Бебета ЮНИ - 6

  • 11 636
  • 305
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 226
Амниоцентезата е това гадното с иглата през корема Sad Ако е лош резултата от БХС се прави, а на мен поради възраст Мазнейкова ми го препоръча директно без изследвания изобщо. Но понеже не ми се иска да ме бодат само заради идеята отидох на генетична консултация в Майчин дом и ми казаха, че изобщо не е задължително само заради възрастта, а само ако БХС-то покаже нужда. Доколкото съм чела дори и при лошо БХС не е задължително амниоцентезата да покаже лоши резултати, но все пак БХС си е показател първоначален.

# 286
  • Мнения: 616
Благодаря за информацията!   bouquet
Аз от нямане на друга работа, се включих в една тема относно избора на "български" и "небългарски" имена... Малееее, защо ми трябваше! Там се вихри един спор, дето няма да ви кажа... Изказах се малко, по моя си начин, и щяха да ме изядат  Crazy
Ма то крастата - на!
Приятна съботна снежна сутрин на всички, и къде се загубихте??? Стягате коледните дни вероятно...  Heart Eyes

# 287
  • Мнения: 210
А, знам ги тези темички  hahaha
Не можеш да имаш собствено мнение, никой не те слуша и всеки си говори на себе си ... и нокрая си изкарват злобата на теб Mr. Green Страхотно е... 

# 288
  • Мнения: 6
Здравейте, момичета Simple Smile
Много било хубаво да виждаш че има и други хора с твоите вълнения и проблеми!
една приятелка ми препоръча форума на бг-мама, но съвсем не вярвах че ще се запаля така, сега ви чета всеки ден Simple Smile
Аз пък малко ви завиждам за снега, защото в Кипър за 3 год. сам виждала само по един ден всяка зима като се качим на тяхната планина - Тродос Simple Smile
Иначе за дрехите тука има всякакви за бременни и то много готини ама и цените им си ги бива.
Аз обаче ходя само със спортни екипчета че ми е най-удобно, а и от самото начало на бременноста все ми е лошо и ми се гади и повръщам, че нямам желание за нищо. Надявах се сега като сам края на третия месец да понамалеят тези неразположения но уви Sad
Иначе аз ходя всеки месец по един път на контролен преглед и видеозон.
Миналия месе правих пълни изследвания. С приятеля ми давахме кръв за изследване за Таласъмия (всичко е ок), а другата седмица имам час за ултра звук.
Тук ако имаш осигуровки плащаш само потребителска такса от лира и двадесет цента и всичко друго ти е безплатно, включително и повечето лекарства.
Лошото е обаче, че всеки път те преглежда различен лекар и някои от тях изобщо не им се отговаря на въпроси!
Сигурно ви надух главите ама като си нямам с кой да си говоря на тези теми тук така е!
Лека бременност на всички и слънчеви поздрави от Никозия - Кипър!

# 289
  • Мнения: 15
Да,аз съм излизала извън нерви покраи тези темички,кадето всеки си знае своето и никои не иска да чуе мнението на другиа-напражо ми е идвало  fight
Навън е доста студено за жалост а така ми се ходи на разходка.
 Confused

# 290
  • Мнения: 210
Аз пък не се дразня, напротив закачам се и те повече се ядосват  Embarassed  Лоша съм, много съм лоша Sad Спрях вече, че ме хвана страх да не ме намрази целия форум Crazy Не ги чета и не пиша почти в тях... а ако се изпусна някой път се плясвам през ръцете Joy

Крис , аз ходя при един лекар, но пък той ни записва през 10 мин. и докъто легна за ултразв. и вече трябва да изчезвам... Като на конвейр, но приятелки ми го препоръчаха като мн. добър специалист и така... Така че не се притеснявай...

