Машина за хляб - 7 част

  • 34 780
  • 615
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 812
По скоро писах,че моята машинка задържа един час зададената програма.От контакта изключвам после включвам и пак продължава.

Почти всички модели хлебопекарни имат функция за запаметяване на дадена програма в случай, че спре тока например. За различните модели това време варира от 10 мин. до 1 час. Ако искаш да прекъснеш която и да е програма трябва да натиснеш бутона "стоп" продължително, докато чуеш звуков сигнал. Така нулираш дадената програма. Ако натиснеш леко този бутон, ще спреш програмата, но при натискане на "старт" бутона машината ще я стартира отново в рамките на времето за запаметяване (при някои машини даже програмата се удължава с 10 - 15 минути в зависимост от модела на машината). Това не е проблем на машината, а "екстра" така да се каже...Освен, ако твоята няма повреда. Ако не си разбрала, пиши ми на лични, ще обясня подробно.

# 571
  • Мнения: 2 724
Започнах да правя италианския козунак .
Тестото трябва ли да стане на топка както хлебното ,или не?
Това, което в момента меси машината , прилича на гъсто кексово тесто.
Рецептата е с общо количество 260 грама брашно, сложено на два пъти.

# 572
  • Мнения: 812
aleks видях, че питаш за панетоне и ей до сега рових из старите теми, защото имах спомен някой да е правил. Оказа се че не било панетоне а щолен Joy Сори, че не мога да ти помогна, защото нито съм правила, нито съм яла. Гледам из магазините такива благини продават в красиви опаковки, но аз съм скептично настроена към купешки тестени изделия, при това повечето пътували от странство...

П.П. Виж какво каза чичко Гугъл по въпроса. От прочетеното виждам, че тестото трябва да е с консистенция на козуначено или хлебно. Слагай брашно да оформи топка.

# 573
  • Мнения: 125
Lebeduna, благодаря за обяснението. Ще пробвам със задържане на "стоп". Като екстра е дадено в машинката, не е лошо ако спре тока наистина, но за козунака ми беше идеята. Та я да те питам, ти в какво го пече този на снимката, много яко изглежда. И тестото като го вадиш от хлебопекарната лепкаво ли е или няма проблем с ваденето. Аз на моя му слагах брашно докато спря да лепне и според бабето  затова е станал твърд. Иначе е вкусен, изяде се.

# 574
  • Мнения: 2 724
Лебедуна ,огромно благодаря Hug,
ще добавя брашно при следващото месене, защото в момента втасва.
Дано се получи Praynig.

# 575
  • Мнения: 812
joop! повечето теста лепнат. Особено хлебното и козуначеното. По принцип козуначеното по - малко лепне, защото е с повече мазнина. Имам в предвид лепнат по ръцете. По машината не би трябвало. Когато вадя хлебно тесто от машината си набрашнявам ръцете за да го извадя по - лесно. Обаче когато вадя козуначено ги омазнявам с олио, но малко. То всеки различно. Неволята учи - нали знаеш...Аз добавям по малко брашно - лъжица по лъжица, докато спре да маже под бъркалките. Изчаквам да поеме брашното и ако трябва пак добавям. За козунак не бива да е твърдо тестото, защото става много тежко и няма втасване ooooh!  Този на снимката го пекох в кексова форма - от дългите.

aleks добави, но не прекалено много, за да не се "пресече" тестото. То не е и пресичане...незнам как да го обясня, но му се обърква и втасването и печенето и става една...Дано да ти се получи. Успех!

# 576
  • Мнения: 226
Някой да е правил панетоне?
Много обичам италиански козунак и съм се навила да се пробвам с машината.
Моля ви за отзиви Praynig!

с уговорката, че никога не съм яла готово панетоне и не зная как изглежда, да споделя, че правих скоро. в старите теми имаше рецепта с 2 пъти по 130 гр.брашно, но и на мен ми стана рядко и добавих допълнително. като се изпече обаче беше много сбито. мисля, че нещо не направих както трябва и за това предполагам, че е от допълнителното брашно...ама то си беше в повече де.

пускам ти рецептата по която го правих...не помня на кого е, но май при другите е ставала. успех и да се похвалиш Joy

 Панетоне

4 супени лъжици прясно мляко
2 яйца
80 г масло
130 г брашно
60 г захар
130 г брашно
1 пакетче суха мая
6 супени лъжици стафиди
4 супени лъжици захаросани портокалови корички

# 577
  • Мнения: 11 747
Панетоне правехме миналата година по това време, точно по тази рецепта - 260гр брашно. Тестото става по-рядко от за козунак, но все пак можеш да добавиш малко брашно. Да не е чак като кексово, но да е по-рядко от хлебно. То не се плете, то и не може. Много внимавай с втасването!!!! Понеже е по-рядко тестото, втасва по-бързо и превтасва безумно... ooooh! ooooh!
Не очаквай да стане като козунак, по-друго е. Аз купешко ядох също, не е като козунак. Те му викат италиански козунак, ама не е!

Според мен става нещо като кекс с мая и аромат на козунак.

# 578
  • Мнения: 2 724
Добавих още три суп лъжици.
Няма да слагам пoвече ,каквото ще- да става.
Пина, ще го вардя ,да не избяга Grinning.

# 579
  • Мнения: 11 747
Добавих още три суп лъжици.
Няма да слагам пoвече ,каквото ще- да става.
Пина, ще го вардя ,да не избяга Grinning.
не само да не избяга, ами и да не се срути... Имам горчив опит с това панетоне! Confused

На каква програма пусна? Най-много 3 часа! Naughty

# 580
  • Мнения: 812
pina, aleks, давам съвети за панетоне...по три пъти на ден ги давам...Оооо, много се изложих... Embarassed

# 581
  • Мнения: 226
pina, благодаря ти за отогвора относно панетонето. аз имам машинката от два месеца, но от още толкава преди това се навивах. изчетох първите 2 теми няколко пъти. сега обаче си я връткам с кеф. всякакво тесто бъркам вътре. може пак да се пробвам с това панетоне #Crazy

# 582
  • Мнения: 2 724
Момичета ,страхотни сте  Hug,няма значение какво ще се получи .
Един път ще пробвам, втори път..... и накрая все ще стане Grinning.
Вие сте много отзивчиви, това е важното Peace.

# 583
  • Мнения: 11 747
между другото curly su (ох как се пишеше?) иначе казано cathie, има голям опит с Панетонето, дано се появи! Тя го прави доста пъти, фенка му е! Аз с него що продукти изхабих.... Хвърлих се на дълга програма, че нали тежко тесто. Тежко, ама рядко. Леле к'ва трагедия стана.
Просто трябва да не превтасва, това е номера. Ама доста другарки тука го бяхме превтасали. Аз от тогава имам комплекс от превтасване. После почнах да правя едни недовтасали неща, беше ме страх да ги оставя да си втасат! ooooh!

Айде после снимки... Може и аз да се хвана пак с това ми ти Панетоне.

Лебедуна, то и аз не съм му голям специалист... Tired

# 584
  • Мнения: 2 724
Пина ,разсмя ме Laughing.
На мен първият ми опит с хляб беше комичен Grinning.
Изглежда съм сложила повече мая, от големите -12 грама, и като заизлиза това тесто  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Аз подскачам около него, то пуши hahaha
Изгребах излишното, а другото се опече и стана много вкусно, но нямаше вид.
Сега използвам мая на д-р .Йоткер ,тя е 7 грама и май е точното количество Peace.
В момента меси втори път ,от прозорчето наблюдавам -добре се е оформило тестото и е едно ароматноооо....
Програмата е 3 ч. 30 мин., но може да я съкратя, ако започне да набъбва много.
Ще се похваля с резултата ,ще направя и снимки Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт