Отговори
# 255
  • Мнения: 54
аз не усещам всеки ден бебо, даже имам чувството че днес не съм го усетила нито веднъж и това ме притеснява. в момента съм в 21-ва г.с. мислите ли, че е нормално?

# 256
  • Мнения: 32
Ох, разбирам, че вие разбирате какво става с тия болнични...и майчинството след тях...но аз нищо не разбирам. Ще стане ясно като си получа първото майчинство. Относно усещането на бебето...само веднъж ми се случи цял ден не я усетих...чак вечерта малко. Но после вече постоянно. Но едва ли ще има еднозначно мнение пак...един лекар ще каже едно, друг друго...едно е сигурно, ако не усетиш бебето повече от 48 часа вече трябва да отидеш на лекар.

# 257
  • Мнения: 167
Bibobibo И Vanyivan  по принцип знам,че ако ти се прекъсне болничния и 1 ден следващия се изчислява 6 месеца назад.Преди имаше и едно уточнение за 6 месеца назад от месеца предхождащ месеца в който е започнал  болничния ,но с отработени не по-малко от 15 дни,но не съм сигурна ,че още важи.

ето тук можете да си зададете въпросите и ще получите компетентен отговор,аз почти всичко което знам съм го научила от тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=239492.0

# 258
  • Мнения: 97
didnik, извинявам се не съм те разбрала  Hug

Мен ме осигуряват на реална заплата и се радвам че имам една грижа по-малко.
Друг е въпроса по колко месеца се бавят парите от болничните, няма оправия с институции като НОИ.  Sad

# 259
  • Мнения: 4 312
За София, молба за ПИК може да подадете в сградата на НОИ на Стамболийски, стая 106.
Друг е въпроса по колко месеца се бавят парите от болничните, няма оправия с институции като НОИ.  Sad
При мен забавянето не идва от НОИ, а от счетоводителката. При коректен болничен лист и подаден навреме, ми го изплащат след около 20 дни от подаването.
SLADKA MAMA, Bibobibo и на всички други, които ми отговорихте - благодаря   bouquet
От снощи моите бебчовци са много активни. По едно време вечерта, коремът ми прави нещо като "мексиканска вълна" Laughing. Днес ме побутват оттук оттам, почти непрекъснато.

# 260
  • Пловдив
  • Мнения: 1 281
Aquariel и siska_r  Hug Hug Hug
И аз напоследък изпадам в такива състояния...А винаги съм била силна Crazy Може би е точно това, което обясняват психолозите - жените, които са свикнали да контролират живота си, се плашат, когато трябва да се подчинят на обстоятелствата  Blush Ама нали е за най-хубавото нещо  Hug Благодарна съм на всички момичета от форума, че ви има в такива моменти  Hug Hug Hug

# 261
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Момичета, ако лекарят и счетоводството ви са си свършили работата, НОИ не бавят болничните. Проблеми има, ако не са занесени навреме или е сгрешен болничния лист. Досега никога не ми се е случвало да ми бавят пари, защото касиерката ни винаги е била изрядна в представянето на болничните; така че вината може и да не е в институцията Rolling Eyes

# 262
  • Мнения: 70
Момичета, смучали ли сте прополки? Нещо се опитва да ме заболи гърлото. Имам една мостричка в мен без листовка и не знам дали мога да ги смучам.

*vera, и нашата бебка е много активна от известно време. А мексиканската вълна я има и при мен. Вече не знам това бебе дали спи изобщо. През нощта ме буди, дори буди и таткото когато ме е гушнал с ръката през коремчето.

# 263
  • Мнения: 4 312
Момичета, смучали ли сте прополки? Нещо се опитва да ме заболи гърлото. Имам една мостричка в мен без листовка и не знам дали мога да ги смучам.
Аз прополис никога не съм опитвала. И предвид, че е силен алерген, точно през бременността не бих се пробвала Naughty

# 264
  • Пловдив
  • Мнения: 1 281
Bibobibo, ако не си алергична към пчелните продукти, Прополките са супер! Аз от началото все тях си ползвам, като се усъмня, че настивам  Peace

# 265
  • Мнения: 70
Не съм алергична към пчелни продукти, дори много обичам мед.
Вече изсмуках едно и е доста приятно.
Междувременно се порових във форума и доста бременни го препъръчват.

# 266
  • Мнения: 42
здравейте!
ще помоля да ме включите в априлския отбор Laughing
чакам моите първи бебчета с термин 13-14 април(не е много ясно)
едното е със сигурност момче,а другото упорито се крие


и едно въпросче-мислите ли ,че мога на своя глава да взимам някакъв магнезиев препарат,от време на време имам стягане в долната част на корема(не е болезнено)

# 267
  • Мнения: 70
Добре дошла мим4о и леко бременеене.
За магнезия по-добре се консултирай с доктор, за да ти определи дозата.
Аз също имам контракции без болка, но приемам магнезий по лекарско предписание.

# 268
  • Мнения: 2 531
Цифрата е само за пример - естествено, че има значение сумата, на която си осигуряван. Но ако до раждането си само в болнични и преди него си осигуряван на ниска заплата, става безсмислено през време на болничния да се осигуряваш на висока заплата, защото се взе предвид само сумата на получавания болничен. Това имах предвид.
Мила през време на болничния се плаща само ЗО върху болничния,всъщност това ти се явява доход, без да плащаш ДОО върху него, като за база на изчисление са взимат последните 6 м.!!! Ако нямаш прекъсване на болничните, то дохода си остава същия! Нещо не е уточнила майка ти в питането си! Ако си осигурявана на минимум /както аз бях в майчинство/ то болничните са наистина с размера на мин. заплата! Или както правят повечето- като разберат че са бременни си повишават осиг. доход , обаче в такъв случай не излизаш веднага в болнични а по късно! В случая избираш - или веднага болнични на ниска сума, или някоко месеца плащаш осигуровки на по висока заплата излизаш по късно в болничнино пък  се вдига базата за изчислението им !

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 16:44 от veni-b

# 269
  • Мнения: 199
Привет, привет, момичета...
Аз съм толкова щастлива, ходих на ФМ при доц.д-р Карагьозова, във МЦ Фемина. Понесох пътуването мога да кажа добре, въпреки, че и на отиване и на връщане, пътувах по 6 часа, от Русе до София...но си заслужаваше! На 100%! Бебка е добре, има си всичко, малко ни е мъничка, но нали е госпожица! Качих две снимки, и аз да се запиша най-накрая в албума...
Хубава вечер ви пожелавам!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт