Най-успешни клиники и доктори за ин витро

  • 124 964
  • 127
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 095
Момичета,моля отговорете на тези въпроси .
Къде правихте ин витро?
Кой лекар го прави?
Какъв е резултата?

мисля,че по този начин ще помогнем на бъдещите мами по-бързо да постигнат мечтата си !
Нека информираме всички момичета тръгнали по този не лек път !  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 095
Аз правих ин витро в клиниката на Доктор Щерев
Моята лекарка е доктор Ганева
Успешно ин витро от първия път !  bouquet

# 2
  • Близо до София
  • Мнения: 896
Браво Дороти, Hug
страхотна инициатива. И си страхотна късметлийка, пожелавам ти все така да я караш   bouquet

аз също съм се насочила за ин-витро в Клиниката на д-р Щерев. Моята лекарка е Андреева. Надявам се и аз да успея от първия път.
пожелавам го и на всички момичета на които им предстои ин витро да ви е успешно.

прегръдки  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 4 272
Аз само искам да кажа, че успехът не зависи само и единствено от клиниката. Налице са толкова много фактори, при всяка двойка причината да се стигне до инвитро е различна. Всичко е строго индивидуално и един успех или неуспех зависи от много причини, дори ако щете и късмет.
А теб, Дороти, те поздравявам с успеха! Дано все повече момичета да имат късмета да забременяват от първия път! Peace

# 4
  • Мнения: 1 062
Аз само искам да кажа, че успехът не зависи само и единствено от клиниката. Налице са толкова много фактори, при всяка двойка причината да се стигне до инвитро е различна. Всичко е строго индивидуално и един успех или неуспех зависи от много причини, дори ако щете и късмет.

Определено ! Напълно съм съгласна с това   bouquet

# 5
  • Мнения: 7 716
Мисля, че ин-витро клиниките в България като цяло всички са добри. Laughing
Другото е късмет, както казва Лея.

# 6
  • Мнения: 2 422
Така е нямаш ли късмет и при най.. най... добрия да си няма да стане .
За съжаление това е ралноста.
Но тази тема наистина не е лоша защото момичета които са в процедури в момента когато прочетат, че техния ДОКТОР - X е помогнал надеждата и вярата е по голяма а това не е малко за психиката според мен Wink

# 7
  • Мнения: 1 095
Така е нямаш ли късмет и при най.. най... добрия да си няма да стане .
За съжаление това е ралноста.
Но тази тема наистина не е лоша защото момичета които са в процедури в момента когато прочетат, че техния ДОКТОР - X е помогнал надеждата и вярата е по голяма а това не е малко за психиката според мен Wink

НЕ всичко е късмет Simple Smile Трябват и добри специалисти, добра практика. Нещата са комплексни и все пак не мога да се съглася,че клиника,която прави ин витро , а в процеса на стимулация не следи нивото на хормоние , е добра. Това е един от малкото примери за не добре свършена работа, които съм срещала .
Успех на всички бъдещи мами !!!  bouquet

# 8
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Пусни анкета.
Подобна тема има тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=3198.0

Иначе съм съгласна с казаното по-горе, че важна е не само клиниката а и индивидуалния случай.

Аз правих ИКСИ при д-р Стаменов и имах положителен тест от първи опит. До раждане на бебе обаче не се стигна, не знам дали да се броя за успешен случай....

Етърва ми правиха процедури в клиниката на Щерев, неуспешни...

Последна редакция: сб, 12 яну 2008, 10:30 от Жабче

# 9
  • София
  • Мнения: 6 370
потърси и в архива - помня, че няколко пъти са пускани такива анкети.

# 10
  • Мнения: 2 422
Дороти извини ме но има момичета при които е следено всичко до най малкия детайл и пак нищо на лице така че ако нямаш късмет Crossing Arms не става

# 11
  • Мнения: 1 095
Дороти извини ме но има момичета при които е следено всичко до най малкия детайл и пак нищо на лице така че ако нямаш късмет Crossing Arms не става

Сигурно е така Мая,но все пак не съм напълно съгласна.
Пък и пуснах тази тема с цел да помогнем на момичетата да се ориентират малко поне .
Никой не е длъжен да дава оценки, това е по желание Peace

# 12
  • Мнения: 1 095
Явно ,че има значение !Пак пиша понеже току що даваха репортаж за новородените ледени бебета ! Да са живи и здрави !
Моята лекарка др.Ганева е помогнала за това ,в моята клиника  ! Hug

# 13
  • Близо до София
  • Мнения: 896
Смятам, че нещата са наистина комплексни, както казва Дороти. Ако попаднеш на някой "специалист", който не е много наясно какво прави /във форума има много примери за това/, колкото и късмет да имаш няма да ти помогне.
първо трябва лекаря на който се доверяваш да е наистина специалист, да си разбира от работата. И след това ти е нужен късмет. Смятам че и клиниката трябва да е отлично оборудвана.
Мисля че идеята на Дороти е хубава, за да може всяка жена която се интересува от клиниките за ин-витро /кои са добри и кои не/ да отиде направо на темата. До сега забелязвам, че всеки който го интересува този въпрос или си задава собствена тема /и те стават много/ или задава този въпрос в различни теми от форума, а така темата се разпръсква и не е събрана на едно място.
общо взето съм на мнение че трябва да има такава тема и ако има някой който да напише нещо по темата ще бъде хубаво.
успех момичета

# 14
  • София
  • Мнения: 728
Не подценявайте конкретиката на всеки отделен случай!
Дороти, и аз съм пациентка на д-р Ганева, 7 инсеминации и две иксита правих при нея, но нямаше успех! С това, разбира се, не искам да кажа, че тя е лош лекар. Боже опази  Laughing, само искам да кажа, че нещата не зависят само и изцяло от лекаря. Причините за успех/неуспех са много и комплексни.

# 15
  • Мнения: 7 716
Според мен най-добрият лекар /или клиника/ е този, за когото можеш да кажеш добра дума дори след неуспех. Peace

# 16
  • Мнения: 1 095
Аз не желая да давам оценка,която да се приема като константна величина. Затова искам мнение от всички момичета с успешни или неуспешни манипулации, били те ин витро, ИКСИ или инсеминация.

# 17
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 268
За статистиката- била съм пациентка на 2 клиники за ин витро- на Щерев и на Стаменов.
При Щерев имам 6 инсеминации, 1 ИКСИ с лека стимулация и една прекратена стимулация.
При д-р Персенска от клиника "Надежда"- 2 ИКСИ на спонтанен и 1 ИКСИ с лека стимулация (успешно).

Клиниката на Щерев е с много добро оборудване, страхотни ембриолози и повече лекари, което улеснява приема. Може би ако бях останала там щях да забременея, а може би не. Реших да сменя клиниката не заради неуспешните процедури, а заради някои ситуации, които ме накараха да загубя доверие.

За д-р Персенска каквото и добро да кажа, все ще е малко. И не само, защото при нея успях. Тя е първия лекар, който съвсем по човешки прие предизвикателството да направи всичко по силите си, за да ми помогне. Обръщаше внимание и на най-дребните детайли.
И мисля, че предимството на клиника "Надежда" е в това, че не те приемат като поредния анонимен пациент, въпреки големия брой жени, който ежедневно минава оттам.

И е вярно, че трябва мноооого късмет. Колкото и изпипана да е една процедура, няма гаранция, че ще се получи. Особено в случаи на неизяснен стерилитет, или имунологичен (както е в моя случай).

# 18
  • Варна
  • Мнения: 117
Единствено думите "моят лекар" ги чувам от успели момичета!
Едно момиче в процедура или след не успех , не може да си вдигне главата и да каже ТОВА Е МОЯ ЛЕКАР , докато няма положителен резултат.Винаги имаш надежда в лекар, но не е моя докато не успея.
Мисля, че тук ще споделят само успелите!

# 19
  • Мнения: 147
здравейте, може би в тази тема трябва да пишат успели момичета. За моя голяма радост аз съм една от тях. Някои може да се досетят за мен по ника ми.Няма да разказвам за проблемите и т.н. то е ясно щом сме в този подфорум.
А сега на въпросите. Избрах клиниката на доц. Щерев преди много години , дори още не съществуваше тази красива и оборудвана болница. Направих 6 инсета неуспешни и ин витро успешно от първия път. Всички опити лечения и всичко съпътсващо винаги и само при д-р САВОВА , никога не изгубих вяра и доверие в нея и в целият екип разбира се.
Желая на всички много кураж и търпение и разбира се вяра че ще успеят.
Поздрави

# 20
  • Мнения: 14
Ако мога да попитам Jasmin с каква стимулация е била при успешният опит,тьй като и аз сам се насочила кьм д-р Персенска и дали тя прави пункции или само д-р Стаменов? Извинявам се,че тук задавам вьпрос.

# 21
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Привет!
При д-р Персенска от клиника "Надежда"- 1 ИКСИ на спонтанен и 1 ИКСИ с лека стимулация - успешно

За д-р Персенска каквото и добро да кажа, все ще е малко. И не само, защото при нея успях. Тя е първия лекар, който съвсем по човешки прие предизвикателството да направи всичко по силите си, за да ми помогне. Обръщаше внимание и на най-дребните детайли.
И мисля, че предимството на клиника "Надежда" е в това, че не те приемат като поредния анонимен пациент, въпреки големия брой жени, който ежедневно минава оттам.

Това е и моето мнение.
Д-р. Персенска и Д-р. Стаменов са невероятни!

Понеже видях въпроса за пункцията, ще отговоря и аз.
Първата пункция ми я направи Д-р. Персенска, а втората Д-р. Стаменов.

sylza, аз съм имала неуспешни процедури (ИКСИ и инсеминации) и винаги съм знаела кой е моят лекар.

Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 18:51 от Diana

# 22
  • Мнения: 14
Благодаря Диана,аз имам едно класическо ИКСИ при Щерев,но получих хиперстимулация и затова сега сьм решила да пробвам при д-р Персенска,Икси без или с лека стимулация.Прочетох,че твоят успешен опит е бил при тази лекарка точно с лека стимулация  и те моля да ми разкажеш с какво те стимулираха и как протича всичко. Laughing

# 23
  • Мнения: 164
Варна доц.Маркова прекрасен лекар и прекрасен човек.имам една неуспешна инсеминация и после ин витро от първия път.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 117
Диана, малко са момичетата като теб!
Нищо лично към никого, просто изказах мнение!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 730
Аз мисля да се намеся, мили момичета! Embarassed

Не съм от успелите ........... все още, но мога да заявя, че моя доктор е д-р К.Александров от АГ Варна. Имам неуспешно инвитро там, но това не ми пречи да го смятам за моя доктор, както и да възложа нови надежди на екипа там.
Дано втория ми път е успешен и дано всичките ви опити са такива! Искрено ви го желая!   bouquet Hug baby_neutral

# 26
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Благодаря Диана,аз имам едно класическо ИКСИ при Щерев,но получих хиперстимулация и затова сега сьм решила да пробвам при д-р Персенска,Икси без или с лека стимулация.Прочетох,че твоят успешен опит е бил при тази лекарка точно с лека стимулация  и те моля да ми разкажеш с какво те стимулираха и как протича всичко. Laughing

Стимулацията ми започна от 6-ти ден от МЦ
6ти, 7ми и 8ми ден по 2 ампули фостимон 75UI
9ти ден менопур 2 ампули и оргалутран 1 бр
10ти ден менопур 3 ампули оргалутран 1 бр
11ти ден менопур 2 ампули оргалутран 1 бр
12 ти ден оргалутран и през нощта 5000 UI Pregnil
13ти ден празен
14ти ден пункция - 9 прекрасни яйцеклетки Simple Smile
Желая ти успех Hug

sylza, ако не си почувствала твоят доктор, от цялото си сърце ти желая това да се случи възможно най-скоро. Смятам, че това е от огромно значение. Hug  bouquet
На всички желая да сбъднат най-съкровената си мечта!

# 27
  • Мнения: 14
Мерси за бьрзия отговор,ти ми вдьхваш надежда,че може и на мен да се случи някои ден.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 242
Д-р Владимиров - успешен първи опит ин витро/ИКСИ

# 29
  • Мнения: 1 365
Аз не съм от успелите момичета, за което благородно им завиждам, без лоши чувства. Правих миналата година май месец ин витро по дълъг протокол при д-р Стаменов. Последва извънматочна бременност и т.н. За съжаление с него си развалихме взаимоотношенията, но може би ако не бяхме щях да си направя и вторият опит при него... Сега просто търся клиника и доктор, към когото да се обърна...

# 30
  • Мнения: 25
На мен ми помогна Д-р Владимиров.
Първото ин-витро/икси беше несполучливо,но ние не се предадохме.
Бяхме замразили ембриони и опитахме пак .
Сега съм бременна и след броени дни ще раждам.
Успех пожелавам на всички!

# 31
Да се запиша и аз тука...аз не се числя нито към групата на успелите, нито към групата на неуспелите, тъй като не съм правила до този момент никакви опити, но определено си мисля че моят доктор е д-р Персенска. Към нея съм се насочила и от тук нататък каквото стане....Не живея с илюзии, че тещата ще станат от първия път, тъй като това до голяма степен си зависи и от късмета. А иначе за повдигане на духа моя колежка прави инсеминация при д-р Персенска неуспешна и ин-витро пак при нея и в момента е бременна във втория месец, при това от първи опит ин-витро.

# 32
  • Мнения: 4 308
Първи опит ICSI MESA в клиника "Надежда", д-р Стаменов - успешен. Чакаме близнаци момче и момиче.

# 33
  • на село
  • Мнения: 837
Според мен най-добрият лекар /или клиника/ е този, за когото можеш да кажеш добра дума дори след неуспех. Peace
Моят лекар е д-р Ганева.Същата,за която Дороти е писала.Само добро мога да кажа за нея,за клиниката също.Първият ми опит беше неуспешен,въпреки това следващият пак ще го направя при нея.Нека не забравяме,че лекарите не са богове.Мисля,че получих необходимата грижа  за достигане на пложителен резултат,но ролята на лекаря и техниката е до един момент.Оттам нататък сме в ръцете на природата.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 2 048
Здравейте, момичета!
 Да се включа и аз - 4 опита ИКСИ. Първи неуспешен - във Варна при доц.Маркова. Втори - при доц.Щерев - за съжаление на днешния ден точно преди 8 години загубих бебето... - в 16-та седмица.Трети и четвърти опит/пак при доц.Щерев/ - имам син на 6.5 и дъщеря на 2.5г. Едно голямо Благодаря на всички от екипа му, които ми помогнаха - д-р Тимева, д-р Савова, д-р Баров, д-р Таня Милачич и акушерките Лидка и Сашка и всички на които не успях да запиша имената... За мен те бяха правилното решение. Успех на всички!

# 35
  • Мнения: 172
Единствено думите "моят лекар" ги чувам от успели момичета!
Едно момиче в процедура или след не успех , не може да си вдигне главата и да каже ТОВА Е МОЯ ЛЕКАР , докато няма положителен резултат.Винаги имаш надежда в лекар, но не е моя докато не успея.
Мисля, че тук ще споделят само успелите!




Момичета,аз съм правила 2 НЕуспешни опита  за ин витро в София,в клиниката на Братя Тодорови,на петте кьошета.Това е моят лекар,въпреки,че нямах успех.4 години след опитите съм бременна,по естествен път,но д-р Тодоров е прекрасен специалист за мен.Имам познати,които са забременявали при него,знам,че работи професионално.Малко е по мъжки простак,но е добър лекар.Благодаря му за всичко,което направи за мен.Проблемът при мен беше на ниво ХИПОТАЛАМУС,тоест бях под силен стрес.Понякога си мисля,че БОГ ни предлага изпитания,които трябва да преминем.Аз самата си осинових дете и съм щастлива . Сега момченцето ми е щастливо,че ще става БАТИ.Желая на всички дами да станат мами

# 36
  • София
  • Мнения: 213
Здравейте и от мен Peace
Аз съм от успелите в клиниката на Щерев - лекуващ лекар д-р Савова.
Имам 4 инсеминации - неуспешни в клиника Надежда.
Но  Naughty в никакъв случай не мога да кажа че д-р Стаменов е виновен за моя неуспех там.
Винаги се е отзовавал на телефонните ми позвънявания и въпроси.
Винаги е бил наясно с това което прави и какво преживявам.
При д-р Савова попаднах почти случайно и то по настояване на баща ми,
дори самият той ми записа час за безплатните прегледи .
Реших да опитам и там с инсе и от първи път забременях.
За мен и двамата /Стаменов и Савова / са еднакво добри в професията.
А  всичко останало е и въпрос на избор от страна на пациента и късмет.
То се оказва че всичко в живота е и доза късмет.
Успех на всички момичета в борбата със стерилитета ! Praynig Hug Hug Hug

# 37
  • Мнения: 404
Първи опит ICSI MESA в клиника "Надежда", д-р Стаменов - успешен. Чакаме близнаци момче и момиче.

Моя приятелка преди седмица роди момченце и момиченце.
Желая Ви успех.

# 38
Здравейте момичета,   bouquet

Аз съм избрала клиника „Щерев” за лечение – една от най-добрите ми приятелки е бременна от първи отит ин-витро с близнаци, а моя колежка – от 4та инсеминация. Много се радвам за тях и много ми се иска да имам и аз късмет. Пожелавам го на всички, независимо при кой лекар ще се лекуваме, важното е да се чувстваме спокойни, че сме в добри ръце!  Hug

# 39
  • Свищов
  • Мнения: 209
denica благодаря за информацията която даваш т.е. че има успешни опити инвитро. Ние сме в процес на избор на клиника. А в клиниката на Щерев били казала при кои лекар са били приятелките ти? Може да обменяме опит за в бъдеще. Успех newsm10

# 40
  • Мнения: 7 716
В клиниката на Щерев работят в екип лекарите и всички са добри.

# 41
  • Свищов
  • Мнения: 209
ООхх лали сега видях че направо съм объркала всичко- и потребителя с инфото и неправилно формулирания ми въпрос. Съжелявям. Ама ми е толкова объркано всичко. Все още се подготвяме психически за инвитро т.к. си мислехме че ще успеем и с инсеминации....но уви. Ще се опитам да съм по съсредоточена.

# 42
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,
Аз забременях след 7 години очакване   - първи опит инвитро  при Д-р Ганева в клиника за репродуктивно здраве на Д-р Щерев. Сина ни Тервел е вече на 5 месеца  и е толкова сладък  Simple Smile. Преди този опит инвитро правихме 6 инсеминации, след което лапароскопия, от която се установи че тръбите ми са непроходими и затова преминахме към инвитро.
Лапароскопията ми прави Д-р Ганева, инвитрото е при Д-р Ганева, раждането ми отново при Д-р Ганева! Започнах да ходя при нея някъде към края на 2004 година, в края на 2007 забременях и  родих през юли 2008. Много е важно да не се сменя доктора, защото успеха е в резултат първо на професионализма на Д-р Ганева и на позитивното й отношение,  и след това на доверието, което аз имах в нея през цялото време. Освен това през всички тези години се натрупа доста информация в досието ми, която информация предполагам че е улеснила Д-р Ганева и екипа й.

Подготвихме всички документи за осиновяване, исках да ги подам в началото на 2008 ( след като се регистрирам на новия ни адрес, в нашето вече собствено жилище, за да може да подадем документите  по местоживеене и  социалните да видят, че имаме дом  - това е част от процедурата по одобрение за осиновяване ( до този момент живеехме под наем)) и решихме да направим този опит инвитро в края на октомври  2007- хей така, за да знаем, че поне сме направили всичко и сме опитали всичко.  Преди Коледа прокървих доста силно - оказа се, че едното ембрионче не е оцеляло! За щастие второто си беше там и имах една много спокойна и приятна бременност ( като изключим, че качих над 30 кг. и стигнах до 96 кг - но сега вече ми остава да сваля само още 5-7 кг - като спря да кърмя ще ги сваля с малко усилия)!

Пожелавам успех на всички, които сега опитват! Мили момичета, заслужава си всяка стъпка, всяка тревога, всяко усилие! Нещата се случват - вярвайте силно и бъдете постоянни в опитите си!

А на Д-р Ганева не знам как да се отблагодаря, освен да кажа на всички колко добър лекар е и колко усмихнат човек! Благодаря ви, Д-р Ганева за всеки миг щастие с Тери, за всяка негова усмивка!

# 43
  • Мнения: 1 095
И аз искам да кажа едно голямо благодаря на д-р Ганева и всички мили и добри хора,които работят в клиниката на Щерев   bouquet Hug . Благодарение на всички тях вече си имам малката Тея -фея, първо и успешно ин - витро Simple Smile  Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 822
според European IVF Monitoring стр.8
http://www.eshre.com/01/MyDocuments/Good_Clinical_Treatment_ESHR … _BULGARIAN(1).pdf
трябва да има информация за успеваемостта по клиники и национален регистър.

# 45
  • Мнения: 1 095
според European IVF Monitoring стр.8
http://www.eshre.com/01/MyDocuments/Good_Clinical_Treatment_ESHR … _BULGARIAN(1).pdf
трябва да има информация за успеваемостта по клиники и национален регистър.
Абсолютно съм съгласна ! Някои потребители тук ме обявиха за агитаторка точно поради тази причина,а аз просто искам да помогна на бъдещите мами да изберат сами по отзивите на всички нас , борили и борещи се с мечтата да станат майки .

# 46
  • Мнения: 822
да наистина всичко опира до желание да се помогне, да се избегне лутането и губенето на време. Но при една стойна информационна система всичко ще е много по лесно. смятам, че ние успелите сме длъжни да споделим нашия опит за да се спестят средства и време.
Та ние след два неуспешни опита в Репробиомед, и след като се потрудихме доста да разберем нещо за успеваемоста на клиниките, отидохме в АГ Варна при прекрасния лекар и човек д-р К. Александров, успяхме от първия път и вече имаме 5 мец. прекрасна дъщеричка. Успех на всички.

# 47
  • Мнения: 13
здравейте момичета, за мен най-добрият доктор е д-р Иво Тодоров от "Клиника Братя Тодорови".5 години ходихме при него имам два опита ИКСИ  и мн. инсеминации (вече не им помня броя).Въпреки , че и двете ИКСИ-та бяха неуспешни ние продължавахме да ходим при него и не сам си и помисляла да го сменям . И най - накрая при поредната инсеминация положителния резултат дойде и то двоен . Много бях доволна от организацията на работата в клиниката - всички дори и секретарката са  в час с кои какво става , за какво е дошъл и т.н.Като се обаждах по телефона не трябваше да се обяснявам като ученичка ,разбирахме се с няколко думи . А що се отнася до д-р Иво Тодорв- страхотен специалист , целта му не е да ти вземе парите , а да се сварши работата.До последно като бременна си ходих на консултация и при него и слушах и изпълнявах неговите съвети ,а не на акушер-гинеколога в родния ми град и резултата -две прекрасни деца родени с планово секцио ,13 дни преди термина ,и двете по 3.100 кг и 49 см.Събрах очите на "специалистите " в родния ми град.И всичко това благодарение на д-р Иво Тодоров.Винаги ще сам му благодарна ,че сбъдна мечтите ни. УСПЕХ МОМИЧЕТА !!! newsm10

# 48
  • Мнения: 524
За мен най-успешна е клиниката на д-р Щерев. Разбира се, ние слава Богу успяхме от първия път, благодарение на професионалното и човешко отношение на д-р Ганева и на целия персонал в клиниката. Действаха изключително адекватно, в правилната посока и за по-малко от година от първото ни посещение в клиниката, резултатът е на лице. Там си следя бременността и живот и здраве, ще раждам там.
Имам две приятелки успели също от първия път.
На мнение съм, че човек трябва да намери " своя" лекар. Аз съм благодарна, че нашият лекар е д-р Ганева.
Успех на всички момичета! Hug

# 49
Здравейте,
Първо искам да ви пожелая весели коледни и новогодишни празници.Нека новата 2009 ни донесе много здраве,щастие,късмет,любов и усмивки.
Аз съм една успяла мама, за което трябва да благодаря изцяло на доктор Табакова и доктор Николов от МЦ" Репробиомед". Вторият ми инвитро опит / икси / бе успешен.Въпреки ,че не се получи от първия път аз не се отказах.Също така знаех ,че ще направя втория си опит пак в този медицински център тъй като бях много доволна от отношението, сериозността и професионализма с който се подходи към моя проблем.
Пожелавам успех на всички и помнете ,че когато желаеш нещо много силно то се сбъдва.

# 50
  • Мнения: 4 041
Теа.феа, наистина човек би те сметнал за агитаторка. Ами сама преброй от началото на темата колко пъти си повторила едно и също.
Тук преди време клиниката на Щерев изобщо не беше на почит и ако не се лъжа не заради друго, а заради хапливия език на самия Щерев.
Сега виждам, че нещата са се променили, така че няма смисъл някой да повтаря като развален телефон колко добри са клиника Щерева и д-р Ганева.
Разбери че, тук всеки би искал да сподели колко е щастлив, че е успял от първия път, но сама разбираш, че успеваемост от първия път е наистина трудно-постижим успех.

# 51
  • Мнения: 339
Здравейте,
весела Коледа и дано на всички да се случи чудото което ме споходи.
7 год.ходим по мъките за бебче и все не ставаше.Най- накрая намерих своя д-р.Владимиров,който след първо ИКСи ми каза,,бременна си". Сега живот и здраве края на  юни чакаме нашето бебе.
Късмет на всички.

# 52
  • Мнения: 1 095
Теа.феа, наистина човек би те сметнал за агитаторка.
Не мисля,че е уместно да захапваш с хапливия си език хора като мен и то без причина.
Аз съм отворила темата и като всеки останал имам право да пиша в нея.
Весели празници ти желая и по-малко остри думи !  bouquet

# 53
Искам да споделя информация почерпена от личния ми опит и три години ходене по мъките. Аз съм от Варна и имам ендокринно заболяване, което доведе до необходимостта от инвитро процедура. "Светилото" доцент Маркова прави половин годишни неуспешни опити и ме лекува като нейна частна пациентка в "Майчин дом - Варна", без да се досети, може би умишлено да ме изпрати при ендокринолог. След като не постигна никакво подобрение ми заяви, че нямам никакви шансове да забременея, дори с инвитро процедура. Слава Богу, че не я послушах и след като се съвзех от шока и депресията, пристъпих към изследвания и стимулация за инвитро (добре, че същата доцентка вече не оглавява инвитро екип в АГ болница!) За мой лош късмет се насочих към клиника "Олимед" във Варна, където освен любезно отношение и високи цени не видях никакъв професионализъм у лекарите, никакво съгласуване на действията, мненията и терапията им, подхвърляха ме от лекар на лекар в зависимост от това кой е на смяна и след три опита - човек в отчаянието си се лови и за сламка - се отказах. Лекарите от "Олимед" определено не знаеха какво да правят и това ми коства много напразни надежди, разочарования и не на последно място крупна сума пари!
Благодаря на съдбата, че събрах сили да продължа с опитите и отидох в Плевен в клиника по имунология и репродуктивна медицина оглавявана от доцент Е. Конова. Много скоро осъзнах огромните разлики в квалификацията на лекарите във Варна и Плевен, изключително добрата техническа база в Плевен, изключително добрата подготовка и компетентност на всички професионалисти там, които работеха в пълен синхрон и екип - имунолог, ендокринолог, гинеколог и ембриолози. Там ми направиха изследвания, които във Варна - за съжаление и ужас не се правят поради незнание или поради липса на медицинско оборудване. Забременях от първия опит, а процентът на успеваемост, който дава тази клиника е над 80%! Дължа щастието си на целия екип изключителни професионалисти и в частност на доцент Конова - имунолог, на доктор Алкан Емин - гинеколог, доктор Катя Тодорова - ендокринолог и не на последно място на доктор Тодор Първанов - психиатър и психотерапевт.
Цялото ми семейство им е благодарно от сърце и задължено завинаги!
Моят съвет към всички жени с репродуктивни проблеми е да не губят надежда, да не изразходват сили, време и финансови средства при съмнителни специалисти, а да потърсят помощ в тази клиника в град Плевен.

# 54
  • Мнения: 98
Искам да споделя информация почерпена от личния ми опит и три години ходене по мъките. Аз съм от Варна и имам ендокринно заболяване, което доведе до необходимостта от инвитро процедура. "Светилото" доцент Маркова прави половин годишни неуспешни опити и ме лекува като нейна частна пациентка в "Майчин дом - Варна", без да се досети, може би умишлено да ме изпрати при ендокринолог. След като не постигна никакво подобрение ми заяви, че нямам никакви шансове да забременея, дори с инвитро процедура. Слава Богу, че не я послушах и след като се съвзех от шока и депресията, пристъпих към изследвания и стимулация за инвитро (добре, че същата доцентка вече не оглавява инвитро екип в АГ болница!) За мой лош късмет се насочих към клиника "Олимед" във Варна, където освен любезно отношение и високи цени не видях никакъв професионализъм у лекарите, никакво съгласуване на действията, мненията и терапията им, подхвърляха ме от лекар на лекар в зависимост от това кой е на смяна и след три опита - човек в отчаянието си се лови и за сламка - се отказах. Лекарите от "Олимед" определено не знаеха какво да правят и това ми коства много напразни надежди, разочарования и не на последно място крупна сума пари!
Благодаря на съдбата, че събрах сили да продължа с опитите и отидох в Плевен в клиника по имунология и репродуктивна медицина оглавявана от доцент Е. Конова. Много скоро осъзнах огромните разлики в квалификацията на лекарите във Варна и Плевен, изключително добрата техническа база в Плевен, изключително добрата подготовка и компетентност на всички професионалисти там, които работеха в пълен синхрон и екип - имунолог, ендокринолог, гинеколог и ембриолози. Там ми направиха изследвания, които във Варна - за съжаление и ужас не се правят поради незнание или поради липса на медицинско оборудване. Забременях от първия опит, а процентът на успеваемост, който дава тази клиника е над 80%! Дължа щастието си на целия екип изключителни професионалисти и в частност на доцент Конова - имунолог, на доктор Алкан Емин - гинеколог, доктор Катя Тодорова - ендокринолог и не на последно място на доктор Тодор Първанов - психиатър и психотерапевт.
Цялото ми семейство им е благодарно от сърце и задължено завинаги!
Моят съвет към всички жени с репродуктивни проблеми е да не губят надежда, да не изразходват сили, време и финансови средства при съмнителни специалисти, а да потърсят помощ в тази клиника в град Плевен.
Напълно съм съгласна със теб Клиниката във Плевен работят във екиб . Аз  също бях очарована първия път когато отидохме бях много объркана и уплашена но там ни върнаха надеждата и доверието , а това е най важното , да вярваш на 100% че това е твоят лекар и екипа  му ще дадат  всичко от се беси. доцент Конова е прекрасен специалист и човек със главно "Ч", доктор Емин и доктор Рилчева и всички работещи там  също.Ние още нямаме бебе но съм сигурна че през 2009 година ще стане .

