clostilbegyt

  • 46 030
  • 303
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 612
И аз пия Клостилбегит от 3 до 6 ден включително.
Овулацията ми я предизвикват с Прегнил и е обикновено на 13-ти ден.
След 3 месеца лечение с Клостилбегит се препоръчва почивка няколко месеца.
Успех и не се шашкай. За бебеправенето трябва спокойствие.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Цитат на: lilia_n_s
И аз пия Клостилбегит от 3 до 6 ден включително.
Овулацията ми я предизвикват с Прегнил и е обикновено на 13-ти ден.
След 3 месеца лечение с Клостилбегит се препоръчва почивка няколко месеца.
Успех и не се шашкай. За бебеправенето трябва спокойствие.

       Напълно споделям!!! Но трябва да се ходи на ехограф, за да се реши кога точно да се бие ПРЕГНИЛ. Аз пих Клостилбегит, но нямах овулация например....или не всеки месец....Аз забременях на третия месец/вече ме гласяха за Инвитро-4 години неуспешни опити/. След това и аз пих Дуфастон, а след като се разбра, че съм бременна-до 12 г.с.-Утрогестан.   Всичко засега е ОК. След 5 дни влизам да раждам с планово секцио.....Пример съм са този начин за забременяване Grinning  Grinning  Grinning

# 17
  • Мнения: 1 233
А нормално ли е когато пия Клостилбегит менструацията ми да е по-кратка отколкото обиктовенно трае /7 дни/?

# 18
  • Русе
  • Мнения: 526
Снежи, при мен менструацията е 5-6 дни независимо дали пия лекарства или не.

# 19
  • Мнения: 507
Снежи,
На мен преди когато ми е идвало дните са били между 6-7 дни, като последните два дни е малко течение. А сега първият месец в който, пия Clostilbegyt ми беше 5 дни - 4 дни със силно течение и един ден слабо и край. Незнам дали се дължи на това лекарство. Но не се оплаквам по-малко дни по-добре за мен  Stuck Out Tongue

# 20
  • Мнения: 507
Момичета,  Heart Eyes
Моля Ви каже те ми като сте пили Клостилбегит изпадали ли сте в депресия Cry . Аз забелязвам че, на 2-3 ден след като съм го започнала, съм толкова смазана, нямам желание за нищо, плача за най-малкото нещо, не се радвам на нищо, мисля само лоши неща и други такива Sick . След като изпия "дозичката" за 5 дни, след 2 дни нищо ми няма. Пак съм си весела, и изпълнена с надежда и мечти. Най-лошото е че, всички около мен го забелязват и ми го казват.
Възможно ли е да се далжи на Клостилбегита Confused:

# 21
  • Мнения: 4 399
По принцип всичко е въzможно и мисля че депресивните настроения също са описани като страничен ефект на това лекарство. Но не мисля че това е случаят при тебе. Това е лекарство което се zадържа много дслго в органиzма и 6 седмици след като си го спряла все още може да се открият следи от него. Затова ако депресията ти беше от хапчетата нямаше да свърши веднага след като си ги спряла, а щеше да продължи докато се иzчистиш от лекарството.

Между другото овулацията и хормоните са силно повлияни от това лекарство дори и след като го спрете. Затова не е препоръчително да се правят хормонални иzследвания 1 месец след като е спряно. А от специалист по репродуктивна медицина чух че се наблюдават много бремености в първия месец след спирането му. Което пак се обяснява с това че дълго се zадържа.

# 22
  • Мнения: 507
Vjara,
Сигурна си права, аз да ти кажа чесно четох листовката, но запомних само, че при лечение с този препарат овуто настъпва от 11 до 15 ден, ще я прочета пак довечера. Но аз този месец съм нямала ову въпреки, че съм го пила. Може би, съм тъжна и заради този факт.  Може би прекалено сляпо вървам и се надявам, че нещата ще се оправят бързо. Май доста съм се очаяла, а?  Cry  Cry  Cry

# 23
  • София
  • Мнения: 4 272
Аз пък като съм вземала Клостилбегит, предварително се бях настроила, че ще ми е депресивно и бях предупредила всички наоколо. За мое учудване обаче, точно когато пиех хапчетата, бях в страхотно настроение и пълна с енергия. Явно при всеки е различно.

# 24
  • Мнения: 1 233
И при мен нямаше такива неща. По-скоро бях напрегната дали ще има ефект от това. Депресията дойде сега с менструацията ми  Cry

# 25
На мен пък ми закъсняваше всеки месец с по то4но 4 дни и м. болки бяха двойно по силни.4естно казано доволна съм 4е го спрях.

# 26
  • Мнения: 1 233
Аз имах болки докато пиех Дуфастон-а и ми беше адски лошо.

# 27
  • Мнения: 4 399
Цитат на: tiana04
На мен пък ми закъсняваше всеки месец с по то4но 4 дни и м. болки бяха двойно по силни.4естно казано доволна съм 4е го спрях.


Явно при тебе лекарството е  забавяло овуто и вероятно на това се дължи закъснението. И аз имах много болки докато го пиех. И също го спрях с голямо удоволствие. Още повеЧе Че при мен нищо не се промени.

Гери, не се отЧайвай толкова бързо. Ако си го пила за първи път и не си овулирала, може да се увелиЧи дозата. Ако и това не помогне, може да се направи стимулация с гонадотропни хормони. Тя е по-скъпа, но е по-добра и с по-малко страниЧни ефекти.
А ти знаеш ли каква е приЧината да не овулираш? Ако е висок пролактин например, има и други лекарства от които ще се повлияеш по-добре. Изобщо изясняването на приЧината е много възлов момент.

# 28
  • Мнения: 507
Vjara,
Аз имам ПКЯ, и сега пак ще правя изследвания на хормоните. Предишните ми бяха добре. Пия го за втори месец, но първият не се брой, защото ми предизвикваха М, беше ми изчезнал за 4 месеца. Няма да се очайвам обещавам. Утре ще разкажа, подробности, защото днес съм на лекър в 16.00ч.  
Благодаря на всички, много сте мили!  Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 10
smile3523Здравейте момичета аз съм новак все още във форума казвам се Йорданка и ми е безкрайно приятно че имаме възможност да контактуваме.Моят проблем е че зад гърба си имам 3спонтанни аборта и едно кухо яйце в продължение на 4 год. от 3 месеца съм на клостил бегит но ми прави впечатление че вашите схеми за прием са други.Моят гинеколог ми предписа първият месец 2 пъти по 1 от 6 до 10 ден включително а 2 и 3 месец 3 пъти по 1 пак от 6 до 10 ден.До този месец няма никакъв резултат и ми предстои преглед на ехограф за яйчниците.Моля ви ако знаете какъв е критерия за определяне на дозата и дните за прием на клостил бегит ми отговорете.

Общи условия

Активация на акаунт