САМО за РЕЦЕПТИ за машина за хляб

  • 1 043 035
  • 736
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 276
Споделете рецепти с пълнозърнесто брашно Грахам и пълнозърнесто ръжено брашно. Благодаря! Hug
Това имам аз като рецепта:

Хляб:
1 ч.чаша вода
1 ч. лъжичка сол
1 ч.лъжичка захар
3 с.лъжици олио
1 ч.чаша бяло брашно
1 ч.чаша пълнозърнесто брашно
1 ч.чаша ръжено брашно
1+1/2 ч.лъжичка суха мая

програма за пълнозърнест хляб
750гр.
Мисля, че съм чела за хляб с грис, но не мога да я намеря, ако някой я има под ръка , моля да я постне .... Hug
Намерих я  Hug

Благодаря за рецептата, а хлепчето с грис, може ли?  Hug

# 286
  • София
  • Мнения: 2 434
Kimbarly, не съм го правила и не знам как е  Hug
Бърз бял хляб с грис

/рецептата е изпробвана в хлебопекарна Панасоник/

Суха мая - 1 3/4 ч.л.
Брашно - 450 г (може бяло + типово)
Грис - 50 г
Захар - 1 с.л.
Сол 1,5 ч.л.
Олио - 40 г (мерих на везната)
Вода - 300 мл (затоплих я до 32 градуса Ц; при мен 40 сек. в МВ)

Избира се бързата програма за основен хляб, размер L, средна степен на изпичане на коричката, 1:55 ч., като печенето е в последните 35-40 мин.

# 287
  • Мнения: 3
Nqkoi mojeli da mi kaje za6to keksovete nikoga ne mi se naduvat?Sledvam to4no vsi4ko kakto e opisano v receptata i ni6to ne se polu4ava. Cry

# 288
  • София
  • Мнения: 102
Темата е САМО ЗА РЕЦЕПТИ. За въпроси, отговори, обсъждане - тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=610369.0

# 289
  • Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 155
Тесто за солени кифлички

300мл.прясно мляко (може и вода)
150мл.олио
1с.л захар
1ч.л сол
600г. брашно
1 пак. суха мая (10г.свежа)
Продуктите се слагат в написаната последователност в контейнера. Програма тесто.
Замесих тестото вечерта и го преместих в намаслена торбичка в хладилника. Сутринта направих кифлички с плънка от яйце и сирене, оставих ги 30мин. да се понадигнат.
Станаха страхотни! Simple Smile

# 290
  • Мнения: 0
Това са моите рецепти.
Основна рецепта за хляб 1000г
2с.л. олио
330мл вода
1,5ч.л сол
1с.л захар
2с.л мляко на прах
605г брашно
1,5ч.л мая
Продуктите се слагат в посочения ред.Програмата е 1-ва
за 1000г,средно изпечена коричка за 3;18 часа

Френски хляб 1000г
365м.л вода
2ч.л сол
620г брашно
1,5ч.лмая
Програмата е 3-та за 1000г,средно изпешена коричка за 3;32 часа

Има и други но друг път ще ги споделя.

# 291
  • Мнения: 3
Imam edno vupros4e.Kude se prodava frenska maq?

# 292
  • Мнения: 3
Здравейте, Мацки,
Може ли някоя от вас да ми помогне и да ми каже как да си меря брашното без везна, за да знам дали пробвам рецептите като хората (аз до сега за 100 гр. брашно слагам една ч.ч.)

не съм мацка Simple Smile, но смятам че долната връзка ще ви помогне
http://www.mandja.com/index.php?option=com_content&task=view … &limitstart=1
Kude se prodava frenskata maq?

# 293
  • shumen
  • Мнения: 18 023
Записвам се и аз да Ви следя.Имаме хлебопекарна отскоро и сега с мъжо се състезаваме направо кой ще направи по хубав хляб.

# 294
  • Мнения: 3
     


Козунакът ми е по рецепта на Кети.

