Условия за прием в детските заведения в София 2008-2009г IIра част

  • 21 607
  • 642
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 217
На сайта са качили още едно ОДЗ за Люлин - номер 95, няма телефони, няма и данни за свободни места, но мисля че това трябва да е в Люлин 10, или може би греша???? Някой ако знае кое е това ОДЗ, да каже....

# 616
  • Мнения: 9 990
                               Не виждам защо се чудите ,че в ОДЗ-тата приема за първа група е 0. Много просто - от яслата се прехвърлят автоматично всички деца от набора.Пример - от септември 2008 тръгват на ДГ родените 2005.Има 2 или 3 групи първи ,децата от ДЯ родени 2005 са 65 .Я го разделете на броя на групите и ще видите защо приема е 0.Освен това има и деца ,чиито братчета и сестричета вече посещават същото ДЗ и това се знае и от директор и от персонал и те също кандидатстват в това ДЗ.Май отговорих на Drina .13-те места най-вероятно са за такива деца.Ако не си подадат документите -  на второ класиране тези "спорни " места ще се попълнят от други деца.Аз се чудя защо се коментира брой на деца в групите 25 като по норматив те трябва да са 22.

Дидиа, за ОДЗ-тата се разбрахме, никой не се чуди.Говорим за ЦДГ, където яслени деца няма, които да вървят две години в ясла.Не би трябвало д аима "запазени" места за братя и сестри по този начин-те си ползват предимството така или иначе.Т.е.-директорката как знае точно колко братя и сестри ще има, за да запази и да не обяви тези места?

# 617
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Не виждам защо се чудите ,че в ОДЗ-тата приема за първа група е 0. Много просто - от яслата се прехвърлят автоматично всички деца от набора.Пример - от септември 2008 тръгват на ДГ родените 2005.Има 2 или 3 групи първи ,децата от ДЯ родени 2005 са 65 .Я го разделете на броя на групите и ще видите защо приема е 0.Освен това има и деца ,чиито братчета и сестричета вече посещават същото ДЗ и това се знае и от директор и от персонал и те също кандидатстват в това ДЗ.Май отговорих на Drina .13-те места най-вероятно са за такива деца.Ако не си подадат документите -  на второ класиране тези "спорни " места ще се попълнят от други деца.Аз се чудя защо се коментира брой на деца в групите 25 като по норматив те трябва да са 22.

Ами чудя се. Вече и аз не знам защо. В Младост-1А има само една ясла и градина. А застроиха страшно квартала. Там още за ясла като проверявах и ми казаха в прав текст, че моето дете никога няма да е прието там.
В Младост-2 от 5 детски градини, останаха 3. А и там се строи. И какво остава за родителите, които не могат да си позволят гледачка или частна детска градина??? Просто разочарованието ми е голямо. Имах някакви очаквания, а днес като погледнах цифрите и ми се дорева.

Дидиа, за ОДЗ-тата се разбрахме, никой не се чуди.Говорим за ЦДГ, където яслени деца няма, които да вървят две години в ясла.Не би трябвало д аима "запазени" места за братя и сестри по този начин-те си ползват предимството така или иначе.Т.е.-директорката как знае точно колко братя и сестри ще има, за да запази и да не обяви тези места?

И съм съгласна с Пенелопа. Не трябва да има запазени места. Нали като се подават молбите и се класират ще се видят кои са с предимство.

А ако някой ми каже как при наличието на 25 места има 31 свободни???

Последна редакция: пт, 04 яну 2008, 16:10 от Drina

# 618
  • София
  • Мнения: 3 648
Надушвам аз идстерията, която ще настане!

Клео, можеш ли питаш дали няма да може да го направят да се регистрираме предварително?

# 619
  • Мнения: 7 640
а какво става, ако за едно дете има подадени повче от едно заявление- анулират ли се, и двете ли newsm78

# 620
  • Мнения: 9 990
а какво става, ако за едно дете има подадени повче от едно заявление- анулират ли се, и двете ли newsm78

При натискане на ентъра великата система трябва да ти каже, че такова дете вече има, т.е. ЕГн-то което ти е лога-е влезнало в базата.Т.е.-няма да допусне дублиране.Друго сега се сещам, понеже нямаме ясна визия за точността на формата за заявка-валидацията за мейл???Какво правим там?Ако мейла ти трябжа за тази регистрация, за да ти върне потвърждение, но и не допуска от един мейл да направиш няколко регистрации?

# 621
  • Мнения: 1 470
Надушвам аз идстерията, която ще настане!

Клео, можеш ли питаш дали няма да може да го направят да се регистрираме предварително?
Ми като настане,предлагам изсипваме децата на Фандъкова,и да се оправят...

# 622
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
а какво става, ако за едно дете има подадени повче от едно заявление- анулират ли се, и двете ли newsm78

Не може да се подаде второ заявление. Пишеше го някъде по назад. Системата няма да позволи втора регистрация с едно и също ЕГН.

# 623
  • Мнения: 1 470
а какво става, ако за едно дете има подадени повче от едно заявление- анулират ли се, и двете ли newsm78

При натискане на ентъра великата система трябва да ти каже, че такова дете вече има, т.е. ЕГн-то което ти е лога-е влезнало в базата.Т.е.-няма да допусне дублиране.Друго сега се сещам, понеже нямаме ясна визия за точността на формата за заявка-валидацията за мейл???Какво правим там?Ако мейла ти трябжа за тази регистрация, за да ти върне потвърждение, но и не допуска от един мейл да направиш няколко регистрации?

На мястото на потребител,ЕГНто на детето ли трябва да сложиш?!

# 624
  • Мнения: 277
Майчета, здраве да има и световен мир! Laughing  Всичко ще си дойде по местата! Само дето предварително се шашкаме! Wink

# 625
  • Мнения: 277
а какво става, ако за едно дете има подадени повче от едно заявление- анулират ли се, и двете ли newsm78

При натискане на ентъра великата система трябва да ти каже, че такова дете вече има, т.е. ЕГн-то което ти е лога-е влезнало в базата.Т.е.-няма да допусне дублиране.Друго сега се сещам, понеже нямаме ясна визия за точността на формата за заявка-валидацията за мейл???Какво правим там?Ако мейла ти трябжа за тази регистрация, за да ти върне потвърждение, но и не допуска от един мейл да направиш няколко регистрации?

На мястото на потребител,ЕГНто на детето ли трябва да сложиш?!


Май да, ЕГН-то.

# 626
  • Мнения: 7 391
А ако някой ми каже как при наличието на 25 места има 31 свободни???
Ами има и неграмотни директорки  Mr. Green Шегата настрана и сега сериозно.При ЦДГ-тата  и обявените места - няма гаранция ,че не са приети и по-малки деца и те да останат да повтарят първа група  Laughing В сайта на общината има възможност да се задават въпроси - така,че питайте.Не е трудно да се изчислят местата вижте броя групи и по 22 - това е минимума.Защото и аз забелязах,че или някой поскрива места или не знае да смята до 10. Mr. Green Запитах в сайта ,ноооооооооо отговор все още ......... няма  #2gunfire

# 627
  • София
  • Мнения: 1 163
мисля че която и директорка да не е много наясно, ще й стане, защото ще имат съвещание

# 628
  • Мнения: 9 990
Значи, ако сайта е направен аз сама да гадая и смятам-смятам е излишно да коментираме полезността му!Това първо!И второ-казах жи за формата за запитване-в момента са качени нещата ей така просто.Сайта не е действащ.Никой не получава запитванията ви.

# 629
  • София
  • Мнения: 2 688
Пенелопа, това с имейла май е само опция, не е задължително поле за попълване, така че едва ли ще трябва да се чака потвърждение по имейла. Някои хора може да нямат имейл.

Сещам се за нещо, което се чудехме по-назад: какво става, ако не попълним имейла и имената на родителите, с оглед на по-бързо подаване на заявката?

Гледам, че в сайта са заковали по в центъра линк към общите условия.

И последно:  на формата за регистрация числата от изображението катот 7718 ли ги виждате? Можеха да махнат тия райета. Ако някой не внимава, че става дума за числа, може и като ТТ18 да ги види.
Шрифта и цифрите - една нагоре, една надолу, както и нулите дето приличат на градуси, няма да коментирам.

Общи условия

Активация на акаунт