Иzраел 2

  • 30 865
  • 297
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 952
svear ,  ти от коя  точно арабска държава си?
pina, мисля , че нещо с Турция  беше ти свързана....забравих , кажи моля те...
Марси, ти си в Тунис , нали ....
Че аз доста публична личност станах за сметка на събеседниците си  Wink

   Моля да  кажете кой е воения  ви министър ако има такъв, стана ми любопитно.....ако знаете  Peace

# 16
  • Мнения: 558
  Уганда.Там се  предлага от  Обединените нации....
обединените нации се създават чак през 1945г...

сега се поразрових и според това което намерих, Теодор Херцл, австрийски журналист, и основател на "политическия"ционизъм( на един конгрес в Базел,Швейцария)  през 1903г след погром над евреи в Русия пръв е дал идеята за създаване на еврейска държава в Уганда...обаче другите съмишленици категорично отказали Peace

какви бяха границите на Израил през 48год и какви през 67год От вчерашните дебати с чичо Буш се казвало че Израил се съграсила да се върне към границите от 1967год ....
през '67 е 6 дневната война, в която Израел окупира ивицата Газа и западна Йордания (така ли се казва на бг)...все арабска територия...но нали те бяха освободили ивицата Газа още през 2005?!?!??!

Последна редакция: ср, 02 яну 2008, 17:35 от pepelja6ka

# 17
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265

...
какви бяха границите на Израил през 48год и какви през 67год От вчерашните дебати с чичо Буш се казвало че Израил се съграсила да се върне към границите от 1967год ....
през '67 е 6 дневната война, в която Израел окупира ивицата Газа и западна Йордания (така ли се казва на бг)...все арабска територия...но нали те бяха освободили ивицата Газа още през 2005?!?!??!

През 67г. са окупирани и Голанските възвишения, част от Сирия.

# 18
  • Мнения: 2 952
   Ерцел -  подига въпроса от рано- да , за еврейска нация, патриот, ционист, евреин.По- нататък вече  говорим за Бен Гурион.
   Ивицата Газа  е   самостоятелна, има си свой парламент и лидери.Когато зачестят  нападенията  срещу  израелски мирни жители , живеещи  близо до Газа, армията на Израел навлиза натам в отговор, издирва терористите по тунели , дупки , мазета  по къщите и това се дава по телевизията като "израелските настъпници" , навлизащи в Газа пак.Ми стрелят с ракети бе , по хората на къщите  в  Израелска територия  близо до границата с тях разбира се само.Последно  намериха тунели от Газа към Израел(ископани на ръка , примитивно дори) , по които  от Газа се внасят  военни припаси  насам , бомби, взривни устройства и мн. други.Това става постоянно.Армията на Израел  неможе да си позволи да   спре да  действа.Тя е  длъжна да  защитава  държавата и  жителите й.Всяко мирно споразумение е било нарушавано  не от страна на Израел.Всичко това е , защото  никога няма да има съгласие за съществуването на  държавата Израел от  другата страна.Така е , така ще продължи.Израел може само да се защитава и то  със силна ръка ако иска да съществува.Жалко за мирните жители и от  двете страни.Те няма да се съгласят с държавата Израел, а тя нама да спре да съществува , ето конфликта - неизбежен , постоянен.Всяко примирие поискано от  другата страна й   дава само време  за почивка , за да си поемат въздух понеже е трудно да се устои на армията  и да  започнат отново.Но Израел неможе да откаже поискано примирие поради интернационалното мнение , натиска и политиката.Няма как.

# 19
  • Мнения: 2 952
   Какъв интерес от мамите от арабския  форум! То щях да си почина малко , ама няма как - неможе да не се изяснят нещата.Нека.
Къде са израелките?Как да оставя темата , кой ще отговаря , мацки ,големи сте скици!

 Wink

# 20
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Петя, я ти ме светни, че много ми е снежно днес и немога да зацепя какво е министър на войната, да не би да имате предвид министър на отбраната. Просто пет минути даже не можах да се сетя думата за министър, пък камо ли дали има на войната, въобще. Кажи и на мъжа ти да се включи, че много жени тук ще оплетем конците и мир ще подпишем световен  Mr. Green и как ще си играят после момчетата.  Joy

# 21
  • Мнения: 2 952
И само информативно да отбележа за някои почитатели които не знаят че Израил е единствената държава  в която има министър на войната  Thinking


Де да знам , я  виж , не съм го избаскала аз това понятие....мисля , че става въпрос  за военен министър , министър на отбраната.....
Ние  сме си умнички , няма какво и мъжете да  вкарваме в дебата  Peace

# 22
  • Мнения: 1 526
שר הביטחון
Сар абитахон- се казва на иврит. Министър на отбраната.

# 23
  • Мнения: 558
значи UN разделят областта палестина на 2: за евреи и за араби...и аз си мислех,че ивицата Газа и областта западна Йордания са оставени за арабите...обаче разбирам,че те всъщност са били в първоначалната територия на Израел, които после Египет/ Йордания окупират, а Израел след 6 дневната война през '67 си възвръща....та ми е интересно,кои земи са били предвидени за арабите през '47, при създаване на Израел...ако някой знае,защото аз не успях да намеря тая инфо...

# 24
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062

Де да знам , я  виж , не съм го избаскала аз това понятие....мисля , че става въпрос  за военен министър , министър на отбраната.....
Ние  сме си умнички , няма какво и мъжете да  вкарваме в дебата  Peace

Имах предвид, че ти може да се сетиш за нещо за което аз в момента не мога да зацепя. А за мъжа ти, щото може би е по-запознат точно с тая терминология. Мисля, върти ми се нещо в главата, че по време на война има такъв министър на войната, но длъжността се изпълнява от Министър председателя ( това го пиша с риск после моят мъж да ме спука от бъзици ако съм написала някоя върховна глупост).

# 25
  • България
  • Мнения: 1 090
Ха,честито на новата тема,ама нали се разбрахме да оставим политиката на мира,ей. ooooh!
Аз да ви кажа какво сме учили:Мирът НЕ е естественото състояние, а войната,в историята на света периодите с мир са по -малко,колкото и невероятно да ви зву4и.
Въоръжаването и военната готовност са предпоставка за мира,колкото и пак невероятно да ви звучи.Факти от историята и книги,които съм 4ела,не го казвам аз,а експертите.
Никоя държава,която е застра6ена,особено нейното съ6тествуване,не може да си позволи лукса да не поддържа военна готовност. Peace
Естествено всички държави имат министри на отбраната,как иначе,мислите,че другите държави само ни мислят доброто ли,няма такъв филм Wink
В света има ограничени ресурси и всеки се бори за място под слънцето,факт. Peace

# 26
  • Мнения: 2 952
  Ами много се  е   спорило и още се спори по тия конфликти в близкия изток.И теми такива е имало във форума , и лични обиди и заплахи чак е имало ....вихрене на страсти ....Затова се страхувах да  започна на тая тема, защото е фина материя, защото тук е форум с правила и защото няма смисъл накрая.Виждам , че пак темата отива към политиката за съжаление и към войните, та и аз вътре в тоя кюп, ама пусто като знае как да мълчи, само главоболие накрая.Отворихме кутията на Пандора, ето това не исках в първата тема.Това ме спираше , а не наивността , не любовта към басните и идеализацията.Пусто любопитство, сега ще се изпокараме пак сигурно, което от  сърце не желая.А и темата не искаме да заключат, нали.А може би ще е добре по някое време , знам ли вече.Израел винаги е разглеждан от  света  като окупатор.Никога не се дават  кадри на жертви от атентати тук в Израел , а винаги се дават кадрите на ОТГОВОР на атентатите, жертвите на отговора на Израел - плачещи забулени майки , влизат им в къщите , милите , горките ....ами търсят терористи бе , как няма да влязат, стига с тия прегради от сълзи , дайте мъжете на война , не жените и децата препасани с бомби.Такава е световната политика и отношение.Хайде дано тези , които подтикнаха темата в тая насока от израелките най-вече ...да  си вземат позицията.

# 27
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
значи UN разделят областта палестина на 2: за евреи и за араби...и аз си мислех,че ивицата Газа и областта западна Йордания са оставени за арабите...обаче разбирам,че те всъщност са били в първоначалната територия на Израел, които после Египет/ Йордания окупират, а Израел след 6 дневната война през '67 си възвръща....та ми е интересно,кои земи са били предвидени за арабите през '47, при създаване на Израел...ако някой знае,защото аз не успях да намеря тая инфо...

През май 1947 година се създава специална комисия на ООН, която разглежда два варианта - единият се състои в предложението за създаване на две независими държави - палестинска и еврейска, като град Йерусалим е поставен под международно управление. Вторият предлага създаването на федерална държава с две отделни административни структури. Арабското население и ръководството на палестинската общност отхвърлят становището на световната организация. Евреите обаче го приемат.

След първата арабо-израелска война през 1948 година фактически се установява само една държава - Израел.

Палестинската автономия се създава чак през 1994 година.

И на мен ми е интересно да разбера какви са били териториите на 2-те държави, които са били предвидени от ООН.


# 28
  • България
  • Мнения: 1 090
Девойки ,ха полекичка с военните теми Naughty,да не се изпокараме,да ни загорят манджите и мъжете да ни изгонят с тоз форум. Wink  Grinning Joy
Викам да се поспрем малко..,големите политици не могат да я избистрят ,какво остава за нас. Peace
Но история,да ,тя е интересна ,както и достоверни факти. ..

# 29
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Петя, не е задължително да се изпокараме. Поне аз не прочетох нищо враждебно досега. Политиката е част от живота, особено на страните в този регион.


  ...Никога не се дават  кадри на жертви от атентати тук в Израел , а винаги се дават кадрите на ОТГОВОР на атентатите, жертвите на отговора на Израел - плачещи забулени майки , влизат им в къщите , милите , горките ....ами търсят терористи бе , как няма да влязат, стига с тия прегради от сълзи , дайте мъжете на война , не жените и децата препасани с бомби.Такава е световната политика и отношение.Хайде дано тези , които подтикнаха темата в тая насока от израелките най-вече ...да  си вземат позицията.

Не е така. При всеки атентат в Израел непрекъснато предават кадри, особено международните новинарски канали.



Общи условия

Активация на акаунт