отзиви за д-р Александров - Варна

  • 118 682
  • 759
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 531
ddnchv, момиче (момче) за втори път пускаш този линк, какво искаш да кажеш с това? Тая претоплена манджа вече сме я яли.
За сетен път те призовавам - ако можеш да помагаш, помагай. С овчето ти обожание към един и провинциалното ти отношение към друг нищо не постигаш, модата за мерене на гаги кой лекар е по-стока от друг отмина. Как не израсна за толкова време?! Детинщина...

# 391
  • Мнения: 1 165
Защо не прете кавгите? Ясно е,че за всеки лекар има както положителни коментари,ака и отрицателн.Какво означава провинциално отношение?Какво значение има  къде работи даден лекар?Света не е съсредоточен в столицата
СПРЕТЕ СЕ ВЕЧЕ

# 392
  • Мнения: 80
Момичета
Д-р Александров е много талантлив и човечен. Никой не го оспорва. Но има един неоспорим факт. Понякога при  нещо заплетено бие отбой и казва - цитирам  точно -
Нашата лаборатория не може да ви помогне, обърнете се към по-квалитетна клиника в София при Стаменов или Владимиров.

За един професоналист е предизвикателство и чест да се опитва и в по-особени случаи.  Особено когато доверието в него е безгранично. Ние също понасяме неуспехи.  Неуспехът е част от развитието ....
А иначе продължавам да се прекланям пред него  !

# 393
  • София
  • Мнения: 865
Отидох при д-р Александров след като прочетох всичките ви коментари тук. В София бях минала през Владимиров и Щерев и всичките ми казваха,, че трябва да направя лапаро и хистероскопия. Отчаяна, хванах първия полет до Варна и резултата беше - не трябва да правя никакви операции. Д-р Александров ми отдели час и половина (!) за да ми обясни защо въпреки, че трабите ми са инвалиди  Grinning и имам хидросалпингс, не е  нужно да правя операции, а трябва да пристъпя директно към инвитро. Обясни ми как има два вида хидросалпингс, нещо, което дори интернет не успя да ми обясни. Най - много ме впечатли, че отказа да вземе дори стотинка на края на консултацията. За сравнение при Владимиров предният ден бях платила 70 лева за първичен преглед за 15 минути.
Вярно е, че му вярвам на сляпо, и то защото е първият док за който отрицателните ви мнения са единични, но и сама се убедих във всеотдайността му. Моля ви стискайте палци Александров да е прав!

# 394
  • Мнения: 80
Kiara,
Ако имаш възможност да обясниш накратко за тези два вида хидросалпингс и кога не се налага операция. Ше бъде полезно и интересно и за други да научат.

# 395
  • Мнения: 531
Интересно... или ти не си разбрала доктора, или доктора теб?! Няма хидросалпингс който да не компроментира забременяването (има нищожен процент бременности с хидрос, но аз не бих се надявала на такова чудо). Лапароскопията не е опасна и травмираща операция, че да вярваш на врели некипели за да задоволиш потребността си от спокойствие, което е временно повярвай ми.
Най-малкото си направи нова цветна снимка, не започвай процедура без проверка на тръбите от доктора на който с доверяваш!

# 396
  • София
  • Мнения: 865
Интересно... или ти не си разбрала доктора, или доктора теб?! Няма хидросалпингс който да не компроментира забременяването (има нищожен процент бременности с хидрос, но аз не бих се надявала на такова чудо). Лапароскопията не е опасна и травмираща операция, че да вярваш на врели некипели за да задоволиш потребността си от спокойствие, което е временно повярвай ми.
Най-малкото си направи нова цветна снимка, не започвай процедура без проверка на тръбите от доктора на който с доверяваш!

Да, ще обясня какво точно ми каза док. Ще започна първо с това как изглежда цветната ми снимка.  Единият яйчник и тръба са оцветени, като в коремната кухина се пропуска контрасно вещество. В основата на другата тръба има "нещо", което не пропуска контрастно вещество и тръбата не се оцветява. Според Александров има два вида хидросалпингс - тънкостенен и дебелостенен. Дебелостенният е онзи при който власинките на края на тръбата са силно увредени, не функционират и са свити до толкова, че не пропускат нищо да минава. Съответно, тръбата прилича на, цитирам, "торба с вода". Тук лапарото е неминуемо.  Интересен бе коментарът написан под цветната ми снимка - "проходим хидросалпингс", нещо, което и Владимиров и от Щерев отрекоха да познават в медицината. За уточнение - снимката е правена в Майчин дом.  В моето невежество им вярвах напълно, докато Александров не ми пусна видео запис на лапаро и ми показа как точно е разположена фалопиевата тръба и ми обясни, че щом има пропускане на контрастно вещество в коремната кухина, следователно тази силно токсична течност, която се отлага в тръбите няма как да се задържи във въпросната тръба. От тук и изводът, че лапаро не ми е необходимо. Относно "нещото", което блокира контрастното вещество да навлезе и оцвети другата тръба, в коментарът под снимката бе написано " полип с големината на лещено зърно". Според Александров, това не е никакъв полип, най - вероятно е мехурче газ, и оперативното му отстраняване е невъзможно.

В заключение искам да добавя:
Потърсих д- р Александров във Варна с една единствена цел -  да ми  направи лапаро и хистероскопии.  Той отказа, но аз бях убедителна, защото знаех какво искам. Съгласи се и ми назначи час за операция през декември. В последствие аз се отказах и решението да не правя нищо бе изцяло мое. Назначи ми час за нова цветна снимка на 16 - ти декември, която за разлика от Майчин дом ще ми бъде направена с местна упойка. Сигурно е малоумно да се вдигнеш от София за да си направиш снимка във Варна, но когато намериш един доктор, който не те обработва на поточна линия, тогава парите нямат значение. Когато видиш един доктор, който не ти взема нито стотинка за времето, което ти е отделил (над час и половина), просто няма как да не се впечатлиш. Вероятно е чисто психологическо влиянието му, но просто човекът си е такъв и за това има много "вярващи" в него.

И съвсем накрая искам да помоля:
Да не бъда нападана за това, което " моето съзнание е разбрало от разговора с доктора". Не искам да влизам в излишни конфронтации с по - знаещи детеискащи жени. Знам какво съм чула и това бе интерпретация на това което разбрах. Интернет е особено оскъден от към информация за хидросалпингс, преведена на български език. Навсякъде пише едно и също. Който иска да ходи да се запише в столична библиотека и да се рови в дебелите медицински книги.

# 397
  • Мнения: 80
Kiara,
Благодаря за интересната информация.
А наистина топлото отношение на д-р Александров, невзимането на пари за преглед, консултации ми е до болка познато.
Слава богу има и други лекари да постъпват така !
Пожелаваме ти д-р Александров да бъде твоя доктор който да сбъдне мечтата ти и да запомниш града ни с хубави емоции.
Поздрави и бъди здрава.

# 398
  • Мнения: 81
Благодаря за инфото,Kiara!И аз от доста време търся инфо за хидросалпингс,но при моя случай се налага отстраняване!Дано при теб да се получи без неприятни манипулации като лапароскопии и т.н!На мен тепърва ми предстои да взема решение и за съжаления съм доста далеч от Варна ио няма как  да се посъветвам с док,но съм избрала при него да бъде първия ми и да се надяваме успешен опит!Сега ми предстои лапароскопия и дилемата е дали да ми махнат и двете тръби или само едната(която е с течност)... ooooh!

# 399
  • Мнения: 822
KiaraTiara, въобще не може да се говори, че е малоумно да отидеш от София при д-р Александров, това го казвам от опит - 8 год. лекари, 2 опита инвитро в София, посещение на 4 клиники по стерилитет в София / последните 3 еднократно, защото не удовлетвориха моите питания/, клиника в Солун и накрая д-р Александров - и аз му се доверих сляпо, без никакви предрасъдъци / с мъжа ми се разбрахме каквото каже, без разсъждения/ и не сгреших, успях с негова помощ инвитро от раз и то само с 2 ходения до Варна / едното за среща, другото за процедура/ в рамките на 3 м3сеца, защото беше лятна ваканция. И сега дори док. и на другия край на света да отиде пак ще го намеря.
ALIA аз не съм правила лапароскопии, въпреки, че ми предлагаха, но ако решиш най-добре е тя да бъде при д-р Александров, ако ли пък ти е невъзможно задължително искай видеозапис още преди да си се оперирала - това го знам от момичета с лапароскопии, отишли при док., той иска да види записа.
Успех момичета.

# 400
  • Мнения: 531
KiaraTiara, вероятно Д-р Александров се е усъмнил в снимката ти и за това е назначил нова, това е правилно! Но уверявам те - няма хидрос който да не пречи, няма!
Аз имах "колянце" на едната тръба (т. нар. проходим хидросалпингс), след 2 ин витра и още куп отсранении пречки при лапароскопиите, както и прекъсване на въпросната тръба на третия опит успяхме! Grinning
Пожелавам ти резултат който да опровергае съмненията за хидрос и Д-р Александров да се окаже прав!

Последна редакция: чт, 02 дек 2010, 16:33 от evro

# 401
  • Мнения: 17
  Здравейте.Аз предната година септември месец правих ин витро при д-р Александров.В момента ,когато ми правеше трансфера, доста скептично ми каза:"Ти ако забременееш ,ще е чудо".Може би ,защото бях на 41 год.Наистина не забременях от инвитро процедурата,но два месеца след това  забременях съвсем спонтанно.И нашата прекрасна Михаела се роди на 31 юли,само 9 дни преди да стана на 42 год. newsm03 newsm10 smile3533Въпреки всеобщото мнение,че е опасно на тая възраст да се ражда,както за майката ,така и за детето,нашата дъщеря е най-здравото,жизнено и усмихнато дете.Така че всичко е повече от индивидуално.

# 402
  • Мнения: 35
това направо е феноменално - вижте успеваемостта на клиниката за последните 6 месеца 60,58%
http://ivfcentre-varna.com/index.php?option=com_content&view … 80&Itemid=159


Наистина е феноменално!За 6 месеца тази година са минали през клиниката 104 пациентки за АРТ процедура!!!!Ама това е суперррррррррр!Пада се по  нула цяло и не знам колко трансфера на ден!ФЕНОМЕНАЛНОООООООООООО!!! Grinning

# 403
  • Мнения: 1 165
И кое му е странното??? Аз лично съм прекарвала цели дни в клиниката и се е случвало дори на ден да правят по няколко процедури-инсеминации,трансфери...Няма да лъжат в статистката си...

# 404
  • Мнения: 822
ами то ако ЕТ ги отнесем към часове в годината или към общото население на България Европа или света цифрите ще са още по-малки. Няма такъв показател в статистиката ЕТ на ден или подобни - това са глупости.
Успвеаемостта на клиниките се оценява по-утвърдени показатели и те те са брой бременности от броя пациенти / цикли/ и то развиващи се бременности / със сърдечни пулсации/, а не само с + тест.

Общи условия

Активация на акаунт