защо не съм нормална?

  • 12 157
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • някъде
  • Мнения: 4 956
а както е в случая- от два стола и на двата

# 241
  • Мнения: 1 216

И наистина ли си мислите, че след 20 години на хората чак толкова им пука какво прави другия, виждала съм с очите си как жена разбира за многогодишна изневяра на съпруга и си продължава со кротце со благо да си живее  покрай него, понеже наистина на 49  е трудно да почваш отначало, да не кажа невъзможно.....
Та  напълно съм съгласна с  мнението на Клеми ......
Аз и по-фрапантни неща съм виждала, но не ги смятам за нормални и редни. И да, има хора, на които им пука след 20 години брак един за друг, правят секс и са заедно по празниците.

# 242
  • София
  • Мнения: 5 074
 Рискове скъпи Joy Joy Joy

# 243
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 696
Лемон, любовта не е като влюбването. Любов може да има много, много дълго, до края на дните ни. Но влюбването  енр азлично, то е несравнима емоция. Кой може да обвини 50 годишен мъж, 30годишна жена, или когото и да е, че се е поддал на нея?
Добре, че се намери ти да ме научиш за истините от живота. Току виж съм помъдряла малко покрай тебе.
Авторката е оставила доста дупки в историята си - нито се знае от колко време е връзката им, а пък от страна на сила на емоциите доста ми издиша. Прекалено практично ми се струва това, че вече й се набива в очите как остарявал...
Въобще не ги обвинявам, най-малкото защото не ги познавам.
Тая тема се върти като някакъв пумпал, и въобще вече всеки си говори каквото иска.
Просто хиляда пъти попитах - самата авторка с каква цел я пусна?
Какъв й е въпроса? Погледнато беше на ситуацията от всички страни, и й беше отговорено по всички възможни начини. Много ви дразни откровенноста ми... Предпочитам грубостта пред мазното пускане на лиги.

Аз и по-фрапантни неща съм виждала, но не ги смятам за нормални и редни. И да, има хора, на които им пука след 20 години брак един за друг, правят секс и са заедно по празниците.
Пфуууу, тези са супер демоде  Crossing Arms

# 244
  • Мнения: 1 216

Лемон, любовта не е като влюбването. Любов може да има много, много дълго, до края на дните ни. Но влюбването  енр азлично, то е несравнима емоция. Кой може да обвини 50 годишен мъж, 30годишна жена, или когото и да е, че се е поддал на нея?
Да, но всяко нещо си има цена! Но тук никой не е готов да плаща.
Хем да не разведем човека, хем да не нараним жена му, хем любовта да процъфтява и той да е верен и чист като детска сълза, хем пък този пусти страх, че нещо поостарява господина и не е най-златната партия. Как да стане?

# 245
  • София
  • Мнения: 6 810
ЕЕЕ, и вълка сит, и агнето цяло - този филм го няма. Laughing

# 246
  • Мнения: 431
Много ми е тежко...
Имам само безпереспективни връзки.
Сега съм с женен мъж...
Ще ви се стори смешно но той твърди че ми е верен.
На години е .. 49
аз съм на 29.
Темата не е пързалка - честно!
Как мога да разбера дали наистина ми е верен?
Знам че звучи смешно но той твърди че е намерил оправдание пред жена си , а и без това тя не го натискала много много за тези работи.
Има и друго... хем го обичам хем виждам всеки ден как остарява - не мога да го обясня добре.
И последно - въпросът не е в парите - т.е. не съм държанка. Работя и имам добра заплата.
Какво ли точно искам от вас?
Отговорете ми на въпроса и може би ме успокойте... незнам

 


Като гледам тук народа го е ударил на морал и християнски ценности. Помежду основната лавина от доводи има и малко съскане за фон.

сега ще ти кажа нещо от практична гледна точка.

1. безперспективни връзки- няма как да ги оцениш, ако не се развият, така че спри обобщенията и си отговори какво точно искаш от партньора- баща за теб или баща за децата ти - така ще разбереш каква е перспективата, към която се стремиш
2. ако търсиш баща на децата си, търси човек, който е около твоята възраст или по-млад. Така елиминираш възможността да родиш деца с генетични аномалии. За себе си осигуряваш повече време с жив съпруг. Сметни, след 20 години, какъв е шанса децата ти да имат жив и здрав баща на 69. След 20 години ти все още ще ставаш, за разлика от изкопаемото до теб, за което ще трябва да се превърнеш постепенно в болногледачка. Ако аз съм на твое място веднага бих охладняла чувствено.
3. колкото до верността- ами вярвай му- ако сега имате пълноценен сексуален живот с него, нима смяташ, че успява да поддържа такъв и със съпругата си? На 49 това се постига трудно и е по-скоро изключение. И помни, че това "щастие" с големи напъни ще трае още максимум 5-10 (?) години, и то с нарастващи жертви от твоя страна и с нарастваща незадоволеност- чисто сексуално. Защото твоя зенит предстои, а той е в своя залез. Това заедно с перспективата от т 2..... ами не знам

Верно е, че лафа за "любовта дето не знае възраст" е много популярен, ама аз много-много на лафове не се уповавам. Дай ми ти сигурното, пък...


Та така..
ако щеш възползвай се от приказките ми, ако щеш отсвири ме- все тая Grinning

успех каквото и да избереш, защото ще живееш с избора си.. но ми се струва че знам къде са наклонени везните
той наистина остарява с всеки изминал ден

# 247
  • Мнения: 2 863
Аз и по-фрапантни неща съм виждала, но не ги смятам за нормални и редни. И да, има хора, на които им пука след 20 години брак един за друг, правят секс и са заедно по празниците.

Разбира се, че има, но те са по-скоро изключение от правилото. След толкова години навиците и бита са тези, които свързват хората в много  по-голяма степн, отколкото чувствата.

Пфуууу, тези са супер демоде  Crossing Arms
[/quote]

Няма нужда от ирония, никъде в поста ми не се подразбира да одобрявам това, само го констатирам...
Като цяло хората влизат в брака с огромна торба илюзии и  малцина са тези, имащи щастието да намерят начина да  се обичат след 20 години. Забележи, не казвам единият да обича, а да се обичат! Понеже това, че жената може да обича още мъжа си изобщо не значи, че той й отвръща със същото, нито значи, че тя ще има очи да го види... аз мен пък това  изобщо не е брак.....

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 10:05 от Jaly

# 248
Здравейте отново,
за тази, която попита откога ни е връзката - ще кажа от отдавна.
Преди това бяхме приятели само над 2 години.
За този период е нормално да си задавам въпроси, това не означава непременно, че нямам чувства.

Много ме учудва, че дори и за 1 секунда, дори за 1 не можахте да приемете, че той наистина ме обича. Все за младо агнешко говорите Tired
Не мислите ли ,че на 29 години все пак съм се нагледала на това и онова и мога да разбера дали има силни чувства или не?
Не в това е въпроса.

И жалко или не от брака им със съпругата нищо не е останало много преди да се появя аз. Това е истината. По принцип има хора, които се обичат и ужажават и след 40 години брак, но не съм виновна , че техния не е такъв. Спят в различни стаи от 12 години.

# 249
  • София
  • Мнения: 62 595
Тогава защо още е с жена си? Да не те е излъгал, че ако той я напусне тя току-виж си посегнала на живота?

Най-добронамерено ти казвам, че си попаднала в класически капан - не може хем да те обича, хем да се прибира после вкъщи. А и обичането е много лесно и приятно, когато не е длъжен да се занимава с ежедневните дреболии. Хайде да поживеете заедно и да се виждате взаимно изморени, непарфюмирани, с неоправен креват, с неизмити чинии, с желанието човек да остане сам за известно време, пък ако има и деца - насрани памперси, изнервена родилка и т.н. И ти се залъгваш, измисляш един куп оправдания за нещата, които не се случват. Няма значение дали спят в един креват или на двата края на къщата - важното е, че още са семейство. Може да са привидно, про-форма и всякакви други размити критерии, но фактите са, че той си е вкъщи, а при теб е за развлечение. Ако това те устройва, добре.
Достатъчно голяма си на години, за да разсъдиш и да вземеш решение. Наистина, сам не се живее и той разчита на жена си да прекарат старините си заедно, а и толкова години са събирали имот и са гледали деца. А ти накъде си? Вярно, сега се счита за нормално една жена да роди за пръв път на 35, но има разлика между това да гледаш дете на 25, 30 или 35 години. Децата си растат, а ние остаряваме покрай тях. Едва ли ти се иска да си в пенсионна връзраст и детето ти още да не е завършило гимназия. Деца се гледат с мъж на своята възраст. Имам познати, при които разликата е голяма и жените стават повече компаньонки на мъжете си, а не партньорки. Може много да се обичат, но разликата в интересите става очебийна и не се знае този мъж дядо ли е на детето или баща.

