/ЯНУАРИ/ Виелици бушуват, снегове въртят се, мами се вълнуват, бебчета роят се

  • 12 622
  • 315
  •   1
Отговори
# 285
Честито на всички именници.а на новородилите мами много послушни бебчета живи и здрави и много да ги радват.Филипа мерси за инфото.и аз вече чакам с нетарпение да се роди бебчо а още нямям болки и някакви контракции леко раждане на всички мами!

# 286
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
ханна не се шашкай - нещата се заформят от самосебе си. Ето малко "стар" опит от мене. Аз сменях памперса преди хранене, за да не повръща бебето след това. Точни часове за хранене не съм спазвала - само ориентировъчно на 2.5-3 часа, но ако бебето спи не съм го будила. Това не важи за много поспаливи бебета - те се будят. Но моят "големия" син не беше от тях и като огладнееше се чуваше на далеч. Отначало / първия месец / бебетата акат по 5-6, а може и повече пъти на ден, а след това разреждат. Изцяло кърмените бебета може да вършат тая работа и през няколко дни. Иначе начишкани памперси през първите месеци съм сменяла преди всяко хранене, а после разредих според това дали има нужда или не. Постепенно тези неща се усещат и изобщо не се замисляш за тях. И аз го слагах легнал на една страна, като сменях позицията при следващото спане. Моят син се будеше доста дълго време и през нощта за хранене, но не съм се опитвала да го отказвам. Той сам се отказа, когато нямаше нужда и от него. Ако искаш питай нещо, което съм пропуснала.

# 287
  • Мнения: 374
Честито на всички мами, сдобили се с бебоци:)Да са им живи и здрави и много послушни!
Честито и на всички именници. Да носят със здраве името си:)!
Аз вече не мога да спя по цели нощи. Въртя се, чак не ми се иска да се стъмва SadНервно ми е, хем искам да идва момента, хем малко ме е страх от неизвестното, пък и все едни съмнения - ще се справя ли,няма ли, а и коремчето ще ми липсва.......Бе въобще, аз трудно се понасям, не знам мъжа ми как ме изтрайва.
Днес излязох за пръв път от няколко дни да се поразходя. Брат ми има имен ден,та излязох да му купя подарък и като ме задърпа корема, почна да ми тежи, имах чувството, че бебка слиза стремоглаво надолу. Изприщих се от страх ShockedАма сега се прибрах и всичко отмина. Бебето не спира да рита и да шава и то солидни ритници раздава   LaughingСигурно вече е доста тясно.

# 288
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Благодаря Incandescent  Hug
Знам, че е излишно това шашкане, но нали си избрах никой да не ми помага при гледането на бебо (давам вид, че всичко ми е ясно  Crazy ) и сега в един миг се стресирах, че нищо незнам  Rolling Eyes  Laughing
Може би тази емоция е нормална за мамчетата, които ще раждат за пръв път.
Пък и всяко бебе си е уникално. Какво ще ни се падне на нас - незнам  Laughing
Дано да е кротушко като баща си, а не инатче като майка си  Laughing  Wink

# 289
  • Мнения: X
здравейте!аз не бях особено активна заради проблемната ми бременност,но да се похваля,че на 1 родих 2850кг/49см имах планирано секцио,но тя изпревари,изкарах зле операцията,но вече мина..даже сме първото бебе на тина киркова!успех на всички!
да ме извините ако съм писала това 2 пъти ама нещо стана, Thinkingкакто и да е!

# 290
  • Мнения: 51
Здравейте и от мен!
Аз днес съм спала като дъска, сутринта станах към 9, почетох малко книжка ипак съм отнесла и полсе чак в....1 часа се събудих ooooh!
Сега  " закусих " и ще изляза за 1 час, решила съм да си купя нещо маска за лице, за коса, нещо за жалкия период след раждането да се пооправя малко.
Аз седя и си мисля постоянно дали утре да не се предложа да ме прибират вече и да ме пускат на системи и да става, каквото ще става.
Те като ме подплашиха с това разкритие още от 27 и сега се чувствам виновна, че вече не съм родила, затова може би така се изневрих...
Явно бебето може да си изкара и по-близо до термин, не знам.
Все ме е страх, че нищо не усещам, не ме боли и т.н, въпреки че то става за няколко часа явно ,ама все си мисля глупости.
И не знам, ще се фризирам довечера, ще си оскубя краката и ще чакам, утре ако ме вземат, вземат, ако не ще продължа да си кретам.
Ама и това бебе 4200, а пък и докторката да ме успокои ми каза, че сега въобще измерването не било точно, та можело и повече да е.
И майка ми е родила сестра ми 4200 пък нищо и няма.
Оффф, ще полудея, то се вижда, ами горкото детенце с такава майка-идиотка.
Излизам, че вече много се влоших, дано не се хакна сега в някоя преспа, че тогава ще видим какво ще правим.
Много ми липсва Тедсан, тя някак раведряваше много, и дори и най-гадните моменти от бременсотта изглеждаха смешни, но сега явно е отговорна мама, дано скоро се включи.

# 291
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
divan4e честито бебче!

ханна и аз искам бебчо да е спокоен като таткому, че аз съм по-бясна  Grinning Ама знае ли се.

# 292
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Ewito стига с тия мрачни мисли и с нетърпение  Stop Не препирай бебето, остави го само да си излезе. Аз съм за планово секцио и още не ми е определена дата, защото моят док иска да е максимално близо до термин и ако няма индикации за раждане ще си чакаме. Утре съм на преглед, вкл. и вагинален ще ми прави, за да видим дали ще определяме дата или не.

# 293
  • Мнения: 374
Еви,колкото по-близо е до термин, толкова по-добре. Не бъди толкова нетърпелива - много мина, малко остана! Laughing

# 294
  • Варна
  • Мнения: 3 277
Zimna prikazka си има момиченце Беата, родено на 04 януари със секцио. Мерките са 2950, 49 см.


Май е време за нова тема, но аз няма да успея да я направя за този път. Нека Микки пак, или някой друг ако иска да я пусне...

Луси, чудесно си го написала  Grinning Аз още нищо не мога да кажа, пък и по-голям проблем ни е Мони  Sad

# 295
  • Мнения: 332
Честито на Зимна приказка, и е жива и здрава и много да ги радва  Hug

И аз таман щях да питам какво става с новата темичка, някой, който има опит да действа  Peace  bouquet

# 296
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ей сега я пускам темата, но ще е в Родени 2008! Голям мерак ми е да го сефтосаме този подфорум, току виж февруарките ни изпреварят Mr. Green Местим се вкупом-и неродилите Heart Eyes
Кво да се прави-и порасналите бебета имат нужда от грижи, до преди малко четох приказки на Мартина Crazy и затова не съм пуснала темата още

# 297
  • Мнения: 110
Честити нови бебчета на всички мами!!!Да са много здрави,послушни и много да папкат!!!

# 298
  • Мнения: 367
Аз пък мисля,че е най-добре да се преместим,когато всички родим Naughty

# 299
  • Мнения: 54
Аз пък мисля,че е най-добре да се преместим,когато всички родим Naughty

и аз така Peace

Общи условия

Активация на акаунт