Модерна детска градина - има ли тя почва във Варна или не?

  • 18 907
  • 427
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 2 839
Копирам част от мнението си в една друга тема, понеже виждам че част от преговорите са по въпроса с храненето.

Днес в градината ми дадоха да подпиша декларация, че искам/не искам децата ми да пият флуорирано мляко. Позаговорихме се с госпожата за това и тя каза, че повечето родители ИСКАТ децата им да пият мляко с флуор.
Та се замислих ... повечето хора нямат нужната информация по въпроса, явно. Дори вярват в ползата от флуора. Кучетата си лаят, керванът си върви, господата ще продължат масово да прилагат "оздравителната" си програма върху повечето деца.
Тези декларации дали са в резултат на срещата ви? Малко ме съмнява толкова бързо да ги разпространят. И каква полза ние тука да си дуднем против това мляко, след като масово хората са в заблуда и си иска флуора  Tired

# 376
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Копирам част от мнението си в една друга тема, понеже виждам че част от преговорите са по въпроса с храненето.

Днес в градината ми дадоха да подпиша декларация, че искам/не искам децата ми да пият флуорирано мляко. Позаговорихме се с госпожата за това и тя каза, че повечето родители ИСКАТ децата им да пият мляко с флуор.
Та се замислих ... повечето хора нямат нужната информация по въпроса, явно. Дори вярват в ползата от флуора. Кучетата си лаят, керванът си върви, господата ще продължат масово да прилагат "оздравителната" си програма върху повечето деца.
Тези декларации дали са в резултат на срещата ви? Малко ме съмнява толкова бързо да ги разпространят. И каква полза ние тука да си дуднем против това мляко, след като масово хората са в заблуда и си иска флуора  Tired

Мисля че е резултат от нашата среща. Зашото една от точките беше да се даде на родителите да подпишат декларазия за информирано съгласие. Но виж ако всички деца искат флуор а аз кажа че за моето не искам , тогава не знам какво става..

# 377
  • Мнения: 2 839
Попитах и аз какво се случва, ако не искам флуорирано мляко за децата си и значи ли това, че изобщо няма да им дават мляко. Учителките естествено не знаят. Честно казано вижда ми се много идиотско решение да се дава различно мляко на различните деца, естествено, че няма да се спазва. Еми който иска да дава флуор, нека си го дава под друга форма пък  Crossing Arms
Декларацията върви още от миналата седмица явно, защото днес само за 3 деца от групата нямаше подписана такава. Което ми се стори странно, предвид, че срещата беше в четвъртък. Както и да е, не е важно това.

# 378
  • Мнения: 578
За да имат някаква юридическа стойност въпросните декларации,  би трябвало да информират родителите, че ФЛУОРНИТЕ препарати са с ниска терапевтична ширина, което означава, че лесно се предозират.
Родителя подписвайки въпросната декрарация, трябва някъде черно на бяло да е предупреден, че детето му приема предостатъчно флуор в детската градина и даването на таблетки, минерална вода и флуорсъдържащи медикаменти крие сериозен риск от флуороза.


Това се нарича информирано съгласие ....

# 379
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
.

Последна редакция: вт, 22 яну 2008, 13:09 от Mimito

# 380
  • Мнения: 2 839
А, не! Това вече ще е прекалено, ако откажат да дават мляко на децата, декларирали, че не искат флуорирано мляко.
Пък и ЕГН! Нашата беше без лични данни.

# 381
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
.

Последна редакция: вт, 22 яну 2008, 13:09 от Mimito

# 382
  • Мнения: 3 927
Преди малко свърши интервю по BTV с проф. Мермерски и Борислва Сандов на тема храна и хранене. Професорът има нова издадена книга - следобед хуквам да си я купя.....
Във Варна през 2006 г. от екологично сдружение за земята се е провело изследване за съдържанието на ГМО във храните. От 10 вида вафли, които се предлагат на пазара в половината от тях имало ГМО продукти, които не са били изписани на опаковката. Същите тези вафли ги ядат децата в градините Close

Интервюто засегна много болни теми на днешното съвремие:
- консумирането на храни с изминал срок на годност и неправилно съхранение - 20-годишното месо, внесено от западноевропейски държави и преработено на колбаси; фъстъците от Судан и Гвинея, в които са намерени алфатоксини.....
- кои храни предизвикват рак.....
- според СЗО 70% от хората, които умират преждевременно е заради неправилно хранене....
- дават се милиарди лева от една страна за химични добавки в храните, а от друга за лекарства, като около 15-20 % от лекарствата на пазара са фалшиви.....
- 2008 г е година на картофа - той е всячески полезен, приготвен печен или варен, но не и пържен като чипс!
- фасулът е този хранителен продукт, който понижава холестерола.....
- професора предложи на водещата да направят едно предаване от коя да е училищна лафка и той лично ще докаже, че 95% от храните, които ядат децата ни са изключително вредни.

Умишлено пиша това тук, макар че е за друга тема.......
Как да научат хората, че флоура, маргарина, шпековия салам, газираното и много други не са полезни, а вредни, като първо никой не чете; второ пазара е залят с евтини за производство и потребление нездравословни стоки.......
В учебните програми на децата трябва да се въведат теми за здравословното хранене (не знам дали няма такива?!)


*****************

Входящият номер на отвореното писмо е

РД-8-9100/28/17.01.08


**************

Последна редакция: вт, 22 яну 2008, 12:06 от Taneto

# 383
  • Мнения: 8 769
Намесвам се само в качеството си на модератор.
яслата, не може да хвърлиш обвинение просто така, анонимно, без да дадеш нито своето име, нито това на учреждението, от което си недоволна.
Да, аз ти изтрих поста и следващият подобен също ще бъде изтрит.,
Има начини и институции, където да сигнализираш! Със сигурност анонимен пост в интернет форум няма да ти донесе дивиденти!

# 384
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
.

Последна редакция: вт, 22 яну 2008, 13:08 от Mimito

# 385
  • Мнения: 3 997
Аз невиждам нещо нередно да е написала Naughty
А има пречини поради който да пише анонимно. Все пак тези хора детето и гледат ooooh!

# 386
  • Мнения: 1 935
Аз невиждам нещо нередно да е написала Naughty
А има пречини поради който да пише анонимно. Все пак тези хора детето и гледат ooooh!

И аз така мисля!

# 387
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
.

Последна редакция: вт, 22 яну 2008, 13:08 от Mimito

# 388
  • Мнения: 8 769
Свобода на словото е когато застанеш с името си, името на този, от когото (това от което) си недоволен и се опитваш да достигне до широк кръг потребители; и когато отсотояваш правата си открито.
Останалото няма никаква стойност и никак не може да бъде доказано.

А има пречини поради който да пише анонимно. Все пак тези хора детето и гледат ooooh!
Щом е така, срещу какво недоволства тогава?

Да не говорим, че темата изобщо не е за това!

# 389
  • Мнения: 2 614
Извинявам се, че отново се намесвам, след като ми се затри поста....
Но ако сега след като разбунихте духовете във Варна, е нормално хората да се притесняват и да пишат анонимно, защото за нас българите е типично да не виждаме гредата в своето око, а да вадим треските от окото на съседа!
Приятно ви нищене на темата!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт