Имам буйно дете...трябва ли да се притеснявам?

  • 4 018
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 762
Все едно пишеш за моята щерка. Приятелите точно така я определят "сякаш е за две момчета". Но не мисля, че има от какво да се притеснявам.

# 16
  • Мнения: 8 242
Имам си го вкъщи, ама хич не му се връзвам.. Да си дивее колкото иска  Crazy Сега му е времето  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 506
А за ината, ако не стане на нейното се тръшка на земята, така, че да си удари главичката Shocked ?
И при вас ли е така? newsm78

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Малкият ми син е на две години и два месеца.Много палав и непослушен,но е доста предпазлив относно нараняванията.Но ,когато се ядоса все гледа нещо да строши и вика"Искам да хвана масата да я обърна и да я счупя" от яд. Той много говори.
За седене на заведение отдавна не съм си и помисляла дори...изключено,най много да строши нещо.

Но...според мене е нормално в тази възраст децата са си такива буйни,палави,живи.

Ще го видя като тръгне на градина как ще е. #Crazy #Crazy

# 19
  • Мнения: 593
И моя син е същия! Просто не може да се задържи на едно место повече от половин минута, даже е много.Проходи на 10м. и той вече е лепен. И не просто че не можем да седнем на кафе с баща му, ами хапваме един по един в съседната стая. Надявам се скоро да се промени.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 115
Много подобна ситуация и аз си имам малко диване...., че проходи и по-рано от твоята госпожица, на 10 м вече търчеше като алтав....и е инат, и се тръшка и скача  и кво ли не...слава богу поне не се наранява (дано и за напред е така). Но лошо няма - няма защо да се притесняваш, имаш си будно детенце радвай му се, нищо, че е по-изтощително  от колкото с кротушко Wink

# 21
  • Мнения: 484
при мен е същото,ходи т.e. тича от вчера,на 10м. и 1/2 е, но лази толкова бързо,че не смогвам да т.го следя с поглед,направо чудо.Баткото беше точно обратното-кротко и добро дете,но аз се радвам,че е такъв

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
И моят син е такъв! Ужас! Също проходи - тича от 10м., започна веднага да се катери по пързалки и катерушки, да пада и си удря главата къде ли не...чак в спешното ни запомниха и последният път като бяхме ни питаха сигурни ли сме, че детето само си е причинило тези наранявания т.е. е паднало?  ooooh! На две г. го блъсна една Лада Нива, просто се пусна от ръката ми и изтича към колата без страх...пак бяхме в болница...лекарите казаха, че Св. Богородица го е пазила /стана на 15.08./,..нямаше нищо счупено, въпреки че, колата мина през ръчичката му и го въртя...
После на яслите - всеки ден ми се оплакваха от него, според лелите е хиперактивен, искаха да го водя на специалист.
Стана на три, тръгна първа група в ДГ, попадна на много добри учителки и от това ли, от възрастта ли - поукроти се. Още си е бесен, ама поносимо...еее, понякога бие кака си, прави пакости, но...Смятам, че имаме напредък. И много говори, пее, изобщо не млъква! Ужас просто! Учителките му казват, че са му "хванали цаката", според тях е много умно и будно дете, и ме успокоиха, че десетина деца от групата /състояща се от 34 деца/ са такива диванета, т.е. не е изключение някакво и не е хиперактивен, и че това са глупости!  ooooh!

# 23
  • Мнения: 484
а да,забравих-бие батко си,който е почти на 4 год.

# 24
  • Мнения: 506
 
Цитат
И моят син е такъв! Ужас! Също проходи - тича от 10м., започна веднага да се катери по пързалки и катерушки, да пада и си удря главата къде ли не...чак в спешното ни запомниха и последният път като бяхме ни питаха сигурни ли сме, че детето само си е причинило тези наранявания т.е. е паднало?  ooooh! На две г. го блъсна една Лада Нива, просто се пусна от ръката ми и изтича към колата без страх...пак бяхме в болница...лекарите казаха, че Св. Богородица го е пазила /стана на 15.08./,..нямаше нищо счупено, въпреки че, колата мина през ръчичката му и го въртя...
После на яслите - всеки ден ми се оплакваха от него, според лелите е хиперактивен, искаха да го водя на специалист.
Стана на три, тръгна първа група в ДГ, попадна на много добри учителки и от това ли, от възрастта ли - поукроти се. Още си е бесен, ама поносимо...еее, понякога бие кака си, прави пакости, но...Смятам, че имаме напредък. И много говори, пее, изобщо не млъква! Ужас просто! Учителките му казват, че са му "хванали цаката", според тях е много умно и будно дете, и ме успокоиха, че десетина деца от групата /състояща се от 34 деца/ са такива диванета, т.е. не е изключение някакво и не е хиперактивен, и че това са глупости!  ooooh!
#Shocked #Shocked #ShockedЕ нас само дето не ни е блъскала кола (уф това ми звучи мн.зле, чак ми иде да заплача), но пък си нямаме по-големи батко или кака и затова бием само мама!! smile3507

# 25
  • Мнения: 2 131
Оооох, аз като гледам Алекс отсега какъв е бесен, не ми се мисли какво ще стане като проходи  newsm12

# 26
  • Мнения: 4 621
Моята дъщеря също е нещо подобно ooooh! Не мисля, че имаш повод за притеснение, просто детето е палаво, жизнено и будно. Не е лесно за нас, но не мисля, че е проблем за децата Hug
От Яна редовно се оплакват в яслата,че слуша, когато иска, че разваля дисциплината на децата и т.н. Цялата е в синини по крачетата, вече имаме среднощно посещение в Пирогов да и залепят челото, което беше разцепила и все неща от този род ooooh! ooooh! ooooh!
Нещата обаче вървят в положителна посока  Hug Вече не се дърпа като магаре на лед, можем да седнем в заведение с нея/това беше изключено допреди 6 месеца/, може да се залъже да направи това, което искам и да получи награда и т.н. Всичко отминава с възрастта и си идва на мястото Hug

Последна редакция: чт, 27 дек 2007, 10:03 от Simona

# 27
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
А за ината, ако не стане на нейното се тръшка на земята, така, че да си удари главичката Shocked ?
И при вас ли е така? newsm78

Бебешки пубертет, к'во да пра'иш.....Май всички го минават. Констанца се тръшкаше и влачеше по земята и без причина, не само, ако не е нейната. Случвало се е да се събуди, аз я гушкам, гледа ме в очите 2мин. и се изтласква от ръцете ми, смъква се на земята и започва да се влачи и пищи неистово. И това мина. При нея забелязахме, че нервите са й били от това, че ни разбира какво казваме, разбира всичко, но не може тя да отговори, не може да си каже какво я мъчи. Отмина, като проговори.

# 28
  • Мнения: 3 069
Много добре те разбирам...ние сме на същия хал.
Надявам се това да е период и когато проговори ще запоне и да разбира повече съответно, тогава ще обяснявам кое е правилно и кое не е.

# 29
  • Мнения: 581
За да се мисли за хиперактивност е важно не само колко е буйно едно дете а и ред други много специфични неща - например като концентрация, за колко време може да задыржи вниманието си вырху нещо, което и е много интересно и т.н. В нашата консултация, когато синыт ми беше на една година и половина имаше формуляр, който попылвахме и един от выпросите беше дали може да задыржа вниманието си за 3 мин вырху една активност(не знам на каква вырзаст точно това изискване трябва да се покрива). Може би в интернет ако потырсиш ще има повече информация за тези неща.

В Холандия преди два дни имаше много интересно предаване точно за хиперактивноста, и как много лекари напоследык все повече диагностицират деца с такава диагноза и ги слагат на лекарства. Сега има предложение това да се прави само от психиатри понеже има огромна разлика между активно и буйно дете и дете с проблем, но наистина се искат много познания в тынкостите за диагностика и тестване.

Общи условия

Активация на акаунт