Витамини за подобряване подвижността на сперматозоидите

  • 159 284
  • 328
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 453
Съжалявам, ако съм Ви обидил, но не намерих друга тема, където да споделя преживяното! Защо приемате един успех, толкова отрицателно, много сте негативни и злобни! Успех Ви желая!
Тук не става въпрос за негативизъм или злоба! При теб се е получило, чудесно, но ако си малко по-запознат, ще знаеш, че си късметлия. При доста двойки, спермограмата не се повлиява, дори след лечение, напротив, нещата се влошават.
Когато проблемът е мъжки фактор, малко трудно е да не се взираш в спермограмите, или бъркам? Confused 
Честно казано, не очаквах някой, който е минал по трънливия път, да се изправи и да плясне тук думи, от рода на "важното е да няма стрес"! ooooh!
Все едно слушам бабите на село - "успокой се и ще стане"... Sick
И мнението ми не е нито негативно, нито злобно, а уморено и изтощено от коментари, като твоя. Съжалявам, но наистина понякога на човек му идва до гуша. Tired

Като изключим това, още веднъж пожелавам скоро да прегърнете сбъднатата си мечта! Благодаря, че сподели вашето чудо! Hug  Много здраве и щастие занапред!  bouquet

peaches,
съгласна съм с всеки ред на Цветунка! Стиснати палци от мен! Hug

# 226
  • Мнения: 1 156
ЗДравейте
От давна не съм писала, но погледнах мнението за практиката да не се препоръ4ва ле4ение при мъжки фактор, за6тото АРТ процедурата се поема от държавата. Това може и да е вярно, но тук не важи. За да те вклу4ат в програма трябва да отговаря6 на някои критерии, един от които е жената да е НАД 30 год. 4акането по тази програма може да е и до 2 год, за да запо4нат процедурите. лекарствата са със намаление от здравната каса, но не са безплатни. Останалите процедури са по съ6тия на4ин. НА 4астно излиза доста, но много двойки го предпо4итат пред 4акането. Според мен това "препоръ4ване" на FIV е 4аст от една голяма  "бебе6ка индустрия". Има6 пари, има6 бебе, нямам6 пари, няма6 бебе. Да не говорим, 4е за страни4ни ефекти никой не говори. Обясняват ти какво 6те направят, но стимулацията едва ли не я представят като аспирин4е. ПОне това е моето наблудение,на мен ли4но никой ни6то не ми каза. После про4етох за негативните страни.
Колкот до нас, назна4иха ни изследване за варикоцеле с ехограф/ при това от ли4ния, а не някой специалист newsm78/, и категори4но ми заяви 4е не е желателно да правим FIV  преди да се из4ерпят вси4ки възможни изследвания и да се приложи  ле4ение. Малко съм притеснена заради времевия фактор, вси4ко се развива доста бавно, но кои знае,. може пък да е за добро.
ПОздрав и успех на вси4ки Hug

# 227
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345

Масова практика в чужбина е, да не се препоръчват никакви добавки. Не мога да си обясня причината, обаче.  Thinking


Хоупче,
Докато четях западни статии за мъжкия стеритет установих, че това е всеобща практика в развитите държави. Там е въпрос на социална политика и в различните държави се поемат изцяло по 2,3,4 опита ин витро и в тази връзка лекарите явно са решили, че е ненужно да се губи време да се лекуват пациентите след като целта, която се търси ( бебе ) може да бъде постигната и с някоя от АРТ процедурите. Даже в една от статиите (американска) изрично пишеше, че било напълно погрешно при двойки с мъжки фактор (влошена морфология) да се предприема лечение, а следва директно да се преминава към ИКСИ.
Та това е явно причината, но за разлика от развитите държави тук, в България, двойките сами си поемат финансирането на АРТ процедурите и всички съпътстващи изследвания, така че е обяснимо защо тук, в България, всички се опитваме да намерим източника на проблема  Wink

Като прочетох този пост неможах да се устоя и да не отговория за "Социалната политика" в САЩ, тук има здравни застраховки които покриват част от процедурите по ИНВИТРО и може би част от лекарствата, но за сажаление много малко хора имат този вид застраховки. Повечето от нас си плащат за тези процедури изцяло, и то доста скъпо. В по голяма част от случайте иследванията се плащат само частично. Да, тук не предлагат почти никакво лечение за мъжете ако не е варикоцеле. Някой лекари препоръчват антиоксиданти, но това е всичко. И тук в САЩ, както и на много други места по света, всеки гледа да заплатиш. Ако сте чели някаде че на всички двойки им е безплатно да направят по няколко опита АРТ, тази информация е направо грешна. Аз това го знам от личен опит. Иначе напълно съм сагласна с това че тук не им пука за каквото и да е лечение, направо ти казват да правиш ИКСИ. Ние два опита имахме и двата бяха неуспешни за сажаление.

# 228
  • Мнения: 7
трибестана е много добър вариант,ако се вклю4ат и билки резултата трюбва да е налице
 newsm10 newsm10 newsm10

# 229
повдигам темата, защото имам актуално питане: мъжът ми приема цинк под формата на добавка за здравословен проблем. Цинкът е продукт на TIENS R. знам, че не е безобиден , но може ли да повлияе на бъдещата процедура инвитро, кято ни предстои?

# 230
  • Мнения: 13
момичета колк време трябва дя се пият билките бабини зъби и магарешки бодил. давам на моя мъж да ги пие и все ме пита колко мреме трябва да ги пие?

# 231
  • Мнения: 3 453
момичета колк време трябва дя се пият билките бабини зъби и магарешки бодил. давам на моя мъж да ги пие и все ме пита колко мреме трябва да ги пие?
Минимум 3 месеца. Мен ако питаш - колкото повече, толкова по-добре. Всъщност, Спимен-а има същото действие. Дозата е 3х2 на ден.
Успех! Peace

# 232
  • Мнения: 4 589
Моя мъж и мой приятел пиха доста дълго време едни билки, писала съм за тях и спермограмата се подобри страшно много.
Ако някой го интересува, да ми пише на лични. И поне 6 мес.

Също така е много важно мъжа какво яде, дали пие и пуши, дали спортува. И повече разходки и чист въздух.

# 233
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Моя мъж и мой приятел пиха доста дълго време едни билки, писала съм за тях и спермограмата се подобри страшно много.
Ако някой го интересува, да ми пише на лични. И поне 6 мес.

Също така е много важно мъжа какво яде, дали пие и пуши, дали спортува. И повече разходки и чист въздух.

nikolina-pikolina  Hug ами напиши тук, че всички ние да знаем. Аз и на лични ще ти пиша, но и тук да ги напишеш ще е полезно...

# 234
  • Мнения: 4 589
Лекаря се казва Гриша и тел. е 929 0705, той е бивш гинеколог, сега се занимава с билки.
Ние пихме доста дълго време, но има ефект.

# 235
  • София
  • Мнения: 44
една страхотна добавка за нашите мъже-PROXEED PLUS .върши страхотна работа.имаме познати с много тежък мъжки фактор сега чакат второ бебче  Peace

# 236
  • Мнения: 304
Четох, четох... и съвсем се забърках  Crazy Mr. Green
Морфологията ни е 7.8 % и докторката е изписла само Неоксид ( пшеничен зародиш, вит. А, Ц,Е и Селен)
Иска ми се да добавим и друго , но какво ? Набелязах си от вас Спимен, витамините на Допъл Херц, Трибестан,Цигапан... #Crazy
Моля ви кажете от къде да започна ? Praynig

# 237
  • Мнения: 353
Четох, четох... и съвсем се забърках  Crazy Mr. Green
Морфологията ни е 7.8 % и докторката е изписла само Неоксид ( пшеничен зародиш, вит. А, Ц,Е и Селен)
Иска ми се да добавим и друго , но какво ? Набелязах си от вас Спимен, витамините на Допъл Херц, Трибестан,Цигапан... #Crazy
Моля ви кажете от къде да започна ? Praynig

Soul,
На първа страница в тази темичка има един пост на Hope, в който има това което те интересува.
Успех  Peace Peace Peace

# 238
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Някой пил ли е този витамин  и ако да какво ви е мнението за него?

Последна редакция: пт, 17 апр 2009, 03:32 от ˙·٠•●◊°•Сливница•°◊●•٠·˙

# 239
  • Мнения: 353
Някой пил ли е този витамин  и ако да какво ви е мнението за него?


Сливница,
всички, които са с мъжки фактор са пили вит.Е. Не мога да споделя какво е мнението ми САМО за вит.Е, т.к. той не се пие самостоятелно, а в комбинация с други витамини и билки с цел да се получи комплексно подобряване на показателите на спермата.

Общи условия

Активация на акаунт