Израел 3

  • 38 863
  • 265
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 914
Пепеляшке ,и аз на времето се чудех защо не бяхме включени като  16  республика на СССР

и така и така и мало и голяма знаеше руски

или като станаха турците  много  вместо да  се страхуват от тях и да ги преиминуват да бяха ни присъединили към Турция и да дадат статус на българите като малцинство да живеят в Турция или Турска българия  Joy

Криси  попитай в арабската тема   има представители на много арабски държави кака се отнасят към палестинците  Защо само от едния извор черпите инфо  Hug

# 196
  • България-София
  • Мнения: 573
Повечето са сфарадим, но има и ешкеназим, 3-4 фамилии. Моят мъж е ешкенази.
Да, така е. Имам приятели с фамилия Ешкенази, но пък са сварадим и все едни обяснения

Е, познати са ми тези спорове... Като бях бременна и ходихме на генетични изследвания, сестрата извади един списък, пита "от къде сте?". България - значи тестовете за сфарадим. Ей, като подпали моя мъж моторетката... Един час се обяснява, че няма как да е сфадад, при положение, че половината рода е Адлер - от Германия, а другата Вайсберг - от Русия... Девойката кандиса, чак след като спора мина на руски...(учил в руско школо, не че дядо му си е гововил с него.... Joy)

# 197
  • Мнения: 2 952
  Тали, още ли сте болни ? Израелски грипни истории в тоя МРАЗ  Mr. Green Моите вече са по-добре.Свещичките вършат чудна работа, не признаваме сиропи хич - повръщат от сиропа  Sick

  свеар , жива ли си ? От де се появи , викам изостави ни  Mr. Green

   Моя мъж пА е Парси ....уж  скрънзи били ... даже ги научих да викат "скрАнза"  hahaha Ама Йеменските хептен скрънзи ...вицове да щете , то е чудо.За протокола - не  е скрАнза    'иЧ с главно Ч  Mr. Green  СкрАнзи не са наЩе, ама са малко чернОочки .... (на една моя приятелка баба й викаше  зеленоока рокля , към всеки цвят слагаше "око"  hahaha Joy майко мила)

моля моля ...грешки в правописа - нарочни

  Оф , генетичните изследвания са Убаво нЯщо...нека има , тука са стриктни,  свежда се  риска до минимум за  увреждане на плода  и други там усложнения.Бива.

  Айде , лека ви нощ (1 .30 на обяд е - време за бюти слип  Mr. Green)

 



  

  

# 198
  • Мнения: 1 526
unik, то голям смях е било (отстрани де, на вас едва ли).
Пете, Мадлен е с далекет гарон (инфекция на гърлото) и и дадаха АБ за 10 дни. Но поне няма Т`С. Днес я пуснах сутринта на у-ще че да не губи, но на обед си я взех. Вик е по- зле. Той е с вирус и все поддържа висока Т, не яде и не пие хич. Искаха да му вливат инфузия. Но закрепихме положението. Правя ме сладка вода с лимон и го наливам с лъжичка на всеки 15 мин. Но е мнннного умърлушен. Стига толкова за болести!
Добре че, поне твойте са по- добре  Hug! А догодина ти ли ще си гледаш Шахар или и няе ще я даваш?
Ааа разканспирирах те аз в една тема  Twisted Evil - много те бива по декорацийте- ето кой ще ми прави маникюр! (шегувам се) Ама много ти се отдава!
Съвсем на чат го изкарах...  Whistling

# 199
  • Мнения: 2 952
  Ааааа....  Саги ще го дам на градинка - на 3  ще е , да си играе с децата , да общува , да се учи... до 12 ч. на обед  стига. Шахар ще си я гледам и нея  до 3 поне , малка е още.Скро ще има рожден ден - 1 г. Ще правим парти  Party
   
 Ей ги на моите маникюрски изпълнения.С ноктопластика съм, но си ги рисувам , обичам -


 http://www.snimka.bg/album.php?album_id=208381

 В тоя  студ  на чат му е до човек  Mr. Green После пак ще я подхващаме информационно , осведомително и разказвателно  Mr. Green

   

