Имаме си първо бебче, ЯНУАРИ май не е далече!

  • 13 332
  • 277
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 127
добро утро!

луси, радвам се, че бебчо расте и е добре. а расте все така бързо и да се прибира вкъщи при мама и тати!

ние си взехме анатомична ваничка, изглежда ми удобна за бебчо. не си взехме стойка, щото си мислех, че ще стане върху един шкаф да я слагаме, но се оказа, че така става твърде високо и ще ходим да купуваме и стойка. иначе може да се вземе обикновена ваничка и анатомична стойка отделно, ако смятате че ще му стане малка на бебчо ваничката. на мен ми се струва достатъчно голяма, ама нямам опит Simple Smile

момичета, вие как сте с подготвителните контракции. имам чувството, че от вчера станаха повече (всъщност за днес не знам още Simple Smile ). имах и през нощта и цял ден - безболезнени, не ритмични. и други дни съм имала, но не толкова много. дали е нормално да зачестяват с наближаването на термина?

# 211
  • Мнения: 51
Melisa, има ги в интернет, но предполагам, че може да се намерят и по аптеките, но ето ти линка за всеки случай, ако за това става въпрос.
http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&products_id=1487

# 212
  • София
  • Мнения: 3 688
Извинявам се,може да сте го обсъждали вече,какво е предимството на еднократните гащи пред обикновените?
Миналия път в болницата на вторния ден си обух мойте си гащи и толкова,сега ще си купя еднократни,но незнам каква е разликата:)

Аз ваничките аз вече съм писала,че ще ползваме анатомичната от Светльо,и аз мисля,че му е удобна на бебето като в допълнение ние взехме една мека силиконова възглавничка специлано за вана и я слагахме под гръбчето на бебето,за да не му убива.

# 213
  • Мнения: 51
Ами не съм сигурна точно, но по-скоро за тези гащи е за улеснение, ако се изцапта, направо хвърляш, без да перат.
Пък и ако си купя от тези бабешките,какво ще ги правя после, едва ли ще ги обуя пак някога през живота си. newsm78

# 214
  • Мнения: 367
Добро утро и от нас.Аз първо искам да честитя именният ден на Алекс
Желая ти океан от любов, море от здраве и едно малко островче от грижи! Бъди много усмихната, силна, обичана!


За ваничката май и аз искам неанатомична,струва ми се по практична. newsm78

# 215
  • Мнения: 127
Извинявам се,може да сте го обсъждали вече,какво е предимството на еднократните гащи пред обикновените?
в повечето болници не позволяват да се носи друго бельо освен еднократни гащи, затова

# 216
  • Мнения: 60
здравейте и от мен  Winkние си взехме обикновена ваничка със стойка а за еднократните гащи аз си взех от магазин МАЛЕЧКО 4 чифта струват 6 лв. не знам колко ще ми вършат работа но си ги взех!исках да ви попитам купихте ли вече термометър за бебоците,аз се чудя какъв да е?

# 217
  • София
  • Мнения: 3 688
Алекс честит имен ден и от мен!

# 218
  • Мнения: 367
здравейте и от мен  Winkние си взехме обикновена ваничка със стойка а за еднократните гащи аз си взех от магазин МАЛЕЧКО 4 чифта струват 6 лв. не знам колко ще ми вършат работа но си ги взех!исках да ви попитам купихте ли вече термометър за бебоците,аз се чудя какъв да е?

термометър какъв???воден,телесен,стаен?
Ние си взехме-воден на chicco розовият хипопотам,телесен на citizen за ухо,а стаен още не сме взели.

# 219
  • Мнения: 60
телесен термометър

# 220
  • Мнения: 5 391
Мисля, че става дума за телесен.
Аз ползвам дигитален, отчита мн бързо и така детето не се изнервя.
С живачен е абсурд да се накара бебе/дете да стои мирно 5 мин.

# 221
  • Мнения: 980
3дравейте мамчета

Аz пък си докарах хранително натравяне.  Sad онаzи нощ се скъсах от повръщане и раzтройство, вчера не zнаех на кой свят се намирам, добре че мама дойде да ми иzмие чиниите и да ми направи чай. Милото с много раzправии все пак отиде на работа след беzсънната нощ и снощи си легнахме в 7  Crazy Един съвет от мен ДЮНЕРИ НЕ СЕ ЯДАТ Naughty Naughty

...Лекарят каза,че ако до 34 г.с. не застане надолу,след това ставало рядко и е добре да се планира секцио.Някой чувал ли е такова нещо?

Дими, на една комшийка мушморокът се обърнал една седмица преди раждането, но при второто раждане бебето не се обърнало и се наложило секцио. Така 4е мисля, че е трудно да се установи някаква zакономерност Thinking

Имам въпрос относно бельото за еднократна употреба за болницата от къде мога да го купя в аптеките ли да търся или по бебешките магазини?

Има еднократни гащи на ЧИКО, 5 бройки zа 5 лева, предложиха ми ги в бебешки магаzин.

zасега толкоz от мен, до после, че понеже съм клюкарче и съм на всяка манджа мерудия, едва ли ще се сдържа да не вzема отношение по някой въпрос Flutter Blush

# 222
  • Мнения: 51
За термометрите имам стайни колкото искате, и един телесен дигитален с мек край за бебенца, само 4е мери за около минута и не знам дали няма да се наложи да купим някой по-бърз, защото ако се падне някое диваче и една минута ще е много... Thinking

# 223
  • Мнения: 76
Извинявам се,може да сте го обсъждали вече,какво е предимството на еднократните гащи пред обикновените?


Аз лично ги намерих за много удобни при предишното раждане. Много кървях и постоянно всичко беше изплескано, та с тях просто хвърляш и готово. Единствената разлика е, че преди раждах в Канада и там еднократните гащи са от болницата Simple Smile. Да не говорим, че имаше храна за таткото, лед за майката, включително заледени марли, които се слагат в превръзките за да спада бързо оттока след естественото раждане.

За термометрите ви препроъчвам тези за ухо. Лично ние имаме на Браун, но има и на други фирми. Истината е, че децата не търпят дълго мерене на температура и трябва да си много бърз. Изключвам и опцията за мерене в дупето, което е отречено от западния свят.

# 224
  • Мнения: 405
 Здравейте и от мен днес, мами  Hug.
 Както пишете и аз незнам как ще е положението със следродилната депресия, обаче яко ме друса предродилна такава  #Crazy. Нещо съм се шашнала, луднала и т.н, и незнам ама имам чувството че ще превъртя вече  ooooh!. Стегнала съм се и гладам да не показвам, какво ми е отвътре, ама аз си знам  Crazy. Гледам си лентичката и ...ми то не остана, леле  #Shocked
 Постоянно си повтарям "Спокойно, всичко ще е наред, всичко ще мине!", обаче май започвам да се психясвам, а и на мен доста проблеми ми се насабраха по време на бременността и  вече[smilie=smile3511.gif].
 За довечера съм се разбрала да се видим с една приятелка на по чашка винце, че много ме е стегнала шапката.
 Вие как сте, момичета, кажете нещо окуражаващо  Banghead

Общи условия

Активация на акаунт