кръв от носа...

  • 7 927
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 498
Цитат на: Milian
По-скоро повишава й се кръвното по време на цикъл...или нещо такова,без да съм специалист,разбира се....

Момичета не ви ли е нервно преди да ви дойде , не плачете ли за глупости ? За мен това е връзката - вдига кръвното сладурката. При мен се появява сърцебиене и заглъхване на ушите - пак от кръвното 100 %. Grinning

# 16
  • Мнения: 724
Момичета, момичета...
Не съм искала да ви плаша, в никакъв случай. Просто ендометриозата може да е навсякъде, дори и в носа. Всъщност това за носа ми го е казвал лекар, затова веднага направих асоциацията.
Не е задължително маточната лигавица да е превзела стомаха и другите органи в коремната кухина, преди да се качи по-нагоре. Има различни теории за нея - че по кръвен път мигрират тези ендометриални клетки, както и по съседство - в тръбите например. Още не е добре изучена. Същият лекар ми каза, че ако някой открие точната причина за появата й, ще получи Нобелова награда (или някаква друга).
За мен ще е щастие да нямате ендометриоза, честна дума. Но е добре да питате и гинеколозите си за това кръвотечение от носа, което се появява около М.
Успех ви желая!

# 17
  • Мнения: 4 306
Не се притеснявай Клара! На мен от дете много често ми тече кръв от носа, причината - слаби кръвоносни съдове. Пий повече витамин С и препарати, съдържащи калций. Много се учудих ,когато веднъж имах много тежък кръвоизлив и като ходихме в болницата за обгаряне /беше се спукала вена/ и всички лекари ме питаха дали не съм в М. После като ходих на гинеколог го питах и той ми отговори, че се наблюдава при някои жени подобна свързаност. Още не е изяснено, но най-вероятно е от промените в хормоналните нива.

# 18
  • Мнения: 2 825
Благодаря ви момичета за отговорите. Порових се в нета и попрочеох някои успокоителни работи, така че почнах вече да пия витамин С. Странното е, че като по малка, ми се случваше да припадам като ми дойде, защото ми падаше крывното....сега пык го вдигам...аз затова и не вярвах много и не исках да го меря досега...ама ще питам док за всеки случай.
Зайче, благодаря и за твоето предположение, наистина се моля да не е това...но никога не е излишно човек да знае и да е подготвен за най лошото.

# 19
  • Мнения: 1 419
И аз да потвърдя - или е от кръвното, или е от стрес - и все заради слаби капиляри  #Silly  #Cussing out
Аз съм като Vera* - и на мен от малка си ми тече кръв от носа ей така от нищото - понякога съвсем слабо и за кратко, понякога доста обилно и продължително. И е твърде вероятно рязката хормонална промяна да предизвиква естествена реакция на организма - че то не е малък стрес това  #Shocked
Сега като се замисля, последния път като ми потече кръв от носа беше точно когато за пореден път ме навести лелката - ей така от нищото тръгна и повече от 20мин трябваше да стоя неподвижно, за да спре напълно  Thinking  Shocked
Така че, мила Клара, не се притеснявай - ще живеем Wink

Общи условия

Активация на акаунт