Колко опасни са хламидиите?Как се проверява проходимост на тръбите?

  • 6 555
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 394
Поздравления,  damayanti   newsm10 Права си за спекулата и т.н... Аз днес бях при мнооого свестен доктор и той каза, че няма нищо страшно чаааак толкова и даже се избъзика след лечението да съм правела бебе (е, не сама де)  newsm53 newsm47
Така че жени, споко! Wink  Всичко се лекува !
Но  Stop... само това ще кажа..аз вяра на мъж нямам....

# 16
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Момичета, не се чудя на кого да вярвам, не се колебая, аз съм 100% сигурна и в думите си, и в мъжа си, и в лекаря при когото ходя.  Grinning А той е много добър гинеколог, смея да твърдя - един от най-добрите в България.  Peace

И моля ви се, помислете поне малко преди да напишете подобен род глупости - може да развалите нечие семейство!

Смятам това да е последният ми постинг по тази тема...   bowuu

# 17
Damayanti, радвам се, че си имате доверие с мъжа си, но това не е основание да се отричат установени медицински факти все пак.  Мой близък приятел  е гинеколог и често ми е разказвал как му се е налагало да потушава семейни скандали, като обяснява на съпруга как няма нищо необичайно в това, че детето му е с положителен резус фактор, при положение, че и той, и жена му са с отрицателен, или пък да  уверява съпругата, че триперът, с който я е заразил мъжът й, е придобит от него в резултат на ползуване на недезинфекцирана вана в хотела и т.н. Факт е, че никой не иска да повярва, че половинката му изневерява и често сме готови да приемем за чиста монета обяснения, които иначе биха били обидни за нашата интелигентност. Но повярвай, хламидиите се предават само по полов път и затова спадат към т.нар. sexually transmittes diseases.

А по повод твоята теория, че не половопредаваните заболявания предизвикват повечето от случаите на стерилитет, а стресът и че няма нищо толкова страшно в това да имаш хламидии, ще кажа само, че това вече си е въпрос на лична гледна точка и  отговорност.  Бременните, които имат хламидии, подлагат бебето си на повишен риск от преждевременно раждане, вътрешноутробни инфекции и т.н.  Но естествено, ако някой, вместо да си лекува хламидиите, предпочита да се лекува от стрес, това си е негов личен проблем.

Жабче, приеми предишния ми постинг не като желание да ти развалям семейството, за да ти крада мъжа или по някаква друга неясна причина, а като опит (уви, неуспешен) да те накарам сама да се поразровиш в безбройните източници, които можеш да намериш по въпроса в интернет и след това сама да решиш на кого и за какво да вярваш.

# 18
  • Мнения: 680
Естествено, че ако имаш хламидии е задължително да се излекуваш, за да не навредиш на бебето. Ако някой е прочел, че не съм за това, между редовете на моето мнение, значи не ме е разбрал  и това си е негов проблем. Hug
Самата аз се подлагам вече трети път на антибиотик, за да съм чиста и да започнем най-накрая да правим бебе.

Единственото, което исках да споделя беше, че всичко свързано с хламидиите според мен се раздухва много повече, отколкото трябва. А това допълнително стресира бъдещите майки.
Няма нещо, което да е конвенционално и да не се лекува, но нали трябва да сме "в час", за да имаме сили да му се съпротивляваме.
АЗ ТВЪРДО ВЯРВАМ В СИЛАТА НА ДУХА! Praynig

# 19
# 20
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Хм, явно предишния ми постинг все пак няма да е последен...

