Отговори
# 15
  • Мнения: 541
Привет момичета  Hug
Радвам се че сте добре и сте изписали толкова много, има какво да чета  Laughing
Изгубих се за известно време тъй като се наложи за малко да съм в болница, на системи. И при мен започнаха Бракстън Хикс контракциите още от 5 месец, но сега в 7-я толкова зачестиха , даже по едно време станаха и на 10 мин, затова се наложи и да ме приемат в болница, сега съм си в къщи на леглови режим. Опитвам се да мисля положително и да изкарам/ устискам до 1.01.2008 тогава влизам в 9 месец.
Иначе бебетата са добре, още не могат да ги видят , май наистина ще ни изненадат. Относно мерките са някъде 1,200 -1,300 кг / това беше преди 10 дена/.
Да ви кажа нищо не съм подготвила, но от баткото имам няколко чувала с дрехи. Ако нещо екстремно се наложи и при нас таткото ще пере и глади 1ironing, само смятам нови бодита, хавлии и комплекти за изписване да купя.
Харесала съм си една количка за близнаци и една моя приятелка ще ми даде и нейната зимна количка, така че и това даже не съм купила, мисля че има време пък и след раждането , едва ли ще се хукнем да излизаме. Поне така беше и с Борис и той е роден януари.

Ще гледам утре пак да се включа за малко, усмивки и слънчев ден на всички.

# 16
  • Мнения: 663

Варнааа какво става ще се видим ли? За сега само лейди и евил проявиха интерес. Другите къде сте??? Всичко наред ли е?
Говорим за: 01,12 /събота/, 17:00часа, мястото ще до уточним
Хайде записвайте се.
Аз съм за, само кажете къде предлагате?

# 17
  • София
  • Мнения: 1 185
Привет и от мен Simple Smile Вчера се срещнах с докторката, при която ще раждам, видя ми се супер и е много спокойна! Малкият вече се е обърнал с главата надолу и се надявам така да му е удобно  Laughing и да не се върти повече, че ми се ще да го родя нормално! Вече започнах леко полеко да купувам разни работи! Гледам да е по малко, че ще се разоря, има такива красоти за бебоците  Hug Загледала съм се в количките на Cangaroo, виждат ми се много хубави! Чух че в Айко има много бебешки легълца и гора от различни вързанки, та мисля и до там да отида!

Вчера с изненада открих, че вече имам коластра (мислех си, че е рано), дано да имам и кърма като се роди бебо Simple Smile. Вие имате ли коластра?
Целувки на всички и големи тумбачета  Hug

# 18
  • Мнения: 3
Привет и от мен Simple Smile Вчера се срещнах с докторката, при която ще раждам, видя ми се супер и е много спокойна! Малкият вече се е обърнал с главата надолу и се надявам така да му е удобно  Laughing и да не се върти повече, че ми се ще да го родя нормално! Вече започнах леко полеко да купувам разни работи! Гледам да е по малко, че ще се разоря, има такива красоти за бебоците  Hug Загледала съм се в количките на Cangaroo, виждат ми се много хубави! Чух че в Айко има много бебешки легълца и гора от различни вързанки, та мисля и до там да отида!

Вчера с изненада открих, че вече имам коластра (мислех си, че е рано), дано да имам и кърма като се роди бебо Simple Smile. Вие имате ли коластра?
Целувки на всички и големи тумбачета  Hug

Да аз имам коластра от доста време вече.Не мога да ти кажа точно от кога но да го кажем че от 5ти месец.Но вече определено тече повече и дори ми мокри блузата,когато съм вкъщи без сутиен.А една нощ даже се събудих от това,че доста ми се беше намокрила тениската newsm78
И ако нямам после кърма ще е голям смях и резил.  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 62

Вчера с изненада открих, че вече имам коластра (мислех си, че е рано), дано да имам и кърма като се роди бебо Simple Smile. Вие имате ли коластра?
Целувки на всички и големи тумбачета  Hug
И аз имам коластра, ама не чак толкова, почти не тече много рядко, само когато съм си легнала и то защото притискам леко гърдите иначе не.

# 20
  • Мнения: 3 020
Здравейте момичета,
някои имал ли е следния проблем: имам ужасни болки, но не са контракции, защото не ми се втвърдява корема. Усещането е все едно някой ми опъва кожата на корема и всеки момент ще се пръсна, но е много болезнено, сякаш ме режат с нож отвътре.
Не ми се случва често, през няколко дена например, но не мога да мръдна като се случи.  Shocked
Помагайте, ако знаете какво е това и на някой случвало ли се е?

# 21
  • Мнения: 3
Здравейте момичета,
някои имал ли е следния проблем: имам ужасни болки, но не са контракции, защото не ми се втвърдява корема. Усещането е все едно някой ми опъва кожата на корема и всеки момент ще се пръсна, но е много болезнено, сякаш ме режат с нож отвътре.
Не ми се случва често, през няколко дена например, но не мога да мръдна като се случи.  Shocked
Помагайте, ако знаете какво е това и на някой случвало ли се е?

Съжалявам миличка,но не ми се случвало.Въпреки че и аз чакам колкото се може повече ще ти кажа,че е  най-добре  да кажеш на лекаря ти,той ще ти каже най-добре от какво е и дали е нормално .СМисъл особено когато става въпрос за болки(и то силни)

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 185
Да се запиша и аз  Grinning
В общи линии съм добре. И аз като повечето мамчета тук не мога да спя напоследък, но ще издържа още малко.
alexx99  много точно си го описала като усещане. Точно по същия начин съм и аз плюс болката ниско долу. Не знам на какво се дължи. Отдавах го при мен специално на това ,че ми е N - та поред бременност. Питах  доктора, казаха че всичко е наред и няма защо да се притеснявам. Бебето не е огромно както на мен ми се струва,
макар че усещането е наистина все едно ще се пръсна.  С предишните бременности не съм се чувствала така. Вече съм сигурна, че всеки път е различно. Почивай си повече и не се тревожи. Hug

# 23
  • Мнения: 419
Здравейте, да се отчета, пак съм с хемоглобин 87, вече незнам какво да правя. Дано устискаме с такъв до началото на 9 месец, май наистина ще ми вливат и кръв. Всички хематолози, при които съм ходила го казват че е най-добре. Оф и аз незнам вече. Хайде, по-късно ще пиша пак, отивам да си пребера Петър от детска и после чакаме гости. Все пак да сготвя...

# 24
  • Мнения: 387
естрела най-накрая се включи , радвам се че си по-добре!!!  Почивай си повече, бебетата трябва да са спокоийни и ти сьщо !!! Щом има и кой да ти помага -няма проблем !!!     Hug  Пази се Много целувки на бебчетата  Hug   И  ние сме толкова кила не знам дали си чела......

# 25
  • Мнения: 62
Здравейте, да се отчета, пак съм с хемоглобин 87, вече незнам какво да правя. Дано устискаме с такъв до началото на 9 месец, май наистина ще ми вливат и кръв. Всички хематолози, при които съм ходила го казват че е най-добре. Оф и аз незнам вече. Хайде, по-късно ще пиша пак, отивам да си пребера Петър от детска и после чакаме гости. Все пак да сготвя...
Мила, немогат ли да ти изпишат нещо за повишаване на хемоглобина, моя като беше нисък ми овиличиха желязото, за да го стабилизирам. Пожелавам ти всичко да мине ОК и да се оправят нещата.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Цоп и аз тука  Laughing
Честито на всички видели бебчетата и поздрави за добрите новини.
Варнааа какво става ще се видим ли? За сега само лейди и евил проявиха интерес. Другите къде сте??? Всичко наред ли е?
Говорим за: 01,12 /събота/, 17:00часа, мястото ще до уточним
Хайде записвайте се.
Не искате ли да е малко по раничко,за да се опитам и аз да дойда.Примерно към 16ч.За място нямам претенций.Аз със сигурност ще бъда с малката(голяма).

# 27
  • Мнения: 105
Здравейте, да се включа и аз в новата темичка.
Не съм писала често,защото няма нищо особено около мен.Общо взето освен киселините друго в момента не ме мъчи(да чукна на дърво)
Galadriel много съжалявам за ниския хемоглобин - точно поради тази причина моята док. настоява да пия фолиевата киселина до края на бременноста,че даже и по време на кърменето.Обясни ми,че тя спомага за усвояването на желязото и още някои в-ва от организма.
Честито на всички с нови придобивки- дрешки,колички и др.Честито и на всички с поводи за празнуване  bouquet (макар и със закъснение)
Радвам се, че новините от мамите на близнаци са добри- Hug страхотни размери за 2 бебчета.Дано всички заедно да дочакаме финала без проблеми.
Коластра забелязах един или два пъти само да ми потича,но и с първото дете бях така ,а после се налях като млекоцентрала....то и много и малко кърма все си е проблем....абе угодия няма....като му дойде времето ще има да я дъвчем и тая тема......
 

# 28
  • Мнения: 3
Здравейте, да се отчета, пак съм с хемоглобин 87, вече незнам какво да правя. Дано устискаме с такъв до началото на 9 месец, май наистина ще ми вливат и кръв. Всички хематолози, при които съм ходила го казват че е най-добре. Оф и аз незнам вече. Хайде, по-късно ще пиша пак, отивам да си пребера Петър от детска и после чакаме гости. Все пак да сготвя...

Здрасти!
А какво ти каза за хемоглобина Калев?Моя е точно под границата(беше де) защото си правих изследвания в началото на месеца.Моя е 110 и като се обадих да му кажа,той каза да дишам спокойно и да не пия никакви лекарства ,а с резултати при него когато съм си на преглед на 10.12.
Но моя не е толкова нисък,като твоя  Rolling Eyes Смисъл беше-не толкова нисък.Сега може и да е станал вече.

# 29
  • Мнения: 1 671
Галадриел, жалко че пак ти е нисък хемогобина. Дано успееш да закрепиш положението. Дано не се налага да ти преливат кръв, но ако това е най-доброто за теб и бебка  Thinking. Стискам палци да ни се похвалиш с добри новини!
Естрела, почивай си повечко и се пази! Бебетата са със страхотни размери! Някъде май бях чела, че близначетата узряват по-бързо, явно природата е измислила всичко.
Наденце, разписвай се от време на време и след като излезнеш в отпуска, да не те мислим.
Аз днес си записах час за консултация другия вторник, нарочно след прегледа при Марков, за да не се налага и докито от ЖК да ме гледа  Embarassed.
Цял ден имам контракции като за световно (то още от вчера е така, явно заради нощния купон на Благун  Twisted Evil), на всичкото отгоре цял ден имам много работа на компютъра и не мога да лежа.
Днес започнах следващото ниво френски. Докато отгледам и другото бебе току виж започна да го поразбирам този език  Laughing. Изпитът ще ми е към 01.02, дано да устискам дотогава, за да мога от лятото да се запиша пак на курс и да не повтарям този.

Общи условия

Активация на акаунт