3 яйца - 1ж за намазване - разбиват се с вилица със щ. сол и в машината
120-150гр захар-в машината
120г леко затоплено мляко+1/2 к мая+малко захар и брашно - да шупне и в машината
580гр пресято брашно - не се изсипва всичкото на веднъж - на мен ми остана 50 гр
100гр мазнина-олио, масло, , масло+олио, мас+олио-затоплено - прибавя се на порции - на мен ми остана много малко от сместта олио+мас
забравих-ванилия, ромова есенция на д-р Йоткер, захаросани портокалови корички, лимонови корички и т.н
на програма месене и втасване
когато порасна достатъчно - не беше втасал до края на програмата, за това чаках докато ми хареса, го извадих на мазен плот и с мазни ръце късах шнурчето, изтънявах, усуквах и връзвах на възелчета - не мога да плета красиво
пак чаках да втасва, много чаках и накрая се ядосах и включих за малко фурната и набутах там тестото. стана огромно и ...другото е ясно. Намазах го с разбития жълтък+малко мляко+олио и го наръсих със захар. Може и ядки и стафиди, но моите не искат ядки. Аз си бях включила другата фурна да загрява предварително на 190гр долен реотан и почти през цялото време пекох така. Когато включих и горния - той пече неравномерно, което се вижда от снимката, по някое време покрих с фолио и продължих. Бучках с клечка за зъби, за да проверя тестото.
Много пухкав и пръхкав, разсипва се в устата, достатъчно сладък, а аз съм фен на сладкото. На другия ден е още по-хубав.
Zdr.iskam da po itam kak si pravi6 zaharosani kori4ki ot limon i portokal?

# 295
  • Мнения: 417
Темата е САМО ЗА РЕЦЕПТИ. За въпроси, отговори, обсъждане - тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=610369.0

И аз да помоля - темата е само за рецепти. Не я разводнявайте с въпроси и обсъждания!

# 296
  • Мнения: 3 410
От мен една много успешна рецепта за хляб с грис
300мл вода
150 гр грис
350 гр брашно
2чл сол
2сл захар
25 мл олио
12гр жива мая/4 гр суха/
Програма - Френски хляб
Да не ви притеснява че се получава леко лепкаво тесто, крайният резултат е невероятно пухкав и вкусен хляб.
По желание при сигнала можете да добавите сусам, челебитка , пармезан

# 297
  • Мнения: X
Ръжено-пшеничен хляб

8 г свежа мая ВИВО
255 г бяло брашно
255 г ръжено брашно
2 с.л. олио (мерителни)
1 с.л. захар (мерителна)
1 1/2 ч.л. сол (мерителни)
1 ч.л. ябълков оцет (мерителна)
200 мл кисело краве мляко
170 мл вода (топла, защото млякото беше от хладилника)

Програма: Ръжен хляб при Панасоник (3:30 ч.). При другите машинки си мисля, че може да се пробва на Основна програма. При Панасоник продуктите се слагат в този ред, както в рецептата. Не изпълва казанчето, но за ръжено-пшеничен хляб това е в реда на нещата. Не се получава сбит, хареса ми.

Последна редакция: вт, 01 ное 2011, 14:52 от Анонимен

# 298
# 299
  • Мнения: 1 274
ПЪЛНОЗЪРНЕСТ ХЛЯБ ГРАХАМ С ДОМАШНА ЗАКВАСКА

Аз правя само пълнозърнест хляб от брашно Грахам. Купувам марки без добавки към брашното (подобрители и др.). Не слагам мазнина и слагам много по-малко вода отколкото по рецептите в книжката. Така хлябът се изпича добре и не е воднист, слепнат и пр. Прилича много повече на купешките хлябове и е по-диетичен и икономичен, което е и целта ми. Киселата закваска не вкисва хляба, ако не се остави прекалено дълго да втасва. Изобщо не се усеща кисел вкус.

1. 450 г. брашно
2. 200 мл. вода
3. Домашна закваска - 4 с.л. (може да намерите в интернет информация как се прави, по принцип маята се счита за не дотам полезна за чревния тракт)
4. 1 ч.л. сол

Слагам брашното в хлебопекарната. В чаша отмервам 200 мл. вода, добавям към нея солта и закваската и разбърквам енергично до постигане на хомогенност. Добавям към брашното. Пускам програмата за тесто. След прекратяване на месенето (20 мин.), спирам програмата. Оставам да втасва колкото е необходимо (през лятото 4-5 часа, през зимата цяла нощ, според температурата). Когато тестото втаса, пускам програмата за печене - 1 час.

Да предупредя, че тъй като водата не е много, поемането й от брашното става по-бавно, за 5-10 мин. месене. Изчакайте това да стане, не изпадайте в паника и се въздържайте от желанието да добавите още вода.

Получава се един нормален стандартен хляб.

Общи условия

Активация на акаунт