Машина за хляб - 7 част

  • 34 781
  • 615
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 812
Лебедуна, то и аз не съм му голям специалист... Tired

pina аз не съм и кусвала даже, само на картинка съм го гледала, ама исках да съм полезна... Да не оставяме момичето само в беда...Пък тя каква стана...Нема се обаждам неподготвена друг път. aleks, сори ако нещо съм те объркала Sick

П.П. То ти и в аватара си писала като не знам, да мълча, ама пусто като не мога Joy

# 586
  • Мнения: 2 724
Лебедунче, не се тревожи, все нещо ще се получи Peace.
А ако стане хубав, ще раздавам съвети, по три пъти на ден Laughing.
Аз съм болна и не ме свърта в къщи, но трябва да стоя на топло Sad.
Та като съм запретнала ръкави, след панетонето ще правя царевичен хляб  chef bowuu

# 587
  • Мнения: 163
айде пак да ви поплача... днес пак опитах козунака... този път го омесих в машинката, на програма месене и втасване, но не я изчаках до края, а след второто премесване, извадих, натиснах два-три пъти с ръце, оплетох (с 4 плитки..) и сложих във форма за кекс (продълговата),а после на топло във фурната да втасва... от тогава минаха един час и 20 минути и "нещото" не е помръднало. колко още да го чакам? и въобще има ли шанс? между другото този път си следих брашното- сложих около 480 грама, тестото не беше нито тежко, нито течно, сложих и 1/3 кубче жива мая и другите работи от рецептата....

# 588
  • Мнения: 125
Rosi, все ще е станал вкусен. Моя беше плътен, а не на конци, но сина ми само това  яде от два дни, пак ще му направя ,на мама момчето !! Laughing

# 589
  • Мнения: 2 724
Здравейте отново Grinning.
Моето панетоне не стана точно такова ,каквото исках ,но пък е много вкусно Peace.
Ето го
разрез
Как да стане пухкаво и на конци?

# 590
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Здравейте, аз панетоне правих няколко пъти вече и нямах никакъв проблем, просто му трябва по-малко печене. Не ми е много рядко тестото и далеч не мога да го определя като кексово. Определено основната програма от 3 часа и нещо е дълга за това, защото се препича, но винаги може да се изключи по-рано, ето тук снимки на първото ми панетоне:






За сметка на това веднъж се пробвах с козунак и изобщо не втаса, не знам какво се случи, но беше пълен крах. Скоро ще се пробвам пак, не съм се отказала.

# 591
  • Мнения: 2 724
Марулка ,каква е рецептата на твоето панетоне?
Много добре изглежда  Peace,но пак не е като купешкото.

# 592
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Рецептата е от тук от форума, тази с 260 гр брашно. Ето тази:

Продукти:

4 с.л. прясно мляко

2 яйца

80 г масло

130 г брашно

60 г захар

130 г брашно

1 пакетче суха мая

6 с.л. стафиди

4 с.л. захаросани портокалови корички 

# 593
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Вчера като четях темите в готварския, попаднах на рецепта за пита със сирене. Бях решила да е направя, но днес като е потърсих се оказа че съм забравила къде съм е прочела. Ще ви бъда благодарна ако някой ми помогне.
Спомням си че тестото се месеше в машина, но можеше и на ръка. Разточва се на три, като първия и втория пласт се мажеха с масло и се поръсваха с натрошено сирене. Като се сложи последния се изрязва кръг по средата, а останалите се режеха на триъгълници и се нареждаха около кръга.
Ами това си спомням.

# 594
  • Мнения: 2 724
Вчера като четях темите в готварския, попаднах на рецепта за пита със сирене. Бях решила да е направя, но днес като е потърсих се оказа че съм забравила къде съм е прочела. Ще ви бъда благодарна ако някой ми помогне.
Спомням си че тестото се месеше в машина, но можеше и на ръка. Разточва се на три, като първия и втория пласт се мажеха с масло и се поръсваха с натрошено сирене. Като се сложи последния се изрязва кръг по средата, а останалите се режеха на триъгълници и се нареждаха около кръга.
Ами това си спомням.
А ,това ми звучи като моята питка" Слънчоглед". Ей сега ще ти я копна Peace:
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=242754.0
Марулка, по същата рецепта го направих, без портокалови корички.
Настъргах портокалова и лимонова кора и добавих две лъжици брашно.
Сигурно затова е станал по -различен.
/Но е вкусен и много ароматен./

# 595
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
aleks , точно това е рецептата която търсих PeaceМного ти благодаря  bouquet, надявам се утре да ми остане време да е спретна.

# 596
  • Мнения: 2 724
aleks , точно това е рецептата която търсих PeaceМного ти благодаря  bouquet, надявам се утре да ми остане време да е спретна.
Успех  Hug.
Лесна и много вкусна питка Peace.

# 597
  • Мнения: 163
да докладвам за козунака: все пак малко се понаду-изпълни формичката за кекс, но и моя не е на конци, а е един такъв плътен... обаче, моето мило каза че го харесва и че бил хубав този път.. аз още не съм го опитала, но определено изглежда по-добре от предишните опити. дано пина не се обиди, ама може ли някой да ми препоръча и някоя друга изпитана рецепта за козунак? мисля че с повече различни опити ще разбера по-лесно грешката си... Rolling Eyes

# 598
  • Мнения: 11 747
Ама разбира се, че не се обиждам, rosi09! Hug Форума не е окупиран от мен!  Naughty Laughing

В темата за рецепти за машина за хляб, мисля че имаше още 2-3 рецепти за козунак. Може да пробваш и с търсачката.

# 599
  • Мнения: 163
 Grinning нее, имах предвид че всички хвалят твоята рецепта, и всички са много доволни от нея (както и аз при първия си опит), а и ти ми обърна много внимание и толкова се занимаваше с мен и неуспехите ми, че сега ми е малко съвестно, ама явно наистина не схващам... newsm78 та затова и питах за изпитана рецепта, аз иначе всички от темата съм си ги записала, просто не знам коя да пробвам... че с толкова изхвърлена продукция... вече ще ме бият  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт