Бебчетата ни по няколко грамчета, а през ЮНИ по три килограмчета!

  • 14 148
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 339
нищо не мога да пия като лекарство... Иначе от няколко дни почти не ми се гади, но тази глава...
Пий парацетамол (безвреден е за бременни), незнам дали ще ти помогне, но опитай. Аз миналата седмица се измъчих с подобно главоболие - 3 дни се бях трупясала и все едно с менгеме ми стискаха главата.

# 16
  • Мнения: 33
мерси, MeryLu,
ако до още някой час не ме отпусне, ще опитам  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 4
Хе-е-е-е-ей ...   bouquet
Честита нова, сладуранска темичка на всички!!!!

# 18
  • Мнения: 90
Здравейте и от мен!
Включвам се и аз в отбора на юнските мами Simple Smile Термин-към 15 юни, живот и здраве.
Като цяло се чувствам добре;нямам гадене,не повръщам; малко повече ми се спи и ми се хапва.
Вчера ме изписаха от Шейново,където лежах 3 дена за изследвания, понеже имам много голяма миома на матката;
но генералния извод на докторите беше, че няма да пречи на бебчо да се развива, и съм много много щастлива.
Не ми е създавала никакви проблеми досега тази миома, надявам се и занапред да нямам. Само дето коремчето ми е
доста голямо май за 9 г.с.,но това е от миомата-тя все пак е като юмруче голяма.
Миналата седмица чухме и сърчицето,и бъдещия тати се поразплака от вълнение-това ще е първото ни детенце.
Стискам палци на всички бъдещи мамчета!

# 19
  • Мнения: 63
здравейте и от мен!
вероник, наблегни на плодовете, сушените сини сливи, крушите, чая и водата, а в краен случай си вземи едно от ония шоколадчета комфорт, които действат безотказно  Peace
Аз пък съм с ужасно главоболие Banghead ще се пръсна, а нищо не мога да пия като лекарство... Иначе от няколко дни почти не ми се гади, но тази глава...

Благодаря ти Meg_H! Пия чай и наблягам на плодовете, но пак не става. Подута съм като балон! ooooh! Лошото е, че като ям плодове и после повръщам и ми става много зле.  Но както и да е! Всичко да е наред с бебето, пък един подут корем все ще се изтрае! Wink

# 20
  • Мнения: 176
Добрутро! Аз съм кукуригу в 5 сутринта, не за друго, да ходя рано на работа. Няма край това работене, и за съжаление нямам вариянт да си взема болнични, да не говорим за целите 6 седмици полагаемо майчинство... ама да не навлизам в тази тема...

За раждане вкъщи и през акъл не ми е минавало...  Thinking Ама честно казано, не бих до направила дори и да имах възможност, не само няма никакви "болнични" условия, ми представете си какво чистене би трябвало да падне след туй.  Crazy

Иначе и аз много се чудя дали мъжа ми ще поиска да бъде с мен в стаята... ама айде, рано е още да го стряскам с такива идеи  Mr. Green.

За подуването на корема, и аз страдам от тоз проблем, хем не ям повече от нормално (не мисля), но докато дойде време за лягане вечер, съм като плондер! Още от обяд каквото хапна и следобедна закуска, все едно ми отива директно на червата и се подува. Много неприятно. Иначе плодове си хапвам, особено киви и круши много обичам, ама тоз корем... за газове направо да не подхващам темата, че не знам кога ще спра  Crazy.

Имам един много лаишки въпрос: кога е нормално да започне да личи бременността? Ако сега съм 7 седмица, мога ли да откарам поне до края на Декември без да ми личи, за да не се налага да се обяснявам на колегите?  Thinking

# 21
  • Мнения: 13
MeryLu - Simple Smile честно да ти кажа дори е по-добре таткото да не присъства на раждането. Че каквито са "силни" и "владеят емоциите си" най-много да се наложи част от медицинския екип да спасяват припадналия татко   newsm62 хи хи хи. Аз заведох моя мъж първия път да си види произведението и на него толкова лошо му стана, че едвам излезе от кабинета  Joy От картинките било...

А между другото - честита темичка на всички!!!

# 22
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте и от мен!

За подутия корем на мен ми помага Мезим форте. Е, не напълно, но поне до някъде се оправят нещата  Wink!

Трънче, много е различно кога ще ти проличи! Аз съм в 11 седмица и си нося дънките без проблем. Ама ми проличава вече като съм гола. На някой момичета много им личи в тези седмици, така че е различно!

# 23
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Здравейте, момичета!
От една седмица не съм сядала на компютъра, нямах време. Взех си пет дни болничен и си почивах по цял ден - какъв е кеф само, да не ходиш на работа!

Във вторник видяхме и ние сърдечната дейност на бебчо! Всичко е наред. Чудя се дали да не започна да пия Матерна. Вие пиете ли вече? Докторът ми още нищо не ми е изписал, дори и фолиева киселина. Знам, че Матерната е много полезна, искам да предпазя максимално зъбите си от разрушение, а съм чула, че тя действа много добре за това!

Аз съм против раждането в домашни условия - в крайна сметка не живея в 18 век, че да раждам в дома си Wink Още повече, че нямам много, много избор - ще раждам секцио, така че постъпването ми в болница е задължително.

Съпругът ми в никакъв случай не бих позволила да присъства на раждането, въпреки че е доста безстрашен в сравнение с другите мъже. Мисля, че това е нещо, което жената е длъжна да запази само за себе си. Иначе, когато дойде време да се види полът на бебчето, съпругът ми ще влезе с мен при гинекологът, за да види на монитора и той очакваното бебе! Така направихме и с първата ми бременност. И тогава мъж ми беше с привилегии, само той успя да види малкото човече как е пъхнало палче в устата си. Аз не бях толкова важна - докторът на дълго и широко му обясняваше кое какво е, показа му пишката и му показа как бебо точно в този момент рита корема ми... Grinning

# 24
  • Мнения: 588
Здравейте Simple Smile да се запиша и аз в новата темичка. Днес да не казвам голяма дума ама най-после се чувствам малко по-нормално, няма гадене, няма главоболие, няма отпадналост Party направо не мога да повярвам.

По въпроса с присъствието на таткто, аз много бих искала моя съпруг да присъства, защото аз ще се чувствам по-спокойна, но не мога да му го причиня, той се ужасява от всякакви медицински манипулации и припада в момента в който види игла  Sad така че за съжаление аз ще се справям сама със ситуацията Sad
 А за раждне в къщи въобще не съм си и помисляла, но за водно раждане се замислям сериозо, харесва ми като вариант. Peace
На мен корема въобще не ми личи, но и аз много отслабнах от повръщането  Sick почти 5 кг. по-малко съм. Такмо има мегдан да наваксвам следващите месеци. Laughing

# 25
  • Мнения: 63
Докторът ми още нищо не ми е изписал, дори и фолиева киселина. Знам, че Матерната е много полезна, искам да предпазя максимално зъбите си от разрушение, а съм чула, че тя действа много добре за това!

 Shocked Как така не пиеш фолиева киселина? И доктора нищо ли не ти е казал за нея? За Матерна и аз още не пия. Докторката ми каза след 3 месец ще ми предпише витамини. Но за фолиева киселина всеки път ме пита дали си я пия.

# 26
  • ах, морето...
  • Мнения: 27
Привет на вси4ки от мен wavey
Моми4ета, имам нужда от съвет : Имам температура, не много висока- 37.3 и незная мога ли да взема Upsarin ?
Безвреден ли е? Ако, не е, с какво мога да сваля температурата.

# 27
  • Мнения: 63
Привет на вси4ки от мен wavey
Моми4ета, имам нужда от съвет : Имам температура, не много висока- 37.3 и незная мога ли да взема Upsarin ?
Безвреден ли е? Ако, не е, с какво мога да сваля температурата.

Пак аз ще пиша, за което се надявам да ме извините!
schatzi не е ли най-добре да се обадиш на доктора ти по телефона и той най-добре ще ти каже какво да пиеш в случая? Това според мен е най-добрия вариант.  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 36
Привет на вси4ки от мен wavey
Моми4ета, имам нужда от съвет : Имам температура, не много висока- 37.3 и незная мога ли да взема Upsarin ?
Безвреден ли е? Ако, не е, с какво мога да сваля температурата.
по-добре вземи парацетамол. Знам, че само него предписват на бременинки.

За домашно раждане дори не искам и да си мисля. Аз самата съм много бъзлива и ми минават малко стряскащи мисли за болка и т.н. Мисля, че ще претръпна и ще се настоя с времето и когато наближи.
Иначе и аз не знам какво да правя с този подут корем. Една докторка ми предписа LAXATOL - хапчета - не вредят на бременни и аз пробвах едно (вечер) и наистина имаще ефект - сутринта...но на следващата вечер пак си бях подута. То май действа само еднократно, а не смея да пия постоянно. Мисля по един път на седмица да пробвам. Имало и такива бонбони, но не мога да ги намеря.
Някакви други идеи за тези подути кореми?

# 29
  • Мнения: 588
Привет на вси4ки от мен wavey
Моми4ета, имам нужда от съвет : Имам температура, не много висока- 37.3 и незная мога ли да взема Upsarin ?
Безвреден ли е? Ако, не е, с какво мога да сваля температурата.

Аз съм чувала че такава температура за началато на бременноста била нормална, дори аз като лежах ж болницата за повращането и там ми мереха тем. и ми беше винаги около 37.1-37.2 и те казваха че е нормално и нямало нужда да ми дават никакви лекарства за сваляне. Важното е да не я вдигаш повече от 37.5. Но все пак се посъветваи и с лекаря си. Peace

Момочета за подутия корем и газовете и запека - аз се справих с проблема със сок от миркови и червено цвекло, всеки ден по една чаша половин час преди ядене, но си го правите вие в сокоистисквачката. На мен ми регулира страхотно стомаха, но това е всеки ден не пропускам, е сока не е никак приятен много ми е гадно да си го пия но се примирявам. Иначе преди това бях го загазила и аз даже се налоложи Дуфалак да пия. е разбира се след консултация с гинеколага ми. Но след като пия този сок не сам имала повече проблеми Peace

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 13:40 от viki127

Общи условия

Активация на акаунт