Решавай си сама. Горното го написах от добро чувство, без заяждане.

# 250
  • Мнения: 476
Пак се самонавиваш. Какъв е неговият брак няма нищо общо с теб. Той си е взел неговите решения, едно от които е да си стои женен за тази жена. Нищо, че не им върви брака от доста години. Мога да се обзаложа, че ако му кажеш разведи се, първото нещо, което ще те попита е дали ти ще се омъжиш за него. Ех, страхливи душици.

# 251
  • София
  • Мнения: 5 074
Здравейте отново,
за тази, която попита откога ни е връзката - ще кажа от отдавна.
Преди това бяхме приятели само над 2 години.
За този период е нормално да си задавам въпроси, това не означава непременно, че нямам чувства.

Много ме учудва, че дори и за 1 секунда, дори за 1 не можахте да приемете, че той наистина ме обича. Все за младо агнешко говорите Tired
Не мислите ли ,че на 29 години все пак съм се нагледала на това и онова и мога да разбера дали има силни чувства или не?
Не в това е въпроса.

И жалко или не от брака им със съпругата нищо не е останало много преди да се появя аз. Това е истината. По принцип има хора, които се обичат и ужажават и след 40 години брак, но не съм виновна , че техния не е такъв. Спят в различни стаи от 12 години.
Това видя ли го , или той ти каза

# 252
  • София
  • Мнения: 6 810
Добре, ама пропускате това,  момичето каза, че ТОЙ е предлагал да се разведе, а не ТЯ на него...и ТЯ го е спирала. Което в крайна сметка няма кой знае какво значение, ама се хващате за това, че се прибирал при жена си. Прибира се, ама за кого мисли, докато седи и гледа ТВ с жена си, само той го знае.

# 253
  • Мнения: X
След като е изнверил на жена си със теб,значи вече има някакъв опит в това.Друг е въпроса ти какво точно разбираш под "изневяра" в тази ситуация. Той готов ли е да се разведе заради теб.Ако не е,значи няма нужда да го взимаш толкова насериозно, тъй като явно самият той не гледа така на нещата.

# 254
  • София
  • Мнения: 589
Здравейте отново,
за тази, която попита откога ни е връзката - ще кажа от отдавна.
Преди това бяхме приятели само над 2 години.
За този период е нормално да си задавам въпроси, това не означава непременно, че нямам чувства.

Много ме учудва, че дори и за 1 секунда, дори за 1 не можахте да приемете, че той наистина ме обича. Все за младо агнешко говорите Tired
Не мислите ли ,че на 29 години все пак съм се нагледала на това и онова и мога да разбера дали има силни чувства или не?
Не в това е въпроса.

И жалко или не от брака им със съпругата нищо не е останало много преди да се появя аз. Това е истината. По принцип има хора, които се обичат и ужажават и след 40 години брак, но не съм виновна , че техния не е такъв. Спят в различни стаи от 12 години.

Виж ,никой в нищо не те обеждава.Всеки си изказва гледната точка.Кой в кое легло спи.То това не е критери имат ли сексуален контакт.Моя с бившата спеше  две години и половина в едно легло и пак нищо.След като ти чувстваш нещата ами изживей си ги.Но искам дА ТИ КАЖА НЕЩО.ВИЕ НЯМАТЕ ЕДНАКВИ РАЗБИРАНИЯ ЗА ЖИВОТА,ЗАЩОТО СТЕ ЖИВЕЛИ В ДВЕ РАЗЛИЧНИ ГЕНЕРАЦИЙ.И ако мислиш че всичко ще е така като заживееш с него както сега ,жестоко се лъжеш.Не питай старило а патило.Мъжете на тзи възраст са с изградени навици и начин на живот.Това е нормално.Човек с годините се превръща в егойст и не ми се вижда как ще се напаснете и как ще заживеете заедно.Защото когато хората се събират   се напасват спрямо другия.А това става в по млада възраст.Сега няма как да стане.Ще трябва само ти да правиш компромиси и да се променяш.Никой не те критикува ама честно и аз вече се шашкам колко си противоречиш.погледни какво си написала в пъвия си пост и след това.За мен е,ТИ СИ НАСЯНО КАКВО ЩЕ ТИ СЕ СЛУЧИ АКО ЗАЖИВЕЕШ С ТОЗИ ЧОВЕК НО НЯКАКСИ ИСКАШ ТУК ДА ТЕ УБЕДИМ В ПРОТИВНОТО.  newsm78

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 11:12 от Бамби03

Общи условия

Активация на акаунт