Merry Xmas and Happy New Year-United Kingdom of Great Britain and N Ireland-12th

  • 18 199
  • 293
  •   1
Отговори
# 270
  • Манчестър
  • Мнения: 2 487
Мира, игричките за нинтендо ДС наистина са за малко по-големи дечица, които могат да четат. Най-рано биха се справили сами чак след 5-6тата година  Thinking Но ако играете заедно и му помагаш активно, ще му хареса. Аз държах фронта до последно, когато синът сам поиска, мисля че беше към 7 годишен. Купихме гейм бои, година по-късно Нинтендо, игрите им са съвместими  Peace
Мишолина, точно тези кукли наричам механизирани  Laughing не знаех, че и в ELC имат такава  ooooh! Преди Коледа я видях в магазина им, вървеше комплект с безплатно легълце! Аз се чудех за Бейби борн, Анабел или Бейби алайв. Дали си заслужава или да изчакам щерката да порасне и сама да си поиска  Thinking А ако прави много засечки, както чета по ревютата, моята сигурно ще се изнерви.
GI, много обичам да ходя на разходка в Лондон, но много трудно се уреждам да отида сама без децата  Rolling Eyes От както живеем в УК, само 2 пъти съм успяла да го осъществя. Като кажа на половинката, че искам да отида и дали не може да гледа децата, той отвръща, ок няма проблем, но защо и ние да не дойдем  newsm78 Нямало да ми пречат, той щял да ги гледа  Joy Парирам го с това, че го знам това гледане, а той сменя песента, значи не ми било приятно да съм с тях ooooh!
Makeda, каква е тази работа с толкова чести командировки  Twisted Evil



Мери,можем да си съчувстваме...join the club...и мъжа ми така,уж няма против да ходя насам/натам..пък ти къща ,дете нямаш ли си?като му кажа ми ела с мен- ааа,аз по магазини не ходя,няма угодия..виж за Лонодн грешка няма..гледа малкия и не се натиска да обикаля като луд ..

# 271
  • Bristol
  • Мнения: 9 369
Хехе, Аве, аз понякога обикалям сама по магазините, но преди да тръгна, моят подпитва,  "Е, няма ли да вземеш Ели поне?"  Twisted Evil

И нали ще изписваме, да се оплача, вече седмица нямам топла вода, а до вторник нямах и парно! Развали ни се бойлера, не щеше да запали, мъж ми тогава беше в Чехия и аз какво да правя, звъннах на някакъв майстор по обява във вестника. Дойде човекът, закрепи го временно за 90 паунда Money но вика, трябвало да се смени някаква част. Договорихме се за цената и кога ще стане. Дойде да я сменя и като запецна на бойлера, сигурно 10 часа си загуби, но аз нали предварително съм договорила цената, чакам търпеливо. Накрая каза че някакво уплътнение било остаряло, хайде още 50 паунда за гумичката, работата нямало да я таксува. Чаках още няколко дни. Идва с новата гумичка, слага я, обаче от бойлера пак тече  Crazy ooooh! Сума ти време го мъчи, накрая ми пусна отоплението, но за топлата вода каза, че не може. Взе пари само за резервните части, работата не иска да му я плащам, защото не бил го оправил  Tired Каза, че ако искам да оправи теча, ще ме чарджва по 40 на час, но колко часа ще му отнеме и той не знаел  Twisted Evil Утре чакам майстор от Бритиш газ, да видим неговата диагноза. Решили сме за в бъдеще да сключим договор с тях за поддръжка. Излезе, че бойлерът ни бил доста стар модел  Thinking Направо не повярвах, като ми го каза този майстор, от 4 години сме в това жилище, никога не сме имали проблем с него  Rolling Eyes

# 272
  • Мнения: 948
Уф, мразя да се развалят неща  Tired това звучи ужасно  Tired дано го оправят все пак. Как се оправихте без топла вода тези няколко дни?

Моята чисто нова, много красива пералня се развали снощи; ще я гледат в понеделник. В НЙ перални в апартаментите няма; всичко е с обществени перални (laundromat...); тази си я избрах с такъв кеф. Дано е нещо малко, че си я обичам.

Мери, караш ме да се замисля за криенето, май няма да ми минава номера дълго. Мариана е малка и глупава още; хич не се сеща да мрънка за неща.