# 200
  • Мнения: 914
Петя,  и жива и здрава  Слава богу  Hug

Имаме си гости ,майка ми е при нас  Grinning 

Приятен ден момичета и хубави мигове При нас е вече пролет  Hug

# 201
  • Мнения: 2 952
Свеар,  хубаво е с мама , а ....моята ще идва  април по Песах.

    Саги в такива дни много си играе на компютъра с  КОМФИ ( comfy ).То е  вид клавиатура , която може да се включи с USB кабел към  комютъра и  се използва  монитора на компютъра.Има  различни дискове по  възраст на детето.Така се учи на думи, компютърът  го пита нещо и детето трябва да натисне определен цвят.Има клавиши за музика  с имената на инструментите, детето продължава мелодията  когато иска  само.Има "телефон" с приятели ( мече , слонче от клавиатурата).После за по-нататък нивата се прибавя една "покривка" силиконова на клавиатурата комфи  с други вече  команди на нея.Саги цял ден натиска клавиша "облак, вали"  Mr. Green и пее с  комфи как се мият зъбки, ръце , крака, коса ... Полезна игра.

http://www.comfy.co.il/local/il/index.asp    Гледам , че по мол-овете в игралните зали за деца има кътове "КОМФИ" с много такива наслагани според възрастта на децата на сектори де.И саги там пръв , все  едно не е виждал  #Crazy Абе , иди си играй с друго - има  кът с музикални инструменти - барабани,  флейтички, цигулки , хем истински ама малки (не пластмасови някакви тъпи), маракаси , дейрета....Той баш  в къта "комфи" щурчо!  Simple Smile

# 202
  • Мнения: 2 952
  Буря , праска дъжд , виелица вънка , студ , гърми , светка ....

  Лека ви нощ!

  Шоколад , къде си ?

# 203
  • България
  • Мнения: 1 090
Добро утро!
Днес изпреварих дори и Петя в темата. JoyТолкова рано не съм писала. Rolling Eyes
Петя,страхотна ноктопластика,ако видиш моите нокти може да се шашнеш,засрамих сЪ Embarassed
Личи си, че имаш талант за рисуване,аз като дете доста години ходих на школа по рисуване,имаха големи надежди за мен,ама моите родители ме отказаха,та ме е яд до ден днешен.Освен  хоби друго не ми остана от цялата работа..
Какво е това лошото време при вас ,да не ви го пратих аз? Laughing
Хубав и успешен  ден от мен !  bouquet

# 204
  • Мнения: 2 952
  Нора, изпревари ме   Joy   Тъкмо разглеждах снимки на нокти  Joy в  един друг  форум.Майка ми  е  художник  човек и аз обичам да рисувам.

  Наистина  е студено тука.Откак съм в Израел не е било таквОз чУдо на пРиРодата.Свекъра се е хванал за главата , от 1950 вика не помня такъв студ тука  Mr. Green  То хептен като в България бе.Бях позабравила зимата.Извиват се дървета , палми вънка , дъжда   пръска   във всички посоки   от  вятъра.Нощеска едни гръмотевици  , дъжда  бие по прозорците , вятър вие.Децата се будиха от  гърмежите чак милите.Вънка едни рекички се леят дъжд.Абе зима.

  Този уикенд ОТВАРЯТ СКИ СЕЗОНА   Party при нас.Много сняг бе , хора.От горе  до Ливан  и надолу  чак до средата на Израел сняг бе, брех! До нас няма начин да дойде обаче.Хем сме и до морето - влажно е, все на дъжд го кара (Тел Авив и околностите).

  Ей това става в пустинята  като вали - реки , не попива -

 Ето градушка -
 
 А аз съм пуснала миялната машина , пералнята и сушилнята ....И така както работя усърдно като една добра домакиня  Mr. Green  съм се  замислила дали да не си почина  аз   с една чашка чайче пред ТВ-то, 'щото и щураците ги няма и съм сама.И да се излиза неможе , пък ние сме свикнали г* път да види , все хойкаме  тримката .....та сега - застой  Crazy

 

# 205
  • Мнения: 323
Hi momi4eta as pak sam s razvalen laptop satova i piha na latineca.Nimama da pitam v arabskata tema sa evreite,as sam rabotila v arabska firma v bg i mnogo dobre znam kakvo misliat.No ne razbarh proshtavaite principnata razlika mejdu dvata klana evrei safardi i eshkenazi.
Snoshti sanuvah a as mnogo 4esto sanuvam kak padat zvezdi na noshten nebosklon,behe mi malko strano kato se sabudih.
Tuk vremeto e hubavo,toplo e za zimen period,ama ne se zane prez fevruari kak hte bade.Pete maika ti naistina li e hudojnik,as v Plovdiv s kef hodih v staria grad i se naslajdavah na Vazrojdenskta atmosfera i hudojinicitte,daje me narisuvaha vednuj.
Tuk V Viena ima kartini originalni ot Renesansa,Baroka;Prosveshtenieto itn. sa milioni euro,struva si 4ovek da gi vidi.lek den i ot men

# 206
  • Мнения: 2 952
  Криси,  майка отдавна не рисува.Занимавала се е с това в младите си години.Аз мисля, че таланта обаче остава и човек е художник дори и да не рисува , то е качество човешко.
  А за  ешкенази и сфаради евереите Карол даде линкове на български вчера .Разлика има в обичаите, в кухнята , в държанието, в облеклото.Разлика има и в произхода.Но религията е една.Има различни синагоги , защото те са по общества...Песнопенията им са различни да речем.Ешкенази синагогата -  там песните  имат по-европейско звучене , по-на опера бие направо.В синагоготе на сфаради евреите  се пее  някак по- близко источно с едни извивки  такива ....А в Йеменските синагоги ако  слушаш ще помислиш, че  е  почти арабско песнопеене  направо( на слух).Ешкенази еврейките се носятс шапки (от долу се вижда косата понякога) и поли под коляно например, а  йеменските -  дълги поли до земята , шал на косата.Това за  религиозните еврейки става въпрос.Дано  ти се  е изяснила картината повечко...Иначе  теоретичната част  се даде в линкове разни, пък и в  уикипедията има много.

# 207
  • Мнения: 94
Тук съм Петя, ще правя торта за рождения ден на милото/откраднах рецептата от готварския/ пък и ще ми е за сефте, та ще видим какво ще излезе Mr. Green
Гръмна ми печката нещо, че много високо напрежението у нас Mr. Greenта той сега сменя контакт и щепсел.На два пъти го тресна тока та се притеснявам да не го похарча баш преди рождения му ден. Crazy
Вчера говорих с баба верно голям студ при вас, даже жертви на стдуда имало вече, ужас!

# 208
  • Мнения: 2 952
   Всички сме болни , мани, мъжът ми не отиде на работа чак днеска , а той уж се стяга в кръста.Български студ  захвана.ЧРД иначе и успешна торта , гледайте да я докарата  живи поне за тортата  Joy  Mr. Green МОже би наистина някой  си е заминал от тоя  свят от  студ , но не са казали по новините нещо.....сигурно някой бездомник горкия , наркоман може би.От тези дето спят навън или я се напият и се гаврътнат на някоя пейка в студа да дремнат и  на ти.Горките , който си няма дом.Има сигурно причини да се търсят ама в крайна сметка мискеним (горките).Не са много , но има.

  Утре се изяснява, слънчице малко.Израелеца  да си дойде на  себе си , той е слънчево чадо  Simple Smile

  Момичета , които ми задавате въпроси на личен, сладурки...питайте тук в темата , та да се завърже разговор , какъв  е смисъла на личен да разказвам и обяснявам ако  не е личен въпроса, кукли. Hug Тук ще е по-интересно и други ще се включат хем  Wink

  Сняг (от  днес)  -

# 209
  • Мнения: 2 952
   Сега гледахме по новините на плажа на Тел Авив -   сърфинг!!!  Crazy  В тоя  студ .... с костюми пак е студено , как така бе , луди главоци  Mr. Green Едни  големи вълни , едно ядосано море  #Crazy
  И в пустинята  заваляло сняг , едни лами  показваха там в  една ферма се гушат в  снега .

    Ето по едно чайче -   http://www.jesusboat.com/imgs/site/prod/tea2.jpg    Чай "Висотски"  - по избор.А какъв мед  се прави тука    Crazy  Особено в  един кибуц  "Яд МОрдехай".Тоя кибуц  е основан след Втората световна война от оцелелите от Варшавското Гето , намира се  в южен Израел.Името Мордехай е на един водач на възстанници  срещу нацистите във  Варшавското Гето.Той умира в битка.1948 г по време на Арабско - израелската война  кибуца  търпи много атаки от Египет. Днес  живеят в този кибуц около 700  човека.Там има и музей на холокоста .Те са само 2 такива музеи , които са разположени в кибуци.(другият е Лохаме  а гетаот на север).Ето го паметника на МОрдехай -  http://content.answers.com/main/content/wp/en/thumb/2/2f/180px-Mord-ani.jpg

  Ето им го меда , много е качествен - Има и такива мънички за едно ядене -  Има ги във  всякакви формички - мечета даже ...

  Ето фабриката за чай "ВИСОТСКИ" -  http://www.wtea.com/img/2005.jpg  Иначе работата тръгва от Москва още през 1849.Традиции, да ...

  Чай -  http://www.planet-tea.com/images/tea_field.gif

  А ние най-често така го пием - в стъклена чаша с листенца нана -


    Айде от мен лека вечер и да видим накъде ще се  задвижи темата ако се  задвижи , замръзнала е от  студ - само за   студ  говорим и то ....  Mr. Green

 Wink

 
 

 

Общи условия

Активация на акаунт