Граждански Брак

  • 7 510
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 317
Ние платихме 60 лв. за брак в с. Арбанаси, на няколко км от Велико Търново. Иначе ни поискаха медицински с изследване за Васерман и печат от психодиспансера, че не се водим на отчет. Медицинските документи ги купих от поликлиниката, в която ходихме. Ако си бременна и вече са ти правили Васерман гинекологът ти може да ти прехвърли резултатите и да не те бодат излишно. Аз така направих. След като медицинските бяха готови с резултатите и печатите, ги занесохме на личната лекарка, която се подписа и сложи печат, че можем да сключим граждански брак. Срокът на изследванията е един месец за това не си ги правете много рано. Един месец преди брака трябва да са направени. Формулярите за изготвяне на документите за брака се вземат от общината или кметството, където ще се жените. Носят се попълнени, носете и копия от личните карти - вашите и на кумовете, и медицинските документи. Носете и вашите лични карти за сверяване на данните от ксерокопията. 
Мисля, че е това. Дано съм ти била полезна! Поздрави!   bouquet

# 16
  • Мнения: 22 436
Отиваш в служба ЕСГРАОН, заявяваш желанието си да сключиш граждански брак. Дават ти лист с необходимите документи, подготвяш ги и се явяваш с тях в деня на подписването.
Документите са медицинско - (прави се тест за сифилис) и въз основа на него се издава медицинското.
Декларация, която ти дават от службата и се попълва.
Ксерокопие на личните карти на свидетелите.
Не се заплаща нищо ако няма церемония и т.н. от сорта.

Общи условия

Активация на акаунт