# 291
  • Мнения: 99
И аз се бях изказала по ОНАЗИ тема за имената...Много са бойни и красноречиви разни мами Crazy А колко са обидчиви и чуВствителни, не е истина Rolling Eyes Но пък, акоги нямаше, форумът нямаше да е толкова забавен...Аз смятам да напускам офисното бойно поле и да тръгна на лов за подаръци. Пиците и дюнерите са голяма работа. И пърженкото преоткрих. Добре, че метаболизмът на бременните е по-бърз, иначе да съм трупнала 5-6 килца отгоре вече Simple Smile До скоро, мами! В понеделник рано рано отивам да видя бебока! И започвам да строявам таткото всяка вечер да му говори на корема ми, както ни посъветва онази антроположка вчера.   bouquet

# 292
  • София
  • Мнения: 39 836
Хех колко сте изписали. Аз не стигнах до лабораторията. Но все пак ходих до поликлиниката с каката. Докторката рече "само ти се пази, защото повръщане с темп. хич няма да ти се отрази добре". Дано Дияна оздравее по-бързо.

# 293
  • Мнения: 176
Здрасти мами! Защо ми се струва че много от вас са на работа? Отработвате ли нещо? Снощи четох че в БГ ще се почива 9 дни по коледа и нова година - ехеееее  Peace. Ние ще почиваме на 25 и 1ви, на 24 и 31ви ще работим само до обяд. Това е то.

Да отговоря на въпросите, сега - Kory, вече 7 години и половина сме тук с мъжа ми, аз съм журналист - пиша за финанси и икономика обаче, не кой къде катастрофирал и кой кого убил.  Naughty Иначе дойдохме тук да учим магистърски степени, не сме идвали на бригада - така по-лесно човек после се реализира по специалността.

offioly, за обрязването не е съвсем така - дават ти право на избор, разбира се, и даже съм чувала че напоследък все повече хора избират да не го правят. Ама да видим какво ще ни се падне, де - тогава ще му мислим. И аз съм чувала че е по-хигиенично, но пък мъжа ми не се е оплаквал от обратното  Crazy.

margarete, в Щатите майчинството е фирмена политика, не държавна. Държавата дава точно 0 дни майчинство (майчински, както в БГ, също не се изплащат никакви). Всичко зависи от работодателя. Много фирми дават по 6 седмици, което ми се струва много малко... Затова и се радвам така на цели 6 месеца  Mr. Green. Моята фирма дава между 4 и 6, като за 4 месеца ти се пази същата позиция, а след 6 уж има риск да те сложат на по-ниско заплащане. Но шефката беше на кеф, та това уж няма да се случи.

Ама стига съм ви занимавала с тези подробности. (Че да не започна и да се оплаквам от липсата на ясли - чака се по година +, ще трябва скоро да се записваме  ooooh!...)

Виждам пак за хапване си говорите. Охх... вчера цял ден едно че ми се гади, ами друго че ми се ядяха пържени картофки. Взех си за обяд, а вечерта ходихме в един бар на рожден ден, където омахах още две порции.  Animal Pig Animal Pig  (Нямам никакви надежди за тоалетна днес, с този тип храна... )   Embarassed

Каква е тази тема с имената. Отивам моментално да се изкажа!  Joy  Оооо, аз се включвам от време на време в такива, макар че повечето са от рода на Бихте ли заминали да живеете в чужбина или Защо бихте се върнали в България. Има много мацки които смятат че ние в чужбина или работим сервитьорчета и мием чинии, или сме станали държанки на тукашни "богаташи" ooooh!. Но и в същото време да не смеем да се обадим че в България политиката за майчинство е светлинни години по-добра, защото, видите ли, ние тук се къпем в пари.... хваща ме яд само като се сетя - отивам сега малко да поспоря за сутрешен спорт  Mr. Green.

 Hug на всички и приятна почивка!

# 294
  • Мнения: 24
 Joy offioly ,току що прочетох това което си писал апо темата с имената. newsm10 smile3501 smile3501 smile3501.мн си права.ама и онези как се дразнят  Joy

# 295
  • Мнения: 24
май ни трябванова темичкааааааа  newsm03

# 296
  • Мнения: 194
Здравейте, момичета!  Hug  Не съм писала от много време, но тази седмица имах много работа и бях направо луднала  Confused Да ви се похваля - и аз днес видях бебчо!  Joy  Беше много пораснал и непрекъснато се въртеше. С доктора видяхме всичко - ръчички, краченца, сърдечна дейност... Размерите му са точно като за моите седмици. Толкова съм щастлива. Дори ми го записа на видео, обаче ние имаме едно, което не е пускано от години и сега не мога да му намеря кабелите  Thinking Трябва да изчакам любимият да се върне от работа, за да го гледам пак  Crazy

Аз още не съм си записала час за фетална морфология, а днес така се развълнувах, че забравих да питам доктора за това. Та ми се иска да ви питам за мнение... дали е задължително да се ходи на този преглед? И ако изпусна първия период до 14 седмица, после дали има смисъл да ходя към 20 г.с.? Знам, че ми е тъп въпроса, но ако сега се запиша, сигурно ще има часове само за след месец и се чудя дали да побързам със записването, да го планувам за 20 седмица или изобщо да не ходя... Моля ви, дайте ми съвет. Благодаря ви предварително   bouquet

# 297
  • Мнения: 5 713
Казах ли ви, че вчера моята лекарка прогнозира обсолютен бум на бебета догодина - имало страшно много бременни!
По новините тук също казаха, че има бум на бебета в Канада. В училището, където ходя има много бременни, само в нашата група сме 3, отделно 2 преподавателки.
Да ви кажа какъв странен сън имах тази нощ. Сънувам, че съм родила момиче и се казва Мая. Двете заедно нанякъде вървяхме. Аз обаче през цялото време се чудя защо Мая и че малко прибързано сме избрали това име. / В действителност и през ум не ми е минавало името Мая /. В един момент питам " дъщеря ми " искаш ли да се казваш Мия или нещо друго ? И тя ми отговаря: Не, не, Мая искам да се казвам.
И сега, ако е момиче, май ще се казва Мая.  Joy
Около мен пък някои ми казват, че на момче бил корема ми, как разбраха не знам. Ако гледат това, че не се разширявам, в грешка са. Аз и първият път на корем растях, на дупе- не.
Сега сутринта се мерих и не съм качила и грам дори. Даже съм -1кг. Не знам добре ли е, лошо ли е...

# 298
  • Мнения: 616
Ако знаех как се поддържа тема, бих предложила да се заема, но хич ме няма...  Embarassed
(аз един линк едвам слагам)

Пантерката, благодаря за добрите думи  Blush Аз верно, че съм си заядлива малко... Ама се старая да не прекалявам. Опитвам се да се поставя на мястото на другия също.
А Трънче, ма и такива теми ли има??? Защо се връщате в България и подобни??? Малеее! Аз и там ще се разпиша! Преди три години като реших да се върна от Франция, ме гледаха странно повечето ми познати. А там си живеех на ривиерата, слънце по 350дни в годината, палми... хубаво беше! Но сега тук съм си екстра! Дори смятаме с мъжа ми да се преместим от София в Казанлък, през лятото, като се дипломирам и се роди бебето! Сега започва същото "Ама защо ще се връщаш в провинцията?" хехехе Ми защото така!  Mr. Green
Стига глупости сега!
Кажете ми, ако си кръстя детето Котраг, няма ли да ми кажете, че е странно? Ама честно, аз не се обиждам, само правя проучване Wink
Единственият ми проблем напоследък е, че незнам какво ми се яде. Всичко и нищо. Много тъпо. Карам на супи, чайове, салати и плодове, заради запека (виж долу в лентичката ми!).
Приятна вечер, аз ще се навъртам, така че пак ще съм тук! Sunglasses

# 299
  • Мнения: 176
ооо, има колкото искаш такива теми където всеки само си дрънка, и то глупости. Аз нямам нищо против да чета мнения на хора които наистина знаят какво говорят -- но разни шматки дето имат седма брат'чедка на която съседката на приятелката и "живяла" 1 месец в Америка, Испания, или където и да е, та сега Те са много вещи по всички имиграционни въпроси.... еееей човъркат ми в... душичката.

Ей на, и в темата за имената се намери някоя много умно да се изкаже че хората "емигрирали" в Америка и "драпащи" да останат там си кръщават децата с поамериканчени имена, че да можели да вземат гражданство... smile3511

иначе, тези с крайните мнения дето само търсят повод да се джавкат... не ме впечатляват, забавляват ме. A offioly, и аз мисля че твоите мнения бяха сред най-разумните... ама кой да чете.  newsm10

Абееееее.... сеир да става.

Общи условия

Активация на акаунт