Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 15

  • 41 817
  • 294
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 266
doni972 Hug Hug  bouquetМного благодаря!

# 46
  • Стара Загора/Бургас
  • Мнения: 77
за нищо , дано да съм полезна Grinning

# 47
  • Мнения: 266
Меги,може ли да ми обясниш как правиш страхотните шоколадови рози?Във формичка ли се слагат,че са толкова перфектни? newsm78 Grinning

# 48
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Ето погледни тук http://www.kuharka.ru/viewtopic.php?t=3989

# 49
  • Мнения: 266
И със шоколада ли се процедира така?Не се ли разтопява докато се работи с него? newsm78Извинявам се за тъпите въпроси,ама не можах да намеря как се изработват рози от шоколад. EmbarassedМеги, тази розичка http://images21.snimka.bg/004156075-big.jpgот шоколад ли е или марципан Варна? Embarassed

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 13:33 от Бъхи

# 50
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Извинявай, мислех, че си прочела за украсата на тортата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=226928.msg5154056#msg5154056

Това не е само шоколад; освен с мед, може да стане и с глюкоза. Оригинала е със светъл царевичен сироп (но не знам тук дали се намира такова нещо).
Много лесно се топи от топлината на ръцете, затова след всеки етап слагам в хладилника да стегне и после продължавам.

# 51
  • Мнения: 266
Меги,сега вече видях,че си обяснила всичко в рецептата. EmbarassedМного благодаря!  bouquet  bouquet Hug

# 52
  • Мнения: 7 091
Меги, звинявай, че чак сега отговарям, но сега ставаме Simple Smile нали сме в различно време Simple Smile
Като начало да ти кажа, че досега колкото книги съм чела, абсолютно никъде не пише да се слага каквото и да било под горния етаж торта, а пише да се намаже с маслен крем долния етаж ( + върху дървените подпори), за да залепне добре горния етаж за долния. Най-многото, което съм виждала в купинарни книги е да се изреже от оризова хартия едно парче с диаметъра на горния етаж и да се сложи под и над него маслен крем, за да може хем да залепне горния етаж, хем да не се размести от носене например. Така процедират със сватбените торти например в повечето от книгите, които съм чела.
Ако не искаш да ти залепват един за друг етажите, просто трябва да си ги сложиш на подложки и да са с разстояние помежду си на "колони". От къде можеш да си купиш такива в БГ, идея нямам.  newsm78
Това е моят опит, просто споделям.

Второ, дървените шишчета са прекалено тънки! Това за което аз говоря е поне 4-5 пъти колкото дебелината на шишчетата.

# 53
  • Мнения: 2 282
Само да кажа, че е добре материала да е по-бързо съхнещ. Не че с Варна-та няма да стане, но направи предварително някакви подпори, за успее сместта да се втвърди и да получиш истински цветя.
Благодаря ти! предполагам, нямаше да ми дойде на акъла да ги подпирам Simple Smile твоите са се получили прекрасни! А за материала - нямам голям избор, малката е алергична към мляко и други разни кравешки белтъци, та за друго покритие не се сещам. Смятам да я пробвам с мъничко маршмелоус, да видя дали реагира, че вътре има лактоза.
Затова и не съм уточнявала за кое покритие става въпрос. Peace
Вече и аз знам, ама като се зачете някой съвсем нов в темата (както аз наскоро), не разбира от половин дума. Друг въпрос, който често се задава, е за боядисването на марципана/захарните фигурки - как, в кой етап, с какви бои.

# 54
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Tandoori, за дървените шишчета - и аз гледах в един сайт, че тези подпори са по-дебели, мислех да погледна в играчките на децата - сигурно има нещо което може да се използва. Макар че както е казала Наталина - като се сложат 10-ина, вместо 3 или 4, пак ще стане.

# 55
  • Мнения: 743
Ох, аз май както винаги се захващам с неща, които не са за мен  Sad
Така ми се искаше да пробвам с двуетажната тортичка, ама сега като прочетох за стойки и клечки...май няма да се справя. Пък баба ми има юбилей и май е по-добре да си поръчам тортичка, че да не рискувам  Sad
Bambinkamalinka май на първа страничка има един маслен крем на Танита - за него ли става въпрос  Thinking Незнам, в краен случай мога да пробвам с този крем и пандишпановите блатове, пък ако не стане, ще вземем готова торта и това е  Rolling Eyes

# 56
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Предлагам ти 2 варианта - първия тортата ти да е само на 1 етаж, пак може да стане хубава; и 2-рия - без стойки и подпори, много момичета казват, че не са им се деформирали тортите, крема трябва да е по-твърд най-вероятно

# 57
  • Мнения: 743
Мерси ,М_е_г_и   bouquet Ами май ще пробвам - а реших, че ще е на два етажа просто защото ми трябва  торта за повече хора, а нямам съд, в който да направя по-голяма или правоъгълна торта. Освен да я направя с този крем от първа страница, пък да видим какво ще излезе newsm78

# 58
  • София
  • Мнения: 2 671
Мерси ,М_е_г_и   bouquet Ами май ще пробвам - а реших, че ще е на два етажа просто защото ми трябва  торта за повече хора, а нямам съд, в който да направя по-голяма или правоъгълна торта. Освен да я направя с този крем от първа страница, пък да видим какво ще излезе newsm78
Направи торта - подаръци. Така можеш да спокойно да сложиш колкото си изкаш материал под формата на повече подаръци. така
A за правоъгълна торта -  има доста големи правоъгълни тави от фолио, аз купих 24 х 38 см., идеално влиза във фурната и в хладилника.

# 59
  • Мнения: X



Ето я моята торта "Цветна градинка с калинка" по случай първия рожден ден на малкото ми мишле.
Вътре е тортата с рула на Лео, покритието е млечния марципан на Наталина.
Марципана го правя за първи път, замесих го малко твърд и нееластичен, но следващия път ще знам. В началото ми се късаше и ронеше, но после му хванах цаката.  Определено това е покритие с което се работи добре, лесно е за правене. Боите ми са сладкарски, обаче бялата боя не избели никак марципана.
Това е - като за първи опит с млечния марципан съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт