Необяснимо

  • 2 703
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 867
Да и аз като бях ученичка си хвърлях всичко по улиците. Но в тези години сме неконтролируеми, когато не сме си в нас. Та мисълта ми беше, че вече всичко което имам за изхвърляне си го мятам в кошчетата. Защото когато един ден повечето хора дойдат на моя, България ще се окаже една по приятна за съществуваве държава.

О, по тази логика и тогава ще има неконтролируеми ученици. Освен, ако министърът съвсем затрие образУванието...

# 31
  • Мнения: 804
Замърсяването на реките си е "стара българска традиция". Навсякъде по света реката е превърната в рекреация, независимо дали преминава през или покрай населеното място. При нас е точно обратното - реката е бунище. Погледнете канала на Евлоги Георгиев и си представете как ли е в крайните квартали. Докато не започнем сами да пазим и не спрем да крадем от средствата за мелиорации, Господ да слезе - не може да ни помогне.

Заповядай! Hug Тук е чисто, тихо, спокойно, няма задръствания, но и работа. Wink
Радвам се, че "гадовете" отиват в София да цапат, а тук остават чистите хора.
Една приятелка на възхищението ми от чистия и подреден град в който живее отговори съвсем простичко: "Тук останахме нормалните хора, боклуците ви ги изпратихме в София". казано на шега, ама май си е жива истина.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 750
Ми сами си намерете кофи ... купете си или пуснете молба към общината ... или там както е реда и си осигурете кофи
Ок, ще си купим кофи, ама след това трябва и камиони да си купим, че да извозваме боклука   Wink Щото никой не минава да събира по въпросните улици, за които говоря.

# 33
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ми сами си намерете кофи ... купете си или пуснете молба към общината ... или там както е реда и си осигурете кофи
Ок, ще си купим кофи, ама след това трябва и камиони да си купим, че да извозваме боклука   Wink Щото никой не минава да събира по въпросните улици, за които говоря.

Нали за това се пуска молба до общината ...ако се събере 20 - 30 домакинства и изпратите толкова молби, едва ли ще ви откажат .. или сигнализирайте някоя медия или институт ... пуснете питане до омбудсмана...може да стане и он- лайн

# 34
  • Мнения: 14
Кое точно е необяснимо?
Не ги ли виждаме боклуците с невъоръжено око?
Или трябва втори потоп, за да си отворим очите?
А носовете?

# 35
  • Мнения: 1 224
Ми сами си намерете кофи ... купете си или пуснете молба към общината ... или там както е реда и си осигурете кофи
Ок, ще си купим кофи, ама след това трябва и камиони да си купим, че да извозваме боклука   Wink Щото никой не минава да събира по въпросните улици, за които говоря.
Ама разбира се.. Защо пък да не си купим кофи и камиони ? Ние и без това се чудим тези пари,които извират отвсякъде , къде да ги пръснем,та защо да не ги дадем вместо общината ? Като едни съвестни граждани трябва да купим кофи ! Даже общината да си събере нейните и да ги прати за скрап,че да вземе малко пари,пък ние ще си купим нови.  Peace

# 36
  • Мнения: 1 224
Ми сами си намерете кофи ... купете си или пуснете молба към общината ... или там както е реда и си осигурете кофи
Ок, ще си купим кофи, ама след това трябва и камиони да си купим, че да извозваме боклука   Wink Щото никой не минава да събира по въпросните улици, за които говоря.

Нали за това се пуска молба до общината ...ако се събере 20 - 30 домакинства и изпратите толкова молби, едва ли ще ви откажат .. или сигнализирайте някоя медия или институт ... пуснете питане до омбудсмана...може да стане и он- лайн
Вероятно не си наясно как стоят нещата в новите квартали. Там 20-30 домакинства няма.. В блока на майка ми + нея са цели 2  Shocked Наистина ще им обърнат внимание.. Та те са маса..  А в околността има цели 3 къщи  newsm78 Една от които е в процес на строене,а другата е пуста.. В такъв случай,какво би ни посъветвала ? Да привикаме още домакинства,за да може аджиба,някой да докара кофите ли ?  bowuu

# 37
  • Мнения: 59
Вероятно не си от въпросните квартали в подножието на Витоша, иначе нямаше да ти направи такова впечатление. Не казвам, че е нормално, но в повечето от въпросните квартали в община Витоша няма канализация, на някои улици няма кофи за смет. Хората изхвърлят отпадъците си направо в дерето. Просто ги мързи да ходят до някоя от по-главните улици. Тук проблемът освен с липсата на кофи е и в манталитета. Той обаче трудно се променя.
Peace
Майка ми живее в един квартал до Драгалевци. Там кофи за боклук НЯМА ! Та майка ми сутрин тръгва за работа с пликовете с боклук, оставя ги в багажника и попътно, където види кофа ги хвърля.. Може ли в такъв квартал една кофа да няма.. И не защото не е звъняно в общината,а защото хората имат много работа .. По цял ден седят и се чудят къде да се почешат.. Та за това няма кой да задейства въпроса с кофата.. И тя женичката ще си играе на волфаджийка..

Ямбол наистина е станал много чист град, след две годишно отсъствие това лято го видях и бях очарована от подредбата и чистотата

# 38
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ми сами си намерете кофи ... купете си или пуснете молба към общината ... или там както е реда и си осигурете кофи
Ок, ще си купим кофи, ама след това трябва и камиони да си купим, че да извозваме боклука   Wink Щото никой не минава да събира по въпросните улици, за които говоря.

Нали за това се пуска молба до общината ...ако се събере 20 - 30 домакинства и изпратите толкова молби, едва ли ще ви откажат .. или сигнализирайте някоя медия или институт ... пуснете питане до омбудсмана...може да стане и он- лайн
Вероятно не си наясно как стоят нещата в новите квартали. Там 20-30 домакинства няма.. В блока на майка ми + нея са цели 2  Shocked Наистина ще им обърнат внимание.. Та те са маса..  А в околността има цели 3 къщи  newsm78 Една от които е в процес на строене,а другата е пуста.. В такъв случай,какво би ни посъветвала ? Да привикаме още домакинства,за да може аджиба,някой да докара кофите ли ?  bowuu

Аз не разбрах, след като са 3 къщи, а майка ти си кара боклука, кой ви цапа  Thinking ...

# 39
  • Мнения: 1 224
Не става въпрос за цапане,а за НЕудобство. На теб би ли ти било приятно да си носиш боклука с теб в колата на работа и да се чудиш какво да направиш първо - да стигнеш навреме в офиса,или да обикаляш да търсиш кофа в която да си изхвърлих боклука , защото до блока няма кофа .. Според мен е ужасно досадно !  Sick

# 40
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Права си, гадно е ... съчувствам .. и ние като ходим на море с палатките го имаме същия проблем, защото на връщане караме чували с боклук ...половината чужд  Crazy

# 41
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Кое точно е необяснимо?
Не ги ли виждаме боклуците с невъоръжено око?
Или трябва втори потоп, за да си отворим очите?
А носовете?



Ами, необяснимото е, че е възможно майки, които искат всичко да е чисто и пречисто покрай бебето ( 90% от жените са такива), след това изхвърлят памперсите в тоалетната.

# 42
  • София
  • Мнения: 426
в тази държава вече нищо не ме учудва

# 43
  • София
  • Мнения: 1 750
Ми сами си намерете кофи ... купете си или пуснете молба към общината ... или там както е реда и си осигурете кофи
Ок, ще си купим кофи, ама след това трябва и камиони да си купим, че да извозваме боклука   Wink Щото никой не минава да събира по въпросните улици, за които говоря.
Нали за това се пуска молба до общината ...ако се събере 20 - 30 домакинства и изпратите толкова молби, едва ли ще ви откажат .. или сигнализирайте някоя медия или институт ... пуснете питане до омбудсмана...може да стане и он- лайн

Ами няма как да стане, защото някои улици не са асфалтирани, стръмни са и от фирмите за почистване отказват да минават да събират боклука. Та и 50 молби да напишем, все тая. Първо трябва асфалт, а за не особено главните не се предвижда скоро  Sad Говоря за Симеоново.

# 44
  • Мнения: 843
      Нашата кофа  е поне на 40 м. от къщи.    Редовно забравяме и пътуваме с боклука до работните си места.  Както вероятно пътуват и до нашата кофа, други измъчени буклукохвъргачи. Grinning
      Оттренирана е цЕлата схема..
     Друг е въпросът , че   мъжът ми през   6 часа отиваше и отпушваше  шахтите / на улицата ни/ в големия  3- дневен дъжд в  Пловдив .  Сам с  чадър , оцветен като дъга.  / красива гледка, прочее// всъщност   шахти се отпушват трудно... махахме листата и калта/
        Сутрин и вечер минаваха и хора на  Общината, в интерес на истината...  и то защото е Център.  А   е период на листопад  ,    за   час  пада сума ти нещо.. и затлачва. и зарибява  уличките ни. Не ми се мисли за крайните квартали.
         И една весела случка  от този момент...  Една " Алфа Ромео"  беше паркирала върху шахта..., а улицата ставаше езеро.. от минута на минута.    Звъннахме с клаксона...  Съседи се появиха./ Все са  хора над  80 години/  оказа се нечий внук собственика .   И вместо очакваното разкрещяване...
           СКОЧИ момчето с приятелката си  и овършаха за нула време  шахтите наоколо и истински се забавляваха под дъжда...студен!
     необяснимо ми е.  И ужасно приятно.
     А за памперсите...  Само една - единствена  дамска превръзка в неподходящ момент за моята стара канализация  ни докара ремонт от 3000 лв..  и разбиване на 2 - годишна баня+ коридор  и пр.

Общи условия

Активация на акаунт