Витилиго 2

  • 293 967
  • 1 182
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 651
http://lib.deport.ru/slovar/med/g/gormon-melanotsit-stimulirujus … hormone-_msh.html
Това открих по въпроса! Wink
 Наистина имах нужда да обсъдя с някого всички алтернативи,но тук се сблъсквам само с негативизъм!

Ами аз казах. Иска ми се някой да ме обори и ти го направи. Не съм го чувала, а и хомеоата не е написал пълното име. Мнениетто ми, че изказването е много общо си остава.

# 46
ima li polza ot solarium za vitiligo?

# 47
  • Мнения: 4 651
За съжаление, не. Май даже не се препоръчва.

# 48
  • Мнения: 122
   F (x) абсолютно те подкрепям в теорията за самовнушението!!! Собствените ни мисли могат да ни лекуват, както и разболяват, така че по- добре е да употребим цялата си енергия в положително мислене и вижуализиране как витилигото ни изчежва, отколкото в това да мислим, че не се лекува!!! Laughing
 хайде успех в тази насока #2gunfire Наскоро прочетох много нашумялата книга " The Secret",   в която се говори само за това, за силата на нашите мисли и въображение. Намерете книжките на Луиз Хеил те сящо ще ви помогнат да се настроите на "друг канал" - положителния Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 4 651
Мда Simple Smile. На кого е тази книга?

# 50
  • Мнения: 122
Rhonda Byrne се казва авторката на "The Secret', но майче още не е преведена за българските читатели,но съм сигурна, че много скоро ще стане това, защото тази книга много нашумя. Докато книогите на Луиз Хейл ги има на пазара, много са добри, само есенция сябрана!!! Много ми помогнаха лично на мен преди години, когато бях доста депресирана, просто ме накараха да си променя начина на мислене, и наи- неочаквано от мен преминах от канал " черни мисли" на канал 'положителен". Казвам ти без да преувеличавам, че са животоспасчващи!!! Има неини книго как да се лекуваме сами с мисли, разни формули за специалните случаи, а сящо така в една от нейните книги споменава за витилигото разни неща и аз сям много склонна да и вярвам за неината теза за това какяв тип хора имат това заболяване да го нарека ил;и по- добре състоянив Laughing Трябва да погледна какво име имаще точно тази книга newsm78 и следващия път да пиша. Аз сега си правя един експеримент отскоро- внушавам си, че кафяви точици идват неудяржимо на белите полета, много усилено визуализирам това и даже си рисувам точици на един лист и запялвам бялото поле все повече и повече Joy Хей, не се смейте, всичко е въжможно, по- добре да употречяваме енергиятя си в безумни положителни мечти и предстаи, отколкото тази сящата енергия да утува в мрачни , негатибни помисли #2gunfire Хаиде сладури, успех и хей, честит св. Валентин, нека Голямата любов е с вас и ви закриля Heart Eyes

# 51
  • Мнения: 4 651
Честит Св. Валентин Реа Simple Smile и на всички, които празнуват двойния празник  Grinning
Ние се отдадохме на ядене, моя мъж от любов ще ми докара шоколадово натравяне с подаръците си. Добре, че празнуваме и Трифон Зарезан, че има винце да прокарваме шоколада Simple Smile.

# 52
  • Мнения: 1 063
....Rhonda Byrne авторката на "The Secret', но майче още не е преведена за българските читатели...
И аз не съм сигурна, но мисля, че излезе на български. Имам някакъв спомен, че приятелка ми разкаваше, че я е купила от пл. Славейков. Но я слушах разсеяно.
Но филмът "The Secret" се намира в нета. Още не съм го гледала затова не мога да пиша. (Подобен филм е "What the bleep do we know", който не ми хареса особено, отсеях си само някои идеи.) Говорим за докуметален жанр.
Също книгата на Джон Кехоу (наскоро бе преведена у нас) "Подсъзнанието може всичко" е много добре систематизирана.
Прощавайте, че се намесвам, момичета, но реших да помогна с информация.
Успех!

f(x)  Hug

# 53
# 54
Здравейте момичета, четах някъде за лекуване на витилиго чрез солариум с бета лъчи. Нека ако някой е по - запознат да сподели.

# 55
  • Мнения: 1 063
... Имам някакъв спомен, че приятелка ми разкаваше, че я е купила от пл. Славейков. Но я слушах разсеяно.
Да се поправя, тя ми е говорила за "Законът на привличането", част първа, книгата била близка до филмa "The Secret". Peace

# 56
  • Мнения: 56
Здраейте отрново,

За бета лъчите доколкото аз съм пробвала, трябва да се съчетае терапията с някакав препарат стимулиращ пигментацията. Ккато писах преди аз вземах френски хапчета "meladinin" 2 часа преди излагане на солариум.

Току що намерих следната статия. Някои чувал ли е за този препарат:

methoxalen

Показания:

Лечение на псориазис.

Лечение на витилиго.

Действие

Псорален с фотосенсибилизираща активност.

Точният механизъм на еритемогенния, меланогенен и цитотоксичен ефект е неизвестен.

Вероятно увеличава тирозиновата активност съчетано с подтискане на ДНК синтезата.

Абсорбция-при пер орално прило-жение се абсорбира 95% от дозата. При локална употреба не се абсорбира през кожата.

Свързването с плазмените протеини е високо.

Активира се при ползване на UVA с дължина на вълната от 320 до 400 нано-метра. Метаболизмът е хепатален.

Времето на полу-живот при ползване на меки желатинови капсули е 2 часа, а при ползване на твърди желатинови капсули 1 час.

Продължителността на действие при витилиго е до 6 месеца и повече; при псориазис до 10 седмици и повече, при останалите случаи до 1 година и повече.

Елиминация-ренална, като метабо-лити 80-90% от дозата; фекално-4 до 10%.

Противопоказания:

Албинизъм; левкоплакия с инфекциозна етиология; остър лупус; порфирия; ксеродерма пигментозум; кожен рак; афакия; катаракта; хепатит; сигнификантна алергия към препарата.

Забележки

По време на терапия с този препарат кожата трябва да е протектирана от слънчева светлина най-малко 24 часа преди и 8 часа след приключване на терапията.

Псоралените благоприятстват UVA индуцираната канцерогенност при опитни животни.

Бременност-да не се ползва през целия период.

Лактация-не е известно дали пре-минава в кърмата. Проблеми при ползването му в този период досега не са наблюдавани.

Педиатрия-не е установена ефикас-ността и безопасността на този препарат при деца под 12 г. възраст.

Странични реакции:

Зачервяване на кожата; чувство на парене; сухота; нарушения в съня; невроза.

Мониторинг на пациента:

Антицелуларни антитела; кръвна картина; офталмологичен преглед-регулярно по време на терапията; ренална и хепатална функция.

СвръхДозировка

Индуциране на емезис.

Ако са изминали 2-3 часа от интоксикацията, пациентите трябва да се настаняват в тъмна стая поне за 24 часа за предпазване с досега на слънчевата светлина( дори проникваща през прозо-реца).

Трябва да се помни, че максимална дермална реакция настъпва 48 часа след интоксикацията.

Лечението е симптоматично.

Дозировка

Пер орална   терапия.

Витилиго-20 мг/24 часа, 2 или 4 часа преди експозицията с UVA, 2 или 3 пъти седмично.

Псориазис, микозис фунгоидес-0.6 мг/кг/2 часа преди ползването на UVA, 2 или 3 пъти седмично.

Локална   терапия.

Нанася се точно върху засегнатите участъци 2 или 2.5 часа преди  експози-цията с UVA.

Търговско наименование

oxoralen  ultra

Опаковка: Капсули-меки желати-нови по 10 мг.; Течност 1%.


 

# 57
Az , zivesht v Sofia chuzdenesh, sluchaino popadnah na vashiya forum. I az imam vitiligo ot poveche ot dve godini . Hodih kade   li ne za lechenie. Polzvax mnogo predpicani  lekarstva-melagenina, melanidine, vitix, ...., no za suzalenie nijama rezultat v moiya sluchai. Minala godina, kogato hodih na gosti pri nas i polzvah edin krem za mazane, za radost belite petni po lishe postepenno se namalijavat i sega veche nijama, ostavat samo tezi po rashete. Nadiavam se i te da se izlekuvat .

# 58
  • Мнения: 56
Здравей Taano,
Би ли ни казал как се казва крема и от коя държава го вземаш

# 59
  • Мнения: 122
 Eto nai- novija metod za lechenie n newsm78

Общи условия

Активация на акаунт