Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 15

  • 41 809
  • 294
  •   1
Отговори
# 30
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
А в БГ-то някой виждал ли е такива - не ми се ходи до Кадемлия - там би трябвало да има.
Tandoori, за подпорите разбрах, а горния етаж какво има като подложка - може пък да си приспособя нещо с подръчни материали...

# 31
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
А в БГ-то някой виждал ли е такива - не ми се ходи до Кадемлия - там би трябвало да има.
Tandoori, за подпорите разбрах, а горния етаж какво има като подложка - може пък да си приспособя нещо с подръчни материали...

Mеги, тук мадамите използват еднакви по дължина дървени шишчета - да речем около 10( и все пак зависи от диаметъра на горния етаж) и кръг от картон завит с прозрачно домакинско фолио!  Hug

Tandoori благодаря за похвалата за меденките, от майсторка като теб е много приятно да я получа!  bouquet

# 32
  • Мнения: 7 106
Правила съм голяяяяма двуетажна, със сиропирани блатове без подпори. Издържа 2 дена без да мръдне  Peace. между двата етажа слагам първо изрязан кръг от фолио за печене с диаметъра на горната торта и върху него изрязана картонена подложка за торта, върху която всъшност е вторият етаж. дано е ясно както го обясних...

# 33
  • Мнения: 1 796
Момичета, няколко странички назад бях питала дали в София има бели marshmellows и ако има къде (да поръчам на познати). Много лесно и бързо се работи с тях и на вкус са много приятни.[/color]


Ами виждала съм в Пикадили - там имаше изцяло бели, но с някакво покритие като кокос(нещо рошаво  Mr. Green) - не ги погледнах точно какви са. Иначе имаше също бели + розови, незавити - това беше някъде преди 2-3 месеца - мисля, че тези биха свършили по-добра работа. В момента не съм сигурна дали има.  Simple Smile

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 846
М_е_г_и, някъде в нета бях срещала, че в долния блат се набучват нещо като сламки. Режат се високи, колкото е долния блат, набождат се примерно 5 броя, отгоре се слага горната торта; горната торта е или върху дъно на тортена форма, или върху картонена подложка. Така може спокойно после да се махне горната част, или поне да се реже спокойно. А от долната просто се изваждат сламките. Ръбчето на горната може да се замаскира с каквото ти хрумне.
Аз съм си мислела, че ако се наложи да правя двуетажна торта, ще я направя точно така.

# 35
  • Стара Загора/Бургас
  • Мнения: 77
ПЕПИ  , за маршмелоуз бонбони проверете в бензиностанции ОМВ - там със сигурност продават- аз съм купувала.

АСИНКА , относно питането  за "трюфел" и "династия" - правих ги и двете . И от двете съм очарована , за което благодаря на момичетата , споделили рецептите с нас  bouquet
   А що се отнася до избора между тях двете - въпрос на вкус - повече или по-малко шоколад . Ако харесвате повече шоколад  , то торта "трюфел" е вашия избор.
   ОБАЧЕ   , дали торта " ДИНАСТИЯ" търпи покритие не мога да ти кажа - кремовете са си стегнати , но не знам как ще е с покритие- трябва да се пробва.Другия вариант е ако решиш  , че искаш точно тази торта  , то да добавиш желатин в основния крем за по-сигурно.... newsm78

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 11:14 от doni972

# 36
  • Мнения: 2 282
В: Колко дълго издържат захарните покрития?
О: Издържат доста дълго - в хладилник поне 2-3 месеца, защото са с много захар, която е един вид консервант!
Направи ми впечатление, чеповечето пъти момичетата конкретизират захарните покрития с мляко (млечния марципан), притеснява ги точно млякото в тях. Затова може би е добре да се конкретизират въпроса и отговора.
Тези дни бях на рожден ден - гледах на тортата "с друго око" и набързо я  разгадах Simple Smile това се дължи изцяло на вас! много ми е кеф ) Вече получих и к-та на Уилтън, пазя си от един месец малко марципан Варна, само трябва да изключа компа, че да се поупражнявам   Grinning

# 37
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
В: Колко дълго издържат захарните покрития?
О: Издържат доста дълго - в хладилник поне 2-3 месеца, защото са с много захар, която е един вид консервант!
Направи ми впечатление, чеповечето пъти момичетата конкретизират захарните покрития с мляко, притеснява ги точно млякото в тях. Затова може би е добре да се конкретизират въпроса и отговора.

