ДЕКЕМВРИ - няколко броени дни, на бял свят бебчо ще се появи!

  • 10 100
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 4 722
 Аз въобще няма да се оправдавам че не пиша, ама искам да питам мамите дето са им казвали първоначално секцио и сега изведнъж нормално какво точно са им мерили... Понеже аз много исках нормално да раждам и още искам де но бебо е много голям а аз явно не достатъчно. така де още никой не казва нищо окончателно ако не родя нормално до началото на другата седмица май все пак ще съм секцио. ..
На мен нищо още на са ми мерили , но още в началото като ми каза "секцио" и аз не съм задавала никакви въпроси, защото и без това предпочитам така. А снощи като ми заяви: "Довери ми се, аз ще преценя кое е най - доброто за теб" и направо  #Crazy
Цяла нощ сънувам, че раждам нормално ... абе ... яко шубе съм.
Дано като ме премерят да се окаже, че не ставам за нормални работи  Joy Joy Joy

# 61
  • Мнения: 42
Иве, Клерче, стискам палци всичко да мине нормално, успех!!!

# 62
  • София
  • Мнения: 1 626
Анайс, крема за гърди да не е Гармастан. Аз си купих и се мажа и на цвят синьо-лилав.

А по въпроса с бабите. Баща ми има брат. Баба ми /тяхната майка/ обича повече чичо ми, и съответно неговата дъщеря, а не нас със сестра ми. Като се има предвид, че аз съм й първата внучка, кръстена изцяло на нейното име, защото ако имало изменение по-добре да не било на нея, такива неща ми е говорила, дето никога няма да забравя. Вярно, че и децата са досадни понякога, и аз съм била такава сигурно в тоя момент, ама не може аз да й казвам: "Хайде бабо да чистим лешници!", а тя да ми отвръща "Да те очисти Господ от свет!". Няма да ви казвам майка ми как реагира на това нейно изказване.
Сега въобще не й се обаждам, тя се обажда на наште по телефона и пита за мен, ама аз не я обичам и това е. Другата ми баба е разкошна, само хубави спомени имам с нея.

# 63
  • Мнения: 17
  Момичета,току-що получих съобщение на GSM-а от Катюша.Предавам ви го дословно:
"Не съм ви писала,защото няма промяна засега.Почиваме си на една вила с хапване и пийване.Седим си на 2см разкритие.Утре ни е секциото.Пак ще пиша."
  Та значи утре да стискаме палци и да очакваме новини.

# 64
  • Мнения: 482
Леко и безпроблемно раждане на Ива и Катюша!

# 65
  • Мнения: 38
  bouquet честити бебоци на всички мами да са ви живи здрави и много щастливи а и вие покрай тях.
Аз въобще няма да се оправдавам че не пиша, ама искам да питам мамите дето са им казвали първоначално секцио и сега изведнъж нормално какво точно са им мерили... Понеже аз много исках нормално да раждам и още искам де но бебо е много голям а аз явно не достатъчно. така де още никой не казва нищо окончателно ако не родя нормално до началото на другата седмица май все пак ще съм секцио. ..
Аз съм раждала първо със секцио, после нормално и като  всеки медицински грамотен човек знам, че  двете се различават много, още повече че съм го изпитала. След нормално раждане, буквално на др. ден си все едно такова нещо като бременност и раждане не е имало. То и затова се нарича нормално. А другото- какво да говорим- сериозна коремна операция, оправдана единствено със строго определени медицински индикации.
Най- важното за нормално раждане е съотношението между големината на главата на плода и размерите/ премерени със специален тазомер в ЖК-то/ на костния таз на майката.Обикновенно плода е по дребничък при по- слаби жени и по- едър при другите, но когато има изключение се налага секцио, както и при патологични придлежания на плода: седалищно, напречно и др.  Това, заедно с преценка на здравословното състояние на майката, предишни раждания, брой аборти, ако има, състоянието на плода и обвивките му, води до преценка дали ще се наложи секцио или може да се мисли за нормално раждане.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 849
Уха! Утре ще е ден! Иве, Катюша, с вас съм! Hug

Шантал, спокс! Не го мисли, сигурна съм, че ще се справиш. Пък и има време до самото раждане, може мнението на лекаря да се промени.  Peace

chiges
, и ти ли си мама Рак? Mr. Green

За кафето - и при кърмачките е разрешено едно кафе дневно, така че няма смисъл да се лишавате от това сутрешно удоволствие! Няма да повлияе на бебето, вервайте ми. Винаги съм си пила кафе сутрин, Ивето съм я кърмила 10 месеца и не е имало по-спокойно бебе от нея. Ха дано и сестра й да е така!

Анайс, съчувствам ти, наистина! За радост аз мога 100% да разчитам на мама, както не веднъж съм споменавала тук. Свеки ще е заета с бебето на зълва ми, но и тя е свестна женица и съм сигурна, че няма да ми откаже помощ, ако опра до нея.

Друго не се сещам. Освен да ви кажа, че плюскам като за последно, че така ще е до утре в 16 ч. После диета му е майката. Sick Rolling Eyes
 

# 67
  • Мнения: 42
Пожелавам утре безпроблемно раждане и на Катюшаnewsm10 С Ивето ще ни "застрелят" с първите стрелци! Wink

А като заговорихте за баби. Аз искам да се оплача. От вчера мъжът ми замина за Прага. няма да ви описвам по колко пъти на ден бъдещите баби, дядовци и прабаби ме проверяват. Добре ли съм, как е бебо, имам ли нужда от нещо, направо  #Crazy #Crazy #Crazy Идва ми да си изключа телефоните, но ще стане по-зле всички живеят в София и ще ме проверят "на живо".  Излях си го! Само мъжа ми да се прибере!

