разстройство в обмяната на урейния цикъл...

  • 9 021
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
аз ако можех да познавам такива неща нямаше да ходим по лекари.

# 46
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
много съжалявам, че дори една диагноза не могат да поставят вярно...

не знам до колко е добра идеята ми - но защо не я заведеш на преглед при някой неонтолог от МД? казват, че те са най-добрите - и имайки предвид базата от данни с които работят и разполагат - ако попаднеш на някой добър може да оцелиш 6-ца....  Thinking
дано поне да се изясни проблема  Praynig

# 47
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Съжалявам, че пак всичко почва наново  Sad .
А този проф.Симеонов какъв е? Дано помогне  Praynig . Или майка ти да уреди нещо в Германия, но там наистина без осигуровки е много скъпо  Sad . Не знам как да помогна, мога само да се моля всичко да се оправи и малката Дианка да не се мъчи повече.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 062
Дано майка ти успее да уреди да отидете до там. Тук за едно разстройство можеш да чуеш 1000 диагнози, камо ли за нещо толкова сериозно!
Пък ако е много скъпо, ще помагаме с каквото можем!

# 49
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Цитат на: eleksir
Пък ако е много скъпо, ще помагаме с каквото можем!


На толкова хора е помогнал форума- разбира се че ще помагаме. Simple Smile

# 50
  • Мнения: 4 414
Реза, сещам се, че старият Чавдаров е много добър невролог...занимава се с епилепсии...зная, че тази фамилия ти е черна сега, ама може пък да помогне...
а за пари не се притеснявай! пари се намират...колко много хора сме във форумите - все ще се справим с едни немски цени Wink

# 51
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile)) ей, страшни сте:)
ами...ще видим....още нищо незнам.
майка ми ще разпита днес и ще се обади довечера.
Утре ще видим какво ще каже Симеонов...ще видим какво ще каже и Радева.... немога да се свържа засега с нея.


А детенце цял ден спи:(
егати дрогите, дето я наблъскахме...направо и аз незнам вече....

# 52
  • Мнения: 1 710
Появих се и аз най-после - ама скапан интернет.
Само да кажа, че Симеонов е генетик - светилото на науката в Александровска болница. Ние водихме Гого при него - за съжаление и той си търси причината в неговата си област. Както Чавдаров двигателните изоставания, той пък всичко беше генетичен проблем. То не беше, че Гого има особени очи, пък цвета им, пък главата. В крайна сметка така и не разбра от къде ни е дошло на главата това.
Но дано за вас да бъде от полза.

# 53
  • Мнения: 384
Цитат на: agneshka
Реза, сещам се, че старият Чавдаров е много добър невролог...занимава се с епилепсии...зная, че тази фамилия ти е черна сега, ама може пък да помогне...
а за пари не се притеснявай! пари се намират...колко много хора сме във форумите - все ще се справим с едни немски цени Wink


ПОдкрепям с две ръца за старият Чавдаров. Колкото не понасиям синът му, толкоз уважавам него. Страхотен е, заведи малкта при него.

# 54
  • София
  • Мнения: 4 412
Reza, и аз много съжалявам, но съм убедена, че ще намерите причината. Да, аз също съм чувала, че стария Чавдаров е добър специалист, мисля, че й неговото мнение може да чуете. А иначе, не знам за подробносит за вашето изследване, но не трябва ли в по-продължителен период да се изследва. Баща ми наскоро му изследваха кръвната захар и му взимаха кръв по 3-4 пъти на ден в болница. А урина също се изследва 3 последователни дни...

# 55
Здравей. Дано не съм ти досадила вчера.

Просто сега се замислих за нещо. Хрумна ми една идея. За мен е просто една идея, ти ще си преценил дали си струва.

Ако заведеш детето при най-различни специалисти, за различните системи. От толкова много симптоми все ще се намери нещо за всичките. И при нефролог, и при уролог, и при ендокринолог, изобщо всичко за което се сетиш. Ще те натовари малко повече, тебе и детето.

Възможно е да сложат още 10 различни диагнози, но има възможност една от тях да е правилна. Тогава можеш да почнеш по метода на изключването.

Синът ми имаше ВУР (везикоуретален рефлукс). Поддържане някаква температура около 37,2. Няма да ти разказвам колко и какви доктори са ми се смяли, че правя такава температура на въпрос. Един случаен ден, съвесм случайно, един уролог предположи, че имаме въпросния ВУР, гледайки едни снимки от преди 2! години. После прочетох в една книжка по детска нефрология, че при това, което се вижда на снимката в 98% от случаите има и ВУР. Е, оперираха ни, бъбрека е 10%, на снимката е 70%, толкова за 2 години.
Няма да разводнявам повече, това което исках да спомена е, че при сина ми отсъстваха характерните симптоми като урологично възпаление. А те отсъстваха, защото пиеше 2 пъти повече вода от нормалното според книжките.

Имам една бивша колежка - бивш педиатър. Тя ми каза, че всичко си има причини. Причината за многото пиене на вода при сина ми беше, че откакто се роди имаше разстройство, но понеже растеше в норма, даже в горната граница на нормата никой не обърна внимание.

# 56
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ами....говорихме с проф. Симеонов...и той предложи другата седмица да ни закрепости в болницата (но може и да си се прибираме вечер...зависи от дневния план) и да се направят всички възможни изследвания на Диана, в лицензирани лаборатотии... и преди всяко изследване ще ни обяснява какво, защо се прави и какво означават резултатите...
Чак след това ще се правят изводи.

Засега спираме е диетата...като нищо ще се окаже, че амоняка си е съвсем нормален....но ако след спиране на диетата се покачи....може и да е имало такъв проблем.

Иначе...при майка ми един ден в болницата без включени изследвания струва 470 евро.
Има вариант да се платят само изследванията, ако се прибираме вечер...

Но реших сега да отидем при професора. Да видим дали ще изкочи нещо. Ако не друго, поне ще имаме един куп изследваня...може пък все някое да ни признаят, ако се озовем в германско...

# 57
Стискам палци до посиняване всичко да е наред, и проблемът ви да се окаже едно дребничко, дребничко проблемченце, което да се разреши бързо бързо. И не забравяй да докладваш. Успех Flutter

# 58
  • Мнения: 1 710
Поне за изследванията Симеонов няма грешка - прави всичко - само да имаш търпение. И ние бяхме така, стояхме по половин ден там и после си се прибирахме вкъщи.
И аз стискам палци всичко да е наред.

# 59
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Реза сега нали има фонд за лечение на деца в чужбина- може към тях да се обърнем ако затръгвате към германско- кажи на майка си да ти изпрати пълен списък с цени на процедури и изследвания. Стискам палци да ви намерят най- сетне какво ви е.

Общи условия

Активация на акаунт