Aми казах - имах едно захарно тесто с мляко и издържа около 2 месеца(до тогава се изяде, де) нищо му нямаше. В кондензираното мляко има доста захар, която както казах действа като консервант. Затова и не съм уточнявала за кое покритие става въпрос. Peace

# 38
  • Мнения: 3 927
Вече получих и к-та на Уилтън, пазя си от един месец малко марципан Варна, само трябва да изключа компа, че да се поупражнявам   Grinning

Само да кажа, че е добре материала да е по-бързо съхнещ. Не че сВарна-та няма да стане, но направи предварително някакви подпори, за успее сместта да се втвърди и да получиш истински цветя.

С бавносъхнещата маса правих моя първи и засега последен опит с Уилтън и лалетата клюмваха  Cry :

http://www.bgphoto.net/photos/2105/o633108673085556250.jpg

Най-готини стават маргаритките  Simple Smile

ако искаш виж на втора страница как съмм подпирала цветята, за да поизсъхнат малко:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2105&AlbumId=5778& … rol_CurrentPage=2

# 39
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Наталина, Зори благодаря. И аз си мислех за картонена подложка, но за по-сигурно да попитам. А дървените шишчета ми дойдоха наум още като видях подобните дето се продават.

Gushanka, благодаря и на теб. Общо взето идеята ми е известна - даже съм давала акъл няколко теми по-назад. Нали съм гледала много картинки. Интересуваше ме материала, от който е подложката. Все ми се въртеше в главата пластмасова плоскост, изрязана в съответната форма. Но в краен случай и картон става. Притесняваше ме, да не се намокри много от тортата картона и затова си мислех за пластмаса.

# 40
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194

Само да кажа, че е добре материала да е по-бързо съхнещ. Не че сВарна-та няма да стане, но направи предварително някакви подпори, за успее сместта да се втвърди и да получиш истински цветя.

С бавносъхнещата маса правих моя първи и засега последен опит с Уилтън и лалетата клюмваха  Cry :


И аз съм съгласна с теб. Затова и не ми стават розите, клюмват бързо. Марципан варна съхне малко по-бързо от готовата маса (бавносъхнещата), но аз пак не се справих.

# 41
  • Мнения: 7 106
Но в краен случай и картон става. Притесняваше ме, да не се намокри много от тортата картона и затова си мислех за пластмаса.

Затова под картона слагаш фолио, едно за да не се подмокри картона (въпреки че от марципана едва ли ще се намокри), но няма и да залепне за долното покритие. А след като махнеш горния етаж, заедно с картонената му подложка, след това фолиото много лесно се отлепва от долия етаж  Peace.

# 42
  • Мнения: 266
Момичета,да питам и аз за торта ,,Династия,,.Отдавна съм и хвърлила око,а в началото на другия  месец мъжо има рожден ден и ми се ще да я направя.Искам да питам блатовете трябва ли да се сиропират?И черния шоколад за крема може ли да се замени с млечен?И последно-най отгоре ако я намажа със крем може ли върху него да се сложи шоколадова заливка? newsm78
Много ми се иска да изглежда така като тортичката на Мегиhttp://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4156075

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 12:28 от Бъхи

# 43
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Зори, имах предвид да не се намокри от блата на горния етаж, ако се напои повече. И после да повреди марципановото покритие на долния етаж. Тук фолиото върши работа. То докато не пробва човек, има да се чуди...


Този път аз съм неразбралата - някой пусна ли рецепта за тази "Династия"... на търсачката излиза - Няма намерени резултати,  макар че само за тези 3 страници е спомената 5 пъти най-малко.

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 12:55 от М_е_г_и

# 44
  • Стара Загора/Бургас
  • Мнения: 77
Момичета,да питам и аз заторта ,,Династия[/url]
  Май само аз съм се ангажирала да отговарям на въпросите за Династия Blush , моля ако има някой по-компетентен да сподели... Hug 
иначе:
Блатовете са от типа на торта Гараш и не е необходимо да се сиропират  - разбира се, ако държиш може да напоиш леко с ром или ликьор.
аз лично я правих с млечен шоколад и нямах проблем , така че  , пробвай и ти.
колкото до крема - втория е със шоколад и ако сложиш малко повече какао в последния пласт ,би могла да получиш шоколадовото покритие- останалото са шоколадови пръчици и шоколадови рози
дали го обясних добре newsm78  дано да си ме разбрала


п.с. торта Династия е от сайта на "Гответе с мен"    http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=1630.msg31229#msg31229

Общи условия

Активация на акаунт