Кредитна карта?

  • 10 002
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 873
Банков служител съм- пояснявам. Visa и Maser card може да са дебитни и кредитни. По самата си същност са кредитни (като лога), но някои се водят кредитни тип дебитни .Така че и двете страни печелят, не се карайте ! Stop Stop Stop

Едно е логото, друго е същността на самата карта, vok!
Аз не се карам, но ми омръзна да обяснявам, че все пак КРЕДИТА е кредит и означава да харчиш чужди пари.Специално погледнах в сайта на Райфайзенбанк и там пише "международна ДЕБИТНА карта Виза Класик" и "международна ДЕБИТНА карта Мастеркард Стандарт"!

# 61
  • Мнения: 491
Да, това казвам, че може да са кредитни, може и да са дебитни. Maestro и Visa Electron за изцяло дебитни и специално в банката, в която аз работя има разлика в таксите за теглене и годишните такси. При изцяло дебитните няма такси, докато при другите ("международна ДЕБИТНА карта Виза Класик" и "международна ДЕБИТНА карта Мастеркард Стандарт") са доста солени- примерно 1 евро за теглене и 30 евро годишна такса. Отгоре на това имаш 100 лв. неснижаем остатък. Така че трябва да се пита и за това.

# 62
  • София
  • Мнения: 3 873
Да, това казвам, че може да са кредитни, може и да са дебитни. Maestro и Visa Electron за изцяло дебитни и специално в банката, в която аз работя има разлика в таксите за теглене и годишните такси. При изцяло дебитните няма такси, докато при другите ("международна ДЕБИТНА карта Виза Класик" и "международна ДЕБИТНА карта Мастеркард Стандарт") са доста солени- примерно 1 евро за теглене и 30 евро годишна такса. Отгоре на това имаш 100 лв. неснижаем остатък. Така че трябва да се пита и за това.

В Райфайзенбанк неснижаемия остатък на дебитната Виза Класик е 10 лв (моята е в лева).За теглене са някакви стотинки, поне в БГ.За плащане в чужд електронен сайт за търговия най-голямата комисионна ми е била 0,70 лв.Годишна такса досега не съм плащала, може би следващата година!Аз от тази карта съм изключително доволна!

# 63
  • Мнения: 491
Райфайзен са все пак голяма международна банка, би трябвало да са по- напред с материала.

# 64
  • Мнения: 404
Не съм привърженик на кредитите, особено в такива дребни размери. Досега, където и да съм ходила в чужбина не съм имала проблеми нито с резервациите и плащането на хотели, нито на самолетни билети, нито в магазини и ресторанти с обикновенна /международна / дебитна карта Master card. Просто невиждам смисъл толкова напъни и бумаги за овърдрафт 1000 лева.

Аз също мисля така.Полудявам от факта,че ако ми дадат кредитна карта с лимит от 500 лв ме водят с кредит,ама аз може въобще да не ползвам и 1 лв от сумата - нямало значение!Пълни глупости.
Аз също си реших проблема с електорнната търговия в чужди сайтове с международна дебитна карта Виза класик, внасям - плащам, искам да пътувам резервация - няма проблеми!

Аз само не разбрах, защо ще те водят, че си с кредит след като не си я ползвала.  Дори и да си я ползвала през месеца, това пак нищо не означава, защото ти си имаш срок, в който да я платиш.  А и да не платиш цялата сума, важното е да платиш минималната определена сума и си ОК.  Единствения проблем е, че си плащаш лихва, но банката няма нищо против, защото те така си правят парите.  Проблем съществува тогава, когато го няма това минимално заплащане, и вече се водиш некоректен платец. 

И още нещо, не мога да разбера как така информация за вашия кредит не стига до вас.  В САЩ мисля, че е право на всеки човек, да си види безплатно кредита два пъти в годината.  Когато подадеш молба за някакъв вид заем, те са задължени да ти изпратят целия кредитен репорт, за да знаеш на базата на какво, колко ти дават и т.н. други условия по кредита.   

Всичко горенаписано важи за САЩ, но би трябвало да не е много по-различно и в БГ.  Но човек никога не знае... 

# 65
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Аз не се карам, но ми омръзна да обяснявам, че все пак КРЕДИТА е кредит и означава да харчиш чужди пари.

Ако обичаш, недей с тези генерални обобщения... Няма смисъл на никого да обясняваш каква е за ТЕБ картата Visa Classic или Master Card... Това че ТИ ги ползваш като дебитни, съвсем не означава, че те са ДЕБИТНИ карти... Въобще по никакъв начин няма да споря с теб... Ползвай си Visa-та като дебитна, аз ще си я ползвам като кредитна...

Нека да ти обясня, защо в България съществува феномена "кредитна карта с неснижаем остатък"... Ние, българите, сме ненадеждни платци, така ни третираха... Затова и в кредитните карти очакваха да си внесем пари, та едва тогава да можем да ги ползваме... И до преди 3-4 години никоя банка в България не издаваше друг тип кредитни карти... Сега вече има и "нормални" кредитни карти... А ти можеш ли да ми отговориш на един простичък въпрос... Защо не ползваш най-обикновена карта Maestro за разплащания...? Аз ще ти кажа, защото никъде по света няма да ти приемат разплащане с Maestro... Хората в другите държави, като видят логото Visa и знаят - това е КРЕДИТНА карта... И след като банка е преценила, че ти си достатъчно надежден платец, за да ти дадат кредитна карта... То и те са готови да приемат разплащане с нея... От къде да знаят, че ти я ползваш тази карта със своите пари...

