Най-успешни клиники и доктори за ин витро

  • 125 175
  • 127
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 095
според European IVF Monitoring стр.8
http://www.eshre.com/01/MyDocuments/Good_Clinical_Treatment_ESHR … _BULGARIAN(1).pdf
трябва да има информация за успеваемостта по клиники и национален регистър.
Абсолютно съм съгласна ! Някои потребители тук ме обявиха за агитаторка точно поради тази причина,а аз просто искам да помогна на бъдещите мами да изберат сами по отзивите на всички нас , борили и борещи се с мечтата да станат майки .

# 46
  • Мнения: 822
да наистина всичко опира до желание да се помогне, да се избегне лутането и губенето на време. Но при една стойна информационна система всичко ще е много по лесно. смятам, че ние успелите сме длъжни да споделим нашия опит за да се спестят средства и време.
Та ние след два неуспешни опита в Репробиомед, и след като се потрудихме доста да разберем нещо за успеваемоста на клиниките, отидохме в АГ Варна при прекрасния лекар и човек д-р К. Александров, успяхме от първия път и вече имаме 5 мец. прекрасна дъщеричка. Успех на всички.

# 47
  • Мнения: 13
здравейте момичета, за мен най-добрият доктор е д-р Иво Тодоров от "Клиника Братя Тодорови".5 години ходихме при него имам два опита ИКСИ  и мн. инсеминации (вече не им помня броя).Въпреки , че и двете ИКСИ-та бяха неуспешни ние продължавахме да ходим при него и не сам си и помисляла да го сменям . И най - накрая при поредната инсеминация положителния резултат дойде и то двоен . Много бях доволна от организацията на работата в клиниката - всички дори и секретарката са  в час с кои какво става , за какво е дошъл и т.н.Като се обаждах по телефона не трябваше да се обяснявам като ученичка ,разбирахме се с няколко думи . А що се отнася до д-р Иво Тодорв- страхотен специалист , целта му не е да ти вземе парите , а да се сварши работата.До последно като бременна си ходих на консултация и при него и слушах и изпълнявах неговите съвети ,а не на акушер-гинеколога в родния ми град и резултата -две прекрасни деца родени с планово секцио ,13 дни преди термина ,и двете по 3.100 кг и 49 см.Събрах очите на "специалистите " в родния ми град.И всичко това благодарение на д-р Иво Тодоров.Винаги ще сам му благодарна ,че сбъдна мечтите ни. УСПЕХ МОМИЧЕТА !!! newsm10

# 48
  • Мнения: 524
За мен най-успешна е клиниката на д-р Щерев. Разбира се, ние слава Богу успяхме от първия път, благодарение на професионалното и човешко отношение на д-р Ганева и на целия персонал в клиниката. Действаха изключително адекватно, в правилната посока и за по-малко от година от първото ни посещение в клиниката, резултатът е на лице. Там си следя бременността и живот и здраве, ще раждам там.
Имам две приятелки успели също от първия път.
На мнение съм, че човек трябва да намери " своя" лекар. Аз съм благодарна, че нашият лекар е д-р Ганева.
Успех на всички момичета! Hug

# 49
Здравейте,
Първо искам да ви пожелая весели коледни и новогодишни празници.Нека новата 2009 ни донесе много здраве,щастие,късмет,любов и усмивки.
Аз съм една успяла мама, за което трябва да благодаря изцяло на доктор Табакова и доктор Николов от МЦ" Репробиомед". Вторият ми инвитро опит / икси / бе успешен.Въпреки ,че не се получи от първия път аз не се отказах.Също така знаех ,че ще направя втория си опит пак в този медицински център тъй като бях много доволна от отношението, сериозността и професионализма с който се подходи към моя проблем.
Пожелавам успех на всички и помнете ,че когато желаеш нещо много силно то се сбъдва.

# 50
  • Мнения: 4 062
Теа.феа, наистина човек би те сметнал за агитаторка. Ами сама преброй от началото на темата колко пъти си повторила едно и също.
Тук преди време клиниката на Щерев изобщо не беше на почит и ако не се лъжа не заради друго, а заради хапливия език на самия Щерев.
Сега виждам, че нещата са се променили, така че няма смисъл някой да повтаря като развален телефон колко добри са клиника Щерева и д-р Ганева.
Разбери че, тук всеки би искал да сподели колко е щастлив, че е успял от първия път, но сама разбираш, че успеваемост от първия път е наистина трудно-постижим успех.

# 51
  • Мнения: 339
Здравейте,
весела Коледа и дано на всички да се случи чудото което ме споходи.
7 год.ходим по мъките за бебче и все не ставаше.Най- накрая намерих своя д-р.Владимиров,който след първо ИКСи ми каза,,бременна си". Сега живот и здраве края на  юни чакаме нашето бебе.
Късмет на всички.

# 52
  • Мнения: 1 095
Теа.феа, наистина човек би те сметнал за агитаторка.
Не мисля,че е уместно да захапваш с хапливия си език хора като мен и то без причина.
Аз съм отворила темата и като всеки останал имам право да пиша в нея.
Весели празници ти желая и по-малко остри думи !  bouquet

# 53
Искам да споделя информация почерпена от личния ми опит и три години ходене по мъките. Аз съм от Варна и имам ендокринно заболяване, което доведе до необходимостта от инвитро процедура. "Светилото" доцент Маркова прави половин годишни неуспешни опити и ме лекува като нейна частна пациентка в "Майчин дом - Варна", без да се досети, може би умишлено да ме изпрати при ендокринолог. След като не постигна никакво подобрение ми заяви, че нямам никакви шансове да забременея, дори с инвитро процедура. Слава Богу, че не я послушах и след като се съвзех от шока и депресията, пристъпих към изследвания и стимулация за инвитро (добре, че същата доцентка вече не оглавява инвитро екип в АГ болница!) За мой лош късмет се насочих към клиника "Олимед" във Варна, където освен любезно отношение и високи цени не видях никакъв професионализъм у лекарите, никакво съгласуване на действията, мненията и терапията им, подхвърляха ме от лекар на лекар в зависимост от това кой е на смяна и след три опита - човек в отчаянието си се лови и за сламка - се отказах. Лекарите от "Олимед" определено не знаеха какво да правят и това ми коства много напразни надежди, разочарования и не на последно място крупна сума пари!
Благодаря на съдбата, че събрах сили да продължа с опитите и отидох в Плевен в клиника по имунология и репродуктивна медицина оглавявана от доцент Е. Конова. Много скоро осъзнах огромните разлики в квалификацията на лекарите във Варна и Плевен, изключително добрата техническа база в Плевен, изключително добрата подготовка и компетентност на всички професионалисти там, които работеха в пълен синхрон и екип - имунолог, ендокринолог, гинеколог и ембриолози. Там ми направиха изследвания, които във Варна - за съжаление и ужас не се правят поради незнание или поради липса на медицинско оборудване. Забременях от първия опит, а процентът на успеваемост, който дава тази клиника е над 80%! Дължа щастието си на целия екип изключителни професионалисти и в частност на доцент Конова - имунолог, на доктор Алкан Емин - гинеколог, доктор Катя Тодорова - ендокринолог и не на последно място на доктор Тодор Първанов - психиатър и психотерапевт.
Цялото ми семейство им е благодарно от сърце и задължено завинаги!
Моят съвет към всички жени с репродуктивни проблеми е да не губят надежда, да не изразходват сили, време и финансови средства при съмнителни специалисти, а да потърсят помощ в тази клиника в град Плевен.

# 54
  • Мнения: 98
Искам да споделя информация почерпена от личния ми опит и три години ходене по мъките. Аз съм от Варна и имам ендокринно заболяване, което доведе до необходимостта от инвитро процедура. "Светилото" доцент Маркова прави половин годишни неуспешни опити и ме лекува като нейна частна пациентка в "Майчин дом - Варна", без да се досети, може би умишлено да ме изпрати при ендокринолог. След като не постигна никакво подобрение ми заяви, че нямам никакви шансове да забременея, дори с инвитро процедура. Слава Богу, че не я послушах и след като се съвзех от шока и депресията, пристъпих към изследвания и стимулация за инвитро (добре, че същата доцентка вече не оглавява инвитро екип в АГ болница!) За мой лош късмет се насочих към клиника "Олимед" във Варна, където освен любезно отношение и високи цени не видях никакъв професионализъм у лекарите, никакво съгласуване на действията, мненията и терапията им, подхвърляха ме от лекар на лекар в зависимост от това кой е на смяна и след три опита - човек в отчаянието си се лови и за сламка - се отказах. Лекарите от "Олимед" определено не знаеха какво да правят и това ми коства много напразни надежди, разочарования и не на последно място крупна сума пари!
Благодаря на съдбата, че събрах сили да продължа с опитите и отидох в Плевен в клиника по имунология и репродуктивна медицина оглавявана от доцент Е. Конова. Много скоро осъзнах огромните разлики в квалификацията на лекарите във Варна и Плевен, изключително добрата техническа база в Плевен, изключително добрата подготовка и компетентност на всички професионалисти там, които работеха в пълен синхрон и екип - имунолог, ендокринолог, гинеколог и ембриолози. Там ми направиха изследвания, които във Варна - за съжаление и ужас не се правят поради незнание или поради липса на медицинско оборудване. Забременях от първия опит, а процентът на успеваемост, който дава тази клиника е над 80%! Дължа щастието си на целия екип изключителни професионалисти и в частност на доцент Конова - имунолог, на доктор Алкан Емин - гинеколог, доктор Катя Тодорова - ендокринолог и не на последно място на доктор Тодор Първанов - психиатър и психотерапевт.
Цялото ми семейство им е благодарно от сърце и задължено завинаги!
Моят съвет към всички жени с репродуктивни проблеми е да не губят надежда, да не изразходват сили, време и финансови средства при съмнителни специалисти, а да потърсят помощ в тази клиника в град Плевен.
Напълно съм съгласна със теб Клиниката във Плевен работят във екиб . Аз  също бях очарована първия път когато отидохме бях много объркана и уплашена но там ни върнаха надеждата и доверието , а това е най важното , да вярваш на 100% че това е твоят лекар и екипа  му ще дадат  всичко от се беси. доцент Конова е прекрасен специалист и човек със главно "Ч", доктор Емин и доктор Рилчева и всички работещи там  също.Ние още нямаме бебе но съм сигурна че през 2009 година ще стане .