# 55
  • Мнения: 822
....... Забременях от първия опит, а процентът на успеваемост, който дава тази клиника е над 80%! .......

преди да пишете % поинтересувайте се какво обявява самата клиника, иначе някак рекламно звучи, пък и  прави лоша услуга на клиниката и лекарите там.
http://www.ivfpleven.com/upl/files/One_year_site-new.ppt

# 56
  • Мнения: 8
Здравейте момичета ЧНГ-Пожеланието ми е да сте живи и здрави и тази година да станеме всички майки.
Изчетох обстойно темата и мисля че е полезна-не само за момичета които тръгват по-трудния път на стерилитета, но и за момичета разочаровани от дадена клиника по един или друг начин.
Преди известно време правих Донорска инсеминация в клиника Малинов-съпругът ми е с неличим стерилитет и това е единственото решение-беше много трудно но няма начин.Инсето беше неуспешно и сега мисля че май е за добро.След инсето ми дадоха характеристика на донора-беше същото което искахме-тоест донорът да е с данните на мъжът ми.Всичко съвпадаше с изключение на едно-кръвната група-което много ни ядоса-та това е най-важното-ако детето вземеше кръвната група на донорът-какво ще обясняваме след години.Те не ме попитаха за моята та поне като нямат донор с кр.гр на мъжът ми да е с моята кр. гр. -та да не стават фалове след години-и тук вече идава моментът, че аз съм напълно здрава и хормонално и тръби.Стимулираха ме и образувах доста Ф- всичко беше супер -дадоха ми 90% успеваемост но след като видях характеристиката всичко се срина -и така и не се получи бебче.
Важно е и клиниката  и професионализма и спокойствието.СЕГА СЪМ МНОГО ОБЪРКАНА -НО ЩЕ ПРОДЪЛЖИМ, НО ВЕЧЕ И С МНОГО ИЗИСКВАНИЯ.

# 57
  • София
  • Мнения: 6 370
Инсето беше неуспешно и сега мисля че май е за добро.След инсето ми дадоха характеристика на донора-беше същото което искахме-тоест донорът да е с данните на мъжът ми.Всичко съвпадаше с изключение на едно-кръвната група-което много ни ядоса-та това е най-важното-ако детето вземеше кръвната група на донорът-какво ще обясняваме след години.Те не ме попитаха за моята та поне като нямат донор с кр.гр на мъжът ми да е с моята кр. гр. -та да не стават фалове след години

добре е човек да се образова малко.

http://mistupid.com/health/bloodinherit.htm

не е задължително детето да носи кръвната група на биологичния си баща!

# 58
  • Мнения: 8
jam-благодаря ти за хубавият линк-но преди да напиша това съм поизчела някои неща-така, че смея да твърдя че се пообразовах преди написаното/а и ако знам всичко за донори и инсета щях да съм доктор/ все пак плащаме не малка сума и трябва да ни се разясняват някои неща -не да ги научаваме от линкове или от приятели във форумът.-Може и да е вярно това в линака но е рядкост може би.В повечето клиники-при избор на донор се гледа първо кръвната група/или ако няма донор с такава-поне да ни бяха казали и ние да преценим-а не след дъжд качулка/-и без друго повечето хора вече подозират че имаме проблем с мъжът ми и след време няма да се учудя ако се намери и доброжелател които ще подхвърли на бъдещото ни дете за тези проблеми и при една кръвна група на донорът на пример-още повече ще задълбаем съмненията.

# 59
  • София
  • Мнения: 6 370
разясняват някои неща -не да ги научаваме от линкове или от приятели във форумът.-Може и да е вярно това в линака но е рядкост може би.

не е рядкост, не си разбрала добре таблицата. кръвната група може да се наследи както от майката, така и от бащата - с еднаква вероятност. нали и двамата предават по 50% от генетичния материал. няма такова правило, че кръвна група се предава само по бащина линия!
моят баща е с кръвна група 0+, а аз и сестра ми носим кръвната група на майка ни - А+. а сме дъщери на баща си със сигурност.

# 60
  • Мнения: 2 022
Искам да споделя информация почерпена от личния ми опит и три години ходене по мъките. Аз съм от Варна и имам ендокринно заболяване, което доведе до необходимостта от инвитро процедура. "Светилото" доцент Маркова прави половин годишни неуспешни опити и ме лекува като нейна частна пациентка в "Майчин дом - Варна", без да се досети, може би умишлено да ме изпрати при ендокринолог. След като не постигна никакво подобрение ми заяви, че нямам никакви шансове да забременея, дори с инвитро процедура. Слава Богу, че не я послушах и след като се съвзех от шока и депресията, пристъпих към изследвания и стимулация за инвитро (добре, че същата доцентка вече не оглавява инвитро екип в АГ болница!) За мой лош късмет се насочих към клиника "Олимед" във Варна, където освен любезно отношение и високи цени не видях никакъв професионализъм у лекарите, никакво съгласуване на действията, мненията и терапията им, подхвърляха ме от лекар на лекар в зависимост от това кой е на смяна и след три опита - човек в отчаянието си се лови и за сламка - се отказах. Лекарите от "Олимед" определено не знаеха какво да правят и това ми коства много напразни надежди, разочарования и не на последно място крупна сума пари!
Благодаря на съдбата, че събрах сили да продължа с опитите и отидох в Плевен в клиника по имунология и репродуктивна медицина оглавявана от доцент Е. Конова. Много скоро осъзнах огромните разлики в квалификацията на лекарите във Варна и Плевен, изключително добрата техническа база в Плевен, изключително добрата подготовка и компетентност на всички професионалисти там, които работеха в пълен синхрон и екип - имунолог, ендокринолог, гинеколог и ембриолози. Там ми направиха изследвания, които във Варна - за съжаление и ужас не се правят поради незнание или поради липса на медицинско оборудване. Забременях от първия опит, а процентът на успеваемост, който дава тази клиника е над 80%! Дължа щастието си на целия екип изключителни професионалисти и в частност на доцент Конова - имунолог, на доктор Алкан Емин - гинеколог, доктор Катя Тодорова - ендокринолог и не на последно място на доктор Тодор Първанов - психиатър и психотерапевт.
Цялото ми семейство им е благодарно от сърце и задължено завинаги!
Моят съвет към всички жени с репродуктивни проблеми е да не губят надежда, да не изразходват сили, време и финансови средства при съмнителни специалисти, а да потърсят помощ в тази клиника в град Плевен.
Здравей Жулиета, понеже виждам, че и тук това ти е първото абсолютно идентично мнение мнение като регистриран потребител държа да ти отговоря и тук:

Julieta, поздравления за това, че си сбъднала мечтата си, поздравления и за екипът на КИРМ в Плевен за това, че е върнал радостта във вашият дом! Дай Боже повече такива положителни теми!

Но ...
Нещо ме смущава в поста ти:
1. Това е първият ти пост като регистриран потребител и тук, в това няма лошо да благодариш на лекарите, които са ти помогнали, но някак си в цялата тази история повече ми изплува на преден план желанието ти да компроментираш други екипи;
2. Екипът на АГ-Варна, който слагаш под общ знаменател на всички екипи във Варна (пиши по-конкретно все пак), че нямат знания или апаратура е един от няколкото екипа в България с най-добро оборудване, най-подготвени и ДОКАЗАНИ специалисти и в областта на инфертилитета и клиничната ембриология, с една от най-високите успеваемости и да подчертая дебело - екипът от АГ- Варна, обучавал част от специалистите в Плевен!
3. Спокойно можеш да махнеш кавичките на доц. Маркова, защото тя наистина е светило в областта на акушерството и гинекологията, особено в областта на репродуктивното здраве - вярвай ми имам опит  като  нейна пациентка, и това не е само мое мнение а и на много хора около мен - и специалисти, и пациенти!
4. Дано да греша, но пилотният ти пост в няколко форума ми се струва малко тенденциозен ! Правила си няколко опита и чак след като си успяла откриваш bg-mamma и Зачатие, появяваш се от нищото и раздаваш правосъдие ма екипите.

Честита Нова година!

Последна редакция: сб, 03 яну 2009, 10:31 от Cygnus

# 61
  • Мнения: 98
Искам да споделя информация почерпена от личния ми опит и три години ходене по мъките. Аз съм от Варна и имам ендокринно заболяване, което доведе до необходимостта от инвитро процедура. "Светилото" доцент Маркова прави половин годишни неуспешни опити и ме лекува като нейна частна пациентка в "Майчин дом - Варна", без да се досети, може би умишлено да ме изпрати при ендокринолог. След като не постигна никакво подобрение ми заяви, че нямам никакви шансове да забременея, дори с инвитро процедура. Слава Богу, че не я послушах и след като се съвзех от шока и депресията, пристъпих към изследвания и стимулация за инвитро (добре, че същата доцентка вече не оглавява инвитро екип в АГ болница!) За мой лош късмет се насочих към клиника "Олимед" във Варна, където освен любезно отношение и високи цени не видях никакъв професионализъм у лекарите, никакво съгласуване на действията, мненията и терапията им, подхвърляха ме от лекар на лекар в зависимост от това кой е на смяна и след три опита - човек в отчаянието си се лови и за сламка - се отказах. Лекарите от "Олимед" определено не знаеха какво да правят и това ми коства много напразни надежди, разочарования и не на последно място крупна сума пари!
Благодаря на съдбата, че събрах сили да продължа с опитите и отидох в Плевен в клиника по имунология и репродуктивна медицина оглавявана от доцент Е. Конова. Много скоро осъзнах огромните разлики в квалификацията на лекарите във Варна и Плевен, изключително добрата техническа база в Плевен, изключително добрата подготовка и компетентност на всички професионалисти там, които работеха в пълен синхрон и екип - имунолог, ендокринолог, гинеколог и ембриолози. Там ми направиха изследвания, които във Варна - за съжаление и ужас не се правят поради незнание или поради липса на медицинско оборудване. Забременях от първия опит, а процентът на успеваемост, който дава тази клиника е над 80%! Дължа щастието си на целия екип изключителни професионалисти и в частност на доцент Конова - имунолог, на доктор Алкан Емин - гинеколог, доктор Катя Тодорова - ендокринолог и не на последно място на доктор Тодор Първанов - психиатър и психотерапевт.
Цялото ми семейство им е благодарно от сърце и задължено завинаги!
Моят съвет към всички жени с репродуктивни проблеми е да не губят надежда, да не изразходват сили, време и финансови средства при съмнителни специалисти, а да потърсят помощ в тази клиника в град Плевен.
Здравей Жулиета, понеже виждам, че и тук това ти е първото абсолютно идентично мнение мнение като регистриран потребител държа да ти отговоря и тук:

Julieta, поздравления за това, че си сбъднала мечтата си, поздравления и за екипът на КИРМ в Плевен за това, че е върнал радостта във вашият дом! Дай Боже повече такива положителни теми!

Но ...
Нещо ме смущава в поста ти:
1. Това е първият ти пост като регистриран потребител и тук, в това няма лошо да благодариш на лекарите, които са ти помогнали, но някак си в цялата тази история повече ми изплува на преден план желанието ти да компроментираш други екипи;
2. Екипът на АГ-Варна, който слагаш под общ знаменател на всички екипи във Варна (пиши по-конкретно все пак), че нямат знания или апаратура е един от няколкото екипа в България с най-добро оборудване, най-подготвени и ДОКАЗАНИ специалисти и в областта на инфертилитета и клиничната ембриология, с една от най-високите успеваемости и да подчертая дебело - екипът от АГ- Варна, обучавал част от специалистите в Плевен!
3. Спокойно можеш да махнеш кавичките на доц. Маркова, защото тя наистина е светило в областта на акушерството и гинекологията, особено в областта на репродуктивното здраве - вярвай ми имам опит  като  нейна пациентка, и това не е само мое мнение а и на много хора около мен - и специалисти, и пациенти!
4. Дано да греша, но пилотният ти пост в няколко форума ми се струва малко тенденциозен ! Правила си няколко опита и чак след като си успяла откриваш bg-mamma и Зачатие, появяваш се от нищото и раздаваш правосъдие ма екипите.

Честита Нова година!
Със всичко мога да се съглася но  не и със хвалбите към доцент Маркова благодарение на нея бях във депресия два месеца не може такъв "голям специалист" да няма човешко отношение на мен във очите ми каза че от мен не става нищо това и бяха точните думи, Вярно е във Варна има много добри лекари и дота висок процент успеваемост при  ин-витро, успехите на доктор Александров са безспорни на доктор Халачева също и др. но няма донори на яйцеклетки и такива момичета като мен се насочват към София , Плевен , Солун и Мадрид.

# 62
  • Мнения: 164
За мен също д-т Маркова е страхотен специалист лекувах се при нея около година и после предприехме стъпка вътрематочна инсеминация неуспешен опит Sadно аз не се отказах след няколко месеца направихме ин витро пак при нея УСПЕШНО имам си една прекрасна дъщеричка да ми е жива и здрава.Пожелавам успех на всички и каквото и да ви струва не се отказвайте.

# 63
  • Мнения: 164
Д-т Маркова не е ли вече в АГ Варна newsm78или аз нещо не съм разбрала

# 64
  • Мнения: 2 259
Доцент Маркова  май е само в "Майчин дом" Варна.

# 65
  • Мнения: 65
Аз не желая да давам оценка,която да се приема като константна величина. Затова искам мнение от всички момичета с успешни или неуспешни манипулации, били те ин витро, ИКСИ или инсеминация.
аз имам 3неуспешни инсеминации сега чакм за инвитро

# 66
  • Мнения: 1 095
Аз не желая да давам оценка,която да се приема като константна величина. Затова искам мнение от всички момичета с успешни или неуспешни манипулации, били те ин витро, ИКСИ или инсеминация.
аз имам 3неуспешни инсеминации сега чакм за инвитро
Успех !  Peace

# 67
  • Мнения: 65
Дздр-р Владимиров - успешен първи опит ин витро/ИКСИ    Здравеи ЛЕКСИ   Hug Hug Hug  знаеш ли колко много ме успокои и аз ште правя инвитро при Д-р Владимиров дано и аз да имам твоя касмет.

# 68
  • Мнения: 1 365
Здравейте, да се включа и аз отново в темата - направих второ неуспешно ин витро в бившата Тина Киркова при д-р Генов. Нямам нищо против доктора - много е внимателен, но при мен не се получи. Сега мисля да ходя в клиника Афродита. Някой дали има мнение за тях?   bouquet

# 69
  • Мнения: 822
не ходете ей така в непроверени клиники със съмнителни възможности за успех

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Деси,помня,че си била при Стаменов,а какво ти е мнението за д-р Владимиров и клиниката на Щерев?Тази клиника Афродита от скоро я срещам тук-там и няма достатъчно мнения за нея.

# 71
  • Мнения: 1 095
Здравейте, да се включа и аз отново в темата - направих второ неуспешно ин витро в бившата Тина Киркова при д-р Генов. Нямам нищо против доктора - много е внимателен, но при мен не се получи. Сега мисля да ходя в клиника Афродита. Някой дали има мнение за тях?   bouquet
Къде е тази клиника? В София ли?

# 72
  • Мнения: 1 365
В софия е клиниката. Шефа на клиниката е грък - д-р Пападопулос. За гърците съм чувала много добри отзиви в сферата на инвитрото. http://www.afroditamc.com/ това е сайта на клиниката. И аз не съм чувала отзиви за тях, но си мисля, че за да се докажат, трябва да са много внимателни в процедурите... Поне аз така мисля!  Peace За Владимиров и Щерев нямам мнение - не съм ходила при тях. Струва ми се малко прехвалено отношението и мненията за тях. Пак ще кажа - това е лично мое мнение. Като бях при Стаменов, та какво? Нищо! За малко да ме изпусне, защото бърза да си преглежда останалите пациентки и да прави пункции, докато аз бера душа в реанимацията. Не искам да коментирам, защото се ядосвам...  Tired
Затова реших да се доверя на клиника, която не е ангажирана с безброй клиенти, нищо че е нова...   bouquet
Успех на всички. В петък съм на преглед при д-р Пападопулос. Малко скъпичко излиза, но... надявам се да има полза...  Peace

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Деси,успех Peace

# 74
  • Мнения: 1 365
Peace

Последна редакция: ср, 08 апр 2009, 10:49 от котенце десси-г

# 75
  • Мнения: 851
Положителните опити не стават с молене да се получат, а с откриването на проблема в двойката и преминаването към адекватно лечение. Не винаги се получава от 1вия /2рия път, понякога пътяе дълъг и доста труден.
Не ви препоръчвам да ползвате услугите на клиники със съмнителен резултат. Луксозната база за работа и младия екип не винаги са решение на проблема.
Аз винявай, че се намесвам, но ако имат достатъчно свободно време естествено, че ще занесат документите - в техен интерес е .
В повечето одобрени клиники от фонда има опашка за попълване на документи и вече записват часове, какво остава някой да носи от името на пациентите документите..... това го забравяме
Освен това темата е за "Най-успешни клиники и доктори за ин витро" и обикновенно това мнение се базира на опита от лечението в една клиника, а не от отношението на регистратурата при първото посещение.
Надявам се да не си сбъркала и да имаш успех Praynig
Аз съм обиколила 3 клиники и в последната макар отрицателния резултата на 1вото ин витро и неполучилия се размразен трансфер  не се отказах, а градивния подход към нашите проблемите помогнаха  (моля се на Господ всичко да е наред до края) да видим заветните 2 чертички преди 2 месеца. Скачането от лекар на лекар не енепременно рецептата за успех. Важното е да намерим лекаря на когото вярваме!
Извинявам се за дългия пост (надявам се никого да не съм обидила)

# 76
  • Мнения: 822
.............Освен това темата е за "Най-успешни клиники и доктори за ин витро" и обикновенно това мнение се базира на опита от лечението в една клиника, а не от отношението на регистратурата при първото посещение.............
именно, тези постове за Афродита въобще не са тук на мястото си. нито някое момиче е казало че е забременяло там, нито клиниката е публикувала успеваемостта си. между другото само две клиники в БГ за сега публикуват надлежна статистика за успеваемостта си, останали подхвърлят накакви %, без да е ясно на колко цикъла или пациенти се базират. Само подробна статистика би могла да определи "Най-успешни клиники и доктори за ин витро".

# 77
  • Мнения: 1 365
Изтрих си поста! Дано да сте доволни!
Да кажа ли за отношението на д-р Стаменов към пациентките или да си замълча? Скачам от клиника на клиника и от доктор на доктор, защото Стаменов отказа да си има нещо общо с мен, след като едва не ме изпусна преди две години. Направих първото ин витро там, той ми върна 5 ембриона и съответно стана извънматочна, която компетентният доктор не видя, докато тръбата не се спука, а като ме изписа каза, че не иска да има нищо общо с мен и това се случи на 4-тия ден от операцията...На такова отношение ли трябва да се радвам????
А другиат доктор, който започна второто ми инвитро почина, докато на мен ми траеше стимулацията...  Tired  Доктора, който ме пое, не можа да ми вдъхне доверие към себе си. Просто знаех, че няма да се получи...
Да продължавам ли?
Сега може би няма да нападате така яростно???
Още повече, че всеки решава в коя клиника да отиде...

Последна редакция: ср, 08 апр 2009, 14:34 от котенце десси-г

# 78
  • Мнения: 851
Изтрих си поста! Дано да сте доволни!
Да кажа ли за отношението на д-р Стаменов към пациентките или да си замълча. Скачам от клиника на клиника и от доктор на доктор, защото Стаменов отказа да си има нещо общо с мен, след като едва не ме изпусна преди две години, защото направих първото ин витро там, той ми върна 5 ембриона и съответно стана извънматочна, която компетентният доктор не видя, докато тръбата не се спука, а като ме изписа каза, че не иска да има нищо общо с мен. На такова отношение ли трябва да се радвам????
А другиат доктор, който започна второто ми инвитро почина, докато на мен ми траеше стимулацията...  Tired  Доктора, който ме пое, не можа да ми вдъхне доверие към себе си. Просто знаех, че няма да се получи...
Да продължавам ли?
Сега може би няма да нападате така яростно???
Още повече, че всеки решава в коя клиника да отиде...
Деси, не се сърди. Права си всеки сам избира къде да отиде и за това спор няма, не мисля че някой те е напада, просто в конкретната тема не е мястото да се хвали една клиника без да си минала през поне 1 опит в нея - заблуждава другите.
Аз също не се разбрах със Стаменов половин година се "измъчвахме" взаимно и накрая просто прецених, че няма смисъл - химията я нямаше. Аз не му се сърдя и лошо за него никога няма да кажа - не се разбрахме, не си допаднахме - освободих часовете си и се надявам други момичета да са успели да се вмъкнат по-рано в програмата. Така че не си единствената. Важно е да намериш лекаря на който имаш доверие и дано при тебе да е станало. Ще се радваме да се върнеш с положителен тест и със сбъдната мечта и тогава на драго сърце всички ще приемем похвалата за работата на Афродита.
Само не се сърди, тук сме за да си помагаме и не смятам, че някого напада другиму "яростно". Така пречупваме картината през нашия поглед, но съм сигурна че никой не мисли лошото на другия - нали каузата ни идентична?!?
Успех от сърце!

# 79
  • Мнения: 1 365
Просто се почувствах така! Извинете за спама!   bouquet
Успех на всички!!!   bouquet  bouquet  bouquet

# 80
  • Мнения: 8
Здравейте и от мен,

Дали някоя от вас е пациент и има конкретно мнение за д-р Георги Николов от клиника "Репробиомед"?

Поздрави,  bouquet

# 81
  • Мнения: 155
Днес разбрах че съм бременна,но наистина Клиника Щерев е страхотна и има много добри специалисти.Благодаря на Доктор Юнакова и на всички,те отново сбъднаха мечтата ни да станем за 2 път мама и тати.
  bouquet

# 82
  • Мнения: 4 266
котенце десси-г,аз си имах някакво предчувствие за д-р Стаменов.Записах се преди година при него и когато дойде време за прегледа тази година не отидох.Просто не ми хареса спекулацията с жените с празните колички по телевизията,не ми хареса рекламата по форумите и затова реших да си продължа пътя в клиника Щерев.Сигурно Стаменов е помогнал на много жени ,но не ми вдъхва доверие..Да не говорим,че сигурно щеше да ме изгони на вторият преглед ,защото имам навика да споря с докторите на професионална тематика,което трудно понасят!Трудно е да признаеш,че някои неща не си ги чел,особенно като си специалист.

# 83
  • Мнения: 7 488
Ellina33, не е задължително да приемеш моето мнение но аз лично не съм доволна и защото имам съмнение за неща които се извършват без знанието на пациентите. Пожелавам ти успех където и да решиш да отидеш Laughing

# 84
  • Мнения: 8
Честито Памиво!! Чудесна новина!!  bouquet

Искрено се радвам за теб! Желая ти безпроблемна бременност и много здраво, малко, сладко бебче, когато му дойде времето!!  baby_neutral  bouquet

А дано щастието да се усмихне скоро и на нас!!  Simple Smile

Много благодаря за отговора Фелиндра.  Simple Smile Ще си помисля сериозно на кой да доверя най-съкровенното си желание и ще очаквам помощ с мнения и от вас, момичета! Май клинкита при д-р Щерев е най-доброто място, така, както чета тук!!

Поздрави  Simple Smile

# 85
  • Мнения: 2 259
Май клинкита при д-р Щерев е най-доброто място, така, както чета тук!!

Поздрави  Simple Smile


Не бих казала ,че Щеревата клиника е  само най - добра.
Аз не успях в АГ Варна ,но за мен е една от най-добрите също, дори и с  базата, която се коментира ,че е за пълна промяна.
Добри са в "Надежда","КИРМ", и др.
Важно е да си спокоен,уверен,че се намираш на правилното място и да вярваш в успеха .

# 86
  • Мнения: 4 266
И аз си мисля ,че има доста добри клиники в България ,не е само Щеревата.Важното  е да си намериш твоя лекар ,колкото и да звучи като клише.

# 87
  • Мнения: 65
здравейте моми4ета аз да не казвам голяма дума ама никога дано не ми се наложи да отида отново в Щеревата клиника те ми сасипаха нервната система изобшто не сам доволна мен ме лекувше Д-р Савова ако еееееееее всеки си има мнение сега се лекувам при Д-р Владимиров ште правя инвитро при него разбирам се с Владимиров много добре и дано да имаме успех както и вси4ки вие кадето и да се лекувате само трябва да повярваме в себеси и тогава на лекарите   love001

# 88
  • Мнения: 4 266
baby_babyy  Praynig Praynig всичко да е наред!За д-р Савова не съм чувала нищо.

# 89
  • Мнения: 8
baby_babyy,

Желая ти късмет и успех!!  Peace Права си, че е важно да се чувстваме добре там, където се лекуваме и да вярваме на себе си!  Peace
Благодаря ви, момичета!!   bouquet

# 90
  • Мнения: 143
котенце десси-г,аз си имах някакво предчувствие за д-р Стаменов.Записах се преди година при него и когато дойде време за прегледа тази година не отидох.Просто не ми хареса спекулацията с жените с празните колички по телевизията,не ми хареса рекламата по форумите и затова реших да си продължа пътя в клиника Щерев.Сигурно Стаменов е помогнал на много жени ,но не ми вдъхва доверие..Да не говорим,че сигурно щеше да ме изгони на вторият преглед ,защото имам навика да споря с докторите на професионална тематика,което трудно понасят!Трудно е да признаеш,че някои неща не си ги чел,особенно като си специалист.
скоро имам час при д-р Стаменов,като чета постовете направо настръхвам.От прочетаното до тук,започна да ми се губи доверието.А ,толкова много време чакам за този час......

# 91
  • Мнения: 4 266
Мира7 недей се настройва предварително .Толкова много момичета е направил майки.Просто аз реших ,че няма да ходя при него.Но това си е мое мнение.

# 92
  • Мнения: 7 228
Мира7 не се притеснявай. От всеки док има и доволни, и недоволни. Изчакай си часа и като минеш прегледа сама ще си направиш изводи и изградиш впечатления. Лично аз не съм усетила никакво лошо отношение от доктора или д-р Персенска и от персонала. Напротив, доволна съм, въпреки че опита ми е неуспешен и продължавам при тях. Желая успех и късмет и да споделиш после впечатленията си!

# 93
  • Мнения: 556
Наистина - не се настройвай предварително. Трябва да знаеш само, че клиниката е много натоварена и часовете много, много не се спазват. Но това не бива да те притеснява. От лекарите повечето момичета са доволни.

# 94
  • София
  • Мнения: 2 908
Мира защо се настройваш негативно още преди да си посетила клиникита и съоветния екип там.Не се натоварвай излишно,както са ти казали вече,подготви се за чакане когато имаш час,но ще свикнеш със това и после няма да ти прави впечатление,поне при мен е така.Лично аз съм доволна от целия екип там нямам никакви забележки и се чувствам на точното място,успях от първи път но за жалост не бе за дълго.Сега гледам напред към нов опит и така.Успех ти желая,всичко ще бъде наред.

# 95
  • Мнения: 8
Здравей и от мен, Мира,

Аз също смятам, че не трябва да се настройваш негативно предварително и само на база на споделените мнения на другите момичета. Отиди, виж, усети сама как са нещата и .. мисля, че тогава ще вземеш своето решение, което да е продиктувано от сърцето ти!

Успех ти желая!  Peace

# 96
  • Мнения: 65
здравей Мира нали този саит е всяка от нас да си каже мнението а не вси4ки сме на едно мнение ти не се настроиваи предварително заштото сама знаеш 4е трябва да си спокоина и наи ве4е да вярваме в самите нас и тогава на другите бъди полужително настроена и ште видиш 4е вси4ко ште бъде ок Hug Hug Hug и вси4ки трябва да се  Praynig Praynig дано и ние да стамем мами  family6

# 97
  • Мнения: 519
Здравейте и от мен,

Дали някоя от вас е пациент и има конкретно мнение за д-р Георги Николов от клиника "Репробиомед"?

Поздрави,  bouquet

   Бягай,бягай от там.Била съм пациентка не само на Николов,но и на Табакова( то единия те почне,другия те свърши),но в повечето време се чувствах като подвижно портмоне,а не като жена,която има нужда от помощ.В сайта на "Зачатие" има теми за тази клиника,провери там.

# 98
  • Мнения: 116
Здравейте и от мен,

Дали някоя от вас е пациент и има конкретно мнение за д-р Георги Николов от клиника "Репробиомед"?

Поздрави,  bouquet

   Бягай,бягай от там.Била съм пациентка не само на Николов,но и на Табакова( то единия те почне,другия те свърши),но в повечето време се чувствах като подвижно портмоне,а не като жена,която има нужда от помощ.В сайта на "Зачатие" има теми за тази клиника,провери там.

Здравей,

аз съм пациент на д-р Табакова и д-р Николов и съм много щастлива, че попаднах на тях.
След 5 години ходене по мъките и от доктор на доктор, стигнах до тази клиника и след първи, успешен опит ИКСИ с тестикуларна биопсия, сега те следят първата ми, надявам се успешна, бременност.

За мен е много удобно, защото в клиниката се правят всички изследвания и не е необходимо да обикалям.

# 99
  • Мнения: 116
Май клиниката при д-р Щерев е най-доброто място, така, както чета тук!!

Поздрави  Simple Smile


Не бих казала ,че Щеревата клиника е  само най - добра.
Аз не успях в АГ Варна ,но за мен е една от най-добрите също, дори и с  базата, която се коментира ,че е за пълна промяна.
Добри са в "Надежда","КИРМ", и др.
Важно е да си спокоен,уверен,че се намираш на правилното място и да вярваш в успеха .


Аз също смятам, че има и други добри клиники с много успешни резултати, а "Щеревите момичета" са просто много активни във форумите и дано това не създава заблуда!

# 100
  • Мнения: 1 095
savi_2210, нали именно за това е темата
Да обменяме инфо,къде какво сме преживели и от кого сме доволни
Няма как "Щеревите момичета" да не сме активни, но истината е,че сме много и за това има логично обяснение
1. Първия лекар практикувал ин витро и първата клиника в България
2. Голям екип от специалисти,което допринася за успеха им. Важна е и бройката на лекарите , най-малкото,че могат повече пациентки да бъдат прегледани и изследвани

# 101
  • Мнения: 4 266
Е хайде сега,Щереви,Стаменови,Табакови момичета...Да не се класифицираме така.Ние пишем,за да помогнем на момичетата след нас да не допускат нашите грешки.

# 102
  • Мнения: 93
savi_2210, нали именно за това е темата
Да обменяме инфо,къде какво сме преживели и от кого сме доволни
Няма как "Щеревите момичета" да не сме активни, но истината е,че сме много и за това има логично обяснение
1. Първия лекар практикувал ин витро и първата клиника в България
2. Голям екип от специалисти,което допринася за успеха им. Важна е и бройката на лекарите , най-малкото,че могат повече пациентки да бъдат прегледани и изследвани

Преди 3 години бях там.Не мисля,че са специалисти!
 smile3515Цитирам(макар не точно)какво ми казаха след обстоен преглед:
"–Ами за съжаление открихме голяма киста на десния яйчник.
Както и запушване на тръбата.
Която ще трябва да отстраним оперативно.
Но по лошото е че левия ви яйчник е закърнял.
 –Какво значи това?–питам аз
–Ами първо ще направим операция на десния яйчник.
После ще видим дали не трябва да премахнем и другия за да не направи някои
проблем,а после ако се решите на бременност ще ви обясним за инвитрото."
Ред сълзи,ред сополи Cry

Майка открива връзки в "Майчин дом" и отиваме направо в кабинета по
Стерилитет, Др Пъневска(на която страшно съм благодарна).
Преглед......
Смях.......     Цитирам:
"-Какво са ти казали бе момиче? Нищо ти няма!
Е има една малка киста но тя е от тези които се появяват преди цикъл
и се пукат от само-себе си когато ти дойде.
Слушай, само спокойно и всичко ще е на ред.
Ела другия месец да я видим тая киста дали се е спукала,за твое спокойствие."
На следващия преглед бях бремена preggo smile3521

Ами ако се бях подложила на тези операции

# 103
  • Мнения: 116
Много съм съгласна с malinkap
Радвам се  и се надявам все повече и повече двойки в нашето състояние да открият някъде из клиниките вярната диагноза и да постигнат своето щастие.
Сигурна съм, че всяка от нас е пристрастна, към лекаря и клиниката, в която е открила своя път към успеха.
Стискам палци на всяко момиче, което тръгва по този трънлив път и се надявам да четем за успехите на лекарите и щастието, което са донесли те от сбъднати мечти.

# 104
  • Мнения: 4 266
gerganald, много се радвам за теб ,че не са те оперирали     bouquet и си имаш бебче.
д-р Пъневска се е променила,защото миналата година при първия и последен преглед при нея аз видях една арогантна ,цинична и меркантилна жена,която дори няма правото да се нарече лекар.
Доколкот знам е била 1 година в болнични и сигурно и се е отразило.
Тя успя за 20 минути да ме разтрои и през цялото време разпитваше кой къде работи от нас с мъжа ми,говореше лоши неща за колегите си.Особенно наблегна на факта,че трябва да я избера като правя лапароскопия при нея и ще струва 500 лева.
Отрече диагнозата ми  и реши ,че имам  проблеми със щитовиднта жлеза.
Съжалявам ,че го казвам ,но някои заболявания със спокойствие не се лекуват.Трябва си  действия ,защото другия месец може да не си между живите ако си спокойна.

# 105
  • Мнения: 1 095
savi_2210, нали именно за това е темата
Да обменяме инфо,къде какво сме преживели и от кого сме доволни
Няма как "Щеревите момичета" да не сме активни, но истината е,че сме много и за това има логично обяснение
1. Първия лекар практикувал ин витро и първата клиника в България
2. Голям екип от специалисти,което допринася за успеха им. Важна е и бройката на лекарите , най-малкото,че могат повече пациентки да бъдат прегледани и изследвани

Преди 3 години бях там.Не мисля,че са специалисти!
 smile3515Цитирам(макар не точно)какво ми казаха след обстоен преглед:
"–Ами за съжаление открихме голяма киста на десния яйчник.



Съжалявам,че при теб се е случило така и се радвам,че си потърсила и 2-ро мнение.
Почти съм сигурна кой е бил твоя лекар там.Няма да коментирам. Навсякъде могат да се случат грешки.
Ако ще си разменяме примери, то аз и още 2 мои близки,забременяхме от раз при ин витро там, ние сме с доказани проблеми. 2 от нас с извънматочни бремености, без 1 или повече тръби,а за 3-та няма да коментирам
Важно е да дадем инфо на останалите момичета,а те сами да си преценят, но без генерални заключения разбира се  Peace

# 106
  • Мнения: 822
мисля че да се помогне коректно в тази тема е необходимо всяка от нас да даде информация успеваемостта на клиниката която е посещавала, или ако клиниката никъде не е обявила успеваемостта си то всяка е подписвала декларация за информирано съгласие и там е написана успеваемостта.
аз мога да помогна с успеваемостта на АГ Варна http://www.ivfcentre-varna.com/index.php?option=com_content& … 80&Itemid=159
така и постовете ще съответстват на темата " Най-успешни клиники и доктори за ин витро"

# 107
  • Мнения: 4 266
ddnchv ,не си спомням да е имало в инфоримранато съглаие информация за успеваемост.Върти ми се в главата 20%,но не си спомням откъде.

# 108
  • Мнения: 1 095
ddnchv ,не си спомням да е имало в инфоримранато съглаие информация за успеваемост.Върти ми се в главата 20%,но не си спомням откъде.
Аз имам спомен за 30% ,но хич не съм сигурна  newsm78

# 109
  • Мнения: 822
ddnchv ,не си спомням да е имало в инфоримранато съглаие информация за успеваемост.Върти ми се в главата 20%,но не си спомням откъде.
в декларацията за информирано съгласие, която се подписва преди пункцията някъде задължително е отразена успеваемостта на клиниката. но и това което си спомняте пак е от полза. въпреки че би било коректно клиниките да обявяват пред пациентите си своята успеваемост както го правят по задължение пред агенцията по трансплантазии.
P.S. сега намерих и резултатите на КИРМ Плевен http://www.ivfpleven.com/index.php?l=135

Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 21:14 от ddnchv

# 110
  • Мнения: 2 259
Аз пак ще кажа.За мен процентът успеваемост се изразява в живо родени бебета.
По точна е според мен тази на "КИРМ".
Там се дава инфо за протичащи,родени и т.н.
На АГ Варна е за цяла година и не се знае все пак този процент как ще се развие до август 2009  например.
Дано сте разбрали мисълта  ми.
Лично мнение подчертавам пак.

Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 21:36 от Vali :)

# 111
  • Мнения: 822
Аз пак ще кажа.За мен процентът успеваемост се изразява в живо родени бебета.Така като гледам примерно на АГ  ВАРНА  дават ститистика  за 2008 цялата ,нали?
няма как да се счита за вярна.Лично мнение подчертавам пак.

успеваемостта може да се изразява както в живо родени така и на ембриотрансфер, а това което ти приемаш е твое право но не е задължително да е меродавно. порови се и интернет и виж как клиниките по света публикуват своята успеваемост. за жалост в БГ много малко го правят.

# 112
  • София
  • Мнения: 6 370
просто има различни видове "успеваемост" - процент клинично доказани бременности, процент бременности, заръшили с живородено дете, успеваемост по възрастови групи, успеваемост по тип стерилитет.... също така, успеваемостта винаги пада с нарастване на броя на пациентите.

най-висока успеваемост ще постигне клиника, която подбира пациенти, примерно, само до 30 години и само с женски тубарен фактор.

ако някоя клиника е пляснала само една обща цифра - имаме успеваемост 70% - това е равно на никаква информация.

# 113
  • Мнения: 822
просто има различни видове "успеваемост" - процент клинично доказани бременности, процент бременности, заръшили с живородено дете, успеваемост по възрастови групи, успеваемост по тип стерилитет.... също така, успеваемостта винаги пада с нарастване на броя на пациентите.

най-висока успеваемост ще постигне клиника, която подбира пациенти, примерно, само до 30 години и само с женски тубарен фактор.

ако някоя клиника е пляснала само една обща цифра - имаме успеваемост 70% - това е равно на никаква информация.
не можем да говорим за  различни видове "успеваемост" има  статистически методи за оценка и представяне на резултатите, което представлява точно тази описана по-горе разбивка

# 114
  • София
  • Мнения: 6 370
просто има различни видове "успеваемост" - процент клинично доказани бременности, процент бременности, заръшили с живородено дете, успеваемост по възрастови групи, успеваемост по тип стерилитет.... също така, успеваемостта винаги пада с нарастване на броя на пациентите.

най-висока успеваемост ще постигне клиника, която подбира пациенти, примерно, само до 30 години и само с женски тубарен фактор.

ако някоя клиника е пляснала само една обща цифра - имаме успеваемост 70% - това е равно на никаква информация.
не можем да говорим за  различни видове "успеваемост" има  статистически методи за оценка и представяне на резултатите, което представлява точно тази описана по-горе разбивка

разбивката няма общо със статистическите методи за анализ и изчисление, а с конкретиката на дейността! но както и да е, това са подробности, в крайна сметка е ясно какво трябва да се произведе като резултат. говорим за едно и също.

# 115
  • Мнения: 822
просто има различни видове "успеваемост" - процент клинично доказани бременности, процент бременности, заръшили с живородено дете, успеваемост по възрастови групи, успеваемост по тип стерилитет.... също така, успеваемостта винаги пада с нарастване на броя на пациентите.

най-висока успеваемост ще постигне клиника, която подбира пациенти, примерно, само до 30 години и само с женски тубарен фактор.

ако някоя клиника е пляснала само една обща цифра - имаме успеваемост 70% - това е равно на никаква информация.

не можем да говорим за  различни видове "успеваемост" има  статистически методи за оценка и представяне на резултатите, което представлява точно тази описана по-горе разбивка

разбивката няма общо със статистическите методи за анализ и изчисление, а с конкретиката на дейността! но както и да е, това са подробности, в крайна сметка е ясно какво трябва да се произведе като резултат. говорим за едно и също.

не точно разбивката представлява статистическите показатели, описани от статистическата методика, която е приета като база за статистическо изучаване на дадено събитие.

# 116
  • Мнения: 851
защо сме променили така идеята на темата?!
Не разбирам защо се карате newsm78
Нека продължим по съшеството на идеята "Най-успешни клиники и доктори за ин витро" , а за съжаление никога няма да сме на едно и също мнение, но целта на темата е да помогнем на новите момичета да се ориентират в избора на клиника, макар и според нашите виждания.

# 117
  • Мнения: 65
Не съм сигурна,че подобни теми могат да ориентират някого в избора на клиника.Най-много да го объркат още повече.Аз докато не се бях спряла на клиника четях като луда и с всеки следващ пост си променях мнението.Бях пред полудяване-този успял тук,онзи пък плюе това място.ЛИЧНИ ВПЕЧАТЛЕНИЯ му е майката.Повечето големи клиники вече си имат редовни срещи и презентации с хората, на които им предстои ин витро.Аз така си избрах моята клиника и не ме интересуват разни проценти.

# 118
  • Мнения: 1 095
Не съм сигурна,че подобни теми могат да ориентират някого в избора на клиника.Най-много да го объркат още повече.Аз докато не се бях спряла на клиника четях като луда и с всеки следващ пост си променях мнението.Бях пред полудяване-този успял тук,онзи пък плюе това място.ЛИЧНИ ВПЕЧАТЛЕНИЯ му е майката.Повечето големи клиники вече си имат редовни срещи и презентации с хората, на които им предстои ин витро.Аз така си избрах моята клиника и не ме интересуват разни проценти.

Темата е чисто информативна, поне с такава цел съм я направила  Peace
И точно както казваш ти за ЛИЧНИ ВПЕЧАТЛЕНИЯ,а не кой какво е чул  Hug
В крайна сметка избора е нещо лично и никой няма право да го оспорва

# 119
  • Мнения: 822
не личните впечатления, не приказките, слуховете или препоръките биха помогнали за ориентация в избора, а само надлежно направена и представена статистика за успеваемостта не клиниките / за съжаление в БГ само 2 клиники имат доблестта да си покажат успеваемостта/ явно трябва да има национална информационна система по въпроса, както е в по напредналите страни. Коментари, че всеки може да си пише всичко по сайтовете са смешни, защото всички клиники задължително се отчитат пред Агенцията по трансплантаций, въпроса е как тази агенция да направи достъпа до информацията достъпен.

# 120
  • Мнения: 1 095
ddnchv, аз официална статистика не съм виждала никъде
Ако имаш такава,моля , да я предоставиш  Peace
Кои са 2-те клиники,които я предоставят?
Как да сме сисгурни,че е достоверна?

# 121
  • София
  • Мнения: 6 232
Момичета,този безумен спор се води преди време в една друга темичка-май за д-р Стаменов беше. Нека не се връщаме отново към него и към безсмислените нападки. Аз, за себе си,като си търсех клиника,се интересувах от личното мнение на пациентите от отношението,което получават, а не от това,каква е успеваемостта и какво казва статистиката по въпроса,защото ми е пределно ясно,че зад всички цифри има и огромна доза късмет.Предполагам,че не съм единствената,която се ръководи от това.За моя приятелка с 15 годишен стерилитет,с не знам вече какви диагнози при нея, статистиката и всички "светила"тук и в чужбина,които обходи й даваха 0% шанс да забременее по естествен път.След 4 неуспешни инвитро-опита ,след като напълно се отказа да има свое дете,в момента е бременна и до месец очаква бебето си, като забременя случайно и неочаквано,по абсолютно естествен начин. Затова препочитам да не гледам цифри

# 122
  • Мнения: 2 022
Изборът на клиника не е лесна задача и няма как да не се коментира тази тема - нали за това са форумите. Успеваемостта на клиниката не е единственият нито най-важен критерий за избора, но определено е един от основните критерии, които показват резултатите от работата на лекарите в нея. Повечето центрове навън имат страничка с публикувани резултати - по възраст и причини за стерилитет. А също и с кумулативни резултати - нещо, което тук е трудно да се направи поради малкия брой процедури все още, които се извършват в един център. Затова е хубаво всеки да си направи графика с плюсовете и минусите на един център на база информация за него - и чрез форуми, и чрез приятели и най-вече чрез лична среща с екипа на клиниката.
Иначе и аз имам приятелка, която направи 4 ин витро опита, poor responder (едва реагираше на стимулация с 2 яйцеклетки максимум при това с гигантски дози гонадотропини) и забременя съвсем случайно докато се чудеше как да продължи, но - има си и тръби и спермограмата им позволяваше това да се случи. Има случаи, в които няма как да стане само с успокоение, колкото и да си спокоен.

# 123
  • Мнения: 822
ddnchv, аз официална статистика не съм виждала никъде
Ако имаш такава,моля , да я предоставиш  Peace
Кои са 2-те клиники,които я предоставят?
Как да сме сисгурни,че е достоверна?

всички лкиники задължително се отчитат пред Агенцията по трансплантации, по силата на една Наредба от 2007г., така че сравнителни данни може да даде само тази агенция.
клиниките, които предоставят информация за успеваемостта си  са АГ Варна и КИРМ Плевен.

за спорове и нападки и дума не може да става - колкото по обективно се отнасяме към въпроса толкова повече можем да бъдем полезни във форумите.

# 124
  • София
  • Мнения: 289
не личните впечатления, не приказките, слуховете или препоръките биха помогнали за ориентация в избора, а само надлежно направена и представена статистика за успеваемостта не клиниките / за съжаление в БГ само 2 клиники имат доблестта да си покажат успеваемостта/ явно трябва да има национална информационна система по въпроса, както е в по напредналите страни. Коментари, че всеки може да си пише всичко по сайтовете са смешни, защото всички клиники задължително се отчитат пред Агенцията по трансплантаций, въпроса е как тази агенция да направи достъпа до информацията достъпен.

Да , направена представителна извадка за успеваемостта на клиниките, но в двете клиники по различни показатели.
В данните на МЦ Варна е направена на брой пациенти. През 2007 г. /в друга клиника/ правих две ИКСИ и един трансфер на замразени ембриони. Как по-точно да  се изчисли какъв е процента на успеваемост като съм правила три процедури за една година, а съм 1 брой пациентка на  клиниката? 
Следващ пример: През 2009 два трансфера на замразени ембриона пак в същата клиника. Единият довел до бременност, но .....missed.
Не ми отговаряй, аз зная какъв е процента на личната ми успеваемост-  нулева.   Все ми е тая  как фигурирам в статистическите  методи за оценка и представяне на резултатите, а и не знам как ще помогна на някой да се ориентира в избора си.
Така, че ако някой си избира клиника на база цифри и проценти негово право. Аз лично съм си избрала моята клиника на база лични впечатления и не съм я сменяла, независимо от това, че не съм успяла.

# 125
  • Мнения: 822
а не ти ли обясниха, ч ЕТ на размразени ембриони има много ниска успеваемост, от една старана защото при правилна оценка при пресния ЕТ са подбраби най-добрите, от друга страна по- малко от половината ембриони се размразяват нормално и преживяват тази манипулация. мисля че твоят размразен ЕТ предварително е бил обречен на неуспех, просто си си платила заради неинформираност. Съжалявам. Искрено ти желая успех.

# 126
  • Мнения: 2 022
мими34, в статистиката 1 пациент = 1 цикъл АРТ. Когато има повече от 1 цикъл вече става дума за повече опити, освен ако не се прави отделно кумулативна статистика по брой цикли на двойка и тогава е друго и таблицата е в друг вид, но в Бг няма такава предимно поради малкия брой на цикли, които се извършват, още повече на едни и същи пациенти в един и същ център. Тогава успеваемостта е доста по-висока, защото се смята на брой цикли за една двойка. Общо взето съм разглеждала кумулативни статистики на центрове в чужбина - при средна възсраст 30-35 и изяснени причини за стерилитет процента на успеваемост при двойки направили 3 опита например е над 75% (общо за трите опита).

# 127
  • София
  • Мнения: 289
а не ти ли обясниха, ч ЕТ на размразени ембриони има много ниска успеваемост, от една старана защото при правилна оценка при пресния ЕТ са подбраби най-добрите, от друга страна по- малко от половината ембриони се размразяват нормално и преживяват тази манипулация. мисля че твоят размразен ЕТ предварително е бил обречен на неуспех, просто си си платила заради неинформираност. Съжалявам. Искрено ти желая успех.

Хайде без оценки за това колко съм била информирана и за какво си плащам, както и за това дали са ми обяснявали или не.
И престани да пишеш за ниска и висока успеваемост на база на някакви данни. Не ме интересува ти какво мислиш за моя  размразен  ЕТ и дали е  бил обречен или не. Бог знае или може би имаш гадателска дарба? Ако е така моля те, да ми кажеш каква е причината за направения missed след като забременях.
А за това колко ембриона преживяват след размразяване и колко не пак явно си го прочела от някаква статистика?
Ще ти дам малко информация на база личен опит:
От трите замразени ембриона два от тях се размразиха на 100 % и единият на 75%.
Правила съм и трансфер и на бластоцист на два "подбрани" ембриона от общо шест.  Изчетох много направените статистики на центрове в чужбина от която е видно, че успеваемостта е много по-висока. Колко се надявах и при мен да е така. При мен обаче завърши с отрицателен тест.
И последно уточнение на база проценти успеваемост. В  коя ли възрастова група ще ме сложи статистиката на дадена клиника "Х".? Дали в тази възрастова група до 35 години или в другата над 35, ако съм направила трансфер 4 дни преди да навърша 35.

Последна редакция: чт, 25 юни 2009, 10:23 от mimi34

Общи условия

Активация на акаунт