Пак за пишоците, но...

  • 5 820
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 206
Цитат на: Radina
В началото забелвах (когато се сетя),но след като прочетох доста материали по случая спрях.Риска от забелването е много по голям.От няколко месеца и аз съм от НЕзабелващите майки  Simple Smile

По принцип много зависи докъде сте стигнали, ти това с лекар споделила ли си го. Понеже моят племеник е подобна ситуация и вече два пъти прави фимоза.
При нас положението е готово, ако знаех, тогава колкото знам сега, нямаше да позволя, но вече е свършен факт. Плюс откъде се навъдиха толкова познати доктори загрижени за пишката на сина ми, където и да отидем, все я проверяват. Shocked  Laughing

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Аз също не съм забелвала пишо. Когато Деян стана на 8-9 месеца педито се сети и провери докъде се забелва и ми каза че е трябвало вече да съм започнала. Е от тогава се е случвало да подръпвам кожичката при къпане, но не беше достатъчно. След две годишна възраст той сам започна както казва нашия тати да си "разработва" пишката. Ами сам си я забели и то без никакъв проблем, даже си се кефеше ми се струва Simple Smile

# 32
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Цитат на: Nellie
Аргументите от сорта, че се задържа мърсотия са абсолютно неоснователни: как ще влезе тази мърсотия, като отвор няма, напротив, мърсотия вкиза само в оголената пишка и за това трябва да се почиства. Може би именно за да се предпази от инфекции бебетата се раждат със сраснало пише. Не мислите ли, че ако трябваше да е оголено при бебетата щяха да си се раждат такива?


"Мърсотията" не влиза от никъде, защото си се отделя от вътре и ако не я измиеш се натрупва........незнам дали това води до възпаление......И аз си мислех, че щом природата............, но като се замисли човек обрязването се практикува от векове....
Аз специално питах моя дядо дали на тях са им правили нещо и той каза" Ами, правили са ни, кой ти е разбирал тогава?!" Но и според него обрязването е по- хигиенично......
Така че, може би си права, обаче аз се наслушах на страховити истории за скалпели, защото майките не са се справили с "проблема" на време.....

И аз не исках да забелвам, но се случи и сега съм доволна, че проблема е решен......иначе щях да се терзая ужасно......сега си мисля, че трябва да се забелва и единствено страха ме е карал да мисля обратното


Mal4o, по- добре се обади на лекарката и я питай.......
не се притеснявайте всички момчета са се справили някак си с това

# 33
  • Мнения: 257
Много ми се искаше някоя майка с вече порастнало момченце да каже какво е станало, след като не е пипала пишлето и не се е налагало хирург или уролог да се намесва...
  Да видим какво ще споделим ние след известно време! Simple Smile

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Pingwina
Много ми се искаше някоя майка с вече порастнало момченце да каже какво е станало, след като не е пипала пишлето и не се е налагало хирург или уролог да се намесва...


Ми да де. Има такава майка и понеже и на мен ми стана интересно, я помолих да сподели, но все още чакам нейния отговор!
Ще чакам и дано го дочакам  Wink

# 35
  • Мнения: 4 176
Не съм чела всички мнения( никой не ме оставя на мира:) ) , но моля те кажи ми какво означава " не пипам" ? А как миеш пишока?
Питам, защото четох мнение за "природата, която си знаела работата". Да, но  тя природата е създала водата и за миене:)
Защотоа з на моя Врабец ако случайно пропусна къпане и на следващия ден, като му забеля пишата и тя лепне, има гняс и понапахнюва:)
Та въпроса е как миеш?

# 36
  • Мнения: 4 176
Да допълня, че сестра ми не пипаше на малкия пишата и сега той  на 7 години са го цепили хирурзи няколко пъти. Детето е сексуално осъзнато на тази възраст и наситина се е травмирало,че пишката му не е наред.
Не иска да се коментира тази тема. не показва на майка си. не иска на доктор и плаче често.
Правете си изводите.

# 37
  • Мнения: 637
Цитат на: Шани
Цитат на: Meli
Аз. Имам две момчета, в пубертетна възраст. Нищо не съм пипала, няма и да пипам.  Simple Smile


Чудесен отговор на медик...  Bulb
А децата-полумъже какво казват/правят в случая?  Rolling Eyes


Е децата си ги пипат, какво сега. Laughing
Докато бяха бебета, обичайната хигиенна вана беше достатъчна. Сега се мият се под душа или във ваната, не са имали проблеми, тъй като физиологичната фимоза е естествен механизъм за предпазване и самоочистване. А в началото на пубертета с растежа на пениса започва да нараства и препуциума, докато достигне дефинитивната си големина, еластичност и позиция.  

Разбира се, има редки случаи на тежка фимоза, които изискват оперативно лечение.

# 38
  • Мнения: 3 153
Охххх, тази тема разбира се е набъбнала...........Това е една от най-коментираните теми и винаги се стига до спорове и винаги едните са знаещите, а другите са тъпаци!
За какво въобще се задават такива теми, като е ясно какви отговори ще се съберат?! Според мен всяка от вас е избрала своя педиатър, защото е компетентен и поне малко си разбира от работата, ако на него не можете да се доверите, то защо трябва да приемате за чиста монета писанията на някви непознати жени в интернет? Аз лично вярвам в преценката на моята лекарка (която е същата, като на всички педиатри по света) и въпросът с това за мен е приключен. В началото бях при друг педиатър и след 2 месеца се убедих, че тя е абсолютно  неподходяща и автоматично я смених. А ако вашата лекарка ви съветва да забелвате, то правете го, нали затова сте я избрали-за да следвате указанията й, а не просто "щото така трябва, детето да има личен лекар". Това е, вярвайте основно на лекарите, все пак те разбират поне 100 пъти от нас!

# 39
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Цитат на: Pingwina
Много ми се искаше някоя майка с вече порастнало момченце да каже какво е станало, след като не е пипала пишлето и не се е налагало хирург или уролог да се намесва...
  Да видим какво ще споделим ние след известно време! Simple Smile


Аз писах по-горе, че забелихме пишата след като говорих с един познат приятел който сам си я е забелвал на 18 години и е било адска болка а я е забелил защото е видял че не му се показва главичката като на другите момчета и като е разпитал е разбрал че не е нормално. Говорих и с една приятелка, която е завела сина си на 1 година и нещо и детето вече е разбирало и първо трудно е дало на лекаря да го пипа и второ много го е боляло. за сравнение, тя има и по-малък син на който я забели още в първите месеци.
Що се отнася до чужбина за Канада чух от приятели че там се забелва от хирург на 2-3 години и операцията не се поема от здравната осигуровка.

# 40
  • Мнения: 1 250
Цитат на: Pingwina
Много ми се искаше някоя майка с вече порастнало момченце да каже какво е станало, след като не е пипала пишлето и не се е налагало хирург или уролог да се намесва...
  Да видим какво ще споделим ние след известно време! Simple Smile


Не съм такава майка, а съученичка на такова момче.
Случайно друг съученик ми сподели, как не можел изобщо "да се възбуди", защото много го боляло. Това беше в 3ти курс техникум. Толкова знам по въпроса. Нямам представа как са се развили нещата по-натам.

# 41
  • Мнения: 2 755
Цитат на: dete_viara
...Не съм такава майка, а съученичка на такова момче.
Случайно друг съученик ми сподели, как не можел изобщо "да се възбуди", защото много го боляло. Това беше в 3ти курс техникум. Толкова знам по въпроса. Нямам представа как са се развили нещата по-натам...

Ами най-вероятно, ако не се е обърнал към уролог, който да му оправи фимозата, до ден днешен си има проблеми със секса.

Ние приключихме с този въппрос, когато сина ни беше на 5 месеца. Заведох го на уролог и процедурата мина за 1-2 минути. След 1-2 дни всичко беше ОК и детето няма никакъв спомен от това. Ако се чака пуберитета, за да се сети някой, че всъщност е време да се оправи фимозата, неприятните спомени трудно ще бъдат забравени.
Намам намерение да водя спорове по темата. Всеки да си решава сам.

# 42
  • София
  • Мнения: 18 679
Братовчедка ми реши да не прави нищо самостоятелно.Заведе детето на хирург на година и два месеца.Много го е боляло, голям рев и т.н.Страх го беше да пишка дни наред.Ревеше дори от майка си като я види с бяла престилка/тя е мед. лице/.Обаче мина известно време и детенцето забрави.Така че не е чак толкова непоправимо.Аз избрах другия вариант - подръпвам лекичко след баня, така че да няма разкъсване.Досега съм успяла на 2/3 от едната страна и напълно от другата, без нито веднъж да има кръв или да си разплача детето.Считам, че това е най-безопасният и безболезнен вариант.Но - много важно е да не се разкъсва ципата, защото после може да се получат сраствания на същото място и е опасно.Ако мислите, че не можете да се справите, наистина е по-добре да отидете на лекар.

# 43
  • Мнения: 1 072
Тука никой не пипа, предупреждават, че може да доведе до наранявания ако го правиш. Дани е на 2.5 годинки, проблеми не сме имали. не съм чула за някой с проблеми, имам много познати с момченца на тая възраст и 1-2-3 години по-големи.

# 44
  • Мнения: 6 206
Да е жива и здрава свекърва ми, аз нищо не пипам...
Дори не знам как се прави, но тя ми казва, че всичко било почти готово вече. При нас кръв също не е имало никога.

Общи условия

Активация на акаунт