# 55
  • Мнения: 822
....... Забременях от първия опит, а процентът на успеваемост, който дава тази клиника е над 80%! .......

преди да пишете % поинтересувайте се какво обявява самата клиника, иначе някак рекламно звучи, пък и  прави лоша услуга на клиниката и лекарите там.
http://www.ivfpleven.com/upl/files/One_year_site-new.ppt

# 56
  • Мнения: 8
Здравейте момичета ЧНГ-Пожеланието ми е да сте живи и здрави и тази година да станеме всички майки.
Изчетох обстойно темата и мисля че е полезна-не само за момичета които тръгват по-трудния път на стерилитета, но и за момичета разочаровани от дадена клиника по един или друг начин.
Преди известно време правих Донорска инсеминация в клиника Малинов-съпругът ми е с неличим стерилитет и това е единственото решение-беше много трудно но няма начин.Инсето беше неуспешно и сега мисля че май е за добро.След инсето ми дадоха характеристика на донора-беше същото което искахме-тоест донорът да е с данните на мъжът ми.Всичко съвпадаше с изключение на едно-кръвната група-което много ни ядоса-та това е най-важното-ако детето вземеше кръвната група на донорът-какво ще обясняваме след години.Те не ме попитаха за моята та поне като нямат донор с кр.гр на мъжът ми да е с моята кр. гр. -та да не стават фалове след години-и тук вече идава моментът, че аз съм напълно здрава и хормонално и тръби.Стимулираха ме и образувах доста Ф- всичко беше супер -дадоха ми 90% успеваемост но след като видях характеристиката всичко се срина -и така и не се получи бебче.
Важно е и клиниката  и професионализма и спокойствието.СЕГА СЪМ МНОГО ОБЪРКАНА -НО ЩЕ ПРОДЪЛЖИМ, НО ВЕЧЕ И С МНОГО ИЗИСКВАНИЯ.

# 57
  • София
  • Мнения: 6 375
Инсето беше неуспешно и сега мисля че май е за добро.След инсето ми дадоха характеристика на донора-беше същото което искахме-тоест донорът да е с данните на мъжът ми.Всичко съвпадаше с изключение на едно-кръвната група-което много ни ядоса-та това е най-важното-ако детето вземеше кръвната група на донорът-какво ще обясняваме след години.Те не ме попитаха за моята та поне като нямат донор с кр.гр на мъжът ми да е с моята кр. гр. -та да не стават фалове след години

добре е човек да се образова малко.

http://mistupid.com/health/bloodinherit.htm

не е задължително детето да носи кръвната група на биологичния си баща!

# 58
  • Мнения: 8
jam-благодаря ти за хубавият линк-но преди да напиша това съм поизчела някои неща-така, че смея да твърдя че се пообразовах преди написаното/а и ако знам всичко за донори и инсета щях да съм доктор/ все пак плащаме не малка сума и трябва да ни се разясняват някои неща -не да ги научаваме от линкове или от приятели във форумът.-Може и да е вярно това в линака но е рядкост може би.В повечето клиники-при избор на донор се гледа първо кръвната група/или ако няма донор с такава-поне да ни бяха казали и ние да преценим-а не след дъжд качулка/-и без друго повечето хора вече подозират че имаме проблем с мъжът ми и след време няма да се учудя ако се намери и доброжелател които ще подхвърли на бъдещото ни дете за тези проблеми и при една кръвна група на донорът на пример-още повече ще задълбаем съмненията.

# 59
  • София
  • Мнения: 6 375
разясняват някои неща -не да ги научаваме от линкове или от приятели във форумът.-Може и да е вярно това в линака но е рядкост може би.

не е рядкост, не си разбрала добре таблицата. кръвната група може да се наследи както от майката, така и от бащата - с еднаква вероятност. нали и двамата предават по 50% от генетичния материал. няма такова правило, че кръвна група се предава само по бащина линия!
моят баща е с кръвна група 0+, а аз и сестра ми носим кръвната група на майка ни - А+. а сме дъщери на баща си със сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт