Витилиго 2

  • 293 964
  • 1 182
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 001
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА !ДА ВИ ДОНЕСЕ ПОВЕЧЕ НЕЩА ЗА КОИТО СТЕ СИ МЕЧТАЛИ И  ВРЕМЕ ДА СЕ НАСЛАЖДАВАТЕ НА ПОСТИГНАТОТО!
  Аз май вече съм се отказала да го лекувам това витилиго....Писна ми от мазила,чайове и мошенници,които печелят на наш гръб......

# 31
  • Мнения: 413
  Здравейте!Имам добра новина-имам поява на пигмент по ръцете-това от използването на 1 опаковка витикс и прясно изцеден сок от алое-външно.Е,малко е подобрението,но за мен е голяма радост PartyАз мислих,че кожата е избледняла и за това изглежда по-добре,но сравних нова снимка със друга,която съм правила края на Септември и видях разлика GrinningНе знам от какво се е получило,но може да е и от успокоението на организма-вече минаха 9 месеца от раждането на дъщеря ми и организма може би се нормализира.Изпращам на всички виртуални прегръдки Hug Hug Hug

# 32
  • Мнения: 56
Браво ДАН, радвам се за твоите постижения, дано продължат и за напред  :bouquet

# 33
  • Мнения: 56
Това  наистина е страхотна новина ДАН. Дано продалжи репигментацията. Хубаво начало на една Нова Година!!!!

# 34
  • Мнения: 249
Здравейте може ли някой да ми даде информация къде в Бургас мога да си купя водна леща.Благодаря предварително.

# 35
  • Мнения: 122
 Здравейте сладури, на всички да е честита и здрава 2008 и цветна -  всички да имаме покафеняване в белите петна и порозовяване в настроението!!! Lemna minor е името на водната леща и се намира под сьщото име като хомеопатично:)))
 Хаиде сьс здраве

# 36
  • Варна
  • Мнения: 138
Дълго се чудих как никой не пише, а то имало нава тема!
Честито и от мен   bouquet

# 37
  • Мнения: 281
Честита ,здрава и късметлийска и от мен! Nature Snowman

# 38
  • Мнения: 56
Може ли някой да ми каже пробвали ли сте аминокиселината тирозин и някоий има ли положителен ефект от употребата й. За тирозина научих от форума но нямам не проследих комуникацията. Помага ли?????

# 39
  • Мнения: 4 651
Аз така й не намерих хранителна добавка само тирозин. Има, не че няма, но явно рядко се купува и за това не доставят. Обикалях доста по-магазини за хр. добавки и по едно време ми писна. Скоро говорих за това с личния ми лекар. Не е дерматолог, но разпитал колеги и му казали, че въпреки активната роля на торозина в образуването на пигмент, ползата му при витилиго не е доказана. И че е по-вероятно приемайки го да си докарам хипер пигментация на здрави места, отколкото на такива с витилиго. Тирозин се вземал за засилване на ефекта от печенето в солариум.

# 40
  • Мнения: 413
 Здравейте!Аз писах на един доктор хомеопат и вижте какво ми отговори той.Дайте да поразсъждаваме:
Витилигото е заболяване, което няма ясна генеза (причина). В конвекционалната медицина няма решение на този проблеми (както на повечето хронични заболявания). Изразява се в смутен хормонален баланс (конкретно на меланоцит-стимулиращия хормон, който се излъчва от хипофизната жлеза). Необходимо е да се стимулира жлезата. Ако решим да търсим причината в хормона няма да постигнем много, тъй като изследванията (лабораторни) са количествени (измерват количеството на даден хормон в кръвта), а ефекта на хормона (и на хормоните по принцип) е функция на реактивността (чувствителността) на организма, а това няма как да се измери с конвенционални методи. Затова Хомеопатията е по-ефективен метод конкретно при това заболяване. Причината за всеки един здравословен проблем е подтискане на имунната система. Това подтискане и разбалансиране произлиза от смутен хормонален баланс, който се контролира от хипофизата, която е анатомично продължение на продълговатия мозък. В Хомеопатията ние наричаме цялата тази верига, която генерира здравословни проблеми – ПНЕИ ос (психо-нервно-ендокринно-имунна ос) и я изследваме чрез хомеопатични средства. Целта е да се промени и обработи причината за заболяването. Възпалението, функционалното смущение, уголемяването, дистрофията, загнояването, склерозирането на орган или тъкан е само крайният резултат от действието на тази причина, която е вътрешна за организма. Химичните лекарства, още по-малко хирургичните интервенции, не променят причините за заболявания, затова и тези медикаменти се пият дълго време (за хронични случаи дори цял живот) и имат поддържаща функция. Например лекарства за високо кръвно, за диабет, за повишен холестерол, за алергия и прочее. Проблемите на хипофизната жлеза могат да са от различно естество – възпалителни, склеротични, хипертрофични (уголемяване), с отлагания на соли (калциеви), туморни и прочее. В практиката си на лекар не съм видял случай на възстановена функция на хипофизна жлеза с химични медикаменти. Да не говорим за хирургичните манипулации – те създават много повече лоши последствия (сраствания, възпаления) отколкото самата жлеза. Имам няколко случая на хипофизни смущения – прогнозата, терапевтичната стратегия, нуждата от допълнителен метод на лечение (освен хомеопатия) се определя след провеждане на хомеопатичното интервю (преглед). Тъй като в хомеопатията няма предварително уточнени схеми на лечение според различните диагнози – няма лекарство за гнойна ангина, за пневмония, за аденом на простата и прочее, а е строго специфично – има лекарство за мен, за теб, за него... Тъй като химичната медицина не може много да предложи на пациенти с хипофизни проблеми може би е по-удачно те да се обърнат към нещо по-различно и Хомеопатията е много добър избор. Според мен тя е най-добрият метод на лечение, който не уврежда допълнително самият организъм! Съветът ми е да се консултирате с лекар-хомеопат, който практикува във Вашия град – той би могъл да Ви даде отговор на всичките Ви въпроси!
Успех!
Д-р Хаджиев


“По-важно е да знаем какъв е човекът, който е болен, отколкото от каква болест е болен.”
Хипократ

http://www.homeopathia.hit.bg/bolestoznanie.htm

# 41
  • Мнения: 4 651
Ами аз не знам за какво да разсъждавам. Това, което прочетох е трактат "ЗА хомеопатията" и "СРЕЩУ традиц. медицина". Първите две изречения явно са написани, защото все пак си питала за витилиго, останалото ми звучи силно "по принцип".

И да ме поправи някой ако греша, но меланоцит е пигментна клетка, а не хормон!

# 42
  • Мнения: 56
f(x) мерси за отговора

# 43
  • Мнения: 4 651
Няма за какво Simple Smile. Таях някаква надежда някой да ме обори, че не съм права и има такъв хормон (например), ама .. Ей омръзна ми да ни лъжат шарлатани да ви кажа!

# 44
  • Мнения: 413
http://lib.deport.ru/slovar/med/g/gormon-melanotsit-stimulirujus … hormone-_msh.html
Това открих по въпроса! Wink
 Наистина имах нужда да обсъдя с някого всички алтернативи,но тук се сблъсквам само с негативизъм!

Общи условия

Активация на акаунт