Утре пускаме новата тема  Mr. Green, викам великденска направо  Sunglasses

# 273
  • Bristol
  • Мнения: 9 369
Христос Воскресе или нещо подобно, да е актуална  Mr. Green
Трудно се оправяме без топла вода, хигиената определено е занижена, нямам и желание да чистя  Tired Иначе, както мъж ми ме бъзика, точно взел душ в хотелската стая, ходя на обществена баня с децата, в близкия спортен център  ooooh!
Ако прекалено дълго се мотат с ремонта, да знаеш и тук има обществени перални, да не тръгнеш да търкаш на ръка. Само трябва да намериш, къде е най-близката до вас  Whistling

# 274
  • Мнения: 948
Ако прекалено дълго се мотат с ремонта, да знаеш и тук има обществени перални, да не тръгнеш да търкаш на ръка

 Joy, те това никога няма да ми се случи. "Да не тръгнеш да пазаруваш нови гащи" е по-уместно в моя случай. Погледнах аз; launderette се казва на British English, обаче  Mr. Green

Кажете ми да си лягам, че ме чака ставане в 2 и 5 тази нощ  Whistling

# 275
  • Bristol
  • Мнения: 9 369
Кажете ми да си лягам, че ме чака ставане в 2 и 5 тази нощ  Whistling
Лягай си  Whistling И аз ще си лягам, сутрин трудно отлепям  Tired
ПП Тази 15та страница не се вижда!!!

# 276
  • Мнения: 823
Мери, сега аз зазавиждах на пътуванията на мъж ти  Twisted Evil Де да ме прати някой в швейцарко да се командировам за малко, ама нямаааа.  Grinning

Да се включа към съчувстващите ти Confused

В предишната къща и ние имахме проблем с бойлера, та добре, че освен газовият, имаше и електрически. Ако къщата си е ваша, добре е да помислите да имате и резервен вариант. Най-малкото от тези бойлерчета, които загряват водата докато се къпеш. Все се спасява положението при нужда  Peace

Мишолина, съчувствам ти и на теб за пералнята много. Дано да се оправи, че е много мъчно да се загуби така обичан помощник. И няма ли да лягаш, че те чака ставане само след 2 часа и после ти остават само още 3 за сън до следващото ставане  Joy

И за другата тема подкрепям, че направо великденска трябва да е Mr. Green Предвид скоростта, с която се движим обикновено, може и до късна пролет да откараме  Mr. Green

# 277
  • Мнения: 818
Мери,другият път се обаждаш на БГаз и казваш,че не бачка и
усещаш миризма...веднага ще ти пратят екип Simple Smile

# 278
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Хе,хе как сте записали а пък аз свърших виното и мъжО каза да лягаме Laughing...

Мери дано оправиш бойлера, че без топла вода не си е работа Close. Ох на мъжа ти му е хубаво на ски....липсват ми много тази година и Витоша ми липсва. Ти откъде в София си? Аз - Младост1а, ама преди 9години сега много е променено много застроено

Мишолинка, интересно е на обществената пералня да се ходи..аз такива много ползвах докато студенствах тук...запознаваш се с хората в квартала че и клюките научаваш...пък ако вземеш и децата и беибиситер ще си намериш там  Joy. Мястото за срещата като е топло е супер.

Македа нестигнах до фотосите снощи  Embarassed Embarassed ще се пробвам тази вечер

# 279
  • Мнения: 720
Стига бе,не са ли ви малко гнусни общ.перални  Simple Smile,щото на мен да...
Но и до там се стигали навремето по квартири като бяхме,по едно време нямахме пералня и какво да правя давах ги,нооо на малкия ( тогава малко бебе)категорично отказвах и си ги перях сама . Та по този повод дано скоро ви се решат повредите  на Мишолина и Мери !

Мишолина,това за пролетния пикник не е лоша идея.  Peace

# 280
  • Мнения: 756
здравейте ,
Мъжа ми иска да се преместваме от Портсмут, та питам какви са цените в Бристол и др градове /освен Лондон, въпреки че аз нямам нищо против Лондон/на наемите , има ли работа за компютърни специалисти и въобще какво е положението . Търсим къща 2 bedrooms.
Мерси много ! Ако някой има идване към Портсмут да се обади да се видим и да ми дойде на гости , за да види и моето съкровище Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 281
  • Мнения: 756
извинявайте дано не досаждам , но искам да си взема нова количка QUINNY SPEEDY или Jane Slalom- някой ползвал ли ги е , ако знае някой да продава , тъй като ми трябват за лятото за морето , а и ми е писнало от нашата .Проверявала съм в ebay  , но реших да попитам и вас  bouquet  bouquet  bouquet