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 08:06 от Ekcnpec

# 66
  • София
  • Мнения: 3 873
Еспрес, аз в един постинг те попитах какво разбираш под понятието "кредитна карта"?

На мен ми е ясно какво означава логото на ВИЗА или Мастеркард, защото все пак с финанси се занимавам от доста отдавна.Аз говоря за същността на една карта.

Ще взема да се обадя в Райфайзенбанк да им кажа да си поправят сайта да не пише "международна дебитна карта Виза Класик",а "международна кредитна карта Виза Класик с 10 лв кредитен лимит, но той е и неснижаем остатък"!

# 67
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
veka, на Ekcnpec можеш да вярваш за "банкови" неща  Wink

# 68
  • София
  • Мнения: 3 873
veka, на Ekcnpec можеш да вярваш за "банкови" неща  Wink

Аз повече няма да пиша!
Дали авторката на темата ако отиде в Райфайзенбанк да си вземе една такава карта като моята Виза и тъй като трябва да вярвам,че е кредитна - ще  купи ли желания от нея подарък!?

# 69
  • Мнения: 1 215
Ама вие го ударихте на лични засягания по темата кой колко знае за кредитните карти и дебитните такива. А смисълът какъв е newsm78 newsm78
Кредитните карти, така или иначе са сравнително нова услуга в България и като такава не са разработени съвсем. Я да видите в Англия за какво става въпрос, издават ти кредитни карти с гратисен период 12 месеца, лихвите са по 13- 14% (годишните), отделно има трансфер на баланса срещу 2%- 2.5% от него по кредитна карта с 0% лихва за 13 месеца..... ехххххх, какво да ви говоря, човек там може спокойно да си живее от кредитна карта на кредитна карта.
Не е нужно да се засягате, тези, които използвате такива и тези, които не използвате. Истината е, поне според мен, че кредитната карта е много голямо удобство, да не говорим, че можеш да я накараш да работи за теб, вместо срещу теб. Например, ако имаш в дадена банка разплащателна сметка с известна сума пари, започваш да купуваш само с кредитната карта, т.е. не харчиш пари кеш, като мине 1во число на месеца ти се начислява месечна лихва, която ти е печалба, ти плащаш кредитната карта до датата на падежа и общо взето си на печалба от лихвата върху цялата сума от сметката.

# 70
  • Мнения: 2 401

Няма да споря с неграмотни хора Naughty
.....

В доста дълбоко заблуждение си Милена  Naughty, ама то човек като  погледне задницата на аватара ти...  Laughing

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 16:36 от минзухар

# 71
  • Мнения: 3 372

Няма да споря с неграмотни хора Naughty
.....

В доста дълбоко заблуждение си Милена  Naughty, ама то човек като  погледне задницата на аватара ти...  Laughing
просто не мога да разбера защо се заяждате с мене newsm78

# 72
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Минзухар, и ти ли искаш официално предупреждение...???
Тази тема не е за задника от аватара на *milenna*... Ясно ли е това или не съвсем...?

# 73
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз пък има друг проблем - ходих в Райфайзен да подавам документи. Мисля, че по всички параграфи съм одобрена, с изключение на един - имало ме в кредитния регистър като некоректен платец.
Никога не съм теглила заем, нямам овърдрафт и не съм имала, не знам от къде излезе, че дължа пари на някой. А другият парадокс е, че не могат оттам да ми кажат кой ме е вкарал в регистъра и аз сега не знам на кой "дължа" пари. Проста да падлудееш. А искам кредитна карта, защото ми трябва и за интернет плащания и за чужбина.
Ако някой знае как да проверя кой ме вкарал в този регистър прекрасен да помага.
В офиса имам номера на Централния кредитен регистър. Принципно о телефона не са длъжни да дават информация, но човекът е много любезен. На мен ми съдейства.
Утре ще ти го изпратя Hug

# 74
  • Мнения: 274
Минзухар, и ти ли искаш официално предупреждение...???
Тази тема не е за задника от аватара на *milenna*... Ясно ли е това или не съвсем...?

Експрес, спокойно бре приятелю...Аз като един възпитан гост в този форум на дами, уважавам неговите  правила и най-вече неговите участнички...Това е очевидно и от темата в която пиша редовно...Просто стила ми е такъв....Не се ядосвай...пийс... Peace Никой не се заяжда с Миленчето...простоне е в кондиция момичето и не усети чувствотоми за хумор...или просто е било неуместно. Сори за което. Отдавна отмина времето, когато ми висеше шеф на главата и получавах последни предупреждения.Сега имам само Биг Бос-ове но те са в две от най-красивите европейски столици и прсто не правят такива неща...дори ушите не ми дърпат..Simple SmileЗатова малко ми е странно предупреждението...Не се сърди, но понеже не искам да оставя момичетата от една друга тема сами, затова ще приема жълтия картон който ми даваш и ще се съобразя Simple Smile На Миленчето се извинявам най-тържествено...Мими, приеми моите най-искрени неграмотни извинения. Simple Smile
Мир и любов! Бъдете здрави всички....

ПП Мизи, тенк ю за съпорта...Ще ти върна жеста на борсата, само ми кажи по коя позиция имаш нужда от съпорт Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт