Празниците чукат на вратата, а ЮЛСКИТЕ бебоци ще празнуват на мама във тумбака

  • 12 410
  • 283
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 584
Тити, аз затова написах, че си има граници, а не че всички бебета са еднакви Peace
А пък за момента на зачеването (както вече и обсъждахме) не може да си сигурна кога е било Wink Дори и да знаеш съвсем точно кога си имала сексуален контакт. Ето материал от сайта на Бг Мама по въпроса:

Зачеването е началото на един вълнуващ процес, през който за 266 дни женското тяло преминава през много промени и състояния. Началото се дава с овулацията – моментът, в който от единият яйчник се отделя зряла яйцеклетка. Тя е жизнеспособна около 12-24 часа, но най-доброто и благоприятното време за срещата между нея и сперматозоидът е в първите 8 часа след отделянето й. По времето на овулация в женският организъм се отделя специфичен хормон, който променя средата във влагалището и осигурява максимално благоприятна среда за живот и придвижване на сперматозоидите. Така че по това време от цикъла те са в състояние да оцелеят там до 72 часа след отделянето им. Поради това оплождането на яйцеклетката може да се извърши както от скоро пристигнали сперматозоиди, така и от такива, които я очакват в тръбите от часове и дори дни!

Емзи, както е писала Агата контракциите са като стягане на корема. На мен веднага след такава контракция ми се пишкаше също Embarassed

# 226
  • Мнения: 142
Качила съм 1кг, което е нормално за 4тия месец, обаче панталоните ме стягат.
За 4ти лунарен ли говориш - някой спомена и преди 4ти месец..как си ги броите? Аз мен си се водя още в 3ти месец newsm78 Според моя календар 4ти месец започва от 15та г.с  Thinking
Говоря за 4ти лунарен, но определено е объркващо с тия г.с. и седмици на реална бременност  newsm78. Според мен г.с. са приети, само защото е сигурно кога ни е дошло, а никога на 100% кога точно сме забременели. Аз лично се следя по седмици реална бременност, защото си знам датата на зачеване (е, с около 90% сигурност) и си чета в книгата за бременни седмица по седмица как се развива бебето и какви промени да очаквам аз.

# 227
  • Мнения: 142
Момичета, ще ме светне ли някой защо в профила ми дава че имам само 1 публикация, а не е така?  Thinking

# 228
  • Мнения: 9 912
защото в отчетните теми не се отчита брой на публикации.

Майра, да бе, вярно е така  Peace И все пак имам едни 72 часа, в които съм заченала, не е като цяла седмица например Simple Smile виж тогава местенето на термина може да е съществено. Два дни не ги смятам хич за отклонение.

# 229
  • София
  • Мнения: 2 925
KНа мен ми отчита публикациите в отчетни  newsm78 Навсякъде ми ги отчита Peace

# 230
  • Мнения: 6 390
KНа мен ми отчита публикациите в отчетни  newsm78 Навсякъде ми ги отчита Peace
Mr. Green не е възможно да ти ги отчита, прочети правилата на форума  Wink

Форуми, в които броят на мненията НЕ се отчита:
Правила, условия и указания
Клюкарник
Форумите за обяви
Отчетните форуми
Календар на събитията
Татковци*
Дом и семейство* (мненията в подфорумите Нашият дом и Хоби се отчитат)

* Отчитането на броя мнения е изключено от 29.11.2006 г.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23317.0

Последна редакция: сб, 29 дек 2007, 12:39 от Eli_cz

# 231
  • Мнения: 62
Ето момичета какво намерих в БГ МАМА описано е за всеки месец и съответно седмица
http://www.bg-mamma.com/site/content/category/4/13/66/

# 232
  • София
  • Мнения: 2 925
KНа мен ми отчита публикациите в отчетни  newsm78 Навсякъде ми ги отчита Peace
Mr. Green не е възможно да ти ги отчита, прочети правилата на форума  Wink