# 68
  • Мнения: 1 065
Клер, не съм, но пък се посополивих на думите ти. То в момента изпитвам умиление в пъти по- бързо и силно от обикновено. И снимките на Фелиша  ме разчустваха много newsm45 (Дари, благодаря!) Искам и аз така- с усмивка.

# 69
  • Мнения: 280
Теди  Hug

Кофти мач направихме накрая, направо им го подарихме.

Аз отивам на сладкарница да си чакам русенските дружки  Laughing нещо не ме свърта вкъщи.

# 70
  • Мнения: 1 210
Добър ден и от мен. Преди малко се върнах от доктора. Едните изследвания са ми ОК, другите ще са готови за утре.
Вече и аз се броя нагласена за старт - верно само 1 см разкритие, ама пък скъсяване на маточната шийка на 50%, което не е за подценяване. Така че може скоро и от мен да се очаква включване по въпроса.

Сега си почивам и чакам бебешката пералня да приключи. После ще пусна и завивките и обиколниците и се надявам до края на уикенда всичко да е изсъхнало и да съм приключила и с гладенето. А реденето по гардеробите - явно ще е в понеделник.  Sick защото още не са готови. Ама това да ни е проблема.

Стискам палци на всички, които имат нужда.

# 71
  • Мнения: 686
Пожелавам утре безпроблемно раждане и на Катюшаnewsm10 С Ивето ще ни "застрелят" с първите стрелци! Wink

А като заговорихте за баби. Аз искам да се оплача. От вчера мъжът ми замина за Прага. няма да ви описвам по колко пъти на ден бъдещите баби, дядовци и прабаби ме проверяват. Добре ли съм, как е бебо, имам ли нужда от нещо, направо  #Crazy #Crazy #Crazy Идва ми да си изключа телефоните, но ще стане по-зле всички живеят в София и ще ме проверят "на живо".  Излях си го! Само мъжа ми да се прибере!
Поне са загрижени хората.Мен никой не ме поглежда,въпреки,че свекитата са един етаж над нас.Да родя няма да разберат.Ама по-ми е добре сега,преди непрекъснато ми висяха на главата.Не искам да се оплаквам от тях,защото темата малка ще ми дойде,пък и искам само хубави работи оттук нататък.Като си помисля как ще си гушкам и аз фъстъчето скоро Heart Eyes,пък и като гледам вашите сладурчета Hug,бързо ми се оправя настроението.
Сега подредих и последните работи в чантата,че още девет дена и знае ли човек....
Утре и вдругиден очакваме новите попълнения baby_neutral baby_neutral baby_neutral

# 72
  • Мнения: 331
Здравейте, момичета.
Първо да поздравя новите мами - Дивчо и Ронико - да са ви живи и здрави бебешоците, бързо възстановяване и чакаме снимки в албума.
И аз се просълзих като гледах малкия Ивчо на Фелиша - голяма сладост!
Иве, Клер - успех и на двете ви и нека вашите слънчица се появят на бял свят леко и безпроблемно . Моля се за вас и за Катюша и вътрешно знам , че всичко ще бъде наред и в петък и събота ще се надпреварваме да ви поздравяваме и да благославяме малките сладури.
Амадис, чакам с нетърпение да пишеш как сте ти и Марина.
Аз още от началото съм се настроила за нормално раждане и дано не се обърка нещо в последния момент. Ако има някакви медицински противопоказания обач няма да се дърпам. Този момент е толкова дълбок и интимен за всяка една от нас, че правото на избор е много важно, за да се изживее мига пълноценно. Моя избор е нормално раждане, но и за миг не бих осъдила никоя, която е решила и иска да роди секцио /медицинските показания ги изключвам/.
И така на добър час, момичета!  love001

# 73
  • София
  • Мнения: 210
Пу, как гадно ни биха х'американцте! Дано нашите не се отпуснат за утрешния мач с Бразилия.
Рорина, лесно ли те пуснаха да раждаш нормално след секциото? И защо се е наложило първото секцио?
Аз все повече се притеснявам да не би да пренося и да не ме оставят да си го изчакам да тръгне нормално. Пак добре, че дофторката се съгласи да не лежа в патологията и ще мога да си швъкам спокойно до последно. А най-големия ми кошмар е да не се повтори първото раждане - да ми изтекат водите и да нямам ни контракции, ни разкритие. Казаха ми, че след като съм с първо секцио не могат да ми бият Окситоцин или друго нещо за предизвикване на контракции. Все пак не губя надежда, помолила съм се на Онзи Горе да ми даде таз възможност да родя нормално, призовах бебока да се прояви като мъж и да си проправи сам пътя в живота и въобще каквато мантра съм се сетила, съм я включила в обръщение. Да видим сега дали мисълта е материя!
Хм, Валя ми се губи напоследък. Пощата й е пълна, а тя самата ни дума, ни вопъл, ни стон не обелва.  Thinking

# 74
  • Мнения: 1 210
Валя и телефона не си вдига. Мани, мани. Ще й дърпаме ушите като се върне - това със сигурност. Дано се е заплеснала около ремонта и затова си трае.
Надявам се всичко да е наред.

Общи условия

Активация на акаунт