Безвъглехидратна деита

  • 16 993
  • 126
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 356
Цитат на: Galya S
Ми днес ми е втори ден от диетата и искам да застрелям някой от глад #2gunfire мразя околните и съм заядлива, егати само за храна мисля.... ако ви се пише, моля опишете едно дневно вашо меню. Мерси предварително ... имам проблем със закуската, не знам какво да ям?

Не се опитвай да си правиш строги менюта, защото това те кара да мислиш, че си на "диета" и съответно си постоянно гладна. Според мен това е важната психологическа бариера, която трябва да се преодолее. Хапвай си по-малко от позволените неща и не му мисли много. Трудно е първата седмица до като си изградиш правилен навик на хранене - после е лесно и дори не смяташ, че спазваш нещо. Относно закуската - винаги я пропускам и пия 1-2 чаши слабо горчиво кафе /преди това никога не съм пила кафе без захар, а сега не мога да си представя да го пия със захар/.

# 46
  • Мнения: 558
Galia, може би не хапваш достатъ4но, преброй си калориите!
Аз като стана сутрин хапвам 1 грейпфрут, после след 1-2 4аса млаяко с 2 л пшени4ен зародиш, към обяд/ ранен следобед омлет с пуешко филе или луканка/салам/гъби. Ве4ерям някакво месо със салата или таратор.Понякоа за следобедна закуска - малко плодово кисело мляко.
Досега съм се 4увствала гладна само ако по някаква при4ина сътм оставала без да ям по няколко 4аса 5=6. Така стана 2-3 дни тази седмица и то4но в тези дни вместо да сваля пове4е, аз взех 4е ка4их #Cussing out

# 47
  • Мнения: 5 250
Момичета и аз се включвам  Simple Smile
Искам да сваля 3-4 кг. и от утре започвам с НВД  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Radina
Момичета и аз се включвам  Simple Smile
Искам да сваля 3-4 кг. и от утре започвам с НВД  Simple Smile

Абе ти ако свалиш още 3-4 и ще изчезнеш People Angel

# 49
Лентите за които говоря се водят "ленти за отчитане на кетоза"

"Ако поемате твърде много въглехидрати с храната, повече, отколкото биха се превърнали в глюкоза или гликоген (складиращ се в черния дроб и мускулите), резултатът ще бъде затлъстяване. Когато организмът се нуждае от повече гориво, мазнините се трансформират обратно в глюкоза и е налице отслабване.
Не трябва обаче да се намалява прекалено много количеството на въглехидратите. Те са еднакво важни за доброто здраве, както и останалите нутриенти (белтъчини, мазнини и др.) Въпреки, че липсва общоприето изискване, необходими са минимум 50 г дневно, за да се избегне кетоза - киселинно състояние на кръвта, което настъпва, когато собствената мазнина на организма се използва предимно за енергия

Има ги в по-големите аптеки, струват около 2-3 лв. Отчитат дали организма е в състояние на кетоза и какво е нивото на кетозата.

# 50
  • Мнения: 5 250
Ами имам аз какво още да сваля  ooooh!
Тъй като незнаех как се смятат калориите се порових из нета и вижте какво открих http://healthyfood.info.bg/Calculators.html Дано да ви е полезно (а може и да го имате вече) Simple Smile

# 51
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Цитат на: Galya S
Ми днес ми е втори ден от диетата и искам да застрелям някой от глад #2gunfire мразя околните и съм заядлива, егати само за храна мисля.... ако ви се пише, моля опишете едно дневно вашо меню. Мерси предварително ... имам проблем със закуската, не знам какво да ям?

Не би трябвала да се плучава така - напротив с НВД би трябвало да се чустваш сите през целият ден. За закуска хапвай пшримерно: варено яйце, пържено яйце със или бз мазнина, бекон, пуешко филе, кисело мляко със или без ленено семе.
Ето мое меню:

11ч. – к.мляко 200гр – 140 кал +пуешко филе 50 гр – 74 кал
14 ч – пилешка пържола (288kal) със салата краставици и домати (51kal)
17ч. – пуешко филе 50 гр – 74 кал и едно топено сиренце президент
21ч- Пилешка супа 250гр. – 170кал, зелена салата с краставици и зехтин – 120кал и сирене – 63кал (20гр)
1бр капучино – 100кал
Общо: приблизително  1150 кал


