Ptoza na klepa4i

  • 9 815
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18
Здравейте момичета, тъй като на нас май най-рано ни предстои операция (тази година) мисля да потърся и още едно мнение освен това на д-р михайлова(Пловдив).Ще си заведа детето и при д-р радослав славчев, който работи в болница токуда и е завеждащ лицево-челюстна и пластична хирургия.Бих искала да попитам някой ходил ли е при него и какво е мнението ви за него?

# 31
Marsy, при малкия птозата е на десния клепач. Повдига си главичката, явно му пречи, но иначе засега очите са добре. Аз затварях другото око няколко месеца, ама разбойникът вече не ми дава Wink И той се роди с увита пъпна връв, но не намирам връзка между двете неща. Иначе в моя род това го има от страната на баща ми. Незнам доколко е наследствено, но при тях няма проблем със зрението. Контрова ми обясни, че като поотрасне малко ще се разбере дали му пречи и тогава ще се мисли за операция. Но каза, че обикновено се правила около 5-6 годишна възраст.

# 32
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Честит празник на всички мами  bouquet
А сега за нашата птоза, и при нас е наследствена от страна на мъжа ми, и бъща му и той са с птоза, но никога не им е пречила на зрението, и почти е незабележима при тях.
При нас е на лявото око изразена, и има съсвсем малко падане на десния клепач, което според Контрова е почти нищо. Засега нямаме отклонение в зрението, и дъщеря ми си повдига главичката, но лекарката каза че по този начин си помага  и затова не е увредено зрението  към момента. Иначе имах много леко раждане и за мен и за малката, мина нормално, бързо и без всякакви усложнения /при нас няма връзка с раждането/.

# 33
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
4естит 8-март, моми4ета!

# 34
  • Перник
  • Мнения: 4 871
С малко закъснение, честит празник и от мен!   bouquet
Калоян си повдига главата, когато гледа нагоре.

# 35
  • Перник
  • Мнения: 4 871
Момичета, искам да ви попитам на какъв интервал от време ходите на контролни прегледи? Ние ходим през 2-4 месеца. Но педиатърката напоследък като отида за направление мрънка какъв бил смисъла да ходим толкова често като операцията ще е след години  Confused Не мисля да и се връзвам, в края на краищата ако искам ще водя детето при специалист и всеки ден, та дори и без скъпоценните направления  Twisted Evil Все пак реших да попитам при вас как стоят нещата?

# 36
  • Мнения: 18
SvetlaK, мисля че ако детенцето е добре със зрението не е нужно да го водиш по често от два пъти в годината по доктори. Аз поне така правя. До сега водих моята на 6 м . веднъж. Сега ходим по често, но ние тази година се подготвяме за операция.

# 37
  • Мнения: 18
И пак да питам, някой има ли впечатления от д-р Радослав Славчев, че сега в началото на април ще си водя детето при него.Ако някои е ходил при него, моля да каже какво мисли.

# 38
  • Перник
  • Мнения: 4 871
have_hope, благодаря. Лекарите казват, че е добре със зрението, а и аз не забелязвам да има проблем. До сега сме ходили на 3 прегледа в София и всеки път попадаме на различен лекар. Идеята ми беше да събера впечатления и да си изберем лекар, който да си го следи оттук нататък. Мисля, че вече се спрях на един, така че вече ще ходим само при него.
За съжаление не мога да ти помогна с впечатления за д-р Славчев, надявам се да е добър специалист и да ви помогне.

# 39
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
привет! и аз не мога да помогна с мнение за доктора, надявам се да полу4и( инфо отвън поне! ние сега не ходим 4есто и малко ме гложди, но както каза лекарката на 6 м или 1 г поне в нашия слу4ай, но аз не мога да се прибирам толкова 4есто и се надявам да не променя или влошава зрението, два пъти като я гледаха нямаше промени, но не гледаше тв толкова дълго!

# 40
  • Перник
  • Мнения: 4 871
Здравейте  Simple Smile реших да съживя малко темата.
Днес, т.е. вече вчера бяхме на контролен преглед при д-р Кемилев. За сега зрението на Калоян е ОК, не криви очи, не си вдига главата твърде много.
Искам обаче да споделя и да поискам съвет от вас за нещо друго: често хората като го видят и казват "ау, ама на него му се спи" - заради притворените клепачи. Аз се правя,че не съм чула или смотолевям нещо. Ако отговоря "не му се спи, има птоза на клепачите" най-вероятно човека отсреща ще се почувства неудобно...пък да казвам "да, много му се спи" ми се струва тъпо.
Случват ли ви се и как реагирате в подобни ситуации?

# 41
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
да, много ме е страх от такива въпроси! още като бебе са питали, аз обяснявах и казвах,4е не може утре да се оперира, ами след 10 г , гледаха ме като,4е трябва да съм зле! някак със съжаление! продължавам сега да внимавам за да не комплексирам детето- тя се оказа и суетна и това може да направи големи бели, ако децата по4нат да я подиграват в градината или у4илището! това лято като отидем в бг ще ходим да я прегледат, дано е добре и да се е поразвило окото, тоест да е намалял процента на спускане!знам,4е искам най-доброто и малкото 4удо, ама няма как до операцията, ще си е така!как сте с децата? аз някак от големите по-не се страхувам, но децата, от опит знам, колко са жестоки към по-слабите, по в неизгодни условия, с дефекти и тн!

# 42
  • Перник
  • Мнения: 4 871
да, много ме е страх от такива въпроси! още като бебе са питали, аз обяснявах и казвах,4е не може утре да се оперира, ами след 10 г , гледаха ме като,4е трябва да съм зле! някак със съжаление! продължавам сега да внимавам за да не комплексирам детето- тя се оказа и суетна и това може да направи големи бели, ако децата по4нат да я подиграват в градината или у4илището! това лято като отидем в бг ще ходим да я прегледат, дано е добре и да се е поразвило окото, тоест да е намалял процента на спускане!знам,4е искам най-доброто и малкото 4удо, ама няма как до операцията, ще си е така!как сте с децата? аз някак от големите по-не се страхувам, но децата, от опит знам, колко са жестоки към по-слабите, по в неизгодни условия, с дефекти и тн!

Никой не ме е питал директно "защо е така?", само предполагат, че му се спи. А аз не обяснявам подробно, защото не мисля, че имам нужда от съжаление. С деца все още не сме имали проблеми, само едно съседче питало мъжа ми бебето така ли си гледа. Калоян е все още малък и не разбира, но и аз се боя, че в бъдеще може да си създаде комплекс, или децата да му се подиграват. А те наистина са жестоки с различните...
Понякога ми се иска веднага да му направим операцията и всичко да приключи, но знам, че е невъзможно.

# 43
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
светла, то4но като мене! Peace аз като разбрах, само дето не хванах веднага самолета за бг, да искам спешно да го оправят окото! много бях притеснена! Shocked с времето, аз ли4но и близките й си я приемаме ,нали си е  нашето гардже! дори някои викат ,4е окото й е по-добре! ама не знам, аз съм доста реалистка, нали сама си го открих ,дори сама си поставих диагнозата, само в бг я потвърдиха! и ми е ясно с децата, за дале4 по-нормални неща имах проблеми с  баткото ни! много лоши стават децат в у4илищна възраст, там е страшно! моята  кукла е сега е на 4г 7 м! да видим какво ще ни каже тази година докторът! newsm78 ние сме във варна ина4е, там ще я гледа някой офталмолог, мисля, да пробвам и друго мнение! Thinking

# 44
  • Перник
  • Мнения: 4 871
Marsy, и ние си го приемаме и обичаме такъв, естествено  Heart Eyes Ние ходим в София, в МА, но съм чувала,че в Пловдив има добри специалисти също. Имаме още време до операцията, така че ще събирам инфо.

Общи условия

Активация на акаунт