Най-успешни клиники и доктори за ин витро

  • 125 101
  • 127
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 716
Според мен най-добрият лекар /или клиника/ е този, за когото можеш да кажеш добра дума дори след неуспех. Peace

# 16
  • Мнения: 1 095
Аз не желая да давам оценка,която да се приема като константна величина. Затова искам мнение от всички момичета с успешни или неуспешни манипулации, били те ин витро, ИКСИ или инсеминация.

# 17
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
За статистиката- била съм пациентка на 2 клиники за ин витро- на Щерев и на Стаменов.
При Щерев имам 6 инсеминации, 1 ИКСИ с лека стимулация и една прекратена стимулация.
При д-р Персенска от клиника "Надежда"- 2 ИКСИ на спонтанен и 1 ИКСИ с лека стимулация (успешно).

Клиниката на Щерев е с много добро оборудване, страхотни ембриолози и повече лекари, което улеснява приема. Може би ако бях останала там щях да забременея, а може би не. Реших да сменя клиниката не заради неуспешните процедури, а заради някои ситуации, които ме накараха да загубя доверие.

За д-р Персенска каквото и добро да кажа, все ще е малко. И не само, защото при нея успях. Тя е първия лекар, който съвсем по човешки прие предизвикателството да направи всичко по силите си, за да ми помогне. Обръщаше внимание и на най-дребните детайли.
И мисля, че предимството на клиника "Надежда" е в това, че не те приемат като поредния анонимен пациент, въпреки големия брой жени, който ежедневно минава оттам.

И е вярно, че трябва мноооого късмет. Колкото и изпипана да е една процедура, няма гаранция, че ще се получи. Особено в случаи на неизяснен стерилитет, или имунологичен (както е в моя случай).

# 18
  • Варна
  • Мнения: 117
Единствено думите "моят лекар" ги чувам от успели момичета!
Едно момиче в процедура или след не успех , не може да си вдигне главата и да каже ТОВА Е МОЯ ЛЕКАР , докато няма положителен резултат.Винаги имаш надежда в лекар, но не е моя докато не успея.
Мисля, че тук ще споделят само успелите!

# 19
  • Мнения: 147
здравейте, може би в тази тема трябва да пишат успели момичета. За моя голяма радост аз съм една от тях. Някои може да се досетят за мен по ника ми.Няма да разказвам за проблемите и т.н. то е ясно щом сме в този подфорум.
А сега на въпросите. Избрах клиниката на доц. Щерев преди много години , дори още не съществуваше тази красива и оборудвана болница. Направих 6 инсета неуспешни и ин витро успешно от първия път. Всички опити лечения и всичко съпътсващо винаги и само при д-р САВОВА , никога не изгубих вяра и доверие в нея и в целият екип разбира се.
Желая на всички много кураж и търпение и разбира се вяра че ще успеят.
Поздрави

# 20
  • Мнения: 14
Ако мога да попитам Jasmin с каква стимулация е била при успешният опит,тьй като и аз сам се насочила кьм д-р Персенска и дали тя прави пункции или само д-р Стаменов? Извинявам се,че тук задавам вьпрос.

# 21
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Привет!
При д-р Персенска от клиника "Надежда"- 1 ИКСИ на спонтанен и 1 ИКСИ с лека стимулация - успешно

За д-р Персенска каквото и добро да кажа, все ще е малко. И не само, защото при нея успях. Тя е първия лекар, който съвсем по човешки прие предизвикателството да направи всичко по силите си, за да ми помогне. Обръщаше внимание и на най-дребните детайли.
И мисля, че предимството на клиника "Надежда" е в това, че не те приемат като поредния анонимен пациент, въпреки големия брой жени, който ежедневно минава оттам.

Това е и моето мнение.
Д-р. Персенска и Д-р. Стаменов са невероятни!

Понеже видях въпроса за пункцията, ще отговоря и аз.
Първата пункция ми я направи Д-р. Персенска, а втората Д-р. Стаменов.

sylza, аз съм имала неуспешни процедури (ИКСИ и инсеминации) и винаги съм знаела кой е моят лекар.

Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 18:51 от Diana

# 22
  • Мнения: 14
Благодаря Диана,аз имам едно класическо ИКСИ при Щерев,но получих хиперстимулация и затова сега сьм решила да пробвам при д-р Персенска,Икси без или с лека стимулация.Прочетох,че твоят успешен опит е бил при тази лекарка точно с лека стимулация  и те моля да ми разкажеш с какво те стимулираха и как протича всичко. Laughing

# 23
  • Мнения: 164
Варна доц.Маркова прекрасен лекар и прекрасен човек.имам една неуспешна инсеминация и после ин витро от първия път.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 117
Диана, малко са момичетата като теб!
Нищо лично към никого, просто изказах мнение!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 730
Аз мисля да се намеся, мили момичета! Embarassed

Не съм от успелите ........... все още, но мога да заявя, че моя доктор е д-р К.Александров от АГ Варна. Имам неуспешно инвитро там, но това не ми пречи да го смятам за моя доктор, както и да възложа нови надежди на екипа там.
Дано втория ми път е успешен и дано всичките ви опити са такива! Искрено ви го желая!   bouquet Hug baby_neutral

# 26
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Благодаря Диана,аз имам едно класическо ИКСИ при Щерев,но получих хиперстимулация и затова сега сьм решила да пробвам при д-р Персенска,Икси без или с лека стимулация.Прочетох,че твоят успешен опит е бил при тази лекарка точно с лека стимулация  и те моля да ми разкажеш с какво те стимулираха и как протича всичко. Laughing

Стимулацията ми започна от 6-ти ден от МЦ
6ти, 7ми и 8ми ден по 2 ампули фостимон 75UI
9ти ден менопур 2 ампули и оргалутран 1 бр
10ти ден менопур 3 ампули оргалутран 1 бр
11ти ден менопур 2 ампули оргалутран 1 бр
12 ти ден оргалутран и през нощта 5000 UI Pregnil
13ти ден празен
14ти ден пункция - 9 прекрасни яйцеклетки Simple Smile
Желая ти успех Hug

sylza, ако не си почувствала твоят доктор, от цялото си сърце ти желая това да се случи възможно най-скоро. Смятам, че това е от огромно значение. Hug  bouquet
На всички желая да сбъднат най-съкровената си мечта!

# 27
  • Мнения: 14
Мерси за бьрзия отговор,ти ми вдьхваш надежда,че може и на мен да се случи някои ден.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 242
Д-р Владимиров - успешен първи опит ин витро/ИКСИ

# 29
  • Мнения: 1 365
Аз не съм от успелите момичета, за което благородно им завиждам, без лоши чувства. Правих миналата година май месец ин витро по дълъг протокол при д-р Стаменов. Последва извънматочна бременност и т.н. За съжаление с него си развалихме взаимоотношенията, но може би ако не бяхме щях да си направя и вторият опит при него... Сега просто търся клиника и доктор, към когото да се обърна...

Общи условия

Активация на акаунт