Мнозина в юлската дружинка празнуват шеста месечинка

  • 8 780
  • 298
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 98
Здравейте!
И ние тая нощ спахме странно - събуди се в 3, не можах да го приспя, докато не му дадох да суче, той сукна 3 пъти и заспа... Събуди се чак в 8 и в 8:30 яде съвсееем малко... Странна работа.
Х.Кирова, това май на вашата история ми прилича, обаче засега ще си му запазя млякото сутрин. Може би като направи 6 месеца, ще въведа попарата, но може и да изчакам докъм 7. Струва ми се, че още си има нужда от млекцето сутрин и вечер  Hug

Ками, не се шашкай! Ако не я мерят Гери с електронна везна, може да не е точно. Би могла да я заведеш някъде на частен прием, просто да свериш показанията. Ние водихме Сашко във 2рия месец и показа разлика от 100 г, което за 5 месеца вече е доста солидна разлика...  Hug

Уинкс, нали в овесената каша има глутен? Аз мисля да поизчакам докъм 6,5 - 7 месеца поне, преди да въведа глутеновите.

Яна, след мъничко ще излезем с малчо с кенгуруто и ще мина през аптеката. После ще пиша дали съм го намерила кремчето.

# 31
  • Мнения: 161
Уинкс и аз мисля тази овесена каша да я въведа по-късно заради този пуст глутен. Абе нашенския си картоф сам по себе си /това е мое мнение/ е много безвкусен. Аз поради тази причина след кашите /ориз  и ориз и царевица/ започнах с тиква, защото е сладка и Нелия я прие с охота. Вчера реших да дам картоф. направихме в къщи само с вода. Дадох й 1-2 лъжички да го опита на вкус /знам ли дето се вика на нея може да й харесаSimple Smile/. Ами не й хареса на детето, изяде си лъжичките обаче имаше много старнна физиономия милото. После сложих малко купешко пюре от тиква вътре в картофа и го хареса. А пък за кашата аз си мисля че е редно да се смесва само с плодови пюрета, а не със зеленчукови. Но пък съм чела за такива комбинации. Абе важното е на детето да му е сладко другото е въображението на мамаSimple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 153
Добро утро!

Герунди, ела на партито ще се разсееш! Разбирам как се чувстваш, но важното е, че Гери е добре, след като е в настроение и пълни памперсите, а и докторката ти е казала да не се притесняваш, не се тормози - може кантара да е дал отклонения, предишния път да е мерена след ядене, а сега не и т.н. Постепенно ще си я захраниш, не се обвинявай за 10-тина дни. Ема миналия месец беше качила само 200 гр., а този 600 гр. и Герито ще напредне с грамчетата  Heart Eyes

Уинкс, малкия ще ти покаже най-точно, какво му харесва  Hug Аз нови храни, вече и въвеждам по 5-10 лъжички, но до сега са и харесвали и ги е хапва с желание.

Честито зъбче на Влади и на Тони!
Честито и на порасналите бебчета!

# 33
  • Мнения: 73
Момичета, благодаря за успокоението  Hug Кантарчето не е електронно, дано това да е причината за нулевия резултат. Веси, ще пробвам след малко като се събуди буболечката твоя метод, ама съм малко недоскив и не знам как ще видя цифрите долу  Simple Smile
Изглежда малчовците масово не харесват чистите картофки  Thinking
Да дам ли на Герито, като й е вече пети ден повечко от морковеното пюре, или да не увеличавам рязко? Вчера й дадох 20-30 грама...Много й хареса  Heart Eyes

Мунка, сега се сетих като говориш за пълнене на памперси - абе тия моркови нали уж запичат, то Герито вчера ако 4-5 пъти ???

# 34
  • София
  • Мнения: 153
И Ема, ака по няколко пъти на ден откакто яде пюрета, ще и стане кашаво и оранжево акото, но количеството, което изяжда за сега е малко да я запече, а и от кърмата знаеш какви са акитата.
А за количеството, аз за около седмица стигнах до 30 гр., като свърши тя се разплака а още, следващия ден дадох 60 гр и пак същото искаше още и след още 2 дни дадох цяло пюре.

