Бихте ли се установили в чужбина със семейството си ?

  • 17 185
  • 342
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 192
Именно това имам  като идея, ако всичко това е налице аз тръгвам без да се замислям, може би така разсъждавам ,защото съм от поколението, което износи на плещите си целия преход...към демокрация.
Сигурно има и други ,които разсъждават като мен?
Иначе бих поживяла в Париж с професията ,която имам тук мога да живея прекрасно там стига да имам такава възможност Simple Smile

Същото мога да кажа и за моето поколение. Макар че съм постигнал някои материални неща тук, вече започва страхотно да ми писва... тотално безотговорие на политиците, лоши улици, отчаяни и намръщени хора, все такива заобикалящи фактори които колкото и да си добре материално те карат да се чувстваш супер некомфортно... и дори неудобно...
Та в тая връзка - не мога да крия че вече ми минават мисли да се изнеса в някоя по бяла държава. Но там не ми се започва от 0, така че плановете ми са по скоро да направя каквото мога тук и да замина за "там" като бял човек.

Иначе, преди 11 години имах възможността - след интервюта получих мечтаната покана за Редмънд, но....направих избора си и останах тук.

# 31
  • Мнения: 369
Gästarbeiter (гестарбайтер) в българският език се използва за "работник на черно", т.е. нелегално. Не се припокрива със значението на думата на немски.
Gastarbeiter си е то (справкаNaughty
 
Иначе аз съм си доволна от живота в чужбина и въпросът изобщо не е в парите, които се получават. И за десеторна заплата не бих се върнала в БГ, просто тук начинът на живот и отношенията между хората са по-други. Контактите и  възможностите за развитие също са несравними с Русе например.  Crazy

Да подчертая, че и аз говоря за работа като специалист в дадена област, а не за тарикатите на дребно и хората, които се принуждават да работят неквалифицирана работа въпреки образованието си. Не мисля, че бих се преселила например в Испания да бера портокали или дори на Малдивите да съм сервитьорка.  Crazy Но за всеки човек е различно, просто трябва всеки да си намери мястото в света.  Peace

# 32
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Живяла съм в заблуда! Но това не променя смисъла на поста ми. А като науча немски ще прочета статията.

# 33
  • Мнения: 1 800
Направила съм го. Това е третата  ми поред държава, на трети континент. На мъжа ми фирмата планира да отвори няколко офиса в Европа, Индия и Азия. Много се надявам да може да поживеем поне на едно от тези места. Харесвам да пътувам, но една екскурзия от 10 дни не ти дава пълното изживяване сред дадена култура, народ, традиции. Мечта ми е от малка да мога да живея в много държави. Досега не се оплаквам Laughing

Последна редакция: нд, 25 ное 2007, 23:20 от benson10

# 34
  • Мнения: 6 167
Мис Лутър, бих прибавила и определена възраст.

# 35
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Живяла съм в Азия и на Карибите.... и разбрах, че тук ми е най-добре.
Самата мисъл че догодина заминаваме за Щатите ме депресира от сега.

# 36
Gästarbeiter (гестарбайтер) в българският език се използва за "работник на черно", т.е. нелегално. Не се припокрива със значението на думата на немски.
Това значи ли, че работещите в България без да плащат данъци, или само минималните данъци, а реално получават повече пари, са гастарбейтери? Или това се отнася само за работещите в чужбина, дори и всички документи и плащания към държавата да са редовни ?

# 37
  • Мнения: 369
Мис Лутър, бих прибавила и определена възраст.

Към кое, към образованието ли?

# 38
  • Мнения: 6 167
Не мисля, че бих се преселила например в Испания да бера портокали или дори на Малдивите да съм сервитьорка.  Crazy Но за всеки човек е различно, просто трябва всеки да си намери мястото в света.  Peace

Към това. Има значение и на каква възраст си , за да взимаш определени типове решения.
Колкото по-млад си, толкова не подбираш сякаш , склонен си на авантюри и експерименти.
Не си и толкова наясно със себе си, понякога плуваш в илюзии, необвързан си, по-ококорен и пр.
Тук ( форума) таргета е малко по-възрастен и установен семейно да кажем - затова отговорите "не, не бих" са толкова много.
Хората вече знаят кои са и трудно ще станат гастарбайтъри някъде си, освен, ако не са много отчаяни.


# 39
  • Мнения: 6 993
Уф, замислям се дали да не отворя бар на плажа на Малдивите, като казахте за сервитьорките...После мен ще пускат в рекламата на Кока-Кола... Mr. Green

# 40
  • Мнения: 89
С най голямо удоволствие ако ми се отдаде възможност,бих напуснала Родината си .С цялото ми семейство и децата ми.И невиждам кое ще ме спре.

# 41
  • Мнения: 525
Хората вече знаят кои са и трудно ще станат гастарбайтъри някъде си, освен, ако не са много отчаяни.




Може пък да искат да разнообразят. Или да предложат един различен свят на децата си, какъвто последните не са имали шанса да "видят" и усетят, а са  да кажем достатъчно дорасли.
Защо чак отчаяние...До други неща струва ми се, се прибягва в такива случаи:)

# 42
  • Мнения: 369
Ами така си е, Lennie, едно такова решение си е строго индивидуално и зависи от толкова много фактори, че няма някаква обща формула, по която да се определи кой би заминал и кой- не.

Но за възрастта и отчаянието не съм напълно съгласна. Познавам доста хора, които са се преместили в друга държава на възраст над 35 години защото са им предложили работа в хубава компания и им е допаднала идеята за преместването. Или от любов Crazy От друга страна пък има и много, които са дошли само да направят някой лев. Та и това е доста относително и не знам защо го обсъждаме.  Simple Smile

Всъщност не познавам хора, дошли от отчаяние. Работещите нискоквалифицирана работа, с които аз съм се сблъсквала, са от типа далавераджии- да направим пачката като идем в страна, където парите растат по дърветата.  Tired Или студенти, които трябва да избутат първите 1-2 години докато успеят да се продадат в сериозните фирми и по специалността си. Но това е моят опит, не твърдя, че всички са така.

# 43
  • Мнения: X
аз едно не разбирам  newsm78
защо като се каже "чужбина" и веднага се разбира неквалифицирана,нископлатена и нелегална работа
събудете се
има хора, за които БГ е малка
ето пример е съпругът ми - такъв специалист е, че за него работа в БГ НЯМА
затова сме вече във втора чужбина

а кой къде как се чувства - то угодия няма никъде
но и си зависи доколко си широко скроен
ако щете и колко си толерантен
но най-печеливши за мен са децата - отървават се от посредствения БГ модел, стават граждани на света, с широк мироглед, по-нетърпими към всичко пошло

и все пак не виждам как някой може да каже "никога", преди да опита
и то не само 1 д-ва, а няколко, в различни континенти
тогава да се върне пак тук и да каже защо е против
иначе е само чесане на клавиатури и трупане на мнения

# 44
  • Мнения: 1 334
аз едно не разбирам  newsm78
защо като се каже "чужбина" и веднага се разбира неквалифицирана,нископлатена и нелегална работа
събудете се
има хора, за които БГ е малка
ето пример е съпругът ми - такъв специалист е, че за него работа в БГ НЯМА
затова сме вече във втора чужбина

а кой къде как се чувства - то угодия няма никъде
но и си зависи доколко си широко скроен
ако щете и колко си толерантен
но най-печеливши за мен са децата - отървават се от посредствения БГ модел, стават граждани на света, с широк мироглед, по-нетърпими към всичко пошло

и все пак не виждам как някой може да каже "никога", преди да опита
и то не само 1 д-ва, а няколко, в различни континенти
тогава да се върне пак тук и да каже защо е против
иначе е само чесане на клавиатури и трупане на мнения

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт