам ако има 10 трансфера на ден - за което съм сигурна че ги има - но което е по-плашещото е че са повече от 10 на ден. Успеваемостта трябва да е обявена на публично място - технологията е доста напреднала - биопсиите - някои ги правид а издаде дисертация - както измивания преди трансфер - лично правени на мен два пъти. Моите опити съм си ги финансирала сама - но жалко за всички тези опити по фонда , които гръмнаха - колко дечица се родиха в 6 месец - колко майки се зачерниха от редукции - който не е минал по този път не зае какво е - на никoй да не се случва - за да се докаже някой че е велик. За жалост рекламата е на ниво - и хората в отчаянието си не мислят и не анализират трезво. Не защитавам д-р Александров - и не е честно че пиша в неговата тема - но е факт може да има по-малко пациенти с опити - но дали наистина е гордост да имаш 5000 двойки на година а успели 100. Ия пак да си помислим - защото е важно да се успее но не на всяка цена с цената на здравето подложено на хиляди експерименти и разбитата на хиляди парченца психика. Защото ако се анализзират опитите а не се кара едно към... ще има много по малко сълзи за потърпевшите.

# 415
  • Мнения: 599
никакво уважение към пациентите

И аз не получих такова в МЦАР "Варна" ООД, пък какво - просто спрях да ходя там.
Доволни и недоволни ще има навсякъде.
Но не мога да разбера напъните ти да я рекламираш тая клиника. Пари за реклама ли ти дават.....?
Смешна си вече - каза, че си доволна - разбрахме. Като иска някой информация - дай я, ама престани с тая реклама, че досаждаш.
Пфуууу  ooooh!

# 416
  • София
  • Мнения: 1 124
Темата е за д-р Александров!!!
Айде нема нужда да се сипе и лее жлъч и омраза срещу други доктори!
Чудя се просто как не ви омръзна да пишете едни и същи злостни коментари!

# 417
  • Мнения: 1 165
Аз мисля, че трябва да се обърне внимание на темата-"Отзиви за д-р Александров", а не "Сравнение на клиники по стерилитет" или "Оспорване на процент успеваемост" и т.н. Заглавието на темата е много ясно написано.Щом са имали смелостта да публикуват тази статистика в сайта си-няма да лъжат.Лично аз мисля,че е точна,защото стриктно си я водят.След всяка една процедура държат да знаят резултата и по-нататъчното развитие.Статистиката си е статистика,дори и на някой да не му харесва.Не е тооолкова важен броя на пациентките,а крайните резултати.Какъв е смисъла да не могат да се разминават пациентките по коридорите,да не им се обръща нужното внимание и съответно желания резултат да се постига рядко???Не визирам никоя клиника,защото не съм посещавала друга.Но когато се представят някакви данни за успеваемостта на дадена клиника се гледа точно процента успеваемост,а не броя пациентки.Когато има отделно изнесена статистика и информация за броя на пациентките в различните клиники-тогава коментирайте това.Двете неща=успеваемост и брой пациенти...са съвсем различни.Някой да си е водил лична статистика за клиниката,че да оспорва техните данни??? Не мисля!
Клиниката на д-р Александров всъщност е само един етаж от АГ болницата във Варна.Не е луксозна,напротив-мизерия си е...като стара комунистическа сграда.Но ходим там,защото сме си го избрали за лекар.
Отношението към пациентите-аз лично съм много доволна,но това не означава, че всички трябва да са доволни.
Чакането-да,голямо чакане пада там.Но....си чакаме,нали?И изобщо не съжалявам,че съм прекарала толкова дни там.На който не му харесва си търси друг лекар в друга клиника.
Аз лично не бих го сменила с друг лекар и дай Боже всичко да е наред с бременността ми....когато дойде време да раждам ще отида именно в тази мизерия,защото държа да съм при него.Както вече казах съм доволна от отношението и вниманието което ми е обръщал.
Това е мое мнение и никой не е длъжен да го споделя  Peace
Престанете със сравненията и оспорване на данни без доказателства. Peace

# 418
  • Мнения: 2 259
никакво уважение към пациентите

И аз не получих такова в МЦАР "Варна" ООД, пък какво - просто спрях да ходя там.
Доволни и недоволни ще има навсякъде.
Но не мога да разбера напъните ти да я рекламираш тая клиника. Пари за реклама ли ти дават.....?
Смешна си вече - каза, че си доволна - разбрахме. Като иска някой информация - дай я, ама престани с тая реклама, че досаждаш.
Пфуууу  ooooh!
Peace

# 419
  • Мнения: 531
Едно не мога да разбера, как човек преминал през това, не само че не се опитва да бъде полезен с опита си като го споделя, а определено нанася вреди на цялото ни съсловие.
Кажи ми кой е задължен и от кого и каква е ползата от изнасянето на данни за успеваемостта, кажи ми? И кой е тоя наивник дето ще повярва че в АГ Варна са се направили една 104 ЕТ за 6 м. ГАРАНТИРАМ ти че там се правт по минимум 3 трансфера на ден (!). Наивник е най-мекото с което ще нарека повярвалия на тази "статискита".

Цифрите които Д-р Стаменов произнесе в предаването най-вероятно бяха произволни. Нали се сещаш че не чете статистиката си след 14-15 часовия си работен ден, а и който не знае какъв е стреса на живото предаване - да си трае! Тия които излезнаха там с имената и авторитети си, също показаха и допълниха всеобщото уважение и любов към този човек, толкова ли е трудно да се повярва че Вярата и Надеждата си имат своя земен радетел за тези които са му се доверили и че има и друга порода лекари - Човеци!

Какво точно те дразни Клиника Надежда, кажи бе жена, кажи? Ограбиха ли те, излъгаха ли те, прецаха ли те..., кажи!
Гледай си рожбата, наслаждавай се и помагай когато можеш. Ролята която си избрала на съдни или коретив е по-скоро комична!
Овчето ти обожание към Д-р Александров не пречи никому, антилибералното ти поведение към ВСИЧКИ останали клиники те прави антипатична, за това беше санкционирана с БАН в Зачатие, как не намери покой?! Странен човек си.

Общи условия

Активация на акаунт