Елхичките си ние украсяваме, и здрави Януарски бебчета си пожелаваме!

  • 12 552
  • 283
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 77
Здравейте в новата темичка!
Аз днес почнах да чета старата и ми стана много зле, световъртеж, изтръпнах, пропищяха ми ушите и леко ми причерня и си легнах малко и сега съм по-добре, обаче
при вас има ли такива болки- като менструални?  newsm78 днес цял ден съм така, от време на време притъпяват но тежестта си остава. Вчера вечерта ме преряза силно коремчето и се втвърди и от тогава ми се случват все странни неща. Дори сутринта като станах аз не отидох да изпразня хладилника, което е странно за мен, защото всяка сутрин ми е лошо от глад и ядох чак към 14:00 кроасан и гладът ми го няма никакъв.... доста странно какво мислите?

Здрасти, мацка, не искам да те плаша, но такива менструални болки може и да са си контракции-някой така ги описват! Може да са и такива подготвителни, казваха се по някакъв начин. Така, че утре на дофтор, пък той най-добре ще каже.

Аз вече съм болничен и умирам от тъпотия, много ми е странно такова, но сигурно ще свикна. Нямам нет вкъщи и това допълнително ме психира. Желая на всички да стигнем до термин и да не бързаме с бебоците.

# 76
Момичета и аз съм така с тия болки вече цяла седмица и се побърквам  smile3511 в понеделник съм при доки. Тя ще каже и после ще ви споделя за да не се тревожат малките ни главици hug

# 77
  • София
  • Мнения: 366
kloie мерси за разяснението   bouquet Както казват - питай патило, не питай старило. Така че ще пробвам, живот и здраве  Laughing И за темата ще се поровя - просто за да съм информирана.

Личният ми лекар е педиатър и съответно джи пи и на малката. Още когато му поисках направление за гинеколог и му казах, че съм бременна, още тогава предложи да ни напътства и с малкия. Много съм му благодарна за което - наистина е удобно.

M_I_A и аз бях почнала преговори с таткото той да се заеме с процедурата по пишока. Но после се сетих как точно един път ряза ноктите на бебка, на последния я поряза малко /тя беше много малка тогава/ и до ден днешен не смее да повтори. Затова реших, че се налага да се престраша и сама да се сборя с проблема. Но си ме е страх - друго си е да си гледала момиченце, нали?  Sunglasses

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Debi ,свиква се не се притеснявай.Пипа се деликатно,но тъй като е ежедневно при всяко къпане и се свиква.

Аз не съм имала проблем много лесно ги забелих и на баткото и на малчо.

# 79
  • Мнения: 980
Eдно позакъсняло ЗДРАСТИ и от мен  Hug

Днес бях цял ден при мама  Grinning Grinning еейй, хубаво си е- мамина Богданка и цял ден само примък-отмък  Blush
ама вкъщи си е най-хубаво и мъжлето като ме гушна на вратата ми стана много топло и уютно  Heart Eyes

и да разкажа тазсутрешните изпълнения. Събудих се към 4 сутринта,а навън - едно тъъмно и студено. Въртях се около половин час и усетих глад- ама един такъв: силен, побъркващ и обсебващ. И се надигнах в 4 и половина да пека принцеси  Whistling след 15-тина минути милото ме усети и се надигна и той и ме попита с надежда в гласа "това нали от другия месец ще отмине?" Rolling Eyes после той пи кафе, аз мляко и гледахме филм за зомбита докато се съмне Party Mr. Green сега си имам нов прякор "милото ми зомби"  bowuu

За Отворените врати на майчин дом- супер е, че се събираме хубава агитка. Наистина може да се чакаме в 13,45 на главния вход- супер идея Peace Peace В понеделник и аз ще се запиша

И друго- много спя, бе хора  ooooh! сутрин се будя по нощите, хапвам и после дремвам около час, изпращам татито на работа и пак лягам уж да гледам филмче, но обикновено заспивам и после цял ден го пускам прословутия филм отново и отново докато го изгледам Crazy

и последно- зехтина. Не е ли много мазно и не плеска ли по дрешките? newsm78 ох на мама маслинката Heart Eyes

# 80
  • Мнения: 5
mirka76- какъв е този хомеопат- класически или боароновски - има разлика при приемането на лекарствата. Може ли да споделиш и другите хитринки?
варненки - в Трошево в бл. 38 (мисля) има аптека "Салвия", където ако няма необходимото хапче могат да го доставят.
kriss1103 - ще споделя моя опит:
 - за зехтина - екстравърджин
- за пишката - детската лекарка каза не пипате.  На 6 -тия месец се оказа че има бактерии в стерилната урина (мисля че все пак не е учудващо - не е мито 6 месеца Shocked) Айде при хирурга, който "го съдра". Пратиха ни при специалистка, където за първи път чух че преди да се вземе стерилна урина се мие със смрадлика, но за всеки случай пихме някакви хапчета. От тогава се миехме редовно, докато едно лято не го пратих при майка ми за 2 месеца. Докато се появя и аз пишката пак беше зарастнала и пакпя бяха драли. За всекщи случай антибиотик и мазане с риванол. Моята скъпа майка не смееше да държи съна ми докато се опитвах да го мажа, вече беше голям около 3 годишен. Да не говорим че беше трениран да се мие сам просто някой е трябвало да го подсеща  #Crazy
За сега бебока се очертава мома, но ако е момче, вече си знам, който каквото ще да ми говори - след 1 месец полека лека и това е.
Айде лека ви нощ

# 81
  • Мнения: 393
   Мен честно,старх ме беше да дърпам-пък и то виеше страшно...Та затова преди и много да порасне и да има лоши спомени го резнахме-проблема беше че стана лятото,а то пък по принцип не е предлазполагащо към операции.Та общо взето-докато излезе от упойката и после 3-4 дни беше малко трудно-горкото тъкмо беше проходило стабилно и сигурен,че ходи-набира се човечето,става в леглото,стъпва на земята и пада като отсечено-въобще не знаеше къде  е и какво става...А иначе и при нас откриха бактерии в урината и това беше причината да го оперираме лятото,да избегнем риска да се задълбочи положението.
   Не се страхувайте-вашето дете само ще ви покаже и ще ви води-слушайте,слушайте инстинктите си и много-много не се връзвайте на докторите.В повечето случай са по-големи паники и от нас и обичат предварително да се застраховат.

 За 13.12-среща на стълбите на главния ход на МД в 13.45 Mr. Green,нали?

# 82
  • София
  • Мнения: 308
popmarygold , хомеопатката е от класическата школа. А освен това е и педиатър, та това определи и избора ми. Иначе ми е препоръчана от много близка приятелка, на чието мнение имам доверие.
Останалите лекарства, които са в списъка за първа помощ при раждане са:
- Phpsphorus - при кръвозагуба, а също и за очистване на организма от упойките
- Nux Vomica - също за упойки и за изхождане по голяма нужда
- Belladonna - за кръвозагуба, болезнени гърди
- Bryonia - също за гърди
- Pulsatilla- за болезнените контракции, които имам в момента
Всички са с потенция 200С
Но както вече писах преди, кое от тези лекарства да взема тя ще реши след телефонна консултация, в зависимост от това как е минало раждането и ред други фактори, които се съобразяват. Така че всичко си е строго индивидуално и без съвет от специалист не би трябвало да се приемат.

# 83
благодаря на всички ви за всичката информация и мнения!!!   bouquet  bouquet  bouquet
питам ги тия неща защото тук нито з зехтин ще ми кажат нито за пишките.нищо от това не правят,само ми казаха че момченцата обичали когато останат голички да пишкат...Simple Smileза това им слгат кърпа на чурата да не се умият лицето:)то не че е 100% момченце моето ама нали така ни казаха ведъж...

# 84
  • Мнения: 68
kloie- любопитно ми е защо си против солта във водата за къпане. Далеч съм от мисълта да споря, просто не знаех, 4е може да има и отрицателна страна. Казват, 4е уж бебенцето да не миришело, та за това, но аз лично я слагах, защото има затоплящ/лекуващ ефект, в смисъл като настинеш и си натопиш краката в солена вода и хремата минава... уж де:) Аз лично обожавам соли за вана, а как ми се иска да взема една гореща вана с масла, и соли, и ей така да се отпусна.. как се раме4тах пак,ама малко остана след 2 месеца само във ваната 6те кисна, 4е има да наваксвам много.
Днес размирисах на бебешки работи в къ6ти:) Софето ми е сополиво и я натрих едно хубаво с бебешко олио, и така хубаво ми замириса..
Аз по принцип си падам по бебешката козметика, все пак е разработена специално за бебенца, винаги съм била против мазане със зехтин, но това си е моята гледна то4ка, кой както иска така да маже, а пък ако ще и с преварена мас, 4е гадно мирише:)
Запасила съм се с няколко марки и вида пенатен крем, бебешко олио, лосион дневен, както и някакъв гел тип олио. Софито се изриваше от олиото на Джонсън и докато намерим какво и понася...

Последна редакция: нд, 02 дек 2007, 05:43 от kokonka

# 85
  • Мнения: 26
ей браво значи не съм сама с безсънието #Crazy

# 86
  • Мнения: 393
  Добро утро!
За загряващ ефект аз си имах...мас Embarassed,ама преварене с мляко и ванилия-като го мажех миришеше  като кифличка Blush ,ама слагах по малко на петичките,малко на кръста(там мъжките мами  да обръщат голямо внимание) и малко по корема,че коликите бяха ужасни.А сега си взех на Мустела 2-3 неща,ама още се чудя дали да си имам и малко от маста за този подргяващ ефект Thinking
  Днес съм сама и чакам Гого да дойде-много ми се иска да идем някъде,ама двамата с него-нещо съм се затъжила.Преди много си ходехме нагоре-надолу,ама имах и кола TiredА сега не мога да карам ван-а и си стоя  и чакам да ме возят.
  А вие какво ще си направите за закуска-аз почвам да огляднявам,ама не знам какво още ми се яде newsm78Ако има някой буден,с идеи-дай да сготвим:))

# 87
  • Мнения: 52
Здравейте в новата темичка!
Аз днес почнах да чета старата и ми стана много зле, световъртеж, изтръпнах, пропищяха ми ушите и леко ми причерня и си легнах малко и сега съм по-добре, обаче
при вас има ли такива болки- като менструални?  newsm78 днес цял ден съм така, от време на време притъпяват но тежестта си остава. Вчера вечерта ме преряза силно коремчето и се втвърди и от тогава ми се случват все странни неща. Дори сутринта като станах аз не отидох да изпразня хладилника, което е странно за мен, защото всяка сутрин ми е лошо от глад и ядох чак към 14:00 кроасан и гладът ми го няма никакъв.... доста странно какво мислите?
Знаеш ли и аз имам такива болки от около седмица вече..и то не постоянно ами предимно вечер, като се поуспокоя в легнало положение.Ей така за малко ме пробождат..и минава.И аз се бях уплашила доста... Shockedдори си мислех Мале.е...ами ако почна да раждам сега .. Naughtyси казах, щом не се повтарят на равен интервал болките значи няма нужда от притеснение.Не че можах да заспя де Mr. Green
tedsan -абе и аз съм така..като си отворя очите и един глад...пък снощи в 2:00 часа съм ставала да сменям антивирусната програма.Хич не ми се спеше..а и това ставане до тоалетната ..20 пъти ако не съм става ей ме на  Blush
Снощи ходихме с мъжа ми до тоз МОЛ прочутия ..то една навалица, то една лудница, в асансьора на слизане едва не ме убиха Rolling EyesИзвиняваха ми се все ..че не съм приличала на бременна #CrazyНе можели да ме забележат..че утре ако не ме видят в болницта че раждам  JoyИначе само маркови нещица..аз очаквах да видя големият магазин на ХИПОЛАНД, обаче отварял врати на 06.12 и чак тогава ще се ходи пак.
Айде лек ден от мен момичета и да се пазите Simple Smile
Някой питаше за размерите на таза мисля че Лалка
D. sp. – 25-26 см
D. cr. – 28-29 см
D. tr. – 31-32 см
C. ext. – 20-21 см
http://womantalks.ru/lofiversion/index.php/t11462.html

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Добро утро мамчета  Peace Днес се очертава слънчево и топло май ще разходим дечицата и тумбаците  Grinning

Коконка,относно солта във водата при къпане на бебо естествено,няма да го обръщаме в спор  Peace
Само ще ти кажа,че има много регистрирани смъртни случаи точно заради къпане на бебета в солена вода.Това са няколко линка на теми,които са разисквани във форума ако искаш ги разгледай и прецени сама.  Hug
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/245/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5475
http://archives.bg-mamma.com/archive/000/015/276/15276/15276.html
http://club.biberonbg.com/read.php?1,260382
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233206.0

И мас не бих използвала,при такова наличие на бебешка козметика,но всеки решава кое е най-доброто за неговото дете.
А за Джонсан повечето бебоци наистина получават алергии от него  newsm78 мен ме предупредиха още в магазина и преди ,когато купувах козметика за второто и сега.

Айде мами сега да не почнете да ме "гледате на кръв"  Embarassed Embarassed
Само споделям моето скромно мнение по въпросите,нали затова сме се събрали тук  Embarassed Peace Hug Heart Eyes

Хубав ден на всички  Laughing

Последна редакция: нд, 02 дек 2007, 10:06 от kloie

# 89
  • Мнения: 60
Добро утро! newsm47ей днес едно слънчево изглежда ще е хубаво временцето смятам днес да си купим елха вече!оффф,вчера в къщи беше едно основно почистване,пране и други такива веселички занимания!за бебешката козметика-взела съм си на Мустела.
а ставането в ранни зори за похапване вече го приемам като нещо нормално Embarassed
ей,момичета която отиде първа на 13.12 да носи табелка-"Януарски отбор" Joy

Последна редакция: нд, 02 дек 2007, 10:40 от mimoze

Общи условия

Активация на акаунт