Отговори
# 30
  • Мнения: 977
Izviniavam se za latinicata!

Mnogo se radvam, che ima jelaeshti da pomognat!

Za syjalenie niamam vryzka sys semeistvoto na Goshko.
Nauchih za nego ot edin post na mit*bul, v koito prikanvashe nas da pomognem. Pisah na mit*bul da pusne temata tuk, no i beshe prepylnena poshtenskata kutia. Zatova i pusnah temata.

Ako niakoi ima vryzka sys semeistvoto na Goshko shte byde nai-dobre. Ako li ne mojem da se svyrjem s nego chrez http://www.save-darina.org.

# 31
  • Мнения: 908
Сумата е много голяма, но вероятно може да се събере. Доколкото четох тук и в сайта на Дарина, много пари могат да се дадат от фонда, който, ако не се лъжа, разполага с парите от нашите коледни смс-и, но се търси място в Европа за операцията. Не знам какви са мотивите на Фонда да отхвърли опцията САЩ - все пак в САЩ медицината е сред най-развитите. Може би някакви истории, свързани с ЕС.
Но както и да е - въпросът е, че в момента по-голяма би била помощта с информация и връзки с клиники в Европа, които могат да се опитат да направят трансплантацията.
Четох и, че болниците нямат клинични пътеки да го лекуват и затова го местят от една в друга, за да се покриват скъпите лекарства. За това бихме могли да помогнем - става дума за 200-300 лева на ден - по левче да пращаме всеки ден, пари ще има за лекарствата, докато се намери клиника в Европа.


Средствата за Фонда не се набират със смс-ите по Коледа. Това по Коледа е по инициатива на президента, а Фонда е към МЗ. Част от средствата там са държавни, а другите са пак събрани чрез дарения. А причината да не искат да дадат пари за лечение в САЩ е тази, че е много скъпо там и ако дадат толкова много пари за тях ще останат малко... Затова те искат родителите да намерят оферта от другаде, ниска и тогава може би биха дали пари...

# 32
  • Мнения: 2 013
А къде отиват парите от ежегодната инициатива на Президента? За болни деца, нали! Как се разпределят? Не може ли да се кандидатства там някак, ако тези пари не се дават на Фонда?

http://www.bgkoleda.bg/

# 33
  • Мнения: 4 195
вече са разпределени за кого ще идат, пише го  сайта Tired

# 34
  • Мнения: 2 013
вече са разпределени за кого ще идат, пише го  сайта Tired

Разпределени са за 2007 г. Предполагам, че ще има кампания за 2008, т.е. настъпващата Коледа. Или не съм чела добре newsm78

# 35
  • Мнения: 908
"Средствата, събрани чрез “Българската Коледа – 2007”, ще бъдат дарени след подписване на тристранен протокол от страна на Администрацията на Президента, БНТ и Нова телевизия на:
 
- МБАЛ “Д-р Никола Василев” - Кюстендил;
- МБАЛ – Търговище;
- МБАЛ  “Св. Иван Рилски” – Разград;
- МБАЛ “Д-р Иван Селимински” – Сливен;
- МБАЛ “Д-р Стефан Черкезов” - Велико Търново;
- МБАЛ - Силистра;
- МБАЛ - Пазарджик;
- УМБАЛ “Александровска”, Клиника по педиатрия;
- МБАЛ “ Проф. д-р Параскев Стоянов” – Ловеч;
- МБАЛ “Св. Пантелеймон” – Ямбол;
- МБАЛСМ “Н.И.Пирогов”, Клиника по детска урология;
- СБАЛ на деца с онкохематологични заболявания – София;
- СБАЛ по инфeкциозни и паразитни болести “Проф. Ив. Киров".

“Българската Коледа - 2007” поема ангажимента със събраните средства да закупи и нов апарат за генетично изследване на бременни жени и деца за Националната генетична лаборатория към “Майчин дом” в София. Лабораторията е единственото звено в България и региона, което предлага този вид диагностика, а 23-годишният апарат, с който лекарите разполагаха досега, вече не функционира.

“Българската Коледа - 2007” има амбицията да помогне на 37 деца. Те спешно се нуждаят от скъпоструващо лечение, което не се поема от здравната каса. Децата, чието лечение се подпомага от “Българската Коледа”, се определят съвместно от Българската педиатрична асоциация, Асоциацията по неонатология, Министерството на здравеопазването и организаторите на благотворителната инициатива. 11 от децата ще бъдат подпомогнати за първи път, 26 са вече деца на “Българската Коледа” и тя ще продължи да осигурява тяхното лечение. "

Инфо от сайта. Вече са решили къде ще отидат парите...

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 18:36 от MMka

# 36
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
доколкото чета в сайта www.save-darina.org , търсят варианти за Европа. Аз мисля, че това обикновено е по-добрият вариант, защото в САЩ цените обикновено са в пъти по- високи и защото като членове на ЕС, трябва да има и други начини за финансиране. Обаче, както прочетох, такава операция се прави съвсем от скоро и май само в САЩ...
Дано да има късмет детенцето, мисля, че сумата така изглежда много обезкуражаваща, но каквото да се събере, ще е от полза за детето, дори и тук, преди да замине.

# 37
  • Мнения: 144
доколкото чета в сайта www.save-darina.org , търсят варианти за Европа. Аз мисля, че това обикновено е по-добрият вариант, защото в САЩ цените обикновено са в пъти по- високи и защото като членове на ЕС, трябва да има и други начини за финансиране. Обаче, както прочетох, такава операция се прави съвсем от скоро и май само в САЩ...
Дано да има късмет детенцето, мисля, че сумата така изглежда много обезкуражаваща, но каквото да се събере, ще е от полза за детето, дори и тук, преди да замине.

Ако накрая на кампанията събраните пари са повече от очакваното, тогава е възможно да се помогне и на други деца. Но не знам как родителите на  Гошко ще трябва да кандидатстват за оказване на помощ от кампанията. Пък и е напълно възможно да имат и списък с деца, на които да помогнат в такъв случай.

# 38
  • Мнения: 19
 Здравейте. Аз мога да взема номера,на майката на Гошко,моя близка работи в гастрото където е Гошко в момента,утре е на работа и евентуално вечерта ще го напиша тук,ако майката се съгласи естествено !

# 39
Вижте тук (има ги и телефоните на родителите на Гошко):
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=budeshtimaiki&Number= … amp;sb=5&vc=1

# 40
  • Мнения: 4 525
Помогнах с каквото можах, но е крайно недостатъчно за морето от средства. Sad Ще направя всичко възможно това да стане достояние и до моите познати. Гледах репортажа за Георги, милото дете, ужасно ми домъчня за него. Стискам палци да съберем сумата. Навреме.

# 41
  • Мнения: 263
Включих се и аз! Желая ви успех в борбата и много сили!

# 42
  • Мнения: 60
Тук - http://www.save-darina.org/content/view/270/95/ са телефоните и на таткото, и на майката на Гошко.

Доц. Бранков продължава упорито да търси европейска клиника. Но явно е много трудно...

Процедурите по удължаване на черво са две - СТЕП, която е по-нова и Бианчи.

При СТЕП червото се нанажда зигзагообразно. Смята се, че това е по-щадящият вариант за удължаване. За първи път е приложен в САЩ от проф. Ким. В момента професора разглежда рентгеновите снимки на Гошко, които пратихме в Бостън по човек. Чакаме неговото становище.

При Бианчи, червото (в най-общи линии) се разрязва на две и после още веднъж по дължина. Получените две "парчета" се снаждат едно към друго. Обикновено, както е и при Гошко, късото черво е доста раздуто, в опит да свърши работата на няколко пъти по-дълго черво, затова има достатъчно "материал" да се удължи.

Има и трети вариант - трансплантация, но лекуващите лекари на Гошко не го препоръчват в неговия случай.

Това е в общи линии.

Търсенето продължава. Чакаме испански и английски специалисти да дадат мнението си до няколко дни.

# 43
  • Мнения: 927
Благодаря ти, Рибка, за информацията  Hug

# 44
  • Мнения: 4 525
Момичета, имам идея. Не че е кой знае какво и може би сте го направили, но все пак - разпратих съобщение с информация за Гошко и линк към Спаси, дари на... по скайп на всичките си контакти, както и по мейл. Не знам колко от тях ще се отзоват, но колкото и да са - все е нещо. Направете и вие така, ако можете. Peace

Общи условия

Активация на акаунт