Закуска – 1 пържено яйце (110кал +70 кал зехтин) 2 резенчета бекон – 20гр – 104 кал
11 ч – едно киви – 42 кал
14 ч – купичка таратор – 140 кал. пуешко филе 100 гр – 148 кал
17ч. – орехи 25 грама (175кал)
21ч- бяла риба 200 гр – 156 кал + зелена салата – 120 кал
2бр капучино – 200кал
Общо: приблизително  1300 кал

# 52
  • Мнения: 507
Момичата, навихте ме, започвам и аз.
Валери, това меню на НДВ ли е? #Shocked Струва ми се много за диета.

# 53
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Цитат на: pepa
Момичата, навихте ме, започвам и аз.
Валери, това меню на НДВ ли е? #Shocked Струва ми се много за диета.

Кое му е много? Виж колко малко калории е, при положенич, че човек изразходва дневно приблизително към 1400 кал, когато е в пълен покой.

# 54
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз продължавам вече 13-ти ден /май/ на тази, която изключва млякото и млечните произведения, както и плодовете. Резултатът е 6 кг, но тях ги свалих първите 6-7 дни и от тогава нищо Confused
Знам, че не се отслабва с равномерни темпове, а периодично - има периоди на сваляне, а после на задържане. Може ли някой да сподели как е при него и кога да очаквам този кантар най-после да мръдне отново на долу!?

# 55
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Това само НВД ли е или ВМ(високомазнинна)-НВД.Доколкото знам ВМ-НВД се съчетава с яки тренировки.
http://spidersport.com/forum/viewforum.php?f=4

# 56
  • sofia
  • Мнения: 8 937
Цитат на: ljuboznatelna
Това само НВД ли е или ВМ(високомазнинна)-НВД.Доколкото знам ВМ-НВД се съчетава с яки тренировки.
http://spidersport.com/forum/viewforum.php?f=4

Е чак пък яки Sunglasses
По един час седмично и движение и друга работа възможно най-много. Имай пред вид, че по цял ден седя на бюро, но след работа си наваксвам с детенце навън.

# 57
  • sofia
  • Мнения: 8 937
Цитат на: Лекси
Аз продължавам вече 13-ти ден /май/ на тази, която изключва млякото и млечните произведения, както и плодовете. Резултатът е 6 кг, но тях ги свалих първите 6-7 дни и от тогава нищо Confused
Знам, че не се отслабва с равномерни темпове, а периодично - има периоди на сваляне, а после на задържане. Може ли някой да сподели как е при него и кога да очаквам този кантар най-после да мръдне отново на долу!?

Ето ти нещо за утешение и не очаквай невъзможни неща от тялото си- търпение и постоянство му е майката.
Егати експерта се извъдих Sunglasses , ама понеже се опитвам този начин на мислене да ми стане постоянен, трябва и сама да се убеждавам в правотата си
http://spidersport.com/forum/viewtopic.php?t=745

# 58
  • София
  • Мнения: 1 402
Мили момичета andulina, victoria и valery страшно много ви благодаря за споделения опит. Наистина най-трудно е първите дни, аз време за спорт нямам с моите "живи гирички" от 5 кг се разхождам в Южния парк или по скоро го обикалям за да имам някакво натоварване.
За протокола за 3-4 дни свалила сам 1,400 кг ..ама сигурно това са оборотните ми кг които ту качвам ту свалям.
Ще пиша пак как в какви граници се движа.

# 59
  • София
  • Мнения: 7 242
Цитат на: ljuboznatelna
Това само НВД ли е или ВМ(високомазнинна)-НВД.Доколкото знам ВМ-НВД се съчетава с яки тренировки.
http://spidersport.com/forum/viewforum.php?f=4


Определено няма елемент на ВМ. Гледам месата да са сухи и предимно птичи /по 200 - 300 гр/ + 1-2 яица и евентуално малко салата /зелена с много малко подправки/, а ако ям малко повече от това вземам предварително хитозан.

Мерси Веси1. Май често забравям за водата, калориите идват предимно вечер и май количеството е малко Wink

Общи условия

Активация на акаунт