Лионеса, защо си мислиш, че не съм търсила информация и не съм чела, за да стигна до подобни изводи... За 3 години борба със стерилитета какво ли не съм чела. Всичко, което Рал е казала, го знам, аз самата съм го писала в много от темите, от които тя е взела информацията.  Peace  Просто реших да допълня казаното досега, защото има и друга страна на медала. Няма в какво да се усъмнявам, нито що се отнася до лекаря ми, нито що се отнася до мъжа ми. Ако ти по някаква причина не вярваш на своя, това не значи, че всички мъже са като него... Семейството няма как да ми развалиш с една глупава реплика, имам достатъчно "пипе" в главата за да не се вързвам на подобен род махленски приказки, а да вярвам на себе си и да имам доверие в най-близките си.
От друга страна именно защото съм чела и съм се интересувала знам и за други случаи, в които хламидията не се е предала единствено по полов път.

# 21
Хайде да се ориентираме към приключване на тази тема, защото мен лично хич не ме интересува кой вярва на мъжа си и кой не. Все пак темата не е за съпружеската вярност, а за хламидиите.

Явно всички, които са писали тук, са чели нещо за това заболяване. Оттам нататък всеки интерпретира прочетеното така,  както му позволяват неговото образование , интелигентност и знанието на чужди езици.

Намирам за излишно опитите на някои от писалите по темата да просвещават останалите. Както се вижда от всички по- горни постинги, тези, които са наясно как се предават хламидиите, са успели да се излекуват от тях и са оставили този неприятен момент далеч в миналото си. Останалите, които не пропускат да натякват колко са моногамни, продължават да си имат хламидии. Очевидно отричането на проблема не е начин за решаването му.

# 22
  • Мнения: 394
Аз и тука да питам  Blush Може ли да се ползват вагинални глобули и по време на цикъл? А ако не: какво се прави в случай на започнато лечение?

# 23
  • Мнения: 3 459
Аз доколкото съм запозната, може. Поне на мен лекарката така ми беше казала.

# 24
  • Мнения: 680
Аз и тука да питам  Blush Може ли да се ползват вагинални глобули и по време на цикъл? А ако не: какво се прави в случай на започнато лечение?
Рал, защо не се обадиш на лекаря си. Това не е за съвет по форумите. Доколкото знам в цикъл не трябва да се слагат глобули, но най-вероятно има и такива, които могат. Но това може да ти го каже гинеколкогът!  bouquet

# 25
  • Мнения: 680
Хайде да се ориентираме към приключване на тази тема, защото мен лично хич не ме интересува кой вярва на мъжа си и кой не. Все пак темата не е за съпружеската вярност, а за хламидиите.

Явно всички, които са писали тук, са чели нещо за това заболяване. Оттам нататък всеки интерпретира прочетеното така,  както му позволяват неговото образование , интелигентност и знанието на чужди езици.

Намирам за излишно опитите на някои от писалите по темата да просвещават останалите. Както се вижда от всички по- горни постинги, тези, които са наясно как се предават хламидиите, са успели да се излекуват от тях и са оставили този неприятен момент далеч в миналото си. Останалите, които не пропускат да натякват колко са моногамни, продължават да си имат хламидии. Очевидно отричането на проблема не е начин за решаването му.
smile3534 smile3533

# 26
  • Мнения: 4 700
Интересна тема, особено посоката, в която върви.  newsm78 При нас обаче положението е точно обратното като на Жабче. Мъжът ми е с абсолютно отриzателни реzултати, а аz съм с положителни. С него сме от 7 години, а преди нямах хламидия. НИКОГА не съм му иzневерявала. Слава Богу, че има достатъчно моzък в главата си, иначе досега да бяхме се раzвели.
 Naughty
Просто искам да ви кажа, че очевидно има и някакъв друг начин да се zараzиШ с хламидии, освен по полов път.

Желая ви успех и дано скоро хламидиите не са тема zа раzмисли при вас.  Hug

РАЛ, доколкото zнам няма ефект от глобулите по време на цикъл и не се полzват тогава. Но най добре питай лекаря си.  newsm78

# 27
Да ви питам някой пил ли е сумамед и през какъв интервал е приемал хапчетата?Лекарят ми изписа 2 табл. през 2 дни и третата на 15 ден.Чудя се дали не го разчитам грешно това "15ден"

Общи условия

Активация на акаунт