Бихте ли се установили в чужбина със семейството си ?

  • 17 256
  • 342
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 817
Колкото и да ми е мъчно за родния град и близките ми, определено бих живяла извън България! Peace
В момента живеем във Франкфурт в Германия. Не знам дали ще останем тук и за в бъдеще, но ако получим по-добри оферти за работа, бихме се преместили без проблем! Аз по принцип бих се върнала и в България, но там за съжаление животът все още не е такъв, какъвто бих искала да бъде! Crossing Arms
А що се отнася до отношението на хората тук-всичко зависи от твоето самучувствие, от твоето държание и от това как ще се "продадеш", когато кандидатсваш за работа! Hug

# 301
  • Мнения: 2 019
да бих,стига да ми харесва

# 302
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Разбрах заплатата на въпросната лекарка (анестезиолог) в Монреал- 2 000 канадски долара месечно! Вярно е, че още я водят специализант, но това продължава 5 години! На дърти години белким започне да взема хубави пари Crazy

# 303
  • Мнения: 616
Айде и аз на това гърне - мерудия  Mr. Green
Живях две години във Франция, на Лазурния бряг, много приятно! За крахките ми 25, това е не малка част от живота ми. Абсолютно подкрепям Трънче, че как те третират зависи изцяло от теб самия! Аз бях гледачка на деца, и какво от това? Имах доста приятели французи, освен чужденци, и никога не съм имала проблем с отношението! Сама реших да се върна, и за този ми период от живота беше правилно решение!
Да, бих се адаптирала добре в чужбина, и Да, бих се установила да живея някъде, ако професията ми ме заведе там! Геолог съм, и по-вероятно е да работя в чужбина, отколкото тук. Но има време. Първо щъркела  Mr. Green! За сега сме взели решение да се изнесем от София веднага след дипломиране. В провинцията! Можем да си го позволим. Съпругът ми е чудесно реализиран млад специалист (с българско образование) в чужда фирма, но си жевее в България, по собствено решение.
Няма смисъл да се сравняват стандартите и цените в различните страни. Всичко е индивидуално. Или се реализираш като личност и професионалист, или не! Зависи от теб, не от държавата, в която живееш! Скромният ми опит ме е научил на това.
Весели празници!  Heart Eyes

# 304
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Няма смисъл да се сравняват стандартите и цените в различните страни. Всичко е индивидуално. Или се реализираш като личност и професионалист, или не! Зависи от теб, не от държавата, в която живееш! Скромният ми опит ме е научил на това.
Весели празници!  Heart Eyes
Цените ги сравняваме, защото сравняваме стандарта.
Мацката за която пиша е отличен специалист и й го признават с разни грамоти и награди. Но заплащането все пак е доста ниско Confused

# 305
  • Sofia
  • Мнения: 179
Обиколила съм доста свят служебно и изключая Щатите и Изтока бих се адаптирала чудесно навсякъде, още повече с моята професия ще съм прекрасно платена... Даже мисля ще след година две ще подбера домочадието и ще емигрирам, най-вероятно във Великобритания.

# 306
  • Мнения: 123
 Да, бих се установила.Тука всичко става по сложния начин, всичко е мн. индивидуално, някои са успели да се докажат, други-не, това не ги прави по-малко специалисти/въпрос на шанс/

# 307
  • Мнения: 743
Надявам се тази пролет това да стане факт  Mr. Green,Канада,Торонто.
Не ме притеснява дали ще взимам по малко от канадците ,важното е да се чувствам добре в това което правя,а 2000$ в Монреал си е супер ,наема е около 500-600$, храна около 400$(за 4ри членно семейство),така че с такава заплата си ок отвсякъде.
Аз лично не заминавам с идеята да правя пачки,дори и къща не искам ,а просто да живея спокойно ,децата ми да са в държава с по развита икономика,ще знаят още 2 езика минимум,няма да са расисти ,защото там е събран целия свят,там  мога да си позволя да живея под наем цял живот ако искам,а ако остана без работа,социала стига за да живея нормално,страна в която певците от световните групи идват докато са млади ,а не след пенсия и където ценят природата и не си секът горите в националните паркове,а мечките на са по стените на тузарите,а в гората,където им е мястото и пешеходните пътеки значат нещои т.н.
Иначе на старини ми се живее в топла Испания ,и по точно Галисия,много е красиво там и ако там приемаха легално емигранти за работа,може би щяхме там да отидем.
Засега мисля така ,като отидем там ще знам повече,в крайна сметка Б-я няма да ми избяга,ако толкова не мога да свикна или просто не ми хареса.А за мен ,мъжа ми и децата ще е безценен опит.
Света е прекалено голям за да стоя цял живот на едно място  Wink

# 308
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Разбрах заплатата на въпросната лекарка (анестезиолог) в Монреал- 2 000 канадски долара месечно! Вярно е, че още я водят специализант, но това продължава 5 години! На дърти години белким започне да взема хубави пари Crazy
Сигурно има още някой и друг изпит да изкара  Thinking Поне тук е така, водиш се стажант лекар, независимо от годините, които си работил по специалността, докато не изкараш всичките допълнителни изпити!

А по темата, никога не казвайте "никога". Аз така казвах "никога", дори и спечелена зелена карта отказах, мъж ми пускаше от мое име  Embarassed И след като няколко години той прави опити за установяване в чужбина, по това време специалността му много се котираше, накрая и аз го последвах  ooooh! На 29 години, заедно с 4 годишното ми момченце тогава. Много тежко преживях промените, напускането на работата си и Родината, отделно не говорех английски, отричах всичко, което беше различно и непривично тук за мен. Въобще голяма консерва бях, но ето вече 7-ма година живеем извън България Crazy И сега по-скоро бих се замислила, дали бих живяла отново в България, въпреки, че от тогава много неща са се променили Peace

# 309
  • Мнения: 966
Надявам се тази пролет това да стане факт  Mr. Green,Канада,Торонто.
Не ме притеснява дали ще взимам по малко от канадците ,важното е да се чувствам добре в това което правя,а 2000$ в Монреал си е супер ,наема е около 500-600$, храна около 400$(за 4ри членно семейство),така че с такава заплата си ок отвсякъде.
Аз лично не заминавам с идеята да правя пачки,дори и къща не искам ,а просто да живея спокойно ,децата ми да са в държава с по развита икономика,ще знаят още 2 езика минимум,няма да са расисти ,защото там е събран целия свят,там  мога да си позволя да живея под наем цял живот ако искам,а ако остана без работа,социала стига за да живея нормално,страна в която певците от световните групи идват докато са млади ,а не след пенсия и където ценят природата и не си секът горите в националните паркове,а мечките на са по стените на тузарите,а в гората,където им е мястото и пешеходните пътеки значат нещои т.н.
Иначе на старини ми се живее в топла Испания ,и по точно Галисия,много е красиво там и ако там приемаха легално емигранти за работа,може би щяхме там да отидем.
Засега мисля така ,като отидем там ще знам повече,в крайна сметка Б-я няма да ми избяга,ако толкова не мога да свикна или просто не ми хареса.А за мен ,мъжа ми и децата ще е безценен опит.
Света е прекалено голям за да стоя цял живот на едно място  Wink

Желая ти късмет Hug Hug Hug.

# 310
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 947
Не ме притеснява дали ще взимам по малко от канадците ,важното е да се чувствам добре в това което правя,а 2000$ в Монреал си е супер ,наема е около 500-600$, храна около 400$(за 4ри членно семейство),така че с такава заплата си ок отвсякъде.


Айде да не е толкова храната, може ли. А за едностаен апартамент (едностаен според канадските стандарти - не повече от една гарсониера в България) цената е около 1000 долара. За расизъм- малко спорен въпрос. Ако нямаш канадски опит- просто си за никъде. А дето ще живееш добре със социални помощи- наистина се съмнявам, това не е живот а съществуване.
За въпросната лекарка - заплащането и на час е под 8 долара, което просто е невъзможно.

# 311
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За въпросната лекарка - заплащането и на час е под 8 долара, което просто е невъзможно.
Майка й се прибра тия дни от Канада и ми го каза. Ама тоя явно им е ген да лъжат Laughing
Обяснението е, че понеже няма опит в Канада (само в европейски болници), трябва да стажува 5 год. (след като е взела всички изпити) за тия пари. Пак е добре, защото е работила 1 година за без пари Crazy
За мен идеалният вариант е да живея и работя в България и да печеля достатъчно добре, че да пътувам навсякъде. Обичам да пътувам и да разглеждам различни места, но най-приятното усещане ми е като се върна у дома.

# 312
За въпросната лекарка - заплащането и на час е под 8 долара, което просто е невъзможно.
Майка й се прибра тия дни от Канада и ми го каза. Ама тоя явно им е ген да лъжат Laughing
Обяснението е, че понеже няма опит в Канада (само в европейски болници), трябва да стажува 5 год. (след като е взела всички изпити) за тия пари. Пак е добре, защото е работила 1 година за без пари Crazy
За мен идеалният вариант е да живея и работя в България и да печеля достатъчно добре, че да пътувам навсякъде. Обичам да пътувам и да разглеждам различни места, но най-приятното усещане ми е като се върна у дома.