# 282
  • Bristol
  • Мнения: 9 369
Половинката се прибра сутринта и подхвана проблема с бойлера. Абе, друго си е да имаш мъж под ръка!
Значи майсторът от БритишГаз, като видял бойлера и казал, не си заслужавало да се ремонтира! Бил на 18 години!!! Направо не повярвах, тук сме от пролетта на 2004 и не ни е правил проблеми. Уточнил, че животът на един такъв бойлер бил около 15 години, нашият бая е издържал! Е така да беше поставил въпросът и майсторът преди, щях да си спестя 300те паунда за резервни части + вече да имахме и топла вода  Tired Сега проучваме колко ще струва смяната  Money
После моят се обадил за пералнята (не е само Мишолина с проблемна пералня Wink ), имаме я от есента на 2003 година, но още е в гаранция. От скоро започна да ми прави проблем на една програма само. Казали му, 30 паунда частта, 90 за труд. Тъй като е в гаранция, частта без пари, но труда се плащал  newsm78 Реших, че мога и без тази програма, а като откаже съвсем, ще си купим нова Wink Мъж ми дори предложи той да я отремонтира, все пак електронен инженер бил ,ако не можел един програматор да смени, за къде бил  Joy
axel_chiara, много общ ти е въпросът за цените  Thinking Нито знам какво търсиш, нито в коя част на града. Тук цените се движат от около 100к за имот до над милион, за едностаен апартамент  Money Crazy На всекиму според ... възможностите  Mr. Green
Отваряш http://www.rightmove.co.uk/ , пишеш името на района и виждаш какво ще ти излезе. Говори се, че цените на недвижимите имоти започнали да падат.

# 283
  • Мнения: 677
А климата наистина е отвратителен, по-зле е от най-лошите ми очаквания! С другото се свиква Simple Smile

Ох, наистина ли ти се вижда толкова зле?  Confused Ти нали ми писа преди да се преместите, и аз леко се чувствам отговорна да не съм те подвела с моя ентусиазъм  Simple Smile Къде живеете сега; в Лондон ли?

За мен тази мека зима е супер; а лятото че не става 40 градуса, също го преживявам. А колко е зелено, заради дъжда  Grinning

Фирма Конкордия не съм я чувала (но това не значи нищо)...

Къде зачезнахте; никакво писане не става тук; тази коледна тема ще я влачим до Великден  Simple Smile

мишолина, хич не ми харесва този дъжд на мен! Хубаво ми е като гледам зеленината наоколо, ама това "валене" ми издва в повече. Като прибавя и облачното и мрачно време... Не, времето (нарочно не употребявам климат) тук изобщо не ми се нрави! Иначе за другите неща има и плюсове и минуси, няма да ги изтънявам сега пък тях Simple Smile.
Отказахме се от Лондон, но не сме далече, та може би ще се присъединя към някоя от следващите срещи Simple Smile
Кажи ми моля те каква приставка или там каквото е сложихте на ТВто за да работи тук, ако си спомняш разбира се!

# 284
  • Мнения: 1 363
Оле, колко много сте изписали!!!

Няма какво повече да влачим тази стара тема, утре някой да пуска Св Валентинската + Трифон Зарезанската Party

Аз се спрях на Нинтендото ДС лайт. Моите комшии най- ентусиазирано ми демонстрираха техните и Алекс най- ентусиазирано започна да изпраща текстове с рисунки от едното на другото Нинтендо. И.... Решението е взето. Нинтендо ще е.  Дори и мъжа ми, който е леко казано консервативен в това отношение  Rolling Eyes хареса машинката.

Що се отнася до пътуванията ни из България. Аз съм от Видин. Очакват ни 4 пътувания София - Видин -София. Едно пътуване отиване и връщане Видин -  Свищов, със спирка с пренощуване Плевен.
Очаква ни едно пътуване София -Варна - София. Също така обмисляме София -Пловдив -София за еднодневна екскурзия.
Пейнтън- Лондон- Пейнтън. / полет/

Аксел, Бристол е голям град, сигурна съм, че има работа за комп. специалисти.

Момичета, има ли някой от вас фен на Фейсбук?

Диорела, в кое градче ще идва твойта приятелка? Тук има много училища, в кое ще бъде тя? Непременно да се видим Party


Последна редакция: сб, 19 яну 2008, 00:27 от miravmbd

Общи условия

Активация на акаунт