Пак за пишоците, но...

  • 5 823
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 430
Аз съм от НЕзабелващите мами....единственото, което правя е да го почиствам от време на време.....а за забелването - май повече ме е страх и съм го оставила, пък каквото стане Wink

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Абе и аз нямаше да забелвам, обаче веднъж таткото нещо го разглеждал, че имал малко беличко, подръпнал малко и тя се заголила....и отдолу познайте Shocked  ужас......много смегма, която според мен щеше да му навлече проблем.....после веднага тичахме на лекар......ужасно го измъчиха бебко там, дърпаха, сецаха....той посиня от болка и рев.... Cry аз също......
Всичко мина за 4 дни през които сутрин и вечер пишчицата се промива с риванол......Сега всяка вечер при къпане забелваме и измиваме отдолу....бебо нищо не усеща вече....като на големите мъже Grinning

Аз бях много против забелването, но сега съм на мнение, че по- добре да се забели.....добре че минахме този проблем.........
обаче за следващото момче- обрязване

# 17
  • Мнения: 1 884
Офф, това е много наболяла тема, като гледам не е само при нас войната с таткото  Simple Smile . Той не дава, /и аз не че горя от желание/, обаче се опасявам от инфекции и така нататък. Имам приятелки в чужбина които казват, че там не се прилага тая практика, а в България като че ли "страхова невроза" тресе всички мами на момчета, подклаждана от педиатрите. Тая тема е чепкана толкова пъти и пак е актуална! Честно казано, съм объркана и не знам какво да предприема. Една приятелка носи нейното момченце на уролог, и каза че я дръпнал?!? силно и готово!!! #Bad Talk  Е, аз не искам да му я дърпат, и не знам как да процедираме, `щото като гледам и след баня няма кой знае какви резултати.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 623
На нас педиатърката ни каза да не правим нищо друго освен при къпане да я отваряме пацата за да я измием. Никакво дърпане или други неща - за всичко си имало време и аз само това правя.

# 19
  • Мнения: 257
Когато бебчо беше съвсем мъничък също се бях замислила за обрязване по хигиенни причини, но не знам много подробности за тази манипулация, освен разните общи неща, които пише по книгите. Не познавам някой, който  да го е правил. А и не знам дали не сме пропуснали момента (на 15 месеца сме)...
  А колкото до препоръката да не се пипа, първо беше от педиатърката ни във България, а после и в Испания (нашя татко е от там).
  Не мисля, че пипането или непипането са правилни или погрешни, важното е, все пак да не се практикуват, защото така съм чувала, че трябва да се прави... Flutter
  Много целувки на малките мъже!

# 20
  • Мнения: 1 645
Когато Дани стана на 6месеца, педито започна да му забелва пишлето.Стана много бързо и лесно, само със 3 процедури.След всяко забелване излизаше страшно много спегма(непомня точно така ли се казваше)а вкъщти аз го почиствах с риванол + гентамицин.По време на всяка процедура бебо не ревеше.Сега е вече на 1 годинка и пишлето му е забелено.Всяка вечер по време на банята отново му забелвам пишлето и хубаво го измивам.До сега не сме имали никакви проблеми.Спомням си , че педито ми каза че до 1 година може изобщо да не се забелва пишлето ,защото хирургът може да го направи само с 1 процедура.

# 21
  • Мнения: 5 251
В началото забелвах (когато се сетя),но след като прочетох доста материали по случая спрях.Риска от забелването е много по голям.От няколко месеца и аз съм от НЕзабелващите майки  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 967
И аз съм от тези мами, които взеха решение (заедно с таткото разбира се) да не пипат пишето. Опитвам се доколкото е възможно да оставя детето да се развива по естествен начин във всяко едно отношение - не съм го насилвала насила да седи (подпрян на възглавници) или да стои или пък да яде рано твърди храни и т.н  и по отношение на пишето също решихме, че нещата трябва да станат като му дойде времето -  така, както природата е решила, а не както често се случва ние човеците решаваме да се правим на по-велики от природата, ама не знам кой ще се смее последен. Та въпреки, че педито ни прати на уролог, ние отказахме и момченцето ни се чувства много добре. Аргументите от сорта, че се задържа мърсотия са абсолютно неоснователни: как ще влезе тази мърсотия, като отвор няма, напротив, мърсотия вкиза само в оголената пишка и за това трябва да се почиства. Може би именно за да се предпази от инфекции бебетата се раждат със сраснало пише. Не мислите ли, че ако трябваше да е оголено при бебетата щяха да си се раждат такива?

# 23
  • Мнения: 779
Цитат на: secretgarden
Абе и аз нямаше да забелвам, обаче веднъж таткото нещо го разглеждал, че имал малко беличко, подръпнал малко и тя се заголила....и отдолу познайте Shocked  ужас......много смегма

 #Shocked  #Shocked  #Shocked И Анди има нещо беличко, сега го забелязах!!! Ужас! И сега какво- да ходим да ни забелват #Puppy dog ? Ох, сега се притесних яко. Я, кажи как горе- долу е изглеждало вашето (ако си спомняш)  Praynig .

# 24
  • Мнения: 779
Пропуснах да кажа, че и аз не пипам, а само придърпвам леко и измивам.

# 25
  • Мнения: 1 770
Ние никакви кожички не сме отлепвали, само оголвам колкото ми дава пишлето, за да почиствам. Нели, при първата подобна процедура имаше смегма отдолу - без никой да беше пипал преди това. Почистихме я и поддържам чисто просто като оголвам колкото е възможно - нищо не насилвам и не дърпам. Кожичката не е отлепена от едната страна, но аз нищо не правя по въпроса, както и педиатърката. Тя само оголва, констатира, че не е забелено докрай и толкоз. Засега. По-натам още не ми е ясно как се процедира.

# 26
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Моята братовчетка също не пипаше и сега се наложи да го режат и милото що рев изревало, че и докато зарасне що зор видяха. Аз го отварям. Но всяка майка отговаря за своето си дете, аз така съм преценила.

# 27
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Да си кажа и аз...
По моя преценка (и няколко консултации с мами и доктори) започнах да го оголвам (беше на 2 месеца). В коритото като се е разкиснало и съвсем леко придърпване, никаква сила и така постепенно се оголи (на 8 месеца). Бебо изобщо не разбра от процедурите. Промивала съм само с риванол.
Педито в началото ми каза да не заголвам, ама аз на своя глава го правех... като стана на 6 месеца (още не беше се показало напълно) ми предложи да ни прати на хирург да извърши процедурата...аз отказах и продължих бавно и постепенно и така стана без болка за детенце.

# 28
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Цитат на: Mal4o
Цитат на: secretgarden
Абе и аз нямаше да забелвам, обаче веднъж таткото нещо го разглеждал, че имал малко беличко, подръпнал малко и тя се заголила....и отдолу познайте Shocked  ужас......много смегма

 #Shocked  #Shocked  #Shocked И Анди има нещо беличко, сега го забелязах!!! Ужас! И сега какво- да ходим да ни забелват #Puppy dog ? Ох, сега се притесних яко. Я, кажи как горе- долу е изглеждало вашето (ако си спомняш)  Praynig .


Ами, една малка бяла точица се подаваше под кожичката.....а и бебко много си чешеше и стискаше пишката......по- добре се допитай до педиатърката, но според мен не е спешно......на някоя консултация й го покажи й я питай дали трябва да се забели.....

# 29
  • Мнения: 779
Цитат на: secretgarden
Цитат на: Mal4o
Цитат на: secretgarden
Абе и аз нямаше да забелвам, обаче веднъж таткото нещо го разглеждал, че имал малко беличко, подръпнал малко и тя се заголила....и отдолу познайте Shocked  ужас......много смегма

 #Shocked  #Shocked  #Shocked И Анди има нещо беличко, сега го забелязах!!! Ужас! И сега какво- да ходим да ни забелват #Puppy dog ? Ох, сега се притесних яко. Я, кажи как горе- долу е изглеждало вашето (ако си спомняш)  Praynig .


Ами, една малка бяла точица се подаваше под кожичката.....а и бебко много си чешеше и стискаше пишката......по- добре се допитай до педиатърката, но според мен не е спешно......на някоя консултация й го покажи й я питай дали трябва да се забели.....

Ама тя следващата ни консултация е чак след месец. Дали да не отидем по-рано Thinking ? А иначе , Анди не проявява никакъв  интерес към пишока си и не съм забелязала да има някакво неприятно усещане докато го къпем (при допир).

Общи условия

Активация на акаунт