# 35
  • Мнения: 73
Да, може и да е от малкото количество...А акитата верно са оранжеви. Тогава смело продължавам с пюре от морков и картоф.Опасявах е от запичане, но май няма как да стане  Thinking

Браво на Ема! И Гери е много сладка, като се размрънка за още

# 36
  • София
  • Мнения: 114
Добро утро!

Отмина и тази нощ. Вече броя и часовете. Дай антибиотик, дай панадол, дай биберон, вода и т. н Имам чувството ,че не съм спала от години.

 Бързо да се оправи Лина на Томасе и дано  не е от  вирусите, върлуващи в момента. Hug

 Приятно изкарване на партито днес.  bouquet

Кати и аз съм планирала пуешко за тези дни/ на Хип/, стига само Викчето да е здраво. Следват заешко и пиле. С телетата ще поизчакам.

Н. Кирова, съчувствам за НОИ. Бях пуснала жалба, тъй като след 3 ходения на място, оправят само единият проблем и не те изслушват за другите. Получих официален отговор - и пак са оплели конците. Сумите които са ми надвзели пак са си ги дръпнали, а  тези които са ми надплатили са ми ги изплатили отново. Да не говорим, че отново има и други разминавания.  Вече нямам нерви да се разправям с тях.

 Разписах се , но интернета прекъсва ужасно и ще пратят техници чак утре следобяд.  Предишния път ги изпратиха, когато всичко си работеше и ме увериха, че няма проблем. А така ми е важно точно в момента да имам нет. С мъжа ми основната връзка е по скайпа или мейла. Обажда се и потелефона, но не може да си кажем всичко набързо.
 Законите на Мърфи при мен важат с пълна сила.

 Сега сигурно ще публикувам един час.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 414
Winx,прилича си нали?Зеленчуковото е на обяд,кашата може или сутрин или вечер.А иначе мешаницата както детето иска.Какво представляват тези сладки картофи?
Кати те закусват в 10ч,днес им дадох ябълкова на хумана и май им хареса.Утре ще видим.

# 38
  • Мнения: 521
ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ
На новоозъбилите се - честито !
Пишете ни и нас към кандидатите за заби - всички симптоми са налице
А кога се дава плодовото пюре?

# 39
  • Мнения: 4 300
Досега съм навивала късмети, имайте късмет да не дойдете #Cussing out

Днеска не  ми е ден, трябва да излизам навън да ходя до банката. Дано да не завали Praynig

# 40
  • Мнения: 312
Добро утро!

Гери, мерси  Hug
Убеждаваха ме, че е на Тодоров ден, ама името Тодор има съвсем различен произход от Теодор... ама то дай им на хората повод за празнуване Simple Smile)

# 41
  • София
  • Мнения: 3 414
Гъсето има доста варианти за плодовото,може в кашата може самостоятелно на мястото на кашата с АМ може,м/У храненията/60гр дневно/.Ако пък е пресен плод не се слага АМ.
ЕЕЕ Хриси що така не ти е ден? Hug

# 42
  • Мнения: 329
добро утро  Grinning
гадно време ,ама супер настроение ме е обзело Laughing
Аз не съм купила опаковъчна хартия и подаръка ще е в пликче  Blush
Гъсето-плодовото се дава или сутрин преди обедното хранене или следобяд, или с кашичка - все си мисля че може да се експериментира  Peace
Ева май си харесва Рич от Дързост и красота-баба ми го гледа и Ева като го мерне на ТВ-то и започва да се смее и да му говори  Joy
Кати-живея в 437бл и до него има една аптека,доволна съм от тях  Peace

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 523
Добро утро!
Ние днес се наспахме дружно - дребния се събуди към 8:30  Party
Сега пак спи - дано да е възпитан след обед.

Болните деца да се оправят бързо!

Р0кси, а го зарежи лошото настроение!

Герунди, спокойно за грамовете - нормално е да почнат да качват по-малко вече - пък и може следващите дни да си навакса за предишните! Нали е спокойна и щастлива Simple Smile  Hug

Плодовите - аз давам между сутрешните хранения, като след около месец мисля да заместя храненето в 17:30-18 с каша с плодово. Иначе за сега забелязвам тенденция да минаваме към 4 кратно хранене, ама ще видим ...

Ками, ми явно си пада по по-старичките твоята девойка Wink

# 44
  • Мнения: 1 098
Леле, Ками, и Део много харесва Рич.  Аз му казвам на мъжа ми, а той не ми вярва. Аз го гледам филма, нещо като навик ми е вече hahaha

Общи условия

Активация на акаунт