/ЯНУАРИ/ Виелици бушуват, снегове въртят се, мами се вълнуват, бебчета роят се

  • 12 621
  • 315
  •   1
Отговори
# 270
  • На едно ветровито място...
  • Мнения: 153
Здравейте и от мене!!!
Честито на всички ИМЕННИЦИ !!Да са живи и здрави и да си чуват имената !!!
Искам и аз да честитя на всички мами с бебчета  bouquet  bouquet!!!
Завиждам им благородно ....на мен също доста време още ми остава...
Предния път в началото на осмия месец получих контракции и ми биха три дена папаверин, след което бебчо толкова се уплаши че го преносих даже...Чудя се сега дали пак няма така да стане след всички хапчета които пия от седмия месец #Crazy  ООООххх това чаканеее!!!
И аз имам страшна болка в срамната кост - особено сутрин докато се пораздвижа, направо съм като превита на две стара баба..А за киселините- правя си ябълков сок- на мен ми помага.
Ето- и аз ви се оплаках..Ама доста е оредяло при нас май.

# 271
  • Мнения: 1 325
Хана и аз съм така ,хем искам да видя бебека но после сигурно коремчето и движенията ще ми липсват Simple Smile Отностно пола четох, че когато е момче по трудно ставали грешки повече е когато бебето е момиче Simple Smile В смисъл , че ако ти кажат момче вероятноста после да е момиче а другата по голяма от момиче после да се окаже че е момче!

# 272
  • На едно ветровито място...
  • Мнения: 153
При нас със сигурност ще е момче пак- все път като го гледаме на ехографа му се виждат всичките атрибути и просто няма място за поне мъничка надежда на татито за щерка Laughing А той милия толкова искаше момиченце... И първия път и сега все за момичета ги прави ама..на!!
/ аз нямам претенции -само да ми е живо и здраво  Praynig - все ми е едно , нали ми е рожбичка/

# 273
  • Мнения: 57
Здравейте,мами!Честито на родилите майчета,да са живи и здрави и бързо да се възстановяват,да са им живи и здрави рожбите!  bouquetАз имах болезнени контракции тази нощ,в началото бяха по-чести и по-силни,но после намаляха.Започнаха 1-2 часа след като изпадна онази слуз,която аз кръстих ТАПА.Помислих си,че нещата са тръгнали към раждане-ама не..Днес продължават да изпадат кафеникави слузести секретчета,но контракции-йок. LaughingИначе едно слънчице е грейнало във Враца-чудо!Изкушавам се да се разходя малко,но тоя лед не е за патета като мене Wink

# 274
  • Мнения: 89
Здравейте, аз само да се похваля, че имаме напредк с кърменето, слезе ми много кърма и бебчо вече се усеща какво се иска от него. Само дето кърмя легнала, защото не намерих удобна друга поза.  Cry(къси ръце и огрооомни цици Embarassed)
И да ви почерпя, че ми е именник  Wink

# 275
Здравейте, мамчета !!!  wavey Ихаааа колко много бебчета са се народили  newsm44 newsm44 newsm44
Да са живи и здрави и да радват мамитата и татковците си!  Two Hearts

Покрай малкия нямам никакво време да чета какво си пишете, едвам смогвам да свърша някоя работа и той се събижда и иска да яде. Голям купон е с него де.  newsm68 Two Hearts Малко зор виждаме с яденето. Много малко кърм имам  smile3518  но се надявам да се оправя.  Praynig

мама танче - не се притеснявай. Моята " тапа " падаше цяла седмица, като почна от събота та чак в четвъртък родих. А за контракцийте - в началото бяха много и силни  newsm45 и после зеха да намаляват  newsm78 та чак система ми слагаха. Така че споко - чакане и търпение му е майката  newsm10. Желая ти леко и бързо раждане

Ооооо щях да забравя  smile3555

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ !!!  bouquet  bouquet  bouquet ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО ЩАСТЛИВИ!!!

Лек и спокоен ден на всички !!!    love001 #Silly

# 276
  • Мнения: 54
Честито на мамите и на Ваня да и се чува името надалеко:)

Аз съм от все още нераждащите, кога беше 2-ри, но тази седмица ще е, няма мърдане:)

# 277
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Лулаби, поздравления за именика! И за кърменето!
Ави-ава, за стимулиране на кърмата пробвай с овесени ядки, на мен ми помагаха. И по-често бебо на гърдата Grinning

# 278
Лулаби, поздравления за именика! И за кърменето!
Ави-ава, за стимулиране на кърмата пробвай с овесени ядки, на мен ми помагаха. И по-често бебо на гърдата Grinning

Мики мерси ! newsm03 аз четох за тези овесени ядки и какво ли не и опитвам всякакви неща. надявам се скоро да тръгне, че малкия е малко мързеливи и не суче много лакомо. Абе няма да се предавам  smile3521 Благодаря!  bouquet

# 279
  • Мнения: 851
Честит имен ден на Vania84 i ani4kata86   bouquet Да сте здрави, много щастливи и леко раждане на сладките бебчета

Честит имен ден и на наследничето на Lullaby Да е здравичък, да папка все така хубаво и да радва мама и тати

Честита рожбичка и на iva_top  Hug


При мен днес баща ми има рожден ден, а свекървата и свекъра са Иванка и Иван и са именяци  Joy А сме решили малкия живот и здраве да го кръстим Иван и... ще стане весело на този ден  Joy hahaha Joy hahaha Joy

Моето положение се влоши... Днес бях на лекар и съм с бронхит  Sad Предписаха ми антибиотик, защото много лесно можело да стане пневмония и ми е много тъжно - цяла бременност удържах без никакви лекарства, ама на финалната права... Нищо. Важното е да се оправя, че в момента съм страшно отпаднала и не си чувствам мускулите и ставите. Все пак трябва да сме силни като дойде момента  Wink

Хубав ден на всички и да се пазите момичета, че този грип е ужасен... Аз не съм контактувала с хора и пак се разболях...

# 280
  • Мнения: 5 391
lullaby, честит имен ден на малкото човече!  bouquetИ успех с кърменето!

Аз моите и двамата ги хоризонтирах, ще полегна малко с тях, че все ми се спи Tired
И така ме е яд, толкова съм кекава, че няма на къде, вчера излезнах от колата и влезнах и сега адски ме боли гърло, глава, абе...
Страх ме е да не се усложнят нещата, че нищо не мога да пия Sad

Алекс, даваха репортаж от Варна по повод ДГ.И един мъж, който е чакал в колата си, да не беше твоя? Grinning

# 281
  • Мнения: 60
Честити нови бебчета и бързо възстановяване на мамите!  bouquet
Честит имен ден на Ваня и всички други празнуващи днес!  bouquet
Sallys,аз раждах в МД и разбирам защо се притесняваш но не бива,и аз родих там заради доктора и определено не съжелявам,а условията в Родилно отделение са много по-добри отколкото на другите етажи,стаите са за 2 жени бебчетата са при тях непрекъснато,баня и тоалетна към стаята ВИП стаята е с ТВ. и хладилник ,а и климатик има но то е толкова топло че нужда от него няма!персонала е доста отзивчив и ще ти помогнат с всичко ако имаш нужда а ти не си ли с избор на екип,ако си професора ти трябва задължително да дойде!ако искаш мога да ти дам тел.на моя док за всеки случай

# 282
честито на вси4ки именници и на новите мами бъдете живи здрави и засмени.Аз о4аквам с нетърпение деня в които ще се роди моето бебе4е ,още нямам никакви фалшиви болки и контракции през деня ,но нощем имам болки при обръщане и сутрин ставането от леглото ми е трудно.Желая леко раждане на вси4ки оставащи януарски майки.  

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 14:04 от neli23

# 283
  • Мнения: 332
Привет майчета  Hug
Честитооо на новите майчета, да са ви живи и здрави бебоците, да папкат много и да са кротички  Crazy

Аз също родих в майчин дом и бях много доволна и от следродилно, Бях на 7ет, не е лукс, храната е лоша и бебчетата ги водят само за хранене, във ВИПа са постоянно при майката. Но персонала е много отзивчив, както казва Мимоза, няма от какво да се притесняваш, Салис  Peace Стискам ти палци и ти пожелавам успешно раждане  Hug

Малък разказ на ежедневието на една мама:
-кърмене през 2-3 часа, смяна на памперса след ядене (горе долу през 1 ядене) - като ми подуши гърдата и веднага почва да ака  Mr. Green спрях да се цедя след кърменето, бебо изяжда достатъчно и нямам нужда
-аканите дупета мием на чешмата, иначе го карам на мокри кърпичка - ползвам памперси Либеро, кърпички Нивеа и кремчета на Мустела
-след хранене изплаквам устичката с чайче на Хип против колики или преварена водичка. За по тежките колики давам капки Еспумизан и засега помагат  Praynig но общо взето леко караме коликите
-изварявам шишетата и залъгалката 2 пъти седмично, иначе попарвам с преварена вода от ел. каната.
-залъгалка изключително рядко давам
-къпем го към 20.30 преди хранене в обикновена ваничка + шезлонг, мажем със преварен зехтин
-засега гладя дрешките, да видим до кога ще изкарам  Whistling пера му дрешките с Тео бебе горе долу веднъж седмично-за толкова време събирам цяла пералня, на 40 градуса
-след всяко хранене го въртя - ту на едната страна , ту на другата - за да му се дооформи черепа. Слагам го настрани, не по гръб. Ако повърне, да не се задуши.

Ми това е засега   bouquet дано съм била полезна

# 284
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Ох  Crazy
Дано не прозвучи малко тъпо, но ...
нека родилите вече мамчета с няколко изречения опишат как преминавя един ден и една нощ с бебоците им  Embarassed
В смисъл - нещо по-подробно .. по часове ли се храните, как вървят памперсите, къпане ..
Изведнъж се почувствах супер неподготвена  Embarassed Embarassed Embarassed  Simple Smile
Кога се сменя памперс? Преди хранене или след  Embarassed Е, сигурно преди хранене, ама .. да попитам аз Simple Smile

За мамите които кърмят на поискване - записват ли си кога кърмят по час?
И колко памперса трябва да има мръсни за да сме спокойни, че бебето яде достатъчно  newsm78

И въобще - споделяйте емоциите си  Hug нищо че нас сега ни тресе треска за предстоящото раждане, мисля че след него идва важния момент  Simple Smile

П.С.  lusesita   bouquet  bouquet
Писали сме по едно и също време  Hug
Благодаря ти!

Общи условия

Активация на акаунт