Рени,

Точно това ти казах по-горе, ако си спомняш. Братовчедката ти е "resident" със заплата между 45 - 55 хил. годишно (зависи от това къде караш специализацията). Толкова са заплатите на резидентите. Изобщо не лъже жената; казала е какво получава момичето "нето". Може тя да е късметлийка и да е попаднала в добра ситуация, но по принцип резидентите имат ограничения на работната седмица до 80 часа седмично, т.е. най-често ги карат да работят по толкова. Преди можеше да се работи неограничени часове, т.е. над 80 часа седмично. След като си приключи специализацията ще получава висока заплата, анестезиолозите са едни от най-добре платените специалисти.

Аз пък съм доволна, че не работя като лекар в България, защото и аз като теб обичам да пътувам и на мен най-приятното усещане е като се върна у дома, което не е непременно в България.

# 313
  • Мнения: 1 128
Мда, тръгнахме с брат ми когато бях на деветнайсет, мама също излезна....и сега изградих и моето семейство извън България.
Много имаме да оправяме си мисля аз, че да ни е хубав живота у нас и за да не искат младите да излизат навън.Като се започне от дребни неща като например една усмивка в магазина или едно благодаря от продавачката която те обслужва.Ей за такива неща става въпрос, неща който зависят от всички нас.А всъщност малко хора не са само егойсти.

# 314
  • Мнения: 743
Не ме притеснява дали ще взимам по малко от канадците ,важното е да се чувствам добре в това което правя,а 2000$ в Монреал си е супер ,наема е около 500-600$, храна около 400$(за 4ри членно семейство),така че с такава заплата си ок отвсякъде.


Айде да не е толкова храната, може ли. А за едностаен апартамент (едностаен според канадските стандарти - не повече от една гарсониера в България) цената е около 1000 долара. За расизъм- малко спорен въпрос. Ако нямаш канадски опит- просто си за никъде. А дето ще живееш добре със социални помощи- наистина се съмнявам, това не е живот а съществуване.
За въпросната лекарка - заплащането и на час е под 8 долара, което просто е невъзможно.
Сестра ми живее в Торонто,плаща 1000$ за апартамент с 2 стаи и кухня,хубав квартал,живее с дъщеря си и ми каза че са и нужни около 200-300 $ месечно за храна,в момента е на 20$ на час,т.е след данъци взима около 2300$ месечно.Стигат и и и остават доста за дрехи и други неща ,които тук дори не присъстват в месечния ми разчет.В Квебек цените на наемите са доста по ниски,проверих ги лично преди няколко месеца,когато бях на интервю,мосюто който бе интервюиращ каза че 600$ са много за апартамент 2ст+кухня,имало и по евтини,това бяха негови думи,мога да ти пусна линк ако не вярваш.Не знам как е в Калгари,но сестра ми живя 3 години на социал,обиколи цялата страна,ходи си всеки уикенд някъде,хранеше се и живееше нормално.
И да без опит си за никъде ,в България не е по различно,едва ли ще те вземат във българска фирма без грам опит в страната.
Естествено че е хубаво да завършиш нещо там,да стажуваш някъде и тогава,а и всичко си е  до човека ,има хора по 7-8 години редят рафтове в магазини ,сестра ми за 5 години ,спечели стипендия за колеж ,завърши го с отличие,нищо че си имаше диплома от тук и то в съвсем друга специалност,стажува 6 месеца без заплата,но сега работи в хубава фирма,води счетоводството на дъщерни фирми на DELL и други от този калибър,така че всичко си е до човека,ако си лузър тук ,в която и страна да отидеш все няма да ти хареса.
Така че не си чеша езика с празни цифри,а съм проучила нещата доста добре и съм наясно с минусите и плюсовете,но всеки си има своя ценностна система ,свои цели,за едни е cool да пият и пушат с компания на маса,не съм от тях ,за други да ходят на рафтинг ,за трети на шопинг и т.н ,аз съм човек реалист и говоря за себе си.
Аз работя в международна фирма от 3 години ,имаме хора със всякакъв цвят на кожата и религия ,това никога не ми е пречело да ги ценя като хора и колеги.За мен хората се делят на такива които са свестни и ми се общува с тях и други които не са,друг критерии нямам. Peace

Логичния въпрос тук е : А като на теб като не ти харесва в Канада защо въобще стоиш там?

mariane благодаря ,подобно! Hug
П.С. А да ,много важно ,ако в Б-я живота ви е от типа:"мама - храни, тате носи" ,определено никъде няма да ви хареса,ако работите по комунистическия модел"Лъжем че работим ,лъжат че ни плащат",също няма да ви хареса,ако прибирате рушветчета или намазвате нещо без пари ,чужбина не е за вас,аз не съм от този тип и затова не се плаша  Mr. Green
Както казва един познат:"В Канада лопати има за всички!"

Последна редакция: сб, 22 дек 2007, 16:32 от MamaMargo

Общи условия

Активация на акаунт