Машина за хляб - 7 част

  • 34 779
  • 615
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: X
ама може ли някой да ми препоръча и някоя друга изпитана рецепта за козунак?

Заповядай:
 Дословно от mari_eta:

Козунак на mari_eta
125 мл. пр. мляко
3 яйца
125-150 мл. разтопено масло
500 гр. брашно
150 гр. захар
2 пак. ванилия
настърганата кора на 1 лимон
1 пак суха мая/ползвам на д-р Йоткер/
стафиди и орехи по желание
жълтък за намазване
захар за поръсване
бадеми или орехи за декорация

Процедирам така -
1. Към леко разбитите яйца /със стайна температеура/ прибавям топплото мляко и изсипвам в кошничката на машината.
2. Пресятото брашно + захар + лим. кора + ванилия изсипвам върху яйчената смес.
3. Отгоре в кладенче изсипвам маята.
4. Пускам машината да меси и като оформи тесто наливам по малко маслото, докато го поеме. /ако изсипваш по много малко почти не пръска/
5. Стафидите и орехите добавям при звуковия сигнал, предварително оваляни в малко брашно, за да не паднат на дъното.
6. Преди цикъл "печене" намазвам с жълтък, поръсвам със захар и украсявам с орехови ядки.
 
Моя забележка: Отива малко повече брашно, така че трябва да си следиш тестото и да добавяш докато стане на топка.

# 601
  • Мнения: 163
благодаря много! а каква програма използваш (и на каква машинка)? като изядем днешния козунак ще направя този, мерси!

# 602
  • Мнения: X
rosi09, аз ползвам шеста програма на FIF-ката ми. Не го пека в машината. Имам един опит, но не успя да се опече добре в машината и от тогава само го меся  в машинката, а го пека във фурната.

# 603
  • Мнения: 163
ами моята машинка е alaska, така че можеш ли и да ми кажеш колко време ти е програмата, колко пъти премесва, да не е само "месене и втасване"?

# 604
  • Мнения: X
Точно "месене с втасване" е програмата. А второто втасване и печенето ги правя във фурната.

# 605
  • Мнения: 20
Рецептата е от тук от форума, тази с 260 гр брашно. Ето тази:

Продукти:

4 с.л. прясно мляко

2 яйца

80 г масло

130 г брашно

60 г захар

130 г брашно

1 пакетче суха мая

6 с.л. стафиди

4 с.л. захаросани портокалови корички 
Искам да попитам в тази рецепта ,колко е колич. на брашното,защото виждам два пъти написапо 130г.Това 130г.ми се струва малко,ако наистина е само толкова.

# 606
  • Мнения: 6 029
260 общо.

# 607
  • Мнения: 20
Ааа,така може.Благодаря много!

# 608
  • Мнения: 125
Здравейте момичета!
Вчера нагласих машинката да ми опече хляб точно като се върна от работа. Тя го опече, но не се наду хубаво както онзи ден и му беше спаднала горната коричка. Някакви идеи защо се получи така ? Гледах да не попада при маята нищо друго. Или може би е била малко? По рецептата от книжката точно слагах  newsm78

# 609
  • Мнения: 417
Момичета, искам да ви попитам някой правил ли е Брьош - по рецепта на Raya от линка само с рецепти, че днес за вечеря мисля да го пусна? Предварително благодаря  Simple Smile

# 610
  • София
  • Мнения: 3 817
Здравейте момичета!
Вчера нагласих машинката да ми опече хляб точно като се върна от работа. Тя го опече, но не се наду хубаво както онзи ден и му беше спаднала горната коричка. Някакви идеи защо се получи така ? Гледах да не попада при маята нищо друго. Или може би е била малко? По рецептата от книжката точно слагах  newsm78
За рецепти с отложен старт се ползва само суха мая. Най- вероятно, ако си сложила прясна мая, да е превтасало тестото и за това така да е спаднала коричката. Peace

# 611
  • Мнения: 125
Не , суха беше, но 1ч.л ( което ми се стори малко ) за 700гр хляб.

# 612
  • София
  • Мнения: 3 933
Момичета, искам да ви попитам някой правил ли е Брьош - по рецепта на Raya от линка само с рецепти, че днес за вечеря мисля да го пусна? Предварително благодаря  Simple Smile

Аз съм правила. Странно е малко - като огромна сладка е. Тестото е като маслено.

Препоръчвам тази рецепта от книжката на мулинекс:

Елзаска кифла “Кугелфох”
4 с.л. мляко
2 яйца
100 гр. Масло
250 гр. Брашно
2,5 с.л. захар
1 щипка сол
1 пак. Суха мая
100 гр. Стафиди

програма 1 (3 часа)
степен на препичане 2
тегло : 750 гр.

# 613
  • Мнения: 100
Да и аз  нямам търпение да пиша, правя в момента козунака на Пина, явно по-успешно от първият път. В момента втасва прилежно във фурната, тестото се получи добро, еластично и много гладичко, само ме притеснява, че е малко твърдо, но най-накрая ще разбера. Ако не забравя да снимам, ще го покажа. Стискайте палци да успея! Praynig

joop! в инстукците на моята машинка пише че ако престои повече време хляба в самата машинка, може да овлажнее и да поспадне Peace, а сс сигурнос 1 ч.л. мая ти е много малко за 700 гр. хляб, аз слагам 1/6 жива мая или 2,5 ч.л. суха. дано това ти помогне.

Последна редакция: вт, 05 фев 2008, 15:05 от desita6

# 614
  • Мнения: 812
 newsm44  Ха...Днес бях в свеки да правим кифлички и мъфини и да и показвам разни трикчета с хлебопечката. Тя само хляб пече в нея и не смее да пипне друга програма. И от дума на  дума заразпитвах аз за нейния страхотен козунак и в точност за рецептата...И свеки извади тетрадчицата и аз си го преписах... newsm48 Дозата е доста големичка - за два килограма и половина  брашно и 12 яйчица...Ей сега се върнах от там, слагам си едно кафенце и вземам химикалчето да адаптирам дозичката за машинката. Мааалеее от кога чакам да набарам аз тази рецепта... newsm47 Днес вече е късно, а утре съм на работа, но в четвъртък козунакът е мой! smile3508

Общи условия

Активация на акаунт