Машина за хляб - 7 част

  • 34 798
  • 615
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 5 877
свърши вече, натресох му допълнителното брашно, като на питката на баба ми го замесих, пък да видим. Сега съм го сложила да си втасва в машината, защото мен хич ме няма по обгрижване на втасващо тесто.
После може да го изпека във фурната, но на колко градуса? И пречи ли му да отваря човек фурната да наднича? Simple Smile

# 556
  • Мнения: X
Като сложиш във фурната пак трябва да втаса, защото преди това се премесва и се сплита евентуално. Но и да не е  сплетен, пак трябва да се премеси и да втаса още веднъж. Аз го оставям на 50 градуса във фурната да втасва и когато втаса го вадя, намазвам с жълтък и поръсвам със захар. После пека на 180 градуса   на вентилатор. Ако започне да загаря отгоре, можеш да го покриеш с алуминиево фолио или, както правя аз,  с една друга тава. Не знам колко време се пече, защото не съм засичала. Ще трябва да го следиш.
Успех!
 И да се похвалиш после и със снимков материал. Grinning

edit: Желателно е поне докато втасва да не отваряш фурната, за да не спихне.

Последна редакция: нд, 03 фев 2008, 20:23 от Анонимен

# 557
  • Мнения: 5 313
Момичета,да ви питам - някой скоро купувал ли си е хлебопекарна от Метро? Има ли ги и на какви цени,че една приятелка си търси.

# 558
  • Мнения: 5 877
Аз го набутах във форма за кекс, от тези дългите. Наближава ръба, но не се е показало отгоре. Втасало ли е?

# 559
  • Мнения: X
Мисля, че  е втасал, Анда. Включвай да се пече, за да не превтаса, защото по време на печенето продължава да втасва още малко.

Djina, идея си нямам.

# 560
  • Мнения: 5 877
Кампари, много ти благодаря.
Пускам го да се пече.

# 561
  • Мнения: 125
Някой има ли подобен проблем с изключването на машината по време на някаква програма? Ще ми отговорите ли ?

# 562
  • Разград
  • Мнения: 3 110
По скоро писах,че моята машинка задържа един час зададената програма.От контакта изключвам после включвам и пак продължава.

# 563
  • Мнения: 125
Благодаря ти макс-мама за отговора, ами и аз пробвах така, но 15 мин трябва да чакам, защото помни на коя програма е била и пак си я продължава. Та ме тормози мисълта дали това чакане ще се отрази на тестото по някакъв начин?

# 564
  • Мнения: 5 877
Eто го произведението, не стана огромното бухнало нещо, което очаквах, но пък беше вкусно.
Благодаря за помощта!
http://picasaweb.google.com/zornitsa.hristova/Torti/photo#5162848049012218242

# 565
  • Мнения: X
Е-е-е-е-е, че добре си е, Анда. Аз моят пръв опит директно го изхвърлих, защото въобще не втаса. С всеки следващ опит ще ставаш все по-добра.

# 566
  • Мнения: 125
Ми не е зле като за първи път. Моя на вид стана добре,щото го и плетох, ама се оказа че брашното му е много, нали добавях и добавях... Баба ми одеве ме светна ,че тестото за кознак трябва да е доста лепкаво, меси се с намазнени ръце.

# 567
  • Мнения: 5 877
По разбор - къде сбъркахме - според мен късно му добавих брашното, трябваше поначало с повече. А то вече пускаше балончета, като му сложих допълнителното брашно, и така явно част от бухването на маята е отишло нахалос.
Иначе го плетох, ама не си личи много - отгоре се поразпука.
И трети въпрос - за да става на конци, отделните части от плитката се усукват около себе си, нали? Уж имам спомен от баба си, че така усуква питка, обаче нейното ставаше на конци, а моето - не.

А какво става, когато го оставиш да се пече в машинката?

# 568
  • Мнения: 6 029
Анда, става ето това. Моя първи опит стана разкошен. Малко изгорял, ама беше чуден  Grinning Аз не мога да плета, не съм го пипала изобщо. Само го наръсих със захар преди печенето.

# 569
  • Мнения: 2 724
Някой да е правил панетоне?
Много обичам италиански козунак и съм се навила да се пробвам с машината.
Моля ви за отзиви Praynig!

Последна редакция: пн, 04 фев 2008, 12:35 от aleks

Общи условия

Активация на акаунт