Форуми, в които броят на мненията НЕ се отчита:
Правила, условия и указания
Клюкарник
Форумите за обяви
Отчетните форуми
Календар на събитията
Татковци*
Дом и семейство* (мненията в подфорумите Нашият дом и Хоби се отчитат)

* Отчитането на броя мнения е изключено от 29.11.2006 г.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23317.0


Е аз по тая логика щях да съм с 10 публикации Mr. Green
На горния пост ми бяха 1 109 сега ще видим, после ще пусна един и в др. отчетни Wink и ще пробваме

# 233
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Моля някоя от мамите които вече са раждали да ми обясните какво предствляват контракциите. Днес цял ден имам пробождане и опъване в областта на матката въпреки, че пия магнезии и но-шпа. Ужасно се притеснявам с тази бъбречна криза да не стане нещо лошо Praynig

И аз имам пробождане и опъване Sad Къде се намира матката? Embarassed На мен ме боли само отдясно.

Нормално ли е? Да взема ли една таблетка но-шпа за всеки случай newsm78

# 234
  • Мнения: 58
Матката се намира ниско долу в корема зад тази кост, която е под венериния хълм,но при нас вече е попораснала малко и е на горе-долу 3 см над тази кост.Такива болки само,че отляво имах към осмата седмица почти всеки ден ,но вече ми минаха и останаха само от време на време пробождания ниско долу в корема ,обаче не мога да разбера дали е от червата или от матката!По принцип е нормално да има придърпване и пробождане тук там все пак матката расте!А за всяко лекарство си мисля ,че трябва да се съгласува с доки!

# 235
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Благодаря ти за отговора!
Аз все пак пийнах но-шпа и си подремнах 2 часа и сега вече не ме боли. Но се притесних доста и сега ще гледам да лежа.
При мен беше точно като опъване болката.
Все се чудя какво са контракциите и дали се различават като болка newsm78

# 236
  • Мнения: 58
Има два вида контракции.Едните са нормални(единични и рядко появяващи се) и съпътстват цялата бременност.Усеща се матката като вдървена, но в никакъв случай не е болезнено!Другите са болезнени- режеща болка ниско долу в корема и говорят че има нещо нередно и веднага трябва да се консултираме с доктор!

# 237
  • Мнения: 6 390
Контракцията е свиване на мускулите на матката. Матката сама по себе си е мускулен орган и контракцията е свиването и разпускането или съкращаване на мускула. Подготвителните контракции не са болезнени, а просто се усеща втвърдяване на корема. Родилните вече са болезнени, много по-силни и интензивни, за да се отворят родовите пътища. Някои жени ги имат през повечето време от бременността, други само накрая и т.н. Та в общи линии втвърдяването на корема е контракция.

# 238
  • Мнения: 4 371
Привет, момичета Hug
Ние бяхме на Банско за три дни, карахме шейна с Пепи Crazy Много беше готино, но като се обадих на баба ми да я чуя и й разказах какви ги върша, тя ми се накара и каза да не си правя експерименти. И ми секна ентусиазма за шейната Confused
Иначе гаденето продължава, не е по цял ден, но го има и ме тормози.
Вече съм почти 3 кила отгоре Rolling Eyes

# 239
  • Мнения: 246
Момичета, вече никакви дрехи не ми стават. Напълняла съм най-вече от обездвижване, но и коремчето започва да се заформя  Crazy .  Към 10 януари ще съм в Пловдив. Кажете ми къде има магазини за бременни.  Спомням си, че до Торакс имаше един, а ми казаха и за някакъв в подлеза на Тримонциум. Някоя пазарувала ли е и знае ли къде са по-сносни цените?
Ние Новата година ще си я посрещаме в къщи, защото имам изрична забрана от доки да излизам навън  #Cussing out .
Весели празници на всички! И да се стягат в кръста тези, които са именици на 1 януари ще посрещат гости  Grinning .

Общи